Keresés

Részletes keresés

nhunor Creative Commons License 2011.09.24 0 0 296

www.fcmfan.yolasite.com

 

Marosvasarhelyi Fcm magyar rajongoi oldal,hirek,informaciok,stb nezz be ha erdekel!!

tgabor433 Creative Commons License 2011.06.08 0 0 295

A városban még nem szálltam meg, :( de ismerőseim igen, mégpedig itt: http://www.reformatus.ro/adatok/turisztika/mvh-2/mvh-2-gyulhaz.htm - egyszerű, tiszta, olcsó.

A lókoszt blogos írásom közepén van pár további ötlet is.

Előzmény: Pötyi71 (294)
Pötyi71 Creative Commons License 2011.06.08 0 0 294

Most már azt mondták jó lesz nekik Marosvásárhely is. Ismered a kempinget, vagy  egy jó panziót?

Előzmény: tgabor433 (293)
tgabor433 Creative Commons License 2011.06.08 0 0 293

Ott még nem audtam.

Itt nézted? http://www.szekelyszallas.hu

Előzmény: Pötyi71 (292)
Pötyi71 Creative Commons License 2011.06.07 0 0 292

Szováta fürdőn a tónál van valaiknek egy tuti jó szállás tippje? Egy 4 fős család részére kellene.

Pötyi71 Creative Commons License 2011.06.07 0 0 291

Ok. Megírom majd. Bár most nem én utazom, hanem az ismerősöm a családjával.

Előzmény: tgabor433 (290)
tgabor433 Creative Commons License 2011.06.06 0 0 290

Azért a helyszínen kérdezzetek rá, hogy mennyi pontosan. Ha másért nem, kíváncsi vagyok az árra. :-)

A buszhoz viszont siessetek, mert ha megtelik, nem jön másik (csak a blogban is említett helyközi a főúton).

Előzmény: Pötyi71 (289)
Pötyi71 Creative Commons License 2011.06.05 0 0 289

Köszönöm, akkor marad a busz. 4 embernek még mindig csak 28 LEI.

Előzmény: tgabor433 (288)
tgabor433 Creative Commons License 2011.06.05 0 0 288

Én pár éve 50 lej körüli ajánlatot kaptam, mondjuk az "házig" szólt (s szerintem kicsit hiéna jellegű tarifa volt). 11-12km a reptértől a buszállomás (Voiajor és a Siletina), annyi Mint BUD-tól Népliget.

Előzmény: Pötyi71 (285)
tgabor433 Creative Commons License 2011.06.05 0 0 287

Van, több is. Itt megtalálod a választ: http://lokoszt.blog.hu/2011/03/26/foldi_utravalo_tgm_2_4

Előzmény: fulopzsolt25 (286)
fulopzsolt25 Creative Commons License 2011.06.05 0 0 286

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy van-e esetleg valami tömegközlekedés a repülőtérről a városba? Vagy csak a taxi?

Köszi

Pötyi71 Creative Commons License 2011.06.04 0 0 285

A reptérről mennyiért visz be a taxi a buszpályaudvarra?

Tothmesz Creative Commons License 2011.05.22 0 0 284

Köszönöm az infokat, majd szólok, hogy mire jutottam.

tgabor433 Creative Commons License 2011.05.20 0 0 283

Én úgy emlékeztem, hog a BálintTransz sepsi járata is Erdőszentgyörgyön át megy, de tényleg nem. Viszont az összefoglaló táblázatos honlapokon a szovátai buszoknál ott van, hogy Erdőszentgyörgyön át megy. (Kell lenni több busznak, hisz a megyeszékhelyet kötik össze a megye turistaparadicsomával.)

Ötletként azt tudom mondani, hogy Segesvárra megy sok busz, azok egyikével el kell menni Balavásárig, s onnan pedig busz híján stoppolni. Vagy végig stoppolni (de akkor mindig ki kell jutni először a város szélére).

Rocada: írj Nekik esetleg, tudnak magyarul.

Ha a 9 órási BTrans késő, az 5:40-es csíki busz is ESzentgyörgyön át megy sztem, mert arra jobb az út. Hogy van-e az a busz, jóformán helyben derül ki. :-S

 

A gyaloglással óvatosan, mert ha olyan területre értek, ahol egy pásztorkutya úrnak érzi magát, akkor kellemetlen helyzetbe kerülhettek (ha nem támadsz rá, nem harapnak meg, de határozott acsarkodással, kivezet a területéről -  közben tisztes távolságot tartva Tőled, de nem biztos, hogy arra "kísér", amerre menni akartál. Meg kell kérdezni a falubelieket, merre lehet menni ismeretlenként. Ajánlom még az http://www.erdelyikarpategyesulet.ro honlapot, talán a jelölt turistautakat is találsz.

