Keresés

Részletes keresés

s3pooler Creative Commons License 2013.11.19 0 0 53

http://www.bisz.hu/khr

 

itt utánanézhetsz...

Előzmény: Szegedi János (52)
Szegedi János Creative Commons License 2013.11.18 0 0 52

-Mennyire igaz az, hogy egy év után ténylegesen lekerül a BAR-listáról a tartozását endező adór?

Ki tudja ezt ellenőrizni?

http://www.hitelmindenkinek.hu/hitel-bar-listasoknak/bar-listan-van-adossagrendezo-hitelt-szeretne-fel-venni/

 

marcsi1004 Creative Commons License 2009.07.09 0 0 51
Sziasztok!
Én egy esetet szeretnék elmesélni nektek .Talán csak megnyugvásul , talán ,hogy segítsek , hogy ti ne járjatok így. Minden esetre egy dologból elegem van . Abból , hogy lecsúsztam anyagilag és egyesek úgy érzik , hogy aki báros , vagy nem tehetős , már nem is ember és pusztuljon.
Lakáshitelt keresgettem a neten.Találtam is .
Leírtam a gondom , bajom , és segítséget kértem nagy pironkodva ,....e-mail ben
De tudjátok mit ? idézem inkább:(
Bemutatkozó e-mail és a válasz:
-- Eredeti üzenet --
Feladó: Dudás András<info@vikinghitel.hu>
Címzett: szaboné marcsi<szabonemarcsi1004@citromail.hu>
Másolat:
Elküldve: 2009.06.20 18:09
Téma: Re:


Tisztelt leendő ügyfelünk!

Időpont egyeztetés:Dudás András 0630/346-8599

----- Original Message -----
From: szaboné marcsi
To: info@vikinghitel.hu
Sent: Friday, June 19, 2009 12:07 PM

Tiszteletem !
Aktív bárlistás vagyok párommal együtt (autólízing , apeh büntetés stb) össz tartozásunk kb.3 millió,saját tulajdonunk nincs , nem is volt.
Albérlet fizetése mellett(plusz négy gyerek) esélyünk sincs rendezni tartozásainkat -tehát soha nem jutunk lakáshitelhez, hacsak a bank felé nem tudjuk összegezni a tartozásunkat és egyben fizetni úgy , hogy az a maximum 60ezret ne haladja meg.3 éve majdnem sikerült , de a hitelügyintéző lelépett a tulajdonostól kapott másfél misivel (akkor még csak ennyi volt a bár ), tőlünk meg irreálisan magas albérletet követelt , míg nem rendezek hitelt(üzlettársak voltak mint kiderült)-tehát senkinek nem fizetek előre sikerdíjat vagy bárminek nevezzük.
Ilyen helyzetre van valódi megoldás? ha igen , kérem írjon

Szóval csak 1 telcsiszám volt a válasz.Felhívtam , csaknem lehülyézett a tisztelt kolega és azt mondta , minek hivogatom , minden ott a mellékletben.
melléklet nem volt.
Begurultam a lekezelő válasz miatt , és egy nem túl kedves e-mailt küldtem :
nincs itt semmiféle melléklet és kikérem magamnak a kioktató hangnemet!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Lehet ,hogy a hülye is megérti , de még egy utolsó büdös paraszt sem ilyen lekezelő bunkómódon beszél a leendő ügyfelével!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
sajnálatos , de a személyesség , megértés stb. szövegek után nem voltam felkészülve újabb lekezelésre , beszólásra.
Mára megszületett ki is az ember a gáton. EZT kaptam:
Te Barom senkiházi,büdöst paraszt!!!!

----- Original Message -----
From: szaboné marcsi
To: Dudás András
Sent: Wednesday, July 08, 2009 11:24 AM
Subject: Re:



-- Eredeti üzenet --
Feladó: Dudás András<info@vikinghitel.hu>
Címzett: szaboné marcsi<szabonemarcsi1004@citromail.hu>
Másolat:
Elküldve: 2009.06.20 18:09
Téma: Re:


Tisztelt leendő ügyfelünk!

