Keresés

Részletes keresés

Heni.p Creative Commons License 2019.11.30 0 0 76963

Szeretném ezt az ajánlást megköszönni! Felvettem a FERBELT-tel a kapcsolatot, és az általuk ajánlott eliminációs diétát csináltam a kutyusommal, és azóta nincsenek allergiás problémáink. Én már 2 hónapja csak ezt adom, és azóta csodás lett a szőre, és végre látom hogy egészséges. 

 

Tényleg mindenkinek csak ajánlani tudom! https://www.ferbelt.com/etlap/

Előzmény: garf_ (76961)
garf_ Creative Commons License 2019.10.27 0 0 76962

Biztos ismeritek az Állat és Ember egyesületet, amelyik a Yorkie fajtamentést csinálja. https://www.ferbelt.com/charity/ Nekik tudtok pár forintból is adomány ételt küldeni a FERBELT segítségével.

garf_ Creative Commons License 2019.10.27 0 0 76961

Több cikk is van az emésztési problémákkal kapcsolatban a FERBELT Blog alatt. https://www.ferbelt.com/l/borirritaciok/ érdemes elolvasnod, mert könnyen lehet, hogy élelmiszer összetevő allergia okozza a problémát. 

Előzmény: Sz.Evi86 (76959)
Tarzy52 Creative Commons License 2019.05.10 0 0 76960

Szia!

 

Mi a 3,5 éves kislányunknak hasmenés esetén 1-2 mokkáskanál "natur kefirt" ( danon ) szoktunk adni.

 

Én is Quamatellel "kisérleteztem" aztán egy ismerős Yorkistól kaptam ezt a tanácsot!

 

Nálunk bevált...! egy próbát megér nálad is!

Előzmény: Sz.Evi86 (76959)
Sz.Evi86 Creative Commons License 2019.05.09 0 0 76959

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni. Van egy 12 éves fiú yorkim. Rendszeresen hasmenéssel küzdünk, és nem tudják megállapítani, hogy mi is okozza nála ezt a problémát. Ez már évek óta fennálló probléma.

Van amikor csak 2-3 havonta jelentkezik, de most az utóbbi időben szinte heti kétheti rendszerességgel. Legutóbb 1 hétig infuzióra jártunk. Vérvételből megállapították, hogy háromszorosára nőttek a veseértékei a megengedettnél, emiatt tápváltás történt. Royal Canin Veterinary Diet - Renal RF 14 tápra, amely veseelégtelenségben szenvedő kutyák számára lett kifejlesztve. Igazából a tápon kívül mást nem is adunk enni neki, néha egy kis csirkemellsonkát szoktunk belekeverni neki a vízben feláztatott tápban. Mindig Quamatel Mini, B6 vitamin, Bolus, Probiotikum és szükség szerint No-Spa, Antibiotikum az amiket szokott adni és javasolni otthonra is az állatorvos. Viszont ezek csak tüneti kezelések, és annyira nem is hatásosak sajnos hosszútávon :( Nem tudjuk, hogy mitől jelentkezik ez az állandó hasmenés és gyomorsav. Ha valaki volt már hasonló helyzetben és tudna segítséget vagy tanácsot adni a megoldás érdekében, azért nagyon hálás lennék.

garf_ Creative Commons License 2019.02.20 0 0 76958

Sziasztok,

Szeretnék a figyelmetekbe ajánlani egy prémium kutyaételt. Főtt kutyaeledel.

 

A FERBELT Dog Food ételeket most kezdték forgalmazni, és már több állatorvos is kifejezetten ajánlja a táplálási tanácsai között.

Ebben a csoportban levők részére lehetőség van egy értékesítési kupon beváltására is, ami egy heti adag vásárlása esetén + 3 adag étel ajándékot jelent annak, aki ezzel szeretne élni.

 

2 termék teljesen baromfimentes! De tudtok egyedi igényt is jelezni. 

 

Aki március 1-ig (további kötelezettség nélkül) regisztrál a értékesítési akcióban ezzel a kóddal, annak a bármikori első heti menü vásárlásánál érvényes az ajándék +3 termék. 

Több más akció is fut, érdemes követni a facebook felületen a forgalmazót. Ilyenek például az első termék etetési videóért is adnak ajándék ételt, stb.

 

Szóval aki szeretné ezt megvenni, kipróbálni az a YST Q2 kódot írja be a regisztráció során az értékesítői kupon kód mezőbe, és így elég jó akciós árban vásárolhat.

