Keresés

Részletes keresés

65dB Creative Commons License 8 órája 0 0 51512

Hasonlókat tudok én is tanácsolni, mint az előttem hozzászólók.

Véleményem ,és tapasztalataim szerint azonban , a PER528-as szalag nyugodtan használható az A77-hez. Ez is stúdiószalag, és mint ilyen, természetesen a fejekkel érintkező felülete kevésbé finom, mint

a kommersz szalagoké, de ez már jóval kevésbé koptatja a fejeket, mint pl. a jóval régebbi PER555, vagy PER525.

Az, hogy hamar megeszi a fejeket, erős túlzás.

Lényegesebb kérdés viszont, a fejek állapota,  a kopottsági fokuk.

Ezen kívül- mint minden REVOX elektronika, ez is igényli az elektronikában lévő elektrolit, tantál, és a vezérlésében található műgyantába öntött réteg kondik cseréjét.

Amennyiben ezt nem tették még meg, és használni fogod a gépet, valószínű, rövid időn belül szükség lesz rá.

Az ehhez szükséges  alkatrészek ára nem túl magas, de aprólékos, és sokáig tartó munka, így a munkadíja nem lesz kevés.

A negyedsávos, és félsávos verziók különbségéről oldalakat lehetne írni. De ha eddig is negyedest használtál, és egyébként elégedett voltál ezzel a rendszerrel, akkor most sem érdemes félsávosra áttérni.

Előzmény: czarpika80 (51503)
thali Creative Commons License 27 órája 0 0 51511

Szia!

Előszór kérdezd meg az eladókat, hogy az elektronika mikor volt felújítva, a magnó beállítva.

Azonos műsoranyaggal, felvételkészítéssel, együtt próbáld ki.

Ezután érdemes tovább gondolkozni, a felsoroltak közül mindenképpen a félsávos verziót vlaszd ha bírod szalaggal, valamint , ha van olyan műsorod, amit érdemesnek tartasz arra, hogy /újra / rögzítsed.

Ebesi Gyuri Creative Commons License 30 órája 0 0 51510

Én ma már nem magnózom, nem tudom, hogy mi a felhozatal. Így sajnos ebben nem tudok segíteni neked. Ha visszaolvasol egy keveset, nem olyan régen pont erről volt szó, és akkor ajánlottak néhány típust.

Gy

Előzmény: czarpika80 (51509)
czarpika80 Creative Commons License 1 napja 0 0 51509

Köszönöm. Mit ajánlasz? 

Előzmény: Ebesi Gyuri (51508)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 1 napja 0 0 51508

Az nem jó rá. Hamar megeszi a fejeket és vastag is. Valami fényezett szalagot vegyél hozzá. Max 35 mikronost.

Gy

Előzmény: czarpika80 (51507)
czarpika80 Creative Commons License 1 napja 0 0 51507

Upps

Most ki derült menyi pénzem van. :) Afga Per 528-as szalagot tudok rá keríteni.

Előzmény: Ebesi Gyuri (51506)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 1 napja 0 0 51506

Én a szalagra gondoltam. :) Ha tudsz rá kétszer annyit költeni, és műszakilag kifogástalanok, akkor a félsávosat vedd meg.

Gy

Előzmény: czarpika80 (51505)
czarpika80 Creative Commons License 1 napja 0 0 51505

:)

Nem túl jól, de tudok túlórázni. Viccet félre téve tudok rá szánni 70e körül.

Előzmény: Ebesi Gyuri (51504)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 1 napja 0 0 51504

Hogy állsz anyagilag?

Gy

czarpika80 Creative Commons License 1 napja 0 0 51503

Sziasztok

Egy kis segítséget szeretnék, vagyis inkább tanácsot szeretnénk kérni. Jelenleg egy Akai X201D magnót használok zene hallgatásra, de szeretnénk egy komolyabb magnót vásárolni. Jelenleg van három ajánlatom. Van egy Revox A77-es készülik, ami negyedsávos és van neki belső hangszórója is. Van egy Revox A77 negyedsávos és egy félsávos. Az állapotuk megegyezik. Még nem hallgattam meg egyiket sem csak láttam őket. Szerintetek negyed vagy félsávos? Nem vagyok szakértő csak műkedvelő, zene hallgatás céljából szeretném megvásárolni az egyiket. Kösz..

