Keresés

Részletes keresés

quad Creative Commons License 5 órája 0 0 52078

Egyébként konkrétan ezt a piros magnó láttam "élőben" is, mert egy szentpétervári  múzeumban van.

Előzmény: Mono SE (52076)
quad Creative Commons License 5 órája 0 0 52077

Majd megbeszéljük. Az a baj, hogy ahhoz mind a kettőt elő kellene bányásznom a raktárból, ami nem holnap lesz.

Előzmény: gabocza1 (52075)
Mono SE Creative Commons License 6 órája 0 0 52076

hát ilyent, nézz szét a fészerben ;)

Előzmény: gabocza1 (52075)
gabocza1 Creative Commons License 6 órája 0 0 52075

Mit szeretnél komám? :)

Előzmény: quad (52074)
quad Creative Commons License 6 órája 0 0 52074

Annyira van ilyenem, hogy ezt a forót én készítettem, annak ellenére hogy most egy internetes oldalról szedtem le. :-)

Egyébként ezt szívesen elcserélném valami másra, mert törött a fedele és hiányzik a teleptartója. (Természetesen van egy jobb állapotú)

Sajnos a most feltett képek közül az elsőn lévő az hiányzik.

Előzmény: Mono SE (52071)
Mono SE Creative Commons License 7 órája 0 0 52073

akármiről is koppintották, a bőrtokot látva, már itt van az orromban a ruszki katonák csizmájának a szaga ;) 

Előzmény: gabocza1 (52072)
gabocza1 Creative Commons License 7 órája 0 0 52072

Pedig elég nyilvánvaló, a Stelláról! A másik meg egy Nagra utánzat akarna lenni...

Előzmény: Mono SE (52071)
Mono SE Creative Commons License 8 órája 0 0 52071

ezt az első Ritmet nemtom miről koppintották, de baromi szépre sikerült - nyilván neked van ilyen (vagy akár mind is;) a polcon

Előzmény: quad (52070)
quad Creative Commons License 11 órája 0 0 52070

Azért abbanLazarbivi téved, hogy a 60-as években nem voltak szovjet riportermagnók.

1953 ban született az első "hordozható" szovjet magnó, a MIZ-8 ami még rugós (gramafon) motorral müködött, 

1956-57-ben készült a csöves Reporter és Reporter 2, majd  60-ban a tranzisztoros Reporter-3

Utánuk pár "másolat jött: 

1962-ben a  Ritm (perfectone) majd 64-be az Uherről másolt, de csak két sebességes Jauza-20   

Utánuk jött a magyar ML magnók korszaka, amit tmegével importáltak.

Az utolsó szovjet riporter magnók a 77 ben megjelent Ritm Reporter és  a 78-ban készült 19-es sebességű, pilotjeles Ritm 320 volt

quad Creative Commons License 12 órája 0 0 52069

Bocs az ismétlését, én csak Mono posztját olvastam, és nem vettem észre, hogy pont Stirlitzel indult a téma.ezzel indult a téma.

quad Creative Commons License 12 órája 0 0 52068

Bocs, elírtam, Stirlitz kapítányról van szó, és az utólag megkeresett kép szerint nem az asztalon van a magnó, hanem a kezében

Előzmény: quad (52067)
quad Creative Commons License 12 órája 0 0 52067

A csöves verzió megépítésének egyébként érdekes tecnika-, vagy filmtörténeti oka volt.

Nem tudom, emlékeztek-e a tavasz 17 pillanata című filmsorozatra, ami egy a második világháborús szovjet kémről szólt. Van a fimben egy jelenet melyben a Stilitz kapitány (a főhős) asztalán egy ilyen Elektron 52 magnó fekszik.

Mivel a film készítése idején az Elektron-52 eléggé ismeretlen volt a CCCP-ben, ezért komoly vita indult arról, hogy létezhetett-e ilyen kicsi magnó a csöves korszkban.

A gyűjtő kollega csak azt kívánta bebizonyítani, hogy elvben létezhetett. 