Időpont egyeztetés:Dudás András 0630/346-8599

----- Original Message -----
From: szaboné marcsi
To: info@vikinghitel.hu
Sent: Friday, June 19, 2009 12:07 PM

Tiszteletem !
Aktív bárlistás vagyok párommal együtt (autólízing , apeh büntetés stb) össz tartozásunk kb.3 millió,saját tulajdonunk nincs , nem is volt.
Albérlet fizetése mellett(plusz négy gyerek) esélyünk sincs rendezni tartozásainkat -tehát soha nem jutunk lakáshitelhez, hacsak a bank felé nem tudjuk összegezni a tartozásunkat és egyben fizetni úgy , hogy az a maximum 60ezret ne haladja meg.3 éve majdnem sikerült , de a hitelügyintéző lelépett a tulajdonostól kapott másfél misivel (akkor még csak ennyi volt a bár ), tőlünk meg irreálisan magas albérletet követelt , míg nem rendezek hitelt(üzlettársak voltak mint kiderült)-tehát senkinek nem fizetek előre sikerdíjat vagy bárminek nevezzük.
Ilyen helyzetre van valódi megoldás? ha igen , kérem írjon

nincs itt semmiféle melléklet és kikérem magamnak a kioktató hangnemet!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Lehet ,hogy a hülye is megérti , de még egy utolsó büdös paraszt sem ilyen lekezelő bunkómódon beszél a leendő ügyfelével!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Szóval ennyit tud intézni a Tisztelt hitelügyintéző úr !
Szerintetek a másik leparasztozása a dolga ?
ÉN NEM EZT vártam:mad:
TI jártatok már így ?
balus1 Creative Commons License 2009.06.05 0 0 50

Sziasztok!Valaki meg tudná nekem mondani hová lehet fordulni

panasszal a bar-listával kapcsolatba?3szor szerepelek rajta,

ebböl 1 már 4 éve rendezve van és még mindig aktiv,2 pedig

ugyanaz a hitel,feltettek rögtön ahogy felvettem a teljes összeggel,

mult honapban pedig jogosan az elmaradásommal,amit törölnek is

állitásuk szerint amint fizetem,de hogy rakhatnak fel akkor amikor még

nem is fizettem törlesztőt,jövendőmondók és tudták elöre hogy el fogok

maradni?

Törölt nick Creative Commons License 2007.07.16 0 0 49
Sziasztok!Segítene nekem valaki?!Szeretnék személyi kölcsönt (kb. 500E FT.-t) felvenni,de a folyószámlámon lévő egyéb banki tartozások miatt,már 2 bank is elutasított,BAR listás még nem vagyok.Előre is köszi :)
mammamija Creative Commons License 2007.03.09 0 0 48
Nekem nem mondták meg ingyen abban a bankban, ahol kezes voltam. Írjak egy tudakozványt 5ezerért és akkor megmondják.
Ezért kértem "kamu" kölcsönt - és így egyből és ingyen kiderült, hogy rátettek.
Előzmény: Axióma (46)
Axióma Creative Commons License 2007.03.06 0 0 47
Ha jogos a bar es meg aktiv, akkor felejtsek el.
Ha nem jogos a bar, akkor meg induljanak meg a reklamacioval. Jobb otletem nincs, de hatha jar erre valaki mas is.
(Ha jogos az aktiv, es kifizetik, akkor passziv bar-ra mar _talan_ mehet, bar amit en tudok az csak 2 eve passziv eseten jatszhato meg, de az 5 evet mar ott se kell megvarni normal ker.banki hitelkonstrukcio nem zugceg.)
Előzmény: Niko! (44)
Axióma Creative Commons License 2007.03.06 0 0 46
Fizetni kell minden banknal: ez igy tulzas. A bar-lista tudakozvanyt barmelyik banknal beadhatod, 5e talan, es az szumma ad egy informaciot, nem az adott bankrol (te kapod a valaszt nem is a bank).
A minden bank-os megoldas alt. azt szokta jelenteni, hogy ahol valaha volt dolgod, oket megkerdezed, es vagy megmondjak vagy nem, hogy ok maguk feltettek-e.
Előzmény: mammamija (45)
mammamija Creative Commons License 2007.03.06 0 0 45
Egy ismerősöm úgy tudta meg, hogy kért egy kamu kölcsönt - és közölték vele, hogy nem kap mert BAR listás.
Amúgy meg fizetni kell érte minden banknál.
Előzmény: ata75 (39)
Niko! Creative Commons License 2007.03.06 0 0 44

sziasztok!