AudiJo Creative Commons License 3 napja 0 0 51502

A GX4000 csak itt Magyarországon ilyen túl hype-olt magnó, mivel ebből került be az országba elfogadható darabszámú készülék a 80-as években (vélhetően egy szorosabb Videoton-Akai kooperációnak köszönhetően).

A válasz beírás nem azért született, mert Téged le akart nézni valaki, hanem azért, hogy óvjon attól, hogy kiadj úgy több 10eFt, hogy utána egy rakás kellemetlenséget vegyél a nyakadba ezzel a típussal.

Érdemes lenne Kriszti komára hallgatnod!:)))

AJ 

Előzmény: acc600 (51500)
ex-kristikoma Creative Commons License 3 napja 0 0 51501

Nem kell ehhez sznobnak lenni. Tegyük helyére a GX4000-et. Ez egy olcsó magnó. Több, a használhatóságot jelentősen befolyásoló ténnyel. A szalag végénél jelentős nyávogás mérhető. Ennek bármilyen oka lehet a mechanikát tekintve, mert nem precízen rakták össze, valamint eltelt a gyártás óta közel 40 év! Ezeket meg 2-3 évre tervezték nagyjából. A sebességváltó megoldása elég primitív, sok használat után kellemetlenségek kiváltó oka. Gond még a sokak által imádott GX fejek, ami nem tartós, akármit is írtak róla. Sajnos mikroszkopikus kipattogzás látható rövid időn belül akár, ami elrontja az átvitelt. Papíron lehet bírja az Akai SRT-F szalaggal, 9.5cm/s sebességen azt a 100000 órát, de az csak a szemmel látható kopásra vonatkozik.

Azért van tippem használható magnóra.

Uher Royal SG561/562. Jó mechanika, finoman bánik a 18 mikronos szalagokkal(nem úgy, mint a GX4000!), cserélhető fejegység(félsáv, negyedsáv), 4 sebesség(2,38-19,05 cm/s), beépített végerősítő(2x10W).

Ezen kívül Revox A77, B77, PR99 ajánlható még, 26,5cm-es orsót is fogadnak, de vékony szalag nem való rájuk, többféle felszereltségben léteznek. A csúcs egyértelműen a stúdiómagnó(STM, Studer, Telefunken, Nagra). Azonban bárminemű magnózás előtt nem árt egy rendes szerelő, aki valóban ért is hozzájuk.

Előzmény: acc600 (51500)
acc600 Creative Commons License 4 napja 0 0 51500

Talán csak azért, mert van aki se nem krőzus, se nem sznob...

Se nem olyan őrült, hogy vesz egy méregdrága szalagos magnót, méregdrága szalagokkal, méregdrága fém orsókkal, még méregdrágább kábelekkel és úgy hallgatja a zajos, nyávogós, fázis-torzított, agyon equalizált zenének nevezett valamit.

Eközben, ahelyett, hogy megsimogatná a gyerekeit és a feleségét, inkább 120 perces kiselőadást tart nekik az elavult analóg szalagos technika előnyeiről a digitálissal szemben, különös tekintettel a nagy mintavételi frekvenciájú ócskaságokra is.

Mindezt úgy, hogy még a hallókészülékének elemeit sem cseréli ki, nem is beszélve az utolsó fültisztításának múltba vesző emlékéről...

Természetesen nem a fórum kiváló tagjairól írtam e sorokat!

Előzmény: ex-kristikoma (51493)
navigátor50 Creative Commons License 4 napja 0 0 51499

Hááát... állítólag az E-bayen 100€-ért nem csak tokkal-vonóval-mikrofonnal adják a magnókat hanem még egy kis gyáántát is is tesznek hozzá, meg visszaadják a pííz felét.

Köszönöm a bennfentes-szakértő- és sportszerű/!/ hozzászólásokat.  

Előzmény: quad (51496)
_percy_ Creative Commons License 4 napja 0 0 51498

De még az sem kerül messze ennyibe.... Én a Report Monitor 4200-at nem egész 30k-ért vettem, ráadásul itthon nem az elmebajon. Igaz az pár éve volt....

Előzmény: tibtiborkaba_new (51497)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 4 napja 0 0 51497

Kár, hogy nem a szexi verzió a két mutatós körműszerrel, az drágább.

Előzmény: quad (51496)
quad Creative Commons License 4 napja 0 0 51496

Hááát... Ha ennyiért akarod eladni, akkor félek te maradsz az utolsó tulajdonos is.