 

https://www.ferbelt.com/regisztralt-vasarloink-reszere/

 

 

 

Danka Attila Creative Commons License 2019.01.01 0 0 76957
Tarzy52 Creative Commons License 2018.11.18 0 0 76956

Kecskemét, Bende Judit tenyésztő! Törzskönyv, Oltások, egészségügyi garancia!

 

Keress rá a Facebookon!

 

Ha még van kérdésed, mail cimem publikus......írj, kérdezz!

 

 

Az enyém tőle van 3,5 éves kislány....Picúr!

Előzmény: Bendegúz76 (76955)
Bendegúz76 Creative Commons License 2018.11.18 0 0 76955

Sziasztok!

 

Szeretnék vásárolni egy kisfiú yorki kiskutyát!

 

Tudtok segíteni,hogy honnan lehetne egészséges,törzskönyvel,oltásokkal,megbízható helyről?

 

Köszönöm

 

Üdvözlettel

Attila

magyars Creative Commons License 2018.09.25 0 1 76954

Szép napot jó fórumozók! 

Azért léptem be, mert tanácstalan vagyok és tapasztalatlan is ... 

Hol kezdjem?.. Van egy két és fél kilós Yorkim, akivel imádjuk egymást, egy hete vendégségben voltunk ott pedig egy Yorki kan is volt.. Két másodperc  alatt, míg a háziakkal üdvözöltük egymást, Natasa és Winston összeragadtak... Sem tenyészteni, sem bábáskodni nem terveztem, így esett a dolog... Mindkét kutyus 3 éves és a színük mozgásuk, temperamentumok alapján sem közeli rokonok... 

Szerintetek elvetessük, vagy elettesük.. 

Tudom, nagy felelōsség... Mindkét alternatíva.... A jótanácsnak örūlnék... 

Köszönom. 

Tarzy52 Creative Commons License 2018.07.22 0 0 76953
német juhász Creative Commons License 2018.04.30 0 0 76952

Édes, aranyos, életvidám kiskutya (sajnos csak volt..)  :(:(

Másik orvoshoz nem tudtátok volna vinni? Tájékozódni ismerősöktől, hogy esetleg kit ajánlanának?

Bár mikor előző német juhász lány kutyám beteg lett, mi is a net-ről kerestünk neki orvost. Igaz, azt tudtuk, hogy ki(k)hez biztos nem visszük. Nagy szerencsénk volt/van ezzel a dokival! Lelkiismeretes, imádja az állatokat. Két órán belül itt volt, megvizsgálta, és azt mondta, még aznap megműti, bár nincs asszisztense, de ez az ő baja..  Megműtötte délután (felesége is állatorvos, ő asszisztált),   a kezében fakadt szét a méhe a 10 éves kutyusomnak.  Ha nem így áll hozzá, aznap elpusztult volna. Így még 3 nagyon szép évet élt velünk.   Sajnos tavalyelőtt, pont húsvétkor ismét beteg lett - dokink Németországban volt.  Ő is, mi is a tünetek alapján agyvérzésre tippeltünk.  Kijött késő este egy kutyamentő állomásról egy autó. Infúzió, gyógyszerek. Másnap ismét. Sajnos nem sikerült megmenteni. :(  Szép emlékek maradtak róla..

Előzmény: Danka Attila (76950)
Domi105 Creative Commons License 2018.04.30 0 0 76951

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy naponta hány sétáltatást igényel?

Hogy bírják akár heti 1x 8-10km sétát?

Danka Attila Creative Commons License 2018.04.30 0 0 76950

Nem az ajánlott dokik közt van!

Én nem akartam több kutyát ,mert az előző Westy-m is a móri orvosok miatt lett elaltatva! 
De feleségem nyomására vettem egy kutyust Demeter Tibor-tól! 
ő Nózi !

https://photos.app.goo.gl/rYdnruvzjCeMZy1E7

 

 

Fehérváron keresnék neki egy kutyakozmetikust! 
Tudtok ajánlani? 

Elvittük egyhez kiigazításra,de cefetül lenyírta! Szegénykém! 
https://photos.app.goo.gl/NpMfaQProBBvdXRt9

Előzmény: német juhász (76949)
német juhász Creative Commons License 2018.04.30 0 0 76949

   Drága Nózi önhibáján kívül távozott szerető családjától!  Nagyon sajnálom!   Az állatorvost nagyon megdádáznám, ez a minimum! 

