Keresés

Részletes keresés

Ladila Creative Commons License 2018.01.27 0 0 1619

Hogy tudnék egy felirat sarkának olyan hatást adni, mintha egy fényes felület csillanna fel?

Ladila Creative Commons License 2017.11.02 0 0 1618

Mostanában kezdenek lassan terjedni a HDR videók. Az én kamerám nem tudja, de szeretnék a videómból a lehető legnagyobb árnyalati terjedelmű renderelést csinálni. Van erre mód?

Gyuri 119969 Creative Commons License 2017.10.08 0 0 1617

Sziasztok,

 

kérem, aki tud segítsen:

a következő hibaüzenet jelenik minden egyes project megnyitásakor: 

 

This procect contained a sequence that could not be opened preview preset file or codec could be associated with this sequence type.

 

Ezt követően csak úgy tudok egy már meglévő projecttel dolgozni, ha csinálok egy újat és abba importálom a régit szelektálva...

 

Nemrég csináltam egy új profilt a gépemen, ahonnan a premiere ezt a problémát nem produkálja... 

 

Üdv,Gy.

Ladila Creative Commons License 2017.08.11 0 0 1616

Ha egy projektbe behúzok magasabb felbontású klipeket, akkor az elsőnél megkérdezi, hogy mit tegyen: maradjon eredeti méretben, vagy legyen projekt méretű. Ha az exportnál mondjuk nagyobb felbontásban is szeretnék videót csinálni, akkor van különbség, hogy eredeti méretben maradnak ezek, vagy átméreteződnek? A renderelésnél felismeri, hogy nagyobb méretű volt a klip?

A válaszra közben rájöttem.

Előzmény: Ladila (1615)
Ladila Creative Commons License 2017.08.09 0 0 1615

Ha egy projektbe behúzok magasabb felbontású klipeket, akkor az elsőnél megkérdezi, hogy mit tegyen: maradjon eredeti méretben, vagy legyen projekt méretű. Ha az exportnál mondjuk nagyobb felbontásban is szeretnék videót csinálni, akkor van különbség, hogy eredeti méretben maradnak ezek, vagy átméreteződnek? A renderelésnél felismeri, hogy nagyobb méretű volt a klip?

Ladila Creative Commons License 2016.05.17 0 0 1612

Van egy nagy problémám: be szeretnék tenni egy képet a videómba, s azt nagyítani. Ez menne is, ha középpontos a nagyítás, de én nagyítás közben szeretném mozgatni is a képet, hogy a szélén levő rész nagyíítódjon és kerüljön a végére középre. Van erre módszer?

ishootraw Creative Commons License 2016.03.29 0 0 1611

Sziasztok!

Premiere Pro CC 2015-el (legújabb frissítés fent) szerkesztek GoPro videókat, a legjobb eredmény érdekében próbálkozok Protunnal (Flat mód) rögzíteni felvételeket, de egyelőre nem jutok velük dűlőre. Nem zsúfolom tele effektekkel, de egy kis sima kontraszt hozzáadás, vagy árnyékok/csúcsfények módosítása Fast Color correctorral is olyan eredményt hoz, hogy a már renderelt vagy épp exportált mp4 videóban villogások, élesség eldobások tapasztalhatóak véletlenszerűen. Próbáltam Auto color-levels-contrasttal és manuális beállítással egyaránt. A notebookban AMD 7730 kártya van, találtam olyan sugallatot külföldi fórumokban, hogy próbáljam kikapcsolni az open CL-t és simán szoftveres dekódolással dolgozni, de ez sem hozott különösebb javulást. Másik tipp az volt, hogy segíthet az Opacity effectben való Toggle animation kikapcsolása, ezzel sem mentem sokra. Van valakinek hasonló tapasztalata, esetleg bevált feldolgozási mód? Most ott járok, hogy Auto módban filmezek, kikapcsolt Protunnal, és egyébként ha itt nyúlok bele kicsit a nyersanyagba, kevésbé tapasztalható a minőségi bug, talán a bitrátához lehet köze? Válaszokat előre is köszi.

Watt Creative Commons License 2016.03.10 0 0 1610

Sikerült megoldanom a problémát. Amikre rájöttem:

Nem a kódolás, hanem a multiplexelés szúrja el. Vagyis, ha None-ra állítom a multiplex-elést, akkor a keletkező M4V és ac3 fájlokat TSMuxer-rel összefűzve tökéletes eredményt kapok. Sőt! A rossz mp4 file-t TSMuxer-rel demux-oltam, majd újra összeraktam vele és így is jó lett!

Szóval, valamiért a Premiere multiplex-elésével van gond.

Előzmény: Watt (1607)
Ladila Creative Commons License 2016.03.08 0 0 1609

Én is hasonló cipőben járok. A gépem nem bírja a videó felbontását. Azt olvastam, hogy lehet úgy szerkeszteni, hogy alacsonyabb felbontású verziót használok, s csak kódolásnál cseréli ki a premiere az eredeti fájlra. Ez minden videónál használható, mindegy milyen felbontást nem visz a gép. Van erről jó leírás?

