Keresés

Részletes keresés

Omar Khajjám Creative Commons License 2022.11.26 0 0 20760

Nem vegán, csak laktovegetárius. Vaisnava vallású/életmódú.

Más fórumon működött tovább.

Előzmény: slang (12658)
kerdoiv__ Creative Commons License 2022.08.17 0 0 20759

Szakdolgozatomban a válással szeretnék foglalkozni, ehhez kapcsolódóan szeretném kérni azokat, akik kb. 2 percet tudnak szánni a segítségemre, hogy töltsék ki az e témájú kérdőívet:

 

https://www.survio.com/survey/d/N3Y4L7C6B1D4I8H8Y 

 

Köszönöm a segítséget!

 

 

 

Helló2000 Creative Commons License 2022.02.09 0 0 20758

Én is láttam! http://azujmagyarpart.website2.me

Meg kell állítani őket. Jó, ha valaki befejezi őket.

artist_not_engineer Creative Commons License 2021.08.10 0 1 20755

Egy jó párterapeuta abban is segíthet, hogy egyáltalán beszélni tudjanak egymással, és veszekedésmentes legyen a válás.

Előzmény: Julkajulka (20754)
Julkajulka Creative Commons License 2021.07.27 0 1 20754

Egy jó párterapeuta segíthet elkerülni a válást, megoldani a problémákat, bár ez hosszadalmas folyamat. Ha már elkerülhetetlen a válás akkor abban pedig abban segít, hogy könnyebben feldolgozd a történteket. Időhiány, túl nagy távolság vagy éppen a Covid járvány idején az online párterápia is megoldás lehet.

Előzmény: erdőbenfutnijó (20753)
erdőbenfutnijó Creative Commons License 2021.03.27 0 0 20753

Elég kihalt ez a fórum... Valaki jár még erre? 

nyuggerfarhát 58 Creative Commons License 2020.01.12 0 0 20751

 

Véletlenül jöttem ide.

Látom mindenhol van gond.

Kis gyerek kis gond nagy gyerek felnőtt más gond.

No, és dolgozik valahol a feleséged mert úgy látom suliba járnak a gyerekek és úgy,  így könnyen megmutathatja hogy visz haza 500 ezret havonta.

A gyerekeket általában az anyáknak ítélik.

Jó, ha van nagyszülői segítség.

Egyedül mindkét félnek nehéz megoldani a gyerekeket és a munkába járást.

Mi lenne ha össze kapnátok magatokat a gyerekek érdekében.

Költözni ide-oda marhaság. Ha letelepedik az ember ott marad a megszokott környezetben.

Előzmény: eljottazidom (20750)
eljottazidom Creative Commons License 2019.12.15 0 0 20750

