Keresés

Részletes keresés

Székely István Gergő Creative Commons License 2013.08.01 0 0 1772

Tisztelt Fórumozók,

 

nevem Székely István Gergő, a kolozsvári Babeş-Bolyai Tudományegyetem Politikatudományi intézete egy kutatócsoportjának vagyok a tagja. Egy tudományos vizsgálaton dolgozunk, amely keretében a Romániából származó, de külföldön élő személyek, köztük a Magyarországra átköltözött erdélyi magyarok problémáiról szeretnénk képet alkotni. Úgy véljük, a fórum látogatóinak tapasztalata nagy segítségünkre lenne a munkában, amennyiben szívesek lennének megosztani velünk annak néhány vonatkozását.

 

Amennyiben Ön beleillik a fentebb említett célcsoportba, arra szeretnénk megkérni, hogy töltse ki a  

https://www.surveymonkey.com/s/YTQMXBF 

címen elérhető kérdőívet. A kérdőív kitöltése nagyjából 12-15 percet vesz igénybe.

 

Biztosítjuk, hogy a válaszokat bizalmasan fogjuk kezelni, az Önök neve vagy személyes adatai semmilyen formában nem válnak nyilvánossá. A felmérés eredményeit kizárólag tudományos célra fogjuk felhasználni, a kutatási jelentés október 1. után lesz elérhető a következő címen: www.polito.ubbcluj.ro/ethnicmobilization/outcomes/research-reports

 

Amennyiben kérdéseik, megjegyzéseik, észrevételeik lennének a kérdőív bármely részletével kapcsolatban, kérjük, írják meg azokat az szekelyistvangergo@gmail.com e-mail címre.

 

Nagyon köszönjük, előre is, szíves együttműködésüket.

Székely István Gergő

Babeş-Bolyai Tudományegyetem Kolozsvár, Politikatudományi Intézet

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.01 0 0 1771

http://www.primariaclujnapoca.ro/userfiles/files/IN%20CAZ%20DE%20FURT%20SAU%20PIERDERE.pdf itt van a szükséges iratok listája.

 

Valahol azt olvastam, hogy ha sürgősséggel kéred, akkor akár egy nap alatt is kész, de akkor fizetni kell, vagy valami hasonló, nem emlékszem pontosan. 

Előzmény: Ildikó0929 (1770)
Ildikó0929 Creative Commons License 2013.06.22 0 0 1770

Köszönöm de ezt én is tudom.Én inkább az ottani ügyintézésről érdeklődtem mint ahogy említettem nem tudok semmit hogyan és mit kérnek mennyi idő.De ha nem tudsz segíteni,azért köszönöm hogy egyáltalán válaszoltál.

Előzmény: nanán756 (1769)
nanán756 Creative Commons License 2013.06.22 0 0 1769

a  román  - magyar nagykövetségre kell  menni  ha  a  személyinn  kivül  semmivel  nem  tudod igazolni  magad

Előzmény: Ildikó0929 (1768)
Ildikó0929 Creative Commons License 2013.06.19 0 0 1768

Magyarországon tartozkodom. Kolozsvárra mennék mert elveszítettem a személyim nem tudom mit kérnek ,mennyi idő semmit.Sok mindent hallottam, valaki azt mondja egy hónap, van olyan aki azt mondja egy hét .Ha tudsz ezekről a dolgokról, már mint mindent ezzel kapcsolatba kérlek segíts köszönöm.

Előzmény: nanán756 (1767)
nanán756 Creative Commons License 2013.06.18 0 0 1767

.kérdésem. hol  tartózkodsz  most ??