Előzmény: Danka Attila (76945)
Danka Attila Creative Commons License 2018.04.30 -1 0 76948

Csak ivartalanítani akarta a dokinő!
Annyira erősködött,hogy ez jó lesz ....

Előzmény: Tarzy52 (76946)
Neo2012 Creative Commons License 2018.04.14 0 0 76947

Kedves Fórumtársak!

Szeretnék érdeklődni hogy volna valaki aki tud esetleg kölyök kiskutyát hobbicélra 9 éves kisfiamnak 

és családomnak eledót?Vagy olyan tenyesztőt aki június-júliusra vár kölyköket!Köszönöm a segítséget!

Tarzy52 Creative Commons License 2018.04.03 0 0 76946

Ó....de sajnálom.

 

Volt valami baj vele, hogy állatorvoshoz vitted?

 

Mennyi idős volt?

Előzmény: Danka Attila (76945)
Danka Attila Creative Commons License 2018.04.01 0 0 76945

Nózit végleg elaltatta a Móri állatorvos! http://www.moriallatorvos.hu/
A mai napig nem kért elnézést,és nem mondta meg mi volt a hiba?! 

Előzmény: p.jeni (76941)
Ronniescarry Creative Commons License 2017.10.28 -1 0 76944

Nincsen orvosi problémája már megnézetttük 5 éve. A lakásunkban nincsenek ajtók sajnos egy nagy térség az egész egyben szinte, a wc fürdőszobán és a fiam szobájában van ajtó kizárólag. Ebben a szobában is találtunk már hugyot a szekrények előtt. Ha ide bezárnám akkor ide hugyozna valószínű. Hiába szaladgálnék az utcákon vele, mivel a lakásban a két lány testvér szerint akik itt laknak egy egy szinten mindig kell hogy vize legyen az állatnak és este jellegzetesen telezabálja magát vízzel, ugyanúgy lesz miből hgyoznia éjjelente. A víz megvonást a barmok nem engedélyezték, nem igazán szidja meg senki a kutyát rajtam kívül csak egyszerűen feltörlik de sokszor őúgy, hogy később a vödörben felgyülemlett hugyos vizet kenegetik szét ami bűzít. Mondhatnád hogy akkor én a vizet cserélgessem meg sétáltatgassam stb de ez nem az én kuzyám ha rajtam múlna elvinném olyan helyre ahol szabadban van és kedvére hugyozgathatna virágokat növényeket a kocsikereket stb. Megérdemelné mert ha neki ez az élet hogy hugyozzon akkor ez való neki. Mondhatnád hogy ösztönlény st de amennyiben feélholtra verné egyenként a család minden tagja egy egy behugyozás után, tisztában vagyok vele hogy akkor nem tennlé meg. Mondhatnád erre hogy ez embertelenég de úgy látszik csak ilyen drasztikus megoldás lenne jó...ami perze soha nem történne meg. Ezt az idióta kutyájának a hugyát szagolgatni és mikor a hűtőt kinyitom a légmozgás felemeli a bűzt az is egy jó dolog így neki látni enni majd.... Egy gyerekkori barátoméknak akik jómóduak gazdagabbak van egy yorkijuk aki az udvaron van legtöbbet, a felesége nagyon elverte még kiskorában mikor az ágyra mászott a kutya, két napig elő sem jött nekik de soha többet nem ment fel az ágyra mondták. Nekünk ez a dög a csontot is felhordja a kajákat a párom ágyára és ott zabál, képtelen annyit megtanulni hogy ott eszünk ahova tesszük az ételt de nem , ő széthordja. Van egy anyamacskánk  aki a kicsinyeire is morgott és csapott a mancsával mikor enni adtam nekik néha odacsaptam neki én is, azóta megvárja méga kölykök esznek addig félre vonul vagy nem is eszik. Szóval a macska valahogy tanulékonyabb és okosabb egy yorkihoz képest.

Előzmény: zimmbo (76939)
p.jeni Creative Commons License 2017.10.28 0 0 76943

p.jeni Creative Commons License 2017.10.28 0 0 76942

 

Vini & Szofi

p.jeni Creative Commons License 2017.10.28 0 0 76941

Ha az ivartalanítás utáni galléra gondolsz , azt 1 nap után le lehet venni. (kivéve ha piszkálja még a sebet ) Nekünk  félnapot volt csak fent.

Előzmény: Ronniescarry (76938)
p.jeni Creative Commons License 2017.10.28 0 0 76940

Ha másképpen nem megy keress meg egy szakembert   !