Egyébként az idézett oldalon megtekinthető, hogy a szovjetek a 60-as, 70-es években készítettek a Nagránál kisebb, de már tranzisztoros magnót is. (Természetesen a CIA "műhelyében" is készültek hasonló egyedi magnók)

Előzmény: Mono SE (52066)
Mono SE Creative Commons License 15 órája 0 0 52066

Döbbenetes a ruszki verzió mindenre kiterjedő 26 oldalas manualja:):

http://vintage-technics.ru/Tinico.htm

Ahogy az utólag épített egypéldányos csöves verzió is:

Előzmény: never.jr (52065)
never.jr Creative Commons License 19 órája 0 0 52065
phammill Creative Commons License 2019.01.11 0 0 52064

Szerintem sem volt Photoshop.

Előzmény: livE10 (52063)
livE10 Creative Commons License 2019.01.11 0 0 52063

Hát kellett hozzá fantázia, de nem csak elképzelés -:)

https://www.thosewhomakewaves.com/home/makingwaves/2016/5/23/a-huge-mixtape-of-history

Persze más a cél.

Előzmény: _percy_ (52062)
_percy_ Creative Commons License 2019.01.10 0 0 52062

Már láttam én is ezt a képet köszi, nyugtáztam hogy rengeteg photoshophuszár van a világon :)
A QGB-t próbálgattam, kiválóan együttműködik az Uherekkel is (SG 561 Royal és Report Monitor 4200) :)
Igaz hogy arra kevesebb szalag fér, de 1150m stúdiószalag cipőkanállal még épp rámegy.

Ja és sokkal szebb és megbízhatóbban működik mint az elképzelés a képen.... :)

Előzmény: phammill (52055)
DD75 Creative Commons License 2019.01.09 0 0 52061

azon a fotón amit te raktál be azonos átmérőjű tárcsák között szíjakkal van összekötve a szerkezet, tehát az elméletileg minimális veszteséggel átadja azt amit a gép normál működésénél kapna az orsó. Így ránézésre az tényleg egy használható megoldás (feltéve hogy az orsómag azonos átmérőjű, nem sokat változnak a nyomatékértékek)

Előzmény: quad (52059)
quad Creative Commons License 2019.01.09 0 0 52060

Itt van róla egy videó:

https://www.youtube.com/watch?v=z55suFocF2w

quad Creative Commons License 2019.01.09 0 0 52059

Ez a kép az Internetről van. 

Nekem is van ilyen, de sohase próbáltam ki, és most megnézni se tudom, mert egy raktárban pihen a magnókkal együtt.

Arra sajnos nem emlékszem, hogy a szalagfeszítők - amik ezen a képen be sincsenek fűzve - esetleg nem játszanak be valahogy a csévélésbe is.

Előzmény: DD75 (52058)
DD75 Creative Commons License 2019.01.09 0 0 52058

Ez nagyon király :)))

A második verzió már jobban kidolgozott, ennél teljesen használható a gép. Az elsőnél csak lejátszás és előre gyorscsévélés lehetséges. Ezzel kapcsolatban az merült fel bennem hogy a leengedő orsó nincs fékezve illetve a felcsévélőnél láthatóan nem 1:1 az áttétel, ezek nem befolyásolják károsan a működést?

Előzmény: quad (52057)
quad Creative Commons License 2019.01.09 0 1 52057

Létezik hasonló hordozhatóban is, igaz csak 13 cm-ről 18-ra "nagyít"

Előzmény: phammill (52055)
Kari-Bá. Creative Commons License 2019.01.09 0 1 52056

Szervíz leirásom van hozzá (mehanika,panelek,alkatrész lista stb). Ha kell valamilyen infó segiteni tudok.

jelenleg ilyen most még a gépem,hiányzik az egyik felvételi sávválasztó nyomógomb-így került hozzám.  

Előzmény: livE10 (52054)
phammill Creative Commons License 2019.01.09 0 1 52055

Magnósok figyelem! Percy, csak Neked!

livE10 Creative Commons License 2019.01.08 0 0 52054

Szerencsés eset. A vezérlésben van néhány TTL IC, ami komoly fiókhuzigálást tud okozni. Legalábbis nálam.