Előzmény: Ildikó0929 (1766)
Ildikó0929 Creative Commons License 2013.06.17 0 0 1766

Sziasztok!!!A segítségeteket kérném!!!Magyarországon elveszítettem a román személyi igazolványom elég régota itt élek ,és sajnos nem tudom az ottani törvényeket,ha oda utazom nem tudom mit kell tennem.Először is hol csinálják a személyit?? Milyen papírokat kérnek??Mi van akkor ha nincs ottani állandó lakcímem??Esetleg tudtok- e arról hogy elfogadják -e az itteni állandó lakcímem??Kérlek segítsetek!!Köszönöm

szbabica Creative Commons License 2013.06.11 0 0 1765

Sziasztok!

Egy erdélyi barátomnak keresek munkát Magyaroszágon, egyelőre érdeklődés szintjén.

Kertészet, növénytermesztés, (pl. palántázás, ilyesmik), erdészet, csomagolás, a Dunántúlon.

De ha más valamit tudtok, azt is megírhatjátok! Nagyon ügyes!

Jelenleg más orszgában van, ha ott nem lesz, akkor esedékes a magyar. Ez heteken belül kiderül.

Köszönöm előre is segítségeteket!

Választ ide írjatok a fórumba. A legjobbakat kívánom mindenkinek!

- ♥

nanán756 Creative Commons License 2013.06.08 0 0 1764

ha  ilyen  féle  végzettséged  van akkor  kell  irni  eggy  önéletrajzot  s  elküldeni  olyan  álláskeresőknek akik  olyan  végzettséggel  keresnak  szakembert  

Előzmény: Törölt nick (1763)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.02 0 0 1763

Leginkább adminisztratív területen érvényesülök. Kommunikáció szakon végzek. Tudsz egy jó állást? :)

Előzmény: nanán756 (1761)
nanán756 Creative Commons License 2013.06.01 0 0 1762

 ujra  hozzá  kel  szóljak  bocsi.  az  biztos  hogy  az  országot  kell  rendbe  tenni  de  addig  is  élni  kell  nem? .  milyen  szakmád  van  neked??

 

Előzmény: negyvenesffi (1757)
nanán756 Creative Commons License 2013.06.01 0 0 1761

megkérdezhetem  ?? MIHEZ  ÉRTESSZ  ??   vagyis  mit  tudsz  ?? én  is  erdélyi  származásu  vagyok.

nanán756 Creative Commons License 2013.06.01 0 0 1760

itt  van  ezenn  az  óldalonn  a  jó bébiszitter  állás  nem  jó???

Előzmény: Törölt nick (1759)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.29 0 0 1759

Üdv Mindenkinek!

Én is erdélyi vagyok, szeptember óta vagyok kinn Mo-n öszötndíjjal, ami hamarosan lejár. Ittlétem alatt megismerkedtem egy itteni kedves sráccal és nem szeretnék hazamenni, ezért  munkát keresnék. Ha tudnátok segíteni, hogy merre érdemes keresgélni annak nagyon örülnék :) Most fejezem be a mesterképzésem, több nyelven beszélek, de nem zárkózom el semmilyen lehetőség elöl sem, mert nagyon szeretnék hosszútávon itt maradni. Ha tudtok valamit a bankuti.heni@gmail.com címre írjatok. Köszi.

abkz_zsuzsa Creative Commons License 2013.05.19 0 0 1758

Sajnos nem sikerült még új babysittert találjunk:(

 

Szeretnélek megkérni titeket, hogy Kérdezzetek körbe, van e valakinek olyan nem dohányzó fiatal nő ismerőse (18 és 25 év között)  aki szívesen költözne Magyarországra. A gyerekeinkre kellene vigyázni és ellátni a háztartási és a ház körüli munkákat (sima kertes házban lakunk semmi extra). Sajnos a bentlakást nem tudjuk megoldani, de segítünk jó albérletet találni.