Sziasztok. Mint ahogy nickem is jelzi, talán itt az idő számomra is. Már egy ideje a feleségemmel sehogy nem vagyunk. Se szerelem, se szex, csak együtt élünk és nevelünk két kiskorú gyermeket. A mi kapcsolatunk már nem érdekel. Napi szinten durva viták. Szóval nem miatta, a gyerekek miatt szeretnék azt hiszem váltani. Olyan értelemben, hogy úgy érzem, a feleségem veszélyes a gyerekekre. Napi szinten bántja őket. Csípések, harapások, véraláfutások. Ellöki, belerúg és így tovább. Ha véletlen rálépnek a lábára, direkt visszaadja, ha meglökik, ő is taszít a gyereken. És a játékból is gyakran sírás lesz. Mintha mindig mindenben le akarná a gyerekeket győzni. Soha nem engedi meg, hogy egy kidobóban, fogócskában, bújócskában a gyerek győzzön, mert állítása szerint a felnőtt ügyesebb és ezt meg kell tanulnia a gyereknek, hogy ő nem lehet ügyesebb és mindig alul fog maradni. De egy esti birkózásnak sírás a vége, mert a gyerek véletlenül megszorította, belekapott a szemébe, és ilyenkor valahogy vissza kell adni. Mert nehogy már a gyerek bántsa az anyját. Egyik gyerkőc szorosabb felügyeletre szorul, mert van egy betegsége, de ha elviszi a szüleihez őket (pont akkor, amikor nekem dolgoznom kell), akkor nem egyszer kiderül, hogy elment a barátnővel ide-oda éjjel, a mama meg a papa meg semmit nem tudott elsajátítani a betegségről és kezeléséről évek alatt. Ilyenkor talán csak a szerencsén múlik, hogy nem lesz baj. Vagy nem egyszer elfelejti beadni a gyógyszert a gyereknek ha ő van velük. Szóval úgy gondolom, hogy ideje lenne bizonyítékokat gyűjteni. De vajon ezeket elfogadják-e majd? És mit? Hangfelvétel egy szokásos üvöltözős, hülyézős, barmozós reggelen suli előtt? Videó, hogy arra érek haza, hogy alszik, miközben a gyerekek tök egyedül a házban.  Nem tudok azzal se mit kezdeni, hogy úgy élünk, mintha én itt se lennék. Ő úgy dönt, hogy holnap a gyerekert nem viszi iskolába. Ő úgy dönt, hogy beiratja egy szakkörre. Ő úgy dönt, hogy iylen-olyan sportra járatja. Már csak a tényekkel találkozok, semmi megbeszélés. Ilyenkor mindig az a szöveg, hogy ő az anyja és egy anya ösztönösen tudja, mi a jó a gyereknek. De mindkettő leesett a pelenkázóról nála, szóval vannaik ilyen durva dolgok is. Hogy nem takarít, hogy a kertben nem csinál semmit, hogy alig főz, hogy a konyha úszík, az csak a sokadik gondom ezek mellett. Hogy napi szinten megaláz? Erre mit mondjak. Amikor éppen csak egy állásom volt, akkor megjegyezte, hogy nem férfi aki csak ennyit és annyit hoz haza. Persze lett újra második állásom, akkor pedig többet lehetnék itthon. De azért jó volt a pénz. Most megint egy állásom van, minap megkaptam, hogy egy férfi legalább 400-500 ezret hoz haza. A gyerekek után járó pénzt maga költi, és szinte azonnal, amikor utalják. Ilyenkor van mindig 30-40 ezerért új cipő, kabát, táska, harisnya...rezsit kapcsolatunk óta én fizetem, két hitelünk is van, az is az én számlámról megy. Még mielőtt a gyermekeimnek nem lesz nagyon rossz és én sem megyek rá, váltanom kellene. Csak hát azt most tudom, hogy vissza fog költözni a szülőkhöz ha válunk, én meg utazzam el a kéthetenkénti 2 nap felét ha látni akarom őket. Amennyiben mégsem tarthatom meg a gyerekeket. Már beilleszekdtek itt a suliba, itt vannak barátok is. De neki ez biztos nem számítana. Menne. Mert hiányzik amúgy is a szülőváros levegője. Nem vicc, ezt már megkaptam. Amikor felvetette, hogy már pár éve itt éltünk, ahol, most ugyanennyi időre költözzünk oda, és aztán megint vissza. Biztos mindannyian elmondtátok már magatokban, hogy ha ne lennének a gyerekek, nem volna nehéz döntés. Most én vagyok ebben a helyzetben. Egyelőre még nem látom a végét a történetnek, miként az első lépést se tettem meg még. 

receiver Creative Commons License 2018.08.09 0 0 20748

Szia!

Kezd el magad szeretni, becsülni.

Azért tartasz itt mert önbecsülésed 0. Férjed nélkül valószínűleg könnyebb lesz, meglepne ha egy anyától elvennék a gyereket.

Borosüveget meg felejtsd el, a te helyzetedben is csak problémákat generál, megoldást is csak elhúzni lehet vele.

Állj a lábadra, keress egy pszichológust aztán élj boldogan.

Előzmény: Kóci04 (20746)
Törölt nick Creative Commons License 2018.07.11 0 1 20747

Szia,

Sajnos ezek tipikusnak mondható dolgok. Én nő vagyok, anya, elváltam régen, mégsem értettem sose az élősködő nőket, akiknek semmi sem elég. Csak annyit adj, amennyit megengedhetsz magadnak, és követeld ki a megbeszéléseket, ha táborról van szó pl. beszélje meg veled, hogy ekkor és ekkor lesz, ennyibe kerül- és tellik-e neked beszállni. Nem vagytok már házasok, így a te pénzedet ne ő költse.

