Keresés

Részletes keresés

STM810 Creative Commons License 2024.09.08 0 0 53731

Eadó AKAI 4000 DS mk II. gyári plexivel.

Átadás személyesen, Hatvan, Vác környéke.

STM810 Creative Commons License 2024.09.08 0 0 53730

Használt stúdiószalagok eladók:

 

-1 EMTEC PER 528 AEG magon, 1000 méter

 

-1 AGFA PEM 468 AEG magon, 730 méter

 

-5 AGFA PER 528 AEG magon, 1000 méter

 

-1 AGFA PER 525 AEG magon, 1000 méter

 

-1 Zonal 675, fémorsón, NAB 762 méter

 

-4 Scotch 250, fémorsón, NAB, 762 méter

 

-3 Scotch 250 dobozban hatlyukú NAB fémorsón szalag, 762 méter (valószínűleg ez is Scotch 250).

Átadás személyesen: Hatvan, Vác környéke.

 

E-mail-em publikus.

 

 

 

egtved Creative Commons License 2024.09.01 0 0 53729

Sziasztok! 

Megvételre keresnék Studer A-807. Ha valaki esetleg....

Hirdetésem a Jófogáson elérhető.

Ügyeletes_mérvadó Creative Commons License 2024.08.20 0 0 53728

Csak megjegyzésként a végére, én soha nem állítottam, hogy :

 

„Szóval elnézést, hogy ellentmondok neked, de továbbra is biztosra mondom, hogy AKAI NAB adaptert nyomtatással soha nem fogsz előállítani.”

 

Én AKAI NAB-ot soha nem akartam készíteni, mint említettem számomra az ML-NAB-ja vált be, csak macerás a gyártása és a teljes kivitelezése. Én egy gyári ML. Nabbal kezdtem a kísérletezést, mivel ajándékba kaptam, kézzelfogható volt a gyártmány, csak illeszteni – finom hangolni kellett más típusra, pl.: Revox – Studer típusra.

Ha viszont más orsót nem használok a gépeimen - csak NAB-ost, akkor a csonkra rácsavarozott ML-fém NAB koppintás ideális számomra. Kiegészítésként jók a nyomtatott verziók is, attól függ, milyen a magnón az orsó felfogatása, rugós – avagy – csavaros, mert a Revox, Studer rugós, pl. Tascam csavaros, így érdemes a 120 fokos bevágásokon túl, azzal 60 fokkal elfordítva, mélyedéseket létrehozni, a lefogatás stabilan tartása céljából, nehogy elcsússzon - kiugorjon és ezzel megszűnjön a leszorítás – tartása az orsónak.

Előzmény: Ügyeletes_mérvadó (53727)
Ügyeletes_mérvadó Creative Commons License 2024.08.20 0 0 53727

Előzmény: Ügyeletes_mérvadó (53726)
Ügyeletes_mérvadó Creative Commons License 2024.08.20 0 0 53726

Kedves   Pierr_Kardán

 

Bocsánat, hogy ilyen későn válaszolok, de mint említettem igencsak el vagyok foglalva, sok – sok mindennel. Viccesnek találtam, amikor azt állították az öregek, nyugdíjasként nem érnek rá semmire, belátom igazuk volt. 11 óta nyugdíjasként, először még volt időm sok mindenre, de mostanság egyre kevesebb jut a hobbikra.

Tán 2014-15 körül volt az első fellángolásom a NAB-ok terén, hogy készítsek magamnak olyan szerkezetet, mely megfelel céljaimnak - igényemnek.

Több dolog is játszott az elképzelésben, stabilitás, könnyű kezelés, statikai problémák, felfogatás, strapabíróság, használhatóság. Nem típusszeretetre hajaztam, hanem az előbb felsoroltak keveredésére, a legjobb – legideálisabb keverék összehozására, mely a legjobb számomra, használatra. Mindenből tudjon egy részt - ideális legyen.