Előzmény: kukac jani (1604)
Ladila Creative Commons License 2016.03.08 0 0 1608

Én úgy tudom az mkv fájl egy konténerfájl, amibe bele lehet pakolni a videót, hangot, feliratot. Maga  a film  kódolása nem lényeges. MkvtoolnixGUI megcsinálja az összepakolást.

Előzmény: Kiss_Karoly (1605)
Watt Creative Commons License 2016.03.05 0 0 1607

Egy elég furcsa dologba futottam most bele.

Nem hiszem, hogy fontos, de elmondom, hogy FullHD 50p-s kamerával készült felvételeket vágok Adobe Premiere CS6-tal. A konkrét esetben nem volt más forrás. Sequence ennek megfelelően 1920x1080@50-re van állítva. Megszerkesztettem egy jó 2 órás sequence-t, lerendereltem ugyanilyen felbontásban H.264-ben, két részletben. (Mert qrvasokáig tart...)

Elkészült, videó láthatóan jó lett. multiAVCHD-val akartam Blu-ray-re írni, de nem sikerült. Sok huzavona után kiderítettem az okot: a renderelt videó Variable Frame rate-es lett. MediaInfo azt írja, hogy

Frame rate mode : Variable
Frame rate : 50.000 fps
Minimum frame rate : 50.000 fps
Maximum frame rate : 50.050 fps

Mi a franc ez? Ráadásul a renderelt videóban csak néhány helyen van ilyen "megugrás. Ha Avidemux-szal (természetesen Copy opcióval) kimentek egy megfelelő területet MP4v2-be, akkor az elkészült fájl Constant frame rate-ű lesz, ahogy az egésznek kell lennie. (Tehát pl. kimentem a renderelt videóból az első 20 percet, akkor jó, de ha már az első 30 percet, akkor VFR lesz.)

A kérdéses részen a timeline-on nincsen semmi extra dolog, látszólag semmi nem indokolja, hogy ilyen történjen...

Ja, és a legviccesebb: újrarendereltem azt a részt és most jó lett...

Kérdéseim:

Miért tesz ilyen a Premiere, ha egyszer megmondom neki, hogy egyszerűen 50fps-re rendereljen? Lehet valamit tennie ellene? Mire figyeljünk? Tapasztalt valaki más is már hasonlót?

maradok tisztelettel Creative Commons License 2016.01.17 0 0 1606

Szervasztok!

Kérdésem, hogy a Video Transition/Wipe/Gradient Wipe alkalmazásakor ki lehet választani azt a szürke árnyalatú képet, ami vezérli az átmenetet. Ilyen Gradient Wipe, vagy Alpha Wipe átmeneti képeket honnan lehet letölteni?

 

 

Az Adobe Premiere korábbi verzióiban - a CS sorozat előttiben - lehetőség volt a kép torzítására. A kép sarkainak megfogásával a téglappól trapéz, és egyéb alazatokat lehetett húzni.

Ezt a lehetőséget a CS6 verzióban nem találom. Ha valaki rábukkant erre a lehetőségre, ossza meg velem a tudást.

 

 

 

Köszi 

Kiss_Karoly Creative Commons License 2015.12.20 0 0 1605

Sziasztok!

Az nCore pár hete váltott, nem fogad el XviD kódolásű filmeket. MKV, h264 ... ez menne. A Gordian Knot-tal egész jó minőségű filmeket tudtam konvertálni XviD-be illetve DivX-be. Maradnék ennél a programnál, mert látom a felületen, hogy elvileg van lehetőség MKV-ba konvertálni x264 kodekkel. De sehogy nem sikerül. Letöltöltöttem x264-et, 64bitre, ennek ellenére x264 beállításoknál a first pass, illetve second pass nem reagál semmit. Van valami ötletetek? Esetleg más progi, ami tényleg minőségi konvertálásra képes MKV-ba?

kukac jani Creative Commons License 2015.12.20 0 0 1604

Sziasztok!

Lehet kicsit off, de nem találtam a megfelelő topikot. Belevágnék a videózásba, viszont a mostani gépem (toshiba satellite c660 1xd ) elég gyenge/régi ezért nem hiszem, hogy normálisan lehetne vele videót szerkeszteni. Egy asztali gépen gondolkozom, mert már van egy jó monitorom. Teljesen analfabéta vagyok informatika terén és arra lennék kíváncsi, hogy mit is keressek (mennyi ram, meg társai) hogy vidáman elvigye az Adobe Premiere-t.  Előre is kösz a segítséget! Jani

Steve Baxx Creative Commons License 2015.12.08 0 0 1603

Sziasztok ezt a videót csináltam is van egy óriási problémám. Mikor végig nézem a videót a premier ben miután rendereltem minden perfekt de miután exportálóm vannak benne zur zavarok és nem értem miert falra mászok. Help I need somebody 

 

PETYUS Creative Commons License 2015.05.06 0 0 1601

Elég sokféle kimeneti formátum közül lehet választani. Próbálj másféléket is! Ha jól emléxem, nekem a HDTV formátum jött be, annak kisebb lett a fájlmérete, mint a ... fene emléxik már, micsodának.