az érdekelne de SOS:) hogy tud-e valaki aktív bár listásnak hitelt...közel 100%-osra kéne...9 millió! családi házat vennénk!

aki tud valamit kérem irjon erre a címe: gelencsergabor@vipmail.hu

üdv,Gábor

 

CDNkft Creative Commons License 2006.02.16 0 0 43

Üdv Mindenkinek:)

 

Tudunk hitelt biztosítani többféle variációban, ha valaki passzív vagy aktív BAR listás.

1. aktív: végrehajtáskiváltás/még akkor is ha pár nap van csak hátra/, viszont az adós nem lehet bar listás, csak a zálogkötelezett/akié az ingatlan/. Mindenféle más adósság kiváltása.

2. vásárlás, jelzáloghitel: 6 hónapja lezárt passzív BAR, új lakásnál 15%, használt lakásnál 20% önerő, munkáltatói nem kell. /CHF ALAPON kamat 5% körül/

3. ingatlanvásárlás, jelzáloghitel:Passzív BAR: 2,5 éve lezárt /CHF alapon 2-4% kamat/.

eramoneramon@yahoo.com

döndő Creative Commons License 2006.02.03 0 0 42
Bankon keresztül. Bemész, megírod a kérelmet, ők továbbítják pár napon belül a Bisz Rt-hez, ők megadják az infot - zártan kezelve - és a bankban átveszed. Ha minden jól megy és mindenki betartja a jogszabályt, akkor rövid időn belül megkapod az infot.
Előzmény: ata75 (41)
ata75 Creative Commons License 2006.02.03 0 0 41
 Köszönöm a választ, de hogy lehet meg tudni, tel.számon??
Előzmény: Vektor007 (40)
Vektor007 Creative Commons License 2006.02.02 0 0 40

Hi!

A BAR lista mint olyan neve megváltozott. 2006 január 1-től KHR (Központi Hitelinformációs Rendszer). Továbbra is a BISZ Rt. üzemelteti, és bekerült a HPT hatálya alá.

Értesítenek 30 nappal azelött, mielött felkerülnél,

Ha felkerülsz 8 napon belül szintén értesítést kapsz.

Hogy kérdésedre is válaszolkjak, évente egyszer ingyen megtudhatod.

Üdv.: Veki

Előzmény: ata75 (39)
ata75 Creative Commons License 2006.02.02 0 0 39

Egy kérdésem van, ha  valaki tud rá válaszolni kérem tegye meg.

Honann lehet tudni hogy bár listás valaki?

 Annélkül hogy ki fizetnék x összeget.?Köszi

Timótea Creative Commons License 2006.01.12 0 0 38
Tudja valaki, mit jelent az, ha valakinek a neve mellett csillag van a BAR listán?
lakosanti Creative Commons License 2006.01.01 0 0 37

 

Az is kaphat hitelt, méghozzá elég jó kondíciókkal, aki BAR-listás, mint pl én, úgyhogy tényleg nincs sok jelentősége.

 

Ha esetleg érdekel vkit, én mint BAR-os hogyan vettem fel hitelt, tudok egy jó és megbízható hitelirodát ajánlani a pestipolgar@freemail.hu címen.