Első Revox A77-esemnél kaptam hozzá, két Revox NAB-ot, melynek örültem, de idővel rájöttem problémáira. Elernyedő – elszakadó gumi, mely tartja a 3 db korongot, mely ha nincs, kiesnek a korongok. Ez volt az első probléma.

A NAB orsó pörgetéskor statikailag úgy feltöltődik – mivel az adapter műanyag és így földeletlen, hogy az orsó fém szerkezeténél kisülések tapasztalhatóak, a súrlódásos statikai feltöltődés következtében, így nagyfeszültségű – kis áramú – kisülések - áthúzásos pattogások tapasztalhatóak. Ezen áthúzás – szikra, belejátszik a magnó elektronikájába is.

Strapabíróság, használhatóság  terén pedig már elregéltem, hogy a gumigyűrű leszorító – tartó sincs a helyzete magaslatán. Öregszik - elernyed - elszakad.

Szerencsére volt egy esztergályos ismerős és azzal kezdtem el beszélgetni , tanácsot kérni, kísérletezni megoldás terén. Számomra 0,5-1 év alatt a legjobb megoldás a ML-NAB koppintása volt, de az is több problémát okozott :

Kellett végtelenített rugógyártás keresése, mely a horonyba helyezve oldotta meg a rögzítést.

A felfogatása 3 csavaros megoldás volt, tehát az orsót tartó tárcsát lecsavarozva, a 3 csavarral lehet rögzíteni a NAB-ot, igaz nem gyors a csere pl. AEG-re, de viszont a fémes kapcsolat miatt, nincs statikus feltöltődés, fém a fémmel érintkezve, a statikus feltöltődés megoldottá vált.

Az akkori előállítási ára 10e ft.volt és nem Alu-ból, hanem bronzból készült volna. Szóval volt játék rendesen akkoriban, tán ha jól rémlik 0,5 évig játszottunk a verziókon, mivel az 5 gépre kellett valami elfogadható megoldás, illetve ott volt még a súly - könnyítések, stb.

Itt a külföldi elképzelés és a hazai, a vagy legyártott, avagy elképzelésnek lementett verziók sokasága abból az időből :

 

 

Előzmény: Pierr_Kardán (53713)
Fefebá Creative Commons License 2024.08.10 0 0 53725

Sajnos igen. :-(

Előzmény: Jolida (53722)
Jolida Creative Commons License 2024.08.10 0 0 53724
Előzmény: pampalini60 (53723)
pampalini60 Creative Commons License 2024.08.10 0 0 53723

Ezek sosem fogynak el?

Előzmény: Jolida (53722)
Jolida Creative Commons License 2024.08.09 0 0 53722

Emlékszel még Főlötyire? :-p

Előzmény: Fefebá (53721)
Fefebá Creative Commons License 2024.08.09 0 0 53721

Jesszusom! Ki ez? :-)

Előzmény: bta70 (53720)
bta70 Creative Commons License 2024.08.09 0 0 53720

"megemeli a fejek előtti szalag magasságot kb. 0.2-0.3 mm-errel"

 

Komolyan?:o))

Előzmény: Ügyeletes_mérvadó (53711)
somytomy Creative Commons License 2024.08.08 0 0 53719

"A nyomtató pedig így néz ki és nincs utómunkálat sem."

Igen, látszik is az adapterekről készült (egyébként kriminális) képeken, hogy csíkosan érdes a felület a nyomtató működési elvéből adódóan. Igényesebb háztartásban ezt tüntetik el az utómunkálatok

Előzmény: Ügyeletes_mérvadó (53709)
Lilaman Creative Commons License 2024.08.01 0 0 53718

Sajnos nem tömör fém az a része az eredetinek sem.

Aztán egy-két fakezű - a mechanikához én értek címszóval - hozzányúl és túlhúzza a pici csavart. Aztán az elöregedett műanyag meg könnyedén törik...

 

Nekem volt a kezemben egy ilyen 3D-s AKAI adapter...