Az én második házasságomban is van két "lizing"gyerek...és ott is az anyuka követel, nem kér hanem elvár. Nehéz, de biztos van megoldás.

Előzmény: Törölt nick (20742)
Kóci04 Creative Commons License 2018.07.06 0 0 20746

Sziasztok!

Remélem él még a fórum!

TANÁCSOKRA LENNE SZÜKSÉGEM.

Szeretném beadni a válast.

Évek óta bajok vannak amikre már az idegeim is rámennek.

2 gyerek van 6-11 evesek.

Férjem km.munkás 2.5 éve elötte 4.5 évig nem dolgozott.

Mert szerinte dolgozott eleget.

Terhes voltam 2011 januárban amikor otthagyta addigi munkahelyét.

Jelenleg 50% tiltás van a fizuján igy havonta 30-35.000 amivel haza táncol.

Nem is hajlandó mashol dolgozni.

Én 3 müszakban dolgozom.

Mellette gyerekruhákat varrok.

Eladogatom.

Persze khm... mindegy.

Házi munka.ovi isi utani intézkedések.

Bolt stb.

Hivatalos dolgok.

Minden a nyakamban.

Soxor azt sem tudom h agyamnal vok e mire este van.

És bizony eltud gurulni a pöttyös rendesen.

Van h a gyerekekkel is kiabálok.de tudják azert mert már ki van hegyezve az idegszálam....

Férjem haza érve a munkábol (jajj hulla vok.alsogatyába fotelba úl eszik.majd horkol.)

De semmire nincs ideje....

Én piacra is kijárok eladogatni a varrtakat.

Hogy legyen pénz.

Nos!

Nem vok búszke de előfordul hogy kinyitok egy üveg bort.

Mert miért ne?!

Neki ez alkoholizmus.

Szerinte troger vagyok.

Elveszi a fiamat (11)

Lány maradhat... (6)

Apja 70 anyja 66 tiltásban a nyugdíjuk.

Szerinte én mindenre jo vok csak anyanak nem.

Már a pszihiatriat jarom mert a vérnyomasom eléri a 198/145/120 at....

Kaptam is rá dilibogyókat...

Ottani dr.nö mondta h csaladi ki.erultség depresdzio stb.

Ja a hazunkat árveres fenyegette....

Mert nem dolgozott....

Elrendeztem megvette az álam.

Semmiért nem mozdult.

30.000 ből maga nem tud elni.

Szerintetek.

Elveheti a gyerekeket?

Nagyon szorít az idő.

Mert kezdem elérni azt a szintet hogy véletlwnül 3x hanyadt bele esik a nagykésbe.

Vagy fejjel a fejszébe.

Elegem van.

Ne hordjatok le.

Azt megteszi ö meg a családja....

topik Creative Commons License 2018.05.24 -1 2 20745

Persze, hogy lehet bajod. Ilyeneket nem lehet buntetlenul tenni, ha nem mas az Isten meg fog verni rendesen. Remelem.

Előzmény: Kálmán6767 (20744)
Kálmán6767 Creative Commons License 2018.05.21 0 0 20744