 

Olyan lányt keresünk aki becsületes, szereti a gyerekeket, és nem fél a munkától (négy gyerek azért ad tennivalót :)

 

A gyerekek akikre vigyázni kellene két kicsi (2 éves kisfiú és 4 éves kislány) és két nagyobb lány, ők már sok mindenben segítenek (10 és 12 évesek). Mi nagyon sokat dolgozunk és ha nem lenne segítségünk, nem bírnánk. Budapest mellett lakunk, teljes munkaidejű állás lenne. (Hétfőtől - Péntekig reggeltől este 7-ig). Kicsi könnyítés, hogy a szerdai napon csak fél napot kellene dolgozni, mert az egyik nagymama be tud kicsit segíteni. Korrekt fizetést adunk.

 

A korábbi segítségünk is erdélyi lány volt, Ő 8 évig dolgozott nálunk, nagyon megszerettük egymást (Ő lett a legkisebb gyerekünk keresztanyja is), de most kisbabát vár.

 

Légyszíves ha tudtok valakit segítsetek egyeztetni vele, írjatok, vagy írjon Ő az e-mail címünkre.

 

Nagyon köszönjük

negyvenesffi Creative Commons License 2013.05.12 0 0 1757
Tovább? Hova? Hol látnak szívesen? Látod,hogy mi zajlij Európában? Szerintem ezt az országot kell élhetővé tenni,akkor is,ha nehéz....
Előzmény: nanán756 (1756)
nanán756 Creative Commons License 2013.05.11 0 0 1756

sziesztok  megkérdezném  tölletek  akik  magy-ról  mentetek  haza  erdélybe  s  most  vissza  jönnétek  ?  BIZTOS   hogy  ide  vissza  akartok  jönni?  szerintem  tovább  kellene  menni  nem??

Előzmény: cicaszemu00 (1753)
nanán756 Creative Commons License 2013.05.11 0 0 1755

óó  gyerekek  hagyjuk már  az  ilyen  adóelcsalós  sztorikat  ez  már  megszokott  normális  dolog  magy-onn  .  különbenn  is  az  épitőipar  letisztult  már  s  itt  már  nem  lehet  feketézni  ,  akkor  lehet  máshol .eggy  biztos  , magyarországon  az  a  fontos  hogy  minél  többet  keress    s  mindeggy  hogy  hogyann  ,  feketénn  vagy  máshogy .

carpediem71 Creative Commons License 2013.05.09 0 0 1754

...ja, hogy az adókat elcsalják .....  Ki nem? "Kedves" Vanda! Baromság és egyáltalán nem ideillő ....

Előzmény: Vandaaaa (1751)
cicaszemu00 Creative Commons License 2013.05.07 0 0 1753

Sziasztok. Tiszta veletlenul fedeztem fel ezt az oldalt,es nagyon orulok neki. Szeretnem roviden leirni a gondomat,18 evig eltem Mo-on,ferjnel voltam,szuletett 2 mar 18,es 14 evesek.15 ev utan 2 evre megismertem a jelenlegi paromat akivel mar 5 eve eggyutt vagyunk.2 eve ,Erdelyben elunk.A lanyaim nagyon nehezen birkoznak meg a roman nyelvel,igazabol nem is szeretik.Most szeretnenk vissza menni,Mo-ra,de osszinten felek,attol hogy parom nem talal munkat maganak,habar a magyaron kivul 4 nyelven beszel.Kerem ha valaki tud valami jo munkahelyet,Csongrad megyeben.azt nagyon megkoszonem.

negyvenesffi Creative Commons License 2013.05.04 0 0 1752
Köszönjük a jóindulatú,kedves hozzászólást.
Előzmény: Vandaaaa (1751)
Vandaaaa Creative Commons License 2013.05.03 0 0 1751

Erdélyiek Magyarországon...

Több százmilliós kárt okoztak a magyar államnak az Erdélyből áttelepült takarító "vállalkozó" hölgyek.