Vajon mennyi idő után esik szét?

Előzmény: Fefebá (53717)
Fefebá Creative Commons License 2024.07.31 0 0 53717

Az Akai adapter talpa gyárilag műanyag, csak a fényes felülete miatt néz ki fémnek.

Előzmény: Pierr_Kardán (53716)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2024.07.31 0 1 53716

Megnézve az AKAI adaptert gyártó fickó munkáit, azért vannak köztük érdemi darabok.

 

A NAB adaptereivel nyilván az a baj, hogy az eredeti adapternek fém talpa van, ő azt műanyaggal helyettesíti (van piros is :-)), meg gondolom, hogy pont az orsózócsonk megszorítást nem tudja az adaptere, bár ezt nem lehet a képek alapján kideríteni.

Előzmény: Pierr_Kardán (53715)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2024.07.31 0 1 53715

Igen, a TEAC magnókban (többek között) az a jó, hogy a legegyszerűbb NAB adapterekkel is teljesen stabil orsórögzítést produkálnak. Kis túlzással egy karalébából esztergácsolt adapterrel is jól működnek, régebben danamidból esztergálták a NAB adaptereket, a TEAC magnókon azok is kiválóan teljesítettek.

 

Az AKAI adapter utánzat meg egy vicc :-((

Előzmény: Lilaman (53714)
Lilaman Creative Commons License 2024.07.31 0 1 53714

Üdv!

 

Bocs', hogy közbekotyogok, de sajnos csinálják, árulják az Akait is:

Például: Numero oggetto eBay:154761690132

Persze használhatatlan, viszont ócsó az eredetihez képest.

 

Egy TEAC magnón viszont az Akai sem nyújt többet, mint a hozzá gyártott. Szerintem.

Előzmény: Pierr_Kardán (53713)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2024.07.31 0 2 53713

Kedves Főlökött!

 

Könyörgöm, én csak annyit írtam, hogy az AKAI NAB adaptert nem lehet nyomtatással másolni, mit vétettem, hogy ekkora szöveghalmazt borítasz rám :-(

 

De ha belemegyünk a részletekbe, akkor lássuk a tényeket. Jól ismerem a TEAC adaptert, napi szinten használom.

 

 

Persze nem azért használom, mert az lenne az abszolút legjobb, hanem pusztán azért használom, mert az az autentikus a TEAC magnómon.

 

Ha valaki azt mondja, hogy a TEAC adapter a legjobb, azt csak azért mondhatja, mert hiányosak az ismeretei, még sosem használt AKAI adaptert. Nézzük sorban az adaptereket.

 

 

A legegyszerűbb adapter a bal oldalon lévő egy darabból fröccsöntött Pioneer adapter (ilyesmit nyomtatsz te is), a hátulján egy kis móricka rugó tartja a NAB kivágású orsót, de ez csak placebó, az orsózócsonk végén lévő elfordítható rész alatt lévő rugó tartja a helyén a NAB adaptert, meg az orsót is, vagyis az kis rugócska tartja a vállán az egész rendszert.

 

Egy fokkal már jobb a középen lévő TEAC adapter, az adapter lényegében két részből áll, az egyik rész elfogatható a másikhoz képest, az elforgatás során a felső rész rászorul az alsó részre, így fixen rögzítve a rárakott orsót. Viszont az orsózócsonkra történő felhelyezés után ugyanaz a helyzet, mint a Pio adapterrel, csak az orsózócsonk végébe integrált rugó feszítőereje tartja a helyén. A TEAC/TASCAM magnók esetében ezt a problémát úgy hidalták át, hogy az orsózócsonk végébe integráltak egy csavaros rögzítő mechanizmust, ami megtekerve beszorítja a NAB adaptert és az orsót a helyére. De ez a lehetőség nem a TEAC adapter előnye, ezzel a módszerrel a Pio adaptert is rögzíteni lehet a TEAC magnó orsózócsonkjára.