Előzmény: Tothmesz (278)
T.Howard Creative Commons License 2011.05.19 0 0 282

"Szeretnénk egy fél napos kirándulást Marosvásárhelyről Erdőszentgyörgyre (Sangheorgiu de PADURE) és Bözödújfalura"

 

Fél napos?? Ennyi idő alatt nincs ahogy. AZ a menetrend jó amit találtál. Vagy autót bérelni, esetleg taxi.

Előzmény: Tothmesz (278)
T.Howard Creative Commons License 2011.05.19 0 0 281

A jegy ára 20 lej, jegyet ajánlatos a pénztárnál venni de a sofőrök is adnak.

Előzmény: Tothmesz (278)
T.Howard Creative Commons License 2011.05.19 0 0 280

http://forum.index.hu/Topic/showTopicList?t=9002225

 

Itt könnye(bb)n találsz infót.

 

Igaz most kicsit ott is polidiis a hangulat. :(

Előzmény: Tothmesz (279)
Tothmesz Creative Commons License 2011.05.19 0 0 279

Egy valami kimaradt: Hotel Ciao-ról van valakinek információja? A booking.com-on csupa jót írtak róla...

Tothmesz Creative Commons License 2011.05.19 0 0 278

Sziasztok!

 

Életem első erdélyi kiruccanását szervezem éppen, de van pár bizonytalan pont, hátha itt kapok segítséget:

- Marosvásárhelyről Kolozsvárra egy tömegközlekedési lehetőséget találtam, a Rocadatrans buszát, ami legkorábban 5:30-kor indul és 8:00 körül érkezik (közlekedik hétfő-szombat), viszont árat egyik általam megtekintett honlap (1 2 3) se hoz, illetve hogy hogyan tudok jegyet venni. A sofőrtől kell? Vagy van központi pénztár a sok busztársaságnak? Mivel Kolozsvárról repülővel utazunk tovább, ezért fontos, hogy legyen helyünk ezen az első buszon. Alternatív tömegközlekedési lehetőség esetleg?

- Szeretnénk egy fél napos kirándulást Marosvásárhelyről Erdőszentgyörgyre (Sangheorgiu de PADURE) és Bözödújfalura (Bezidu Nou), de csak egy konkrét menetrendet sikerült vadászni (ezt), de a korán reggel oda, későn este vissza annyira nem tűnik nyerőnek. Valami alternatív megoldás esetleg? Még jobb megoldás lenne, ha eltúráznánk Szovátára, ha van valami kellemes túraútvonal, nem csak az út mellett lehet bandukolni. 

tgabor433 Creative Commons License 2011.04.05 0 0 277

"Még nem olvastam végig, de az eddigi leírás nagyon jó!"
Köszönöm, ezt jól esik olvasni!! :-) Remélem a nagy terjedelem ellenére azért emészthető a szöveg...

 

"Szombaton megyek, leellenőrizzem az infókat? :-)))"

Ejsze az jó vóna, ősz óta nem jártam arrafelé. Az árak többségét nem emlékezetből, hanem helyi honlapokról szedtem, így valószínűleg jók. De egy pontosítás mindig jól jön.

Előzmény: Törölt nick (274)
PanniF1 Creative Commons License 2011.04.04 0 0 275

irigy vagyok... :-)

én is mennék... :-)

kellemes hétvégét!!!!!!

vagy hosszabb idő lesz?

Előzmény: Törölt nick (274)
PanniF1 Creative Commons License 2011.03.28 0 0 273

Hali!

Köszi. Én is gondolkodom megint egy hosszú hétvégében illetve kedves barái házaspár megy júliusban. már tovább is küldtem nekik a linkeket! :-))

Előzmény: tgabor433 (272)
tgabor433 Creative Commons License 2011.03.28 0 0 272

Marosvásárhely 2/4: kaja-pia-túra-szunya

Négyrészes cikksorozatom 2. része következik, ebben különféle utazási módokról, szálláslehetőségekről, étkezésről, vásárlásról, árakról írok. [...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

 

Marosvásárhely 3/4: látnivalók a központban, keletre és délre

Négyrészes cikksorozatom 3. része következik, a címben megjelölt infókkal.[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

 

Marosvásárhely 4/4: látnivalók nyugatra és északra

Négyrészes cikksorozatom befejező része következik, a címben megjelölt infókkal.[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

tgabor433 Creative Commons License 2011.03.26 0 0 271

Földi útravaló légi utasoknak - Marosvásárhely 1/4: bevezetés

Többek kérésére írok egy kedvcsináló összefoglalót a lehetőségekről, amit egy olcsó BUD-TGM repülőjegyből ki lehet hozni. A látnivalók mellett kitérek a helyi lehetőségekre is (azok kedvéért, akik először lépik át a román határt , s minden új nekik), törekszem az[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Előzmény: PanniF1 (270)
PanniF1 Creative Commons License 2011.03.24 0 0 270

Hali!

Ha nagyon meggyőző lesz, lehet, még egyszer visszamegyek, talán idén. :-)

Előzmény: tgabor433 (269)
tgabor433 Creative Commons License 2011.03.24 0 0 269

Izgatottan olvastam vissza élményeiteket.