Előzmény: CDNkft (36)
CDNkft Creative Commons License 2005.12.28 0 0 36

Előbb vagy utóbb nem lesz jelentősége ennek a listának, mert már mindenki rajta lesz:))

CornFake Creative Commons License 2005.12.27 0 0 35
azt suttogjak,hogy jovore ingyenes lesz a lekerdezes...
CDNkft Creative Commons License 2005.12.03 0 0 34

Tisztelt Cuebic,

 

Nem értem mi az összefüggés a pénzintézet komolysága és az én e-mailcímem között...Akkor komolyabb lesz ha az otthoni gépemen nyitok egy xy@erste.hu

e-mail címet?:) A pénzintézetek behajtási módszerei tudtommal megegyeznek.

Ha egy adós nem fizeti a jelzáloghitelt, akkor először is BAR listára kerül, majd egy

idő múlva eladják az adósságát, vagy konkrétan az ingatlanját. Az előbbiről nem feltétlenül tud....

saaandor Creative Commons License 2005.08.31 0 0 33
Én is eladósodtam, hitelkártyára-ez akkor azt jelenti, levettek a listáról? Már téma, hogy 3,5-ért megkérdezzük. AKi olcsóbb megoldást tud, jelentkezzen.
Előzmény: Törölt nick (32)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.30 0 0 32

Sajnos mint ahogy más terület, a bank sem jótékonysági intézmény, amit a kondíciós lista egyik részében ingyen adnak, azt később más címszóval visszaveszik. Azt, hogy miért nem fizettél, általában alig érdekli őket, bár mindig lehet egyezkedni.

 

Ma már egyébként is az eladósodás a business, én heti rendszerességel rázom le az újábbnál újabb adósodjon el még 100 000 ft-al típusú bevásárlókártyákat rámtukmálni kívánó ügynököket :)

Előzmény: saaandor (31)
saaandor Creative Commons License 2005.08.27 0 0 31

Visszalátogattam a listára, jó még reakciód ismeretében hozzátennem, hogy igen etikátlannak tartom, hogy -álláspontoddal egyezően azokkal a CSALÓKKAL IS-egy listán vagyok, akik nem fizették vissza a hitelüket idejében. Sajnálatosnak tartom, hogy bankok saját kényük-kedvük szerint büntetik azokat a becsületes embereket is, akik egy anyagi hullámvölgy miatt nem tartják be a szerződésben leírtakat.

Másrészt ezt pont az a bank teszi velünk, "akivel" egy évtizede kapcsolatban állunk és annyi engedményt vagy éppen bizalmat?? sem kapunk, hogy egy alkalomra mgkönyörüljenek rajtunk? A magas kamatokról már nem is szólva különben, amivel téged is zsigerelnek-már ha éppen nem vagy rajta a VIP listán.

Előzmény: Törölt nick (30)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.16 0 0 30
Ne hidd, hogy többszörös csalókkal és szélhámosokkal vagy egy listán. Azokkal vagy rajta, akik nem fizették vissza időben a hitelüket - attól még ők lehetnek nagyon normális emberek.
Előzmény: saaandor (28)
zzoltan Creative Commons License 2005.07.04 0 0 29
Szintén lakáshitel miatt én is érdeklődtem a BAR lista iránt.
A számlavezető OTP fiókban a következő infókat súgták meg:
BAR listára tenni ugyebár csak az a bank tud, akinél valaha hiteled volt és nem fizettél időben. Azt pedig azért mindenki sejti, ha 90 napon túl lévő tartozása volt. :)
A lényeg, hogy ingyen megnézte a hölgy, hogy OTP nem tett rá a listára. Azt javasolta, hogy járjam végig a bankokat, ahol hitelem volt, és ott is ingyen megnézik, hogy Ők feltettek-e vagy sem.
Elmentem hát szépen a K&H-ba, ahol gépkocsi lízingem volt, és ott is ingyen, 5 perc alatt utánanéztek a dolognak. :)


saaandor Creative Commons License 2005.07.03 0 0 28

Nekünk sikerült rákerülnünk erre a listára, az OTP tett rá , mert a tanulmányi hitelünket nem fizettük vissza időben. Amint a behajtó cégük vette át a dolgot, rá két hétre kifizettük. A tudat, hogy rajta vagyunk, eléggé elkeserített, amint befizettük, kissé bántuk, hogy miért nem vesznek le róla, amint törlesztettük. Amióta ez szóba kerül, egyre inkább fel vagyunk háborodva, hogy egy listán vagyunk többszörös csalókkal és szélhámosokkal, ez ugye olyan, mintha szemetelésért kapnék büntetést és többszörös rablógyilkosokkal kellene egy zárkában lennem. Én azt gondolom, ebbena rendszerben ez a roppant  etikátlan, túl azon, hogy a listára kerülésről semmilyen értesítést sem kaptunk.