 

A legjobb megoldást az AKAI adapter tartalmazza, ez már egy finommechanikai remekmű. Az adapter sok részből áll, mert amellett, hogy a TEAC adapterhez hasonlóan a felső rész elfordításával a szalagorsót rászorítja az alsó részre, pluszban még a mechanizmus az orsózócsonkra történő felrakást lehetővé tévőt lyuk átmérőjét is lecsökkenti, fixen megszorítva ezzel az adaptert az orsózócsonkon. Vagyis ez az adapter nemcsak a NAB magos orsót, hanem az orsózócsonkot is fixen szorítja, vagyis ez minden magnótípus esetén abszolút fixen tartja az adaptert és a szalagorsót is.

 

Szóval elnézést, hogy ellentmondok neked, de továbbra is biztosra mondom, hogy AKAI NAB adaptert nyomtatással soha nem fogsz előállítani.

Előzmény: Ügyeletes_mérvadó (53711)
gabocza1 Creative Commons License 2024.07.28 0 0 53712

Látom a főlötyi ügyében igazad lett...:)

Előzmény: tibtiborkaba_new (53707)
Ügyeletes_mérvadó Creative Commons License 2024.07.28 0 0 53711

Kedves Uram !

 

Bocsika, de ritkán leszek, mert hoztak 'monitor' hangfalakat számomra,  FBT joker n A - szerkezeteket, melyeket most tesztelek és igen jó áron adták, illetve tapasztalhatóan igen jól - szépen - igényesen szólnak is. Így játszani kell velük minden téren, meghajtással is és 'Sound Level Meter' -el is, hangzás és átvitel tekintetében. Tudom nem műszeresen hallgatunk bármit is, azért jó tisztában lenni műszeresen is, az általunk használt berendezések paramétereivel - képességeikkel.

A SOLO 32-es számítógép vezérléses keverőpult, monitor hangfalai lesznek tervezetemben majd, még küzdök az elhelyezéssel, mert a sok rakoncátlan szalagos :) Tascam, Revoxok, Studer igencsak helyfoglaló darabok lennének, de meg fog oldódni a dolog.

 

Amúgy számomra pedig a TEAC TZ-612 (NAB) jött be eddig, azt használtam a Tascam-on is, mint NAB adaptert, de annak vékony aljazati lapja megváltoztatja a szalagpályát - annak magasságát, megemeli a fejek előtti szalag magasságot kb. 0.2-0.3 mm-errel. ( nem mértem le tolómérővel, csak sacc/kb adatot adtam meg )

Ami a 3D nyomtatóval készült NAB, pont olyan méretű, amilyennek kell, hogy legyen. Mint láthatóak a körön, a 3 db tartó pogácsa. Nem véletlenül ezt a verziót választottam !

 

1., A rugós - Pogácsák tartják az orsót mindaddig, míg fel nem tesszük helyére.

2., Stabilitást biztosítanak az orsónak, ne lötyögjön, ne 'verjen', ne kotyogjon a helyén, ami károsodást okozna a futóműben, szalagpálya tsabilitásban, stb.

3., Nem tudom feltűnt-e, de a közepénél a 120 fokos bevágások mellett, 45 fokra eltolva sülyesztések vannak kialakítva, a gyári orsótartó háromszög befogadására és stabilan tartására. Ha a horonyba kerül a gyári orsótartó háromszög és ott rögzítésre kerül ( pl.: Tascam-nál ), nem fog kimozdulni a helyéről, mivel lecsavarozva ott marad a helyén, amíg kell, amíg akarjuk.

 

Szóval mindenki olyan NAB-ot választ gépeihez, amilyet szeretne - tetszik Neki - fellángolásában szeretne magának. Mindenki saját választása mindez és ha nem jön be számára, élvezheti a következményeket is - szétvert csapágyakat a csévélő motorokon, a hullámos lejátszásból adódó 'nyávogást', nem stabil sebességet, így adódik a nem stabil átviteli karakterisztika is. Szóval igen összetett a dolog.