A fékek állíthatók, persze a betétnek jónak kell lenni.

Szívesen átküldöm a doksijait, ha kell, de akkor kellene egy cím privátban.

Előzmény: Kari-Bá. (52050)
DD75 Creative Commons License 2019.01.07 -1 2 52053

Azt nem is mondtam. Viszont az autentikustól és a gyári minőségtől fényévekre van ;)

ez az elox valahogy nem olyan minőség mint ez :

márpedig itt Valaki gyári minőségről beszél folyamatosan...

de pl az autentikusság kérdéskörben :

elég sok a különbség és nem csak a szín...

Előzmény: Pierr_Kardán (52051)
Mono SE Creative Commons License 2019.01.07 0 1 52052

Több mint egy órányi digi retus is van a képben, jó hogy kinéz valahogy ;)

Előzmény: Pierr_Kardán (52051)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2019.01.07 0 1 52051

No, azért nem csúnya ez a fekete 909-es :-)

Előzmény: DD75 (52049)
Kari-Bá. Creative Commons License 2019.01.07 0 1 52050

Üdv livE10

Miután életre kelt a Dokorder kiderült egypár hibája,pl nem működött a gyorscsévélés egyik irányba sem

(nyomógomb hiba),javitható csak szét kellett szedni a gombokat. A másik baja a leeresztő orsó szalagfékje

stop üzemmódban nem működik kellően, megszalad az orsó és lefut a szalag.

Talán kopott lehet a filc betét mert utánállítási lehetőséget nem látok rajta,még jobban megkell néznem.

Próba felvételt készitettem már vele minden csatorna jól működik,a bias fix ud-35(gondolom szalag tipus)

van beálitva, matrica van ragasztva a bias fix-manual váltó kapcsoló fölé ,zajmentes volt a felvett anyag lp-ről,rádióról egyébként. A fejegység két csavar kivétele után komplett levehető

egyszerűen javitható. A panelokon semmi belejavitás nincs pedig látszik a magnón a rendszeres használat

nyoma az előlapján de nem vészes. Még szereznem kell nagy orsókat szalaggal a későbbiekben,meg

próbálok kezelési könyvet nézni mert van funkció rajta ami még nem egyértelmű teljesen.

DD75 Creative Commons License 2019.01.06 -1 1 52049

Köszönjük szépen a reklámot, amint autentikus feket 909-esre lez szükség megostromoljuk a műhelyét Uram!

Azért azt remélem hogy a maga kategóriájában jobban teljesít és kevésbé túlárazott mint a Dragon Audio  Technology által legyártatott kazetták :)

És nem hagyhatom ki a kérdést : az igen nagy különbség alatt azt érti, hogy a fejhallgató és a mikrofonaljzathoz tartozó feliratokat a többieknek sikerült a megfelelő (elnézést a helyes szó : AUTENTIKUS!!!) helyre tenni ? :)

Félreértés ne essék : elismerem és tiszteletre méltónak tartom azt az elhivatottságot melynek ereményeképpen időt, pénzt és önmagát sem kímélve végigvitte ezt a projektet. Le a kalappal, tényleg nagyon szép a végeredmény és oda , ahová szánta, tökéletesen passzol is.

Ugyanakkor nem mehetek amellett, hogy valószínűleg Ön nincs tisztában az autentikus szó jelentésével.

Ugyanis ez a magnó akkor lehetett volna autentikus, ha az eredeti ezüst színre restaurálják.

A 80-as években gyártott fekete magnókon (CT-A9, CT-A1) fehér volt a feliratozás szóval az autentikus aranyon is lehet vitázni. Nem igazán értelmezhető számomra a Pioneer felirat BASF/ReVoX NAB adapterre szitázása és az sem hogy egy ilyen komoly projekt esetében miért is nem fért bele 2 azaz kettő darab eredeti Pioneer spulni.

Hozzá kell tegyem nem értek az orsós gépekhez, csak egy lelkes műkedvelő amatőr vagyok .

Előzmény: Dragon Audio. (52043)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!