Keresés

Részletes keresés

gpx Creative Commons License 2011.10.21 0 0 40

 

 

gpx Creative Commons License 2011.10.21 0 0 39

Állományjavító Creative Commons License 2005.07.31 0 0 38

A cserepoveci iskolában a területi pártbizottság oktatási osztályvezetőjének látogatására készülnek.

 

A tanítónéni:

 

- "Gyerekek, egyetlen dolgot jegyezzetek meg, de jól, mert aki eltéveszti, igazgatói intőt kap. Fel fogok tenni néhány kérdést. A dolgotok az, hogy mindegyikre jó hangosan azt válaszoljátok, hogy "A Szovjetúnióban"!

 

Eljön a nagy nap és a fontos elvtárs.

 

- "Gyerekek, hol van minden dolgozó kényelmes, sokszobás lakásában állandóan folyó hideg és meleg víz?"

 

- "A Szovjetúnióban!"

 

- "Hol vannak tömve az üzletek mindennel, mi szem-szájnak ingere?"

 

- "A Szovjetúnióban!"

 

- "Az édesapák-édesanyák hol tud sorbanállás nélkül hozzájutni a legszebb gyermekjátékokhoz a magas fizetése töredékéért?"

 

- "A Szovjetúnióban!"

 

Csak egy kislánynál tört el a mécses az utolsó padsorban. A jóságos osztályvezető bácsi megsimogatja a szipogó gyerek szőke buksiját:

 

- "Mi a baj, kislányom?"

 

- "El akarok költözni a Szovjetúnióba!"

 

 

Dave Bowman Creative Commons License 2005.07.31 0 0 37

sztálin és szulejmán találkoznak a pokolban. megkérdezi sztálin:

 

- te mondd, szulejmán, hogy csináltátok, hogy 150 évig voltatok magyarországon, mikor nekünk 40 évig alig ment?

 

- nagyon egyszerű, három dolgot nem tettünk meg, amit ti bevezettetek.

 

- ?

 

- először: sosem mondtuk, hogy ideiglenesen állomásozunk magyarországon, másodszor: nem tettük kötelezővé a török nyelvet az iskolákban, harmadszor: nem tettük nemzeti ünneppé a mohcsi vészt.

Sir Balambér Creative Commons License 2005.07.30 0 0 36
- Piszkosak a lábaid Vaszil Ivánovics, még az enyéimtől is piszkosabbak!
- De hisz idősebb is vagyok nálad Petyka!
Sir Balambér Creative Commons License 2005.07.30 0 0 35
Na itt egy csapajeves a veblapodról:

Nem vettek fel az egyetemre, Vaszil Ivánovics, elhúztak a törin. Megkérdezték ki az a Cézár, én meg rávágtam, hogy ez az az újjonc az ötödik szakaszból.
Az én hibám Petyka, amig nem voltál itt áthelyeztettem a hetedikbe.
Állományjavító Creative Commons License 2005.07.30 0 0 31

Oroszul nem tudóknak: a "Baza( Bázis) " oroszul katonai támaszpontot és közellátási raktárt is jelent.

 

Nyikolaj Kuznyecov főhadnagy telefonon beszélni akar a területi légvédelmi tüzérségi laktanya parancsnokságával. Tárcsázik.

 

- "  'Allo', Bázis?"

 

- Igen, itt Avram Mojszejevics Svarc beszél!

 

- "Ajjaj, akkor ez nem az a Bázis..."

Előzmény: Törölt nick (24)
Fine Tune Creative Commons License 2005.07.30 0 0 30
:)))))))))
Pinarius Mamertinus Rufus Creative Commons License 2005.07.30 0 0 29
Kérdés a jereváni rádióhoz:

-- Szabad-e a Pártot bírálni?

-- Elvben igen, de ez olyan, mint a tigris seggét kinyalni. Nem valami nagy élvezet, viszont roppant veszélyes.

Törölt nick Creative Commons License 2005.07.30 0 0 27
Stirlitz vezeti az autót, mellette ül Müller.

- Hol tanult meg ilyen jól vezetni? - kérdi Müller.

- Még a Vörös Hadseregben - felelte Stirlitz. Aztán az járt a fejében, vajon nem fecsegett-e máris túl sokat...
Kensington Creative Commons License 2005.07.30 0 0 26
Kérdés a Jereváni Rádiónak:

- Mi a bizonyíték arra, hogy a népi demokrácia a legősibb társadalmi forma?
- Mert Isten megteremté Ádámot és Évát, majd mondá Ádámnak: menj, és válassz magadnak feleséget...!

szarvasmarha Creative Commons License 2005.07.30 0 0 22

:-)))

 

Stirlic balalajkázik a náci főhadiszállás épülete előtt.

 

ejha,ez megin nagy hiba volt.

Előzmény: polites (21)
polites Creative Commons License 2005.07.30 0 0 21
Stirlitz hatalmas rúgással beszakította az ajtót és lábujjhegyen az újságot olvasó Müller mögé lopakodott.
Előzmény: szarvasmarha (19)
polites Creative Commons License 2005.07.30 0 0 20

Csapajev szomorúan tér haza.