 

Mindenki saját választása és döntése, mit szeretne megvalósítani otthonában. Ebbe senkinek sincs joga - lehetősége - hatalma beleszólni. Aki másként gondolja keresse fel kezelőorvosát - gyógyszerészét.......

Ennyi és nem több.........:)

Előzmény: Pierr_Kardán (53706)
Ügyeletes_mérvadó Creative Commons License 2024.07.26 0 0 53710

www.thingiverse.com/search?q=nab&page=1

Előzmény: Ügyeletes_mérvadó (53709)
Ügyeletes_mérvadó Creative Commons License 2024.07.26 0 0 53709

Ha ilyenben gondolkodnál, itt a program ingyenes verziója, ez 'szeleteli' és csinál kész programot a nyomtatónak :

 

https://ultimaker.com/software/ultimaker-cura/#downloads

 

A nyomtató pedig így néz ki és nincs utómunkálat sem. Látható, milyen pl.: vázát lehet nyomtatni, a NAB-ot pedig már felraktam. ( a szín, pedig alapanyag kérdése )

 

Előzmény: Pierr_Kardán (53699)
somytomy Creative Commons License 2024.07.26 0 0 53708

Az ilyen eladásra szánt dolgoknál sokszor ellustálkodják az utómunkát, de azért lehet szép alkatrészt kapni 3D nyomtatásból némi csiszolással vagy mondjuk acetongőzös simítással.

Előzmény: Pierr_Kardán (53699)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2024.07.26 0 1 53707

De ha egyszer Revoxot kapni olcsón a pécsivásárban. ;)

 

Bár lehet, hogy csak az ügyeletes főlötyik tudják olcsón megügyezni a kapcsolataikon keresztül...ű

:D

Előzmény: gabocza1 (53705)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2024.07.26 0 0 53706

Olyat nem lehet nyomtatni...

Előzmény: gabocza1 (53705)
gabocza1 Creative Commons License 2024.07.25 0 0 53705

Nem Revox adaptert kell használni, hanem Akait, ami sokkal jobb nála...

Előzmény: Ügyeletes_mérvadó (53704)
Ügyeletes_mérvadó Creative Commons License 2024.07.25 0 0 53704

Van egy honlap, ahonnan le lehet tölteni az olyan dolgokat amiket szeretnél és már be is vannak szkennelve.

Ha nincs ott amit szeretne bárki is, az macerás és drága mulatság, mert a szkenner bérleti díja 50e.-Ft/óra.

Ha és amennyiben beszkennelték, kell egy szoftver, úgy hívják CURA, mellyel fel kell "szeleteltetni" a beszkennelt darabot, a megadott nyomtatóra és fej - átmérőre, mely program elkészíti a nyomtatónak a programot - nyomtatásra, melyet a memóriájába kell másolni. Szóval igen macerás az egész és még a gyártásig el sem jutottunk.

1 db NAB kinyomtatása 5 - 5,5 óra, kell hozzá tapadás elősegítő, alapanyag, áram. Fogyasztás 3-4 száz watt - óránként, tapadás elősegítő 6e-Ft, alapanyag - egy tekercse 6-7e-között. Meg a nyomtató, mint említettem borsos áron adják.

 

Szóval ilyen árakra lehet számítani - ha belevág az ember fia, de így néz ki amit magamnak készítettem hobbiból, hogy ne keljen revoxos - elernyedő gumis NAB-ot használnom - mely gumileesés után kihullanak a pogácsák - amiből elegem lett, így tessék, ezt hoztam össze magamnak - csak magamnak :

 

Előzmény: Pierr_Kardán (53699)
Palladium01 Creative Commons License 2024.07.25 0 0 53703

A Kontakt 60 nekem is bejött!

Előzmény: Pierr_Kardán (53679)
conybear Creative Commons License 2024.07.25 0 0 53702

Nem bizony!

Előzmény: LézerPulyka (53701)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!