Előzmény: bluzfater (1600)
bluzfater Creative Commons License 2015.05.06 0 0 1600

Premier E 12 ügy.

Sziasztok! 

Segítséget szeretnék kérni. A gondom a következő: 2GB nagyságrendű alap AVCHD anyagot feliratokkal szerkesztek Adobe Premier Elements12-n, és 18GB lenne a hasonló minőségű file mérete. Ez gyakorlatikalg használhatatlan. Nem tejesen kezdő szerkesztőnek gondolom magam, de erre a gondra nem találtam még megoldást.  Nyilvánvaló, hogy valamit nem jól csinálok. A végeredménynek is 2GB körüli file -nak kellene lennie. Mi a titok? Előre is kösszönöm, ha tud valaki tanácsot adni!

Üdv.: Bluzfater

nedüpal Creative Commons License 2015.03.12 0 0 1599

Van már......hála a torrent oldalaknak...az összes adobe kollekciót letöltöttem.....mi segitség van itt--

Előzmény: nedüpal (1588)
hellsing Creative Commons License 2015.03.06 0 0 1598

Itt van a témáról egy nagyon jó bemutató. Bár a videó 13 perces, a fényerő lényegét elmondja az első 3 percben.

Előzmény: istix3 (1594)
Colombus- Creative Commons License 2015.03.05 0 0 1597

Köszönöm szépen a válaszod. Megpróbálom

Előzmény: Fuzi69 (1596)
Fuzi69 Creative Commons License 2015.03.05 0 0 1596

Írd át a kiterjesztést mpg-re.  Sony faszsága ez a mts

Előzmény: Colombus- (1595)
Colombus- Creative Commons License 2015.03.04 0 0 1595

Segítségért folyamodnék valakihez. Premiere CS6-ot használok (használnék), .mts formátumban rögzít a kamerám. Az a problémám, hogy beimportálásnál csak a képet hozza be, hangot egyáltalán nem. Ha valaki már kitaposta ennek a megoldását (átkonvertálás nélkül), annak megköszönném a válaszát.

istix3 Creative Commons License 2015.02.27 0 0 1594

Sziasztok!

 

Hasonló a problémám az előttem szólóhoz.

 

Én is, egy video effektet szeretnék időben végrehajtani.

 

Pédául egy jelenet egész hossza alatt, vagy egy részében, mondjuk a fényerő változzon egyenletesen 30%-ról  100%-ra.

 

Remélem, van ilyen lehetőség a premier-ben. 

 

 

hellsing Creative Commons License 2015.02.24 0 0 1593

'napot!

 

Kérdeznék, hátha jár erre valaki.

 

Van egy gopro videóm, ami kb. 100fps-es. A gopro appban meg tudom változtatni az fps értékét (értsd: belassítani a filmet), de csak egész klipre, vagy egy kivágott részre.

 

Van arra mód a Premiere-ben, hogy az fps értéke ne egyik kockáról a másikra, hanem egy időn belül folyamatosan csökkenjen-nőjön? Egy olyan effektet szeretnék elérni, hogy mondjuk ugrik valaki bringával, az elején repül valós időben (100fps), aztán ahogy közelít a föld felé belassul (100 -> 24fps), lassított képen ér földet ér (24fps), és utána mondjuk 2mp alatt visszatér, visszagyorsul a valós sebességre (24 -> 100fps). Mintha az fps értékét egy szinusz-hullám két felső pontja közötti része írná le.

 

Meg lehet ezt oldani Premiere-ben, vagy valami más (After Effects?) kell hozzá?

Ambree Creative Commons License 2015.02.20 0 0 1592

Jah, nem nagy a forgalom, pedig én azóta is csak premierrel vágok... :-)

Előzmény: nedüpal (1591)
nedüpal Creative Commons License 2015.02.10 0 0 1591

.....na itt oszt van forgalom!!!

nedüpal Creative Commons License 2014.12.27 0 0 1590

Válaszolok mán magamnak; 1,7 g a ramom s min 2 kell..na mindegy....

Előzmény: nedüpal (1589)
nedüpal Creative Commons License 2014.12.24 0 0 1589

....kicsit bővebben: az a problémám, hogy feltelepítettem már többet is 5-6-pro-t, de nem tudom elinditani nem lelem a ikonját...kerestem már mindenhol, viszont a programok között ott van innen törölni tudom

nedüpal Creative Commons License 2014.12.24 0 0 1588

sziasztok! Honnan tudnám letölteni az adobe premiere progit a mi megy a win 8,1 32bit-en? ami nem proba idős ...köszi

PETYUS Creative Commons License 2014.08.12 0 0 1587

> pl. valami dubstep zenére nagyon gyorsan váltja a képet. Az hogy készül? Gondolom, nem egyesével vágják a három tized másodperces részeket.

 

Pedig aki ilyet csinál, az megérdemli hogy sokat dolgozzon vele.

Előzmény: Yocoooka (1586)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!