Üdvözlök Mindenkit.(Értelmes választ várok)
Segítséget szeretnék kérni.
Röviden:6 Gyerekeinket védelembe vették két éve. Részemről gyermek bántalmazás anya részéről el hanyagolás. Anya ellen megszüntették a feljelentést mert semmi nem állt meg. Engem meg a két nagy fiam megvédet hogy sosem bántottam őket a tesok csak ki találták.
Mikor el vitték a gyerekeket utána feleségem egyből el vált.Néha lelkileg aláztam stb amit ilyenkor szokás tenni.Ezért nem mert lépni csak mikor már ki emelték a gyerekeket!
Engem eleinte nem engedtek be a gyerekekhez aztán igen.Volt feleségem minden nap majdnem náluk volt. Újból kapcsolatunk lett igaz én nekem azzal akivel addig is csaltam. Ő férjhez ment az új férje elfogadta a gyerekeimet kettő apának is szólitja lehet ő nem bántja őket mint én azelőtt.Összesen hat gyermekünk van. Én elkövettem mindent hogy a volt feleségemet rossz fényben tüntessem fel. Sikerült is :)
A gyámügy nevelöszülök velem voltak végig hála istenek lehet azért mert én jól el beszélgetem velük.
Januárba haza adtak a gyerekeket 4 hozzám ebben a gyámügy és a nevelőszülök is segítettek. Kettőt a volt feleségemhez.
Ő nagyon ki borult hogy a 4-7 éves is hozzám került ideiglenesen. Jelenleg per van folyamatban amit ahogy tudok huzok hogy a gyerekek ne akarjana menni már nem is akarnak menni hozzájuk. Akár vettek egy nagy házat stb maguknak és a gyerekeknek.Nem engedem őket a telefonhoz se nem engedem őket el vinni.Már a telo számomat is le cseréltem. Ex már sehol nem tud könyörögni hogy adjam oda nekik a gyerekeket mert szükségük van a testvéreikre.
Rossz az a két gyerek akik nem nálam vannak,így első tárgyaláson közöltem is hogy nem akarom őket. Köteleztek mediátoros beszélgetésre de mi az ügyvédemmel jól el husztuk az időt pont az 58 nap jelentkeztünk így is nyertünk két hónapot hogy addig se kell odadnunk őket.
Volt feleségem meg akart egyezni a 3-3 felállásba én nem mentem bele. Így utána még akartam húzni az időt de ők kérték a per folytatását. Közel 150 napja nem adtam át a gyerekeket neki láthatásra se nem engedtem telefonon beszélgetni,mivel még nincs Bírósági határozat,igaz a gyámügyi haza engedő határozatban le van írva hogy engedjem őket az anyukhoz de én úgy vagyok vele ezt is megúszom mint mindent. A két nagy fiam 16 évesek lesznek Júniusba ők már tuti nálam vannak maradnak. Kérdésem az lenne ezek miatt hogy nem engedem a két kicsit az anyjukhoz lehet bajom? Egyik 4-7 évesek és hogy akik ott vannak azok felől sem érdeklődők mert nem akarom hogy ide jöjjenek hozzánk mert rosszak? Milyen esélyeim vannak a következő tárgyalásra szerintetek? Nincs semmi olyan határozat hogy engednem kellene!!! Így is lehet bajom vagy nyugodjak meg semmi gondom nem lesz.?Köszönöm a segítséget.

tartlev Creative Commons License 2018.05.14 0 1 20743

Beszéled meg a gyerekkel, hogy ő mit szeretne, de alapvetően semmit nem kell úgy csinálnod ahogy ők kérik, abban az időben, amikor nálad van. Kifejezetten visszás a te időszakodra tervezniük más programot, de ha így tettek és veled nem egyeztették és befizették, akkor így jártak. Persze a gyereknek lehet, hogy van kedve menni, ez már inkább kettőtök közötti megbeszélés kérdése.

Előzmény: Törölt nick (20742)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.01 0 0 20742

Sziasztok

 

Véletlenül találtam meg a  fórumotokat. Amennyiben lehet, lenne kérdésem, amire tapasztalati válaszoknak nagyon nagyon boldog lennék, és megköszönném.

A lényeg:
Apa vagyok, elvált /különben nem is lennék itt :) /. Az anya az előbb közölte, hogy mindenképpen el kell vinnem fiamat nyári táborba, mivel ők most fizettek be 25-t egy úszótáborba, nekem vinnem kell focizni, nincs apelláta. 
Én leszerveztem a szabimat a nyári kétszer 2 hétre, és tervezem a programokat is (legyen ideje lustizni is), így nem értem, hogy milyen alapon kellene nekem vagy beszállnom az ő táborába, vagy elvinnem egy másikba, hogy "egálban" legyünk. A dolgot bonyolítja, hogy most lett elegem, és feljelentettem őt, és a mostani partnerét, hogy verik a gyereket. A rendőr ftőrm.-nek csak az őszinte megesett dolgokat mondtam el, amit fiamtól tudtam meg (8éves), amire azt mondta, hogy kevesebbért is indítottak már el nyomozást.
Mivel nincsen benne a bírósági elhelyezési papírokban a nyári tábor költsége, így nem értem, és  a kérdésem ennyi lenne:
- Kell nekem fizetnem a tábor felét, vagy el kell vinnem egy másikba, hogy "egálban" legyünk ?
Bár a nyugalmam nekem megért 12,500.-ft, hogy ne kelljen látnom - hallanom.