Hallottuk, hogy ebben az évben leveszik a listáról  azokat, akk törlesztettek. Megkérdeztem erről  OTP-t, ahol kedvesen közölték, hogy 3500 forintért megtudhatjuk, hogy még rajta vagyunk-e. Én azt gondolom, hogy a személyemet érintő adatokhoz ennél olcsóbban is hozzájuthatok??? 

Törölt nick Creative Commons License 2005.06.30 0 0 27
Nem, csak elképzeltem milyenek a behajtási módszereik...:)
Előzmény: Törölt nick (26)
piglet Creative Commons License 2005.06.28 0 0 25
Nézd, én ezzel tisztában vagyok. Csak azt kívántam jelezni, hogy az extrémen rövid futamidőnél, irreálisan magas a THM, bár még nem számoltam ki - és nem is nagyon akarom - hogy mekkora lenne ugyanez a cégé pl, ha elérné az 1 évet.
Előzmény: Axióma (23)
klya Creative Commons License 2005.06.27 0 0 24

Sziasztok!

 

Ez a BISZ honlapjáról való:

 

 Hpt. BAR-ra vonatkozó pontjai

54. § (1)

 

3) A központi hitelinformációs rendszer a természetes személy hiteladósokra vonatkozóan a hitelszerződés megkötéséhez vagy módosításához szükséges - a 3. számú mellékletben meghatározott - azonosító adatot, valamint az érintett szerződésben vállalt kötelezettség mibenlétére és az attól való eltérésre vonatkozó lényeges adatot kezelhet és tarthat nyilván, ha az adós a szerződésben vállalt kötelezettségeinek kilencven napot meghaladóan, összegszerűségében pedig a minimálbért meghaladóan nem tesz eleget.

 

Csak annyit fűznék hozzá, hogy egyes pénzintézetekben simán fenyegetőznek a BAR- listával pár ezer forintos tartozás esetén is. A fentiek szerint jogtalanul...

Axióma Creative Commons License 2005.06.25 0 0 23
A THM az gyakorlatilag azt jelenti, hogy mekkora pénzromlás mellett lenne a hitel "igazságos" (jelenértékben a kifizetendők megegyeznek a kapott hitellel, a járulékos költségeket is számolva). Addig OK, hogy rövidtávon ez csúnya magas szám lesz, de matematikailag ez, és korrekt (max. az emberek drágaságérzete nem ezen a skálán lineáris, vagyis kétszer akkora thm-et nem éreznek kétszer drágábbnak: bár az érték tényleg ennyire változik, de általában a havi fizetendő és a bevétel aránya sokkal jobban számít). Számold ki 10M Ft pár hónap egyenlő törlesztés alatt ilyen THM melletti visszafizetését... meg fogsz lepődni az arányokon. Másrészt a hitelező neked jó magas induló díjjal fogja adni (ami miatt többet veszel fel és utána viszont ahhoz viszonyítasz), de ezt a törlesztéskor már nem érzed és eleve a teljes megkapott értékhez viszonyítod, hogy nem is olyan sok a 10x-es thm... tény, hogy minden számmal leírt kondícióban és azok tálalásában rengeteg pszichológia van. Kedvencem a "Mit szólna x Ft-hoz havi y Ft-ért?" ahol nem szerepel az induló költség és a futamidő, utóbbit ráadásul a két hirdetés között is megváltoztatták... szóval lehet ezzel játszani (és a thm-et is ilyen trükkökkel lenyeletni, bármilyen magas).
Hozzátenném, _szerintem_.
Előzmény: piglet (22)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!