Előzmény: Ronniescarry (76929)
zimmbo Creative Commons License 2017.10.27 0 0 76939

Szia! Szigorúan a saját véleményem írom le, esetleg hallgasd meg más kutyások véleményét is, de szerintem egy kutyának igenis kell napirend. Mi is kertes házban lakunk, de minden reggel egy félórás eü. sétával kezdünk, mert a kutya csak a legeslegvégső esetben kakál a kertben, inkább tartogatja, illetve a kan kutyák egy pisiléssel nem ürítik ki a hólyagjukat, hanem "beosztják", hogy tudjanak jelölni, a séta végére már csak emeli a lábát, nem jön semmi. Napközben egyedül van, 2 óra körül ér haza párom, akkor ő kiengedi a kertbe. Amikor én hazaérek elviszem egy min. 1,5 órás sétára, akkor szaladgál, játszunk, ingerek érik. Este még egy picit játszunk, gyakorolunk a lakásban, utána kimehet még pisilni a kertbe. Enni a séták után kap. Ezt nevezem én napirendnek. Még egyszer mondom, hogy ez csak az én véleményem, de a kutya egymagában a kertben nem fárasztja le magát sem fizikálisan, sem szellemileg, még ha egy yorkiról van is szó, pláne terrier, a mérete ellenére szüksége van feladatra és ingerekre.

 

Én az alábbiak szerint próbálnám a bepisilés problémát kezelni:

A kutya mozgásterét a lakásban lekorlátoznám arra az időre, amíg nem tudom felügyelni (pl. nem vagyok otthon) egy helyiségre, mondjuk konyha, vagy folyosó, vagy a szoba egy lerekesztett része, ahol könnyű összetakarítani, és lehetőleg látja a kutya, hogy mi történik körülötte, nem elzárni kell, csak korlátozni, és a fekhelyét is ide tenném. Ha otthon vagyok, és tudok a kutyára figyelni, akkor mehet az egész lakásban. Ha rajtakapom (!), és szigorúan csak akkor, hogy bepisil, akkor dorgálás, és kiviszem. Ha kint pisil, akkor nagy dicséret. Minden nap elvinném legalább 3x min. fél órára sétálni, pici feladatokat adnék, hogy fáradjon agyilag is. Eközben kérnék egy orvosi kivizsgálást, hogy nincs e egészségügyi gond a bepisilés mögött, pl. vese vagy hólyag problémák. 

 

Ha ragaszkodsz a dominancia dologhoz, (bár én továbbra sem értem, hogy mire alapozod. arra hogy bepisil, bekakál?), akkor ennek a megoldására ezeket szokták ajánlani:

- mindig te lépj ki és be elsőnek az ajtón. Mindig.

- ne vegyél tudomást a kutyáról mikor hazaérsz mindaddig, míg a kutya le nem nyugszik.

- gesztusevés: tegyél úgy etetéskor, mintha ennél a kajájából, és csak a "maradékot" eheti ő

- csak oda, és akkor mehet a kutya, amikor te hívod/küldöd (pl. kanapé)

Most nem jut több eszembe, de Fennel Kutyapszichológia könyvében utána olvashatsz, bár nekem vannak fenntartásaim ezzel az egész dominancia kérdéssel szemben.

Előzmény: Ronniescarry (76932)
Ronniescarry Creative Commons License 2017.10.24 0 0 76938

szerintetek a fejéről a holdacskát műtét után két három nappal le lehet már venni? Mennyi ideig kéne a fején lennie?

Ronniescarry Creative Commons License 2017.10.23 0 0 76937

MINDENHOL JELÖLT

Előzmény: zimmbo (76935)
Ronniescarry Creative Commons License 2017.10.23 0 0 76936

mindenhol  a hűtőt mosógépet alul hugyozza meg vagy esetleg itt ott máshol is de elvétve.

Előzmény: zimmbo (76935)
zimmbo Creative Commons License 2017.10.23 0 0 76935

A lakótelepi lakásban bepisilt?

Előzmény: Ronniescarry (76932)
Májuska Marika Creative Commons License 2017.10.23 0 0 76934

Köszönöm a választ:-)

Nem nekem van ilyen kiskutyám.

Egy ismerősöm nemrég kapta  eddig jól bírta odakinn,de kíváncsi lettem rá vajon bírja a hideget is?

Van neki házikója dupla falú bélelt :-)

Nekem tacskóm van.

Üdvözletem a csoport tagjainak :-)

Előzmény: Ronniescarry (76933)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!