A válaszokat előre is köszönöm

SomVirág2 Creative Commons License 2015.01.20 0 0 20741

 

Mindig teljesen ad hoc szerűen 1 nappal előbb tudod meg, hogy hétvégén veled lesz a gyerek vagy sem? Ha arról tudtál, hogy most hétvégén vele lesznek, akkor teljesen mindegy hogy ők a Természettudományi Múzeumba mennek, síelni vagy otthon döglenek egész nap.

Előzmény: CáPeti2 (20739)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.20 0 0 20740

Amíg papíron együtt vagytok, közös a szülői felügyelet, a törvényhozó úgy gondolja, közös akarattal döntötök a gyerekről, mindkét szülő egyforma jogosítványokkal rendelkezik. Az a szituáció, amiben ti éltek -jog szerint együtt, valóságban külön- egy "joghézag", amire a jog nincs igazán felkészülve. Rendezzétek a helyzetet, minél hamarabb, bár ez így két év után viccesen hangzik.:)

Előzmény: CáPeti2 (20739)
CáPeti2 Creative Commons License 2015.01.20 0 0 20739

Nem arról van szó, hogy akadályoznám, hogy hova viszi az gyereket, sőt örülök neki, hogy megy síelni. Sokkal inkább azzal van a problémám, hogy erről én nem tudok. Nem akarok beleszólni, csak tudjak róla!  Nem hiszem, hogy ez olyan nagy elvárás lenne...

Előzmény: SomVirág2 (20738)
SomVirág2 Creative Commons License 2015.01.20 0 0 20738

De lehet, hogy a fele fele aránynak most a fele anyukához esik:)

 

Amúgy nekem az tetszik, nagyon, hogy: jogi lépés nem történt a lezárásra, mert szinte semmiben nem tudunk megegyezni:)))) Hát pont emiatt kellene jogi lépéseket tenni. HOgy legyen egy papír, amihez mindenki tudja tartani magát.

Ha nem elég felnőttek, hogy megegyezzenek, akkor majd dönt a bíróság...

Előzmény: Törölt nick (20737)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.20 0 0 20737

Igen, úgy tűnik_általában_nem akadályozza. Kivéve most, ugye...:)

Előzmény: SomVirág2 (20736)
SomVirág2 Creative Commons License 2015.01.20 0 0 20736

Azt írja, hogy nagyjából fele-fele arányban van a gyerek a szülőkkel....tehát szerintem szó sics arról, hogy akadályoztatná anyuka.... Csak most vmiért nem szeretné, hogy a gyerek síelni menjen....

Előzmény: Törölt nick (20734)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.19 0 0 20735
Raadasul EU-n belul a "kivitte az orszagbol" is etdekes kerdes. Nincs hatar, nincs utlevel, siman lrtagadhatja, hogy kint voltak...
Előzmény: CáPeti2 (20733)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.19 0 0 20734
Szar helyzetben vagy, mert amig hazasok vagytok, mind a kettotoknek egyenlo felugyeleti joga van, tehat elvileg mindketten oda viszitek a gyereket, ahova akarjatok. Altalaban ilyenkor kezdodik a gyerek rangatasa, ha mindket szulo gyoker.
Gyakorlatilag meg ez azert eleg nagy minusz a valoperben annak, aki onkenyesen rendelkezik a gyerekrol es akadalyozza a kapcsolattartasat a kulonelo szulovel. Dokumentalj, gyujts bizonyitekot, jol fog jonni a gyerekelhelyezesnel. Ja es ne varj sokaig, mert az ido nem neked dolgozik a birosagon sem. Siman rakerdeznek, hogy ha eddig jo volt neked igy, miert nem jo most mar.Szoval 2 ev utan kicsit eso utan koponyeg, de sok szerencset. Persze ha nem akarod a gyereket, mert jo neked igy, akkor nem szoltam...
Előzmény: CáPeti2 (20733)
CáPeti2 Creative Commons License 2015.01.19 0 0 20733

Sziasztok!

 

Lenne egy gyors, de annál inkább kétségbeesett kérdésem. Van a 2 éve különélő feleségem a fiunkkal és az új pasija az ő két gyerekével. Eddig még semmi jogi lépés nem történt a kapcsolatunk lezárása érdekében, mivel szinte semmiben sem tudunk megegyezni. A fiam igazából rendszertelenül van itt nálam, vagy otthon az anyjánál, de az időt tekintve kb. fele-fele arányban.