- Megint megbuktam az érettségin, Petyka. Az kérdezték tőlem, hogy mit tudok Caesarról és én azt mondtam, hogy az egy tenyészcsődör a hetedik lovasezrednél.

- Az én hibám, Vaszilij Ivanovics, tavasszal áthelyeztem a hatodikhoz.

szarvasmarha Creative Commons License 2005.07.30 0 0 19

Stirlic sétál a Szajna parton és szembe jön vele Müller obersturnbannführer.

Stirlic ráköszön,hogy drasztvujtye.

 

mindketten továbbmennek,de Stirlic már tuggya,hogy ez nagyon nagy hiba volt.

polites Creative Commons License 2005.07.30 0 0 18

- Vaszilij Ivanovics, hiszen magának még ez enyémnél is piszkosabb a lába. Hogyan lehet ez? -  kérdi Csapajevet egy fiú.

- Azért, Petya, mert én sokkal öregebb vagyok, mint te.

Törölt nick Creative Commons License 2005.07.30 0 0 17
Érettségi dolgozat.

1. kérdés: Ki a példaképed?

2. kérdés: Miért pont Lenin?
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.30 0 0 16
Egy angol, egy francia és egy orosz beszélget arról, hogy mi a legnagyobb élvezet a világon:

Az angol:

Amikor én jól kigolfozom magam délelőtt, délután kinézek az ügetőre, este pedig egy jó szivar és egy kis whisky mellett elüldögélek a klubban, semmi sem fogható ehhez.

A francia:

Egy láda kitűnő pezsgőt szerzek, és három jó kurvát hívok szobára, a pezsgőt elszopogatom, a kurvákkal elszórakozgatok.

Az orosz:

Ez semmi, az igazi élvezet, amikor egy hideg novemberi hajnalon egy fekete autó megáll a bérház előtt, valakik belépnek, a portás halálra vált hangja szűrődik annyi emeleten át, súlyos csizmák dobogása a lépcsőn, dörömbölés az ajtódon.

- Alekszandr Ivanovics? - üvöltik.

- Sajnálom, egy emelettel feljebb - feleled.
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.30 0 0 15
A TACC jelenti:

Kínai vadászbombázók támadtak békésen szántogató szovjet traktorokra a Távol-Keleten. A traktorok viszonozták a tüzet, valamennyi ellenséges vadászbombázót megsemmisítették, majd visszarepültek bázisukra.
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.30 0 0 14
Állnak sorban az emberek a tejbolt előtt Szibériában. Reggel nyolckor nyit a bolt, már mindenki fél ötkor ott áll a dermesztő hidegben. Hajnalodik, reggeledik, reggel nyolc, reggel kilenc, a bolt még mindig nem nyitott ki.

Egyszercsak kijön a párttitkár:

- Elvtársak, az imperialista kémek szabotázsa miatt nincs elég tej, nem jut mindenkinek. A zsidók menjenek haza.

A zsidók kiállnak a sorból (megjelenik a GPU, igazoltatni kezd a sorban, úgyhogy tanácsosabb is kiállniuk), és hazamennek.

Tíz óra, tizenegy, a bolt még mindig nem nyitott ki, a hideg még vacogtató.

Kijön megint a párttitkár.

- Elvtársak, az imperialista kémek szabotázsa miatt nincs elég tej, nem jut mindenkinek. Aki nem párttag, az menjen haza.

A tömeg fele hazaindul.

A megcsappant sor tovább áll, dél elmúlt, délután egy, még mindig zord az idő, valószínűleg egész nap így marad.

Megint kijön a párttitkár:

- Elvtársak, az imperialista kémek szabotázsa miatt egyáltalán nincs tej. Mindenki menjen haza.

Az emberek erre már morogni kezdenek:

- A kurva anyjukat, már megint a zsidók jártak jól!
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.30 0 0 13
(Jereváni Rádió)

- Lesz-e pénz a kommunizmusban?

- Akkor sem lesz.
_ Liar _ Creative Commons License 2005.07.30 0 0 12
:)
Előzmény: Törölt nick (0)
Sir Balambér Creative Commons License 2005.07.29 0 0 10
Én annó lefordítottam jónéhányat a zsidó viccek topikban. Nekem is ezek a kedvenceim :) Ha esetleg te is fordítasz valahonnan szívesen segítek, bár az a tapasztalatom, hogy az eredeti orosz viccek egyszerűen nem működnek magyarul (például a csapajev és petyka, vagy a nyikulin margunov vicön viccek).
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2004.03.01 0 0 2
azért a pesti vicc hagyományai nélkül elmehettek volna a sunyiba az orosz viccek...

nosztalgia?

misimacko Creative Commons License 2004.03.01 0 0 1
meg az izraeli vicceknek ( hogy ez ki ne maradjon véletlenül )
Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.01 0 0 topiknyitó
A szovjet-orosz politikai viccek képezik az alapját szinte minden kommunizmus-korabeli magyar politikai viccnek, a legtöbb ilyen magyar vicc valójában csupán fordított és alkalmazott orosz vicc.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!