Jó hírem van: következő utakat megalapozandó elkészült egy részletes beszámoló/útmutató a környék látnivalóihoz. Nm kecés ideig írtam. Hamarosan megy fel a lokoszt blogra! :-)

PanniF1 Creative Commons License 2010.12.17 0 0 268

Én nem jól ollóztam be. :-(

 

a túrófánk:

 

 

Előzmény: Törölt nick (266)
PanniF1 Creative Commons License 2010.12.17 0 0 265

ha legközelebb megyek, beszélünk előtte! :-))))))))))))))))

Előzmény: Törölt nick (262)
PanniF1 Creative Commons License 2010.12.17 0 0 263

az előzőben benne maradt pár nem ide való dolog. :-/

 

 

 

karácsonyfa van a virágóra helyén? megnézném. :-)

 a zsinagógát megtaláltam, éppen be volt állványozva. meg a tüzes fiúkat is. meg a Petőfi szobrot. meg a Holocaust emlékművet... mászkáltam rendesen. :-)

Előzmény: Törölt nick (262)
PanniF1 Creative Commons License 2010.12.17 0 0 261

Igaz, most derült ki, jókora nagy képekre állította be, nem tudom őket most feltölteni ide. :-)

 

most kicsit jobban aludtam, de nem az igazi még.. :-) Reggelire ma sonkás, sajtos omlettet kértem -és kaptam. :-) a szokásos teával. :-) aztán nyakamba vettem megint a várost. sajnos a gép nem aludta ki a baját. :-( a recepción javasolták, hogy az orto.templom melletti fotósboltban próbáljam megnézetni.

 

már ismerősként mentem le a városba, hátsó, kerülő utakon.ebben a városban nagyon sok beteg lehet, ennyi gyógyszertárt, gyógyászati boltot egy városban, orvosi rendelőfélét ritkán látni.

a reálban az infós nő nem tudott magyarul... :-)) az eladó fiú igen, nagyon szolgálatkész volt, viszont a garanciát ahol lebélyegezték, ott sem beszélt a pasi magyarul. azt hiszem, csak nem akarnak.. :-( a garis pasi betette a lumix memóriakártyáját, fotózott egyet vele, és elbocsátott. :-) voltam egy nagy bevásárlóközpontban, mint az árkád nálunk. kérdem az infós "lánykát", szépen köszönve, merre van a mosdó: Proszim? volt  válasz. Toilette? Etázs uno. :-(  

 

kedden még el akartam menni az állatkertbe, de az is elmaradt, megint csak a városban bóklásztam.

 

utolsó erdélyi napom, legalábbis ezen a nyáron....

 

reggel szomorúan keltem és izgalommal, hiszen megint repülök.... :-)

elég borúsnak nézett ki az idő, de szerencsére nem volt eső. reggelire megint sonkás, sajtos omlettet kértem, majd elindultam. igazából az állatkertet akartam megnézni, de végül csak a város maradt megint. :-) megint a nagy templom volt  a kiinduló pont, a kis mellékutcákban sétáltam, láttam új szobrokat, szép épületeket, voltam piacokon....

annyit mászkáltam megint, ma már busszal mentem vissza a panzióba. szóltam, hogy itt vagyok, ennék egy túrófánkot, fizetnék, meg még el kellett küldenem a rendeléseket. reggel ugyan elküldtem minden keddi rendelésemet, de napközben hívtak az egyik helyről, és sms-váltásnál kiderült, hogy nem kapták meg. :-( Így mikor visszamentem, első dolgom volt elküldeni ismét mindhárom helyre a rendelést. :-(

amikor fizetni kellett volna, kiszámoltak nekem egy 73 euros számlát. nekem meg volt egy papírom, melyen az állt: helyszínen még fizetendő 49,5 euro. no, akkor számoljunk újra, én kötöttem az ebet a karóhoz, végül mondták, valami rosszul lett számolva, de ha ennyi, hát ennyi, fizetek 49,5 eurot. hmm.... nem éreztem ám magam nagy kínban... :-( megrendeltem a túrófánkomat, aztán még vártam, a teraszon gépeztem kicsit. megjött a fánk, szerencsére nem tettek bele semmi hashajtót. :-) Anna is megjött értem, vitt a repülőtérre, a túrófánkot a maradék lejjel és két euroval fizettem ki, ez is érdekes történet volt. :-( a repülőtéren sokan voltak, megint nem volt helyem az ablak mellett. :-( a táskám most nem volt jó helyen a mellettem levő ülésen, előre vitték a repülő közepébe. :-( mellettem egy nő ült, sokat beszélt... :-((( indulás előtt küldtem sms-t Móninak, Kopinak, akik itthon vártak a repülőtéren. :-)

fáradtan, de jó emlékekkel jöttem haza, képek kicsit nagyok, így majd apránként fogom őket küldözgetni. :-)

mi is történt még azon a napon? már nem emlékszem. :-) majd ha a képeket nézem, lehet eszembe jut még valami. :-)

  

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!