Ma azt hallom ismerősöktől, hogy a hét végén mennek Ausztriába síelni. Mármint a feleségem, a pasi, és a gyerekek. Erről én semmit sem tudtam. Most hallom először.

Kérdésem az, és tudom, hogy elsőre hülyén hangzik, de van-e nekem valami jogi alapom beleszólni, hogy hova viszi a gyereket? Tehetek-e ellene valamit? Kell-e engedélyt adnom rá, hogy kivigye az országból?

 

Köszönöm P

ribicica Creative Commons License 2015.01.15 0 0 20732

az a legnagyobb baj, hogy nem tudunk beszélgetni...ő annyira megsértve érzi magát és csak engem okol amiért ez történt, történik....pedig 50-50 ... és sajnos kisfiunkat sem nézi ebben...."nyeregben" érzi magát mivel ő van otthon vele....

Előzmény: Elizabeth (20728)
Elizabeth Creative Commons License 2015.01.04 0 0 20728

Ülj le vele és beszéljétek meg normálisan, ennyi. ne a jogban keresd a kulcsot. Mindenben, amit nem tudtok egymás között megbeszélni, a bíróság sem fog tudni igazságot tenni, a gyerek meg tönkremegy...

Előzmény: ribicica (20726)
ribicica Creative Commons License 2014.10.17 0 0 20726

Sziasztok,

 

Több fórumot is olvasgatok ilyen témában és tanácstalan vagyok. Dióhéjban, válás előtt vagyunk, én külföldön dolgozom, kisfiunk édesapjával otthon, ha megyek haza szabira, én is oda megyek (egyelőre)  elég nyakatekert szituáció. Közben van egy új párom, akit ismer már a kisfiam is. Kérdésem az lenne, mennyi joga van ilyenkor egy anyának és apának? Konkrétan megtilthatja-e nekem a férjem,hogy elvigyem a gyerekünket pár napra az új páromhoz? Illetve ez mennyiben és hogyan befolyásolhatja a válópert? Előre is köszönöm a hozzászólásokat! 

roza763 Creative Commons License 2014.09.13 0 0 20725

Ok, leírhatom amit még valószínűnek tartok, de nem itt, roza763@freemail-en . 

 

De igazából a gyerekekkel való kapcsolatát ez nem szabadna, hogy ilyen mértékben befolyásolja. Sőt, egyáltalán. a velem való kapcsolatát igen.

 

Akik ismernek minket sok éve, azok még mindig azt mondják, hogy bilibe lóg a kezem. 

 

Én most komolyan azt hittem, ha elmennek vele  a gyerekek, akkor megpróbálja őket "lekenyerezni", élményekkel,  odafigyeléssel, de akár egy közös filmnézéssel otthon , társasozással. Akár megvenni őket. Nem olyan nehéz ekkora gyerekeket megvenni. (És ennek a hozzáállásnak nem anyagi oka van, hidd el. Megtehetné, simán, egy vacsorára többet költöttünk anno)  Erre készültem. De semmi ilyen nem történt. Ehelyett az üres házba vitte őket. A  gyerekek sírva hívtak fel többször, hogy menjek értük azonnal. Én pedig nem mehetek, nincs jogom hozzá, hogy zavarjam a kapcsolattartást.  Ezt így nem mondtam nekik, de kértem őket, hogy csak akkor hívjanak, ha tényleg baj van és próbáljanak az apjukkal lenni és beszélgetni. (Apró szépséghiba, hogy az apjuk közben elment vhova.)

 

Te mit tennél, ha már minden létező fórumot megmozgattál volna, azért, hogy a gyerekeiddel lehess és amikor jössz értük, elmennek veled? Fél év után? 

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.13 0 0 20724

Nagyon fura ez, hogy miért fordul ki magából valaki ennyire. Ennek kell, hogy legyen valami oka. Mindennek van oka-előzménye, semmi sem lóg csak úgy a levegőben magában, semmi sem lesz csak úgy magától. Szerintem neked van is elképzelésed erről, csak valamiért nem akarod leírni.