Ezek a magnók tokkal vonóval, (akarom mondani mikrofonnal) együtt 100 euró körül szoktak elkelni az E-bayen

Előzmény: navigátor50 (51495)
navigátor50 Creative Commons License 4 napja 0 0 51495

Üdvözlök mindenkit!

Első tulajdonosként eladnám keveset használt UHER 4400 tip. sztereó riporter magnómat. Jellemzői:

- négy sebesség, négy sáv, két mikrofon bemenet+ au. bemenet, saját hangszóró+ két au. kimenet,

- frissen szervizelt, új akkumulátorok /5 db. 1,5V-10Ah/+ hálózati adapter, eredeti dinamikus mikrofon, BASF orsók /60-as évekből country felvételek/, szerviz könyv,

- gyűjtői állapot, hibátlan működés.

Ár:75.000.Ft. 

Telefon:06 30 340-8652  

kétborsökröcske Creative Commons License 5 napja -1 0 51494
Előzmény: acc600 (51491)
ex-kristikoma Creative Commons License 6 napja -1 0 51493

Eleve nem is értem, miért egy ilyen f.s magnót akar bárki is megvenni. Ezek maximum újkorukban voltak jók(vagy már akkor se).

Előzmény: btamas70 (51492)
btamas70 Creative Commons License 6 napja -1 0 51492

"Van valakinek eladó, tökéletes állapotú és működésű Akai GX-4000D magnója...?"

Tökéletes állapotú GX-4000D csak a mesében volt/van/lesz...

Re: ne higyj a neppernek

Előzmény: acc600 (51491)
acc600 Creative Commons License 6 napja -1 0 51491

Van valakinek eladó, tökéletes állapotú és működésű Akai GX-4000D magnója elfogadható áron?

Vagy hasonlóan jó állapotú, hasonló kategóriájú más típusú eladó készüléke?

gabocza1 Creative Commons License 2018.05.18 0 0 51490

Pedig itt igaza van, tüneti kezelés egy ideig működhet, de a beszáradt anyagot nem lehet a szintercsapágyból kimosni...

Előzmény: Pierr_Kardán (51487)
livE10 Creative Commons License 2018.05.18 0 0 51489

Bocs, ezentúl jobban figyelek :-)

btamas70 Creative Commons License 2018.05.17 0 0 51488

Egy darabig jó lesz így is.. eladni:))

Pierr_Kardán Creative Commons License 2018.05.17 0 0 51487

Eddíg még bevált.

Megírták előtted, hogy nem lehet megcsinálni!

Jobban tennéd, ha az olvtársnak hinnél, nem a saját szemednek :-)))

Előzmény: livE10 (51486)
livE10 Creative Commons License 2018.05.16 0 0 51486

Nekem is ez a tapasztalatom a golyóscsapágyakkal. Pl 6 db van csak a képen létható görgőegységben, a magnóban több mint húsz. Azért ez már tud fájni a malacperselynek, szerencsére nem voltak rosszak, csak újra kellett kenni őket.
A szintercsapágyakról nem tudom megmondani a tutit, csak amit én szoktam csinálni.
Jó esetben lehet találni a tengelyátmérőhöz megfelelő új csapágyat. a fészekhez meg hozzá lehet faragni.Ehhez persze nem árt, ha van a konyhaasztal sarkán egy eszterga.
A kiszáradt csapágyat meg oldószerben ultrahangos mosóval szoktam átmosni, aztán 60-70 fokra felmelegített olajba pottyantom. Kap vákuumot, és hagyom az üvegben kihűlni. Eddíg még bevált.

btamas70 Creative Commons License 2018.05.14 0 0 51485

Szvsz spacc a frankót írta le: nem lehet felújítani. Hiába főzöd, hiába "vákuumipregnálod", ami beleszáradt, azzal nem lehet mit kezdeni (egyszerű módszerekkel biztosan nem). Kopott szinterbronz csapágyba ideiglenes megoldás lehet egy átlagosnál magasabb viszkozitású olaj vagy zsír. Perselycsere?

Előzmény: Pierr_Kardán (51483)
65dB Creative Commons License 2018.05.14 0 0 51484

Most is leírhatná.

Évekkel ezelőtti beírást képtelenség megtalálni.

Előzmény: Pierr_Kardán (51483)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2018.05.14 0 0 51483

Spacc leírta jópár éve a módszert a szinter csapágyak újjáélesztésére, a részletekre nem emlékszem, de hő kell hozzá, meg talán nyomás...

Előzmény: 65dB (51480)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!