Előzmény: roza763 (20723)
roza763 Creative Commons License 2014.09.13 0 0 20723

A miértre nem tudok válaszolni. Ezzel kapcsolatban csak találgatni tudok max. A nagyok egyértelműen "mellém álltak" ha szabad ilyet mondanom és engem védtek minden olyan helyzetben, amikor vki felől támadást éreztek. Az apjuk és a nagyapjuk pedig minden láthatáson arról beszélgettek, hogy én tettem tönkre a családot a költözéssel, mekkora szemét vagyok,  mert elhoztam a gyerkeket az apjuktól, a gyerekeket is tönkreteszem, visszafejlődnek stb... És ezt a gyerekek előtt mindig. Vagy amikor féltek a kocsiban (hegyi úton gyorsan ment)  és sírtak, nem érdekelte, azt mondta nem szóljanak bele.  Ha kértek/mondtak valamit  a kicsivel kapcsolatosan, rájuk szólt, hogy itt úgy lesz minden, ahogy ő akarja, nem vagyok ott és nem érdekli, nálam hogy csinálják. Akkor a kicsi 2 éves körül volt és sokat sírt amikor az apja elvitte láthatásra egész hétvégére.  Ezzel indult. 

 

Ahogy a gyerekek visszaszóltak, ellenálltak, egyre több megtorlás kezdődőtt. Büntetésből bezárás, amikor nála voltak, nem engedte őket találkozni a barátaikkal, nem kaptak enni (pl kicsiket elvitte étterembe, lányokat otthon hagyta, kaja nélkül), beígért mozit, majd büntetésből nem vitte őket, telefont elvette tőlük, tankönyvet elvette és csak akkor adta vissza, amikor hazahozta őket = nem lett kész a lecke, másnap beírás (mindegyik iskolás jeles tanuló volt év végén leliismeretesek, szóval ez nagyon rosszul érintette őket) , a legnagyobbat egyfolytában leszólta, ezt előttem is, amikor jött értük... Gyakorlatilag a láthatásokon (a téli szünet egy hetében is) elvitte őket a közös házba és ha lejárt az ideje, hazahozta.  Lehetne folytatni, de minek. A legtöbb, amit elért, a még nagyobb ellenállás. Fél évig nem voltak hajlandóak elmenni vele. Most rábeszéltem  őket, mert az apjuk és jó lenne, ha újra "egymásra találnának". Már nem tudom, jól tettem-e. Amiket azóta mondtak... 

 

Ehhez kellene az apjuk is, hogy partner legyen.

 

És akkor amiről nem is tudnek a gyerekek. Segítséget kértem tőle délutáni program megszervezésésben, heti 1 du. Azt mondta, adjam át neki a gyerek nevelésést, akkor majd megoldja, hogy eljusson oda a gyerek, ha ő jónak tartja. Különben oldjam meg. Amikor kértem, hogy segtísen mert az egyik nagyon lázas és nem szeretném így magammal cipelni, azt mondta, oldjam meg. Kértem tőle segítséget a nyári táborokhoz (a gyerektartás amit kapunk, nem elég a lakbér+rezsire), azt mondta, oldjam meg. Ugyanezt a választ kaptam, amikor a gyerek egészségügyi kiadásai hirtelen havi sok ezerrel megugrottak. Ezeket írásban kértem és kaptam meg az elutasítást.

 

Közben a bíróságon kérte mind a 4 gyerek nála történő elhelyezésést. A gyámügyön minden héten feljelent, amiért nem adtam át a gyerekeket (érdekes, a kicsiket igen, de a legkisebbet mindig, csak a nagyobbak nem mentek vele és nem kényszerítettem őket) . Kíváncsi leszek, ha előírják a pótlást, akkor mit fog csinálni, ha tényleg minden héten el kell vinnie  a gyerekeket. 

 

A gyámügy kirendelte a pszich.  Akinek a díját nem volt hajlandó megelőlegezni, mert szte nem szükséges. Én megtettem, mert fontosnak találtam. Akkor is kérte, hogy annyira egyértelmű a helyzet (én nem adom át a nagyokat), hogy nem egyezik bele a vizsgálatba, enélkül döntsenek. Végül kénytelen volt beleegyezni, mert ha nem teszi, a gyhivatal lezárta volna az ügyet.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!