Cégeik luxusszállodákban takarítanak Budapesten, az adókat elcsalják.

http://www.privatkopo.hu/WebArticleShow.aspx?AGM=Joghalo&AN=trukkostakaritok&MN=Joghalo&LN=Hungarian

negyvenesffi Creative Commons License 2013.04.22 0 0 1750
Szia! A Gyergyói Kisújságot,vagy a Székely hírdetőt próbáld meg!
Előzmény: abkz_zsuzsa (1748)
nanán756 Creative Commons License 2013.03.30 0 0 1749

szia  kedves  zsuzsa..üdv..budapestenn .  a párommal  budapestenn  lakunk.én  erdélyi származású vagyok  (gyergyóremete).ő  meg  idevaló.van  eggy  kislányunk  aki  oviba  jár.  én  dolgozom  s  ő  is dolgozik.éppenn  április  2-tól  jön hozzánk  eggy  csaj  aki  reggel  két  órát  vigyáz.MI  albérletbe lakunk  az  őrs  mellett.a  párom  ő  éjjel dolgozik . nektek mindenképpenn  erdélyi  lány  kell.mert  én  gondoltam  arra  hogy  elvállalhatná  a mí  kislányunkal  eggyszerres  nem  kellene dolgoznia.  esetleg  beszélhetnénk??amugy  ha  beirod a  keresőbe  hogy  gyergyói  kisujság,,  vagy  gyergyoremetei hiradó akkor  kiadja  a  lapok  nevét  s  lehet  hirdetni

Előzmény: abkz_zsuzsa (1748)
abkz_zsuzsa Creative Commons License 2013.03.18 0 0 1748

Sziasztok, a következővel kapcsolatosan kérném a segítségeteket. 8 éve dolgozik nálunk egy erdélyi lány, aki a gyerekeinkre vigyáz és ellátja a házi és ház körüli teendőket is (mi nagyon sokat dolgozunk és ha nem lenne segítségünk nem bírnánk). Idővel nagyon megkedveltük egymást, de most neki is eljött az ideje és hamarosan kismama lesz, így nem tud a továbbiakban vigyázni a gyerekekre (időközben nekünk is 2 újabb kicsink született). Hónapok óta keresünk Magyarországon valakit aki segítene, de sajnos nem találunk hozzá foghatót :-) Jó lenne, ha segítenétek abban, hogyha ismertek valakit, akinek jó lenne ez az állás, akkor írnátok az e mail címemre, hogy felvehessük a kapcsolatot vagy megírnátok, hogy milyen módon tudnék célirányosan Erdélyben állást hirdetni (melyik az az online oldal illetve melyik az a hirdetési napilap, ami olyan mint nálunk az expressz). Írok még néhány részletet, hátha segít: Budapest mellett lakunk, teljes munkaidejű állás lenne hétfőtől péntekig (reggeltől este 7 ig). Sajnos a bentlakást nem tudjuk megoldani. Semmiképp ne dohányozzon az illető a gyerekek miatt. Előre is köszönöm a segítségeteket.

nanán756 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 1746

bocs  az  állampólgárséággal  kapcsolatba  . ahhoz  hogy  a  személyit  megkapd  az  még  sok  idő (mikndeggy  hogy  mit  mondtak) ezt én  tudom . de  ez  nem  hátrány   ne  légy  tévedésbe  .  itt  az  a  lényeg  amit  tudsz  vagyis  hogy  mi  van  a  fejedbe   oké.  csőő

nanán756 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 1745

szia  szivesen válaszolok  ha  itt  kinn  akarsz  dolgozni  azt  hamar  elintézi  a  munkaadó  főleg  ha  nagyobb  posztról  van  szó. ha  eggy  normális  főnök  lesz  akkor  ez  a  minimum  hogy  bejelent . s  te  kell  orvosit  csinálj  ha  jól  tudom. de  nem  nagy  probléma  a  papirokat  elintézni  még  akkor  sem  ha  soha  nem  vóltál  kinn  . de  amúgy  ha  kijössz  akkor  bármibe  segitek. ismerem  a  várost  s  mindent  persze  nem  kérek  pénzt  sem.  itt  a  tel  számom  003630 8932942 ha  lehet  du  hivj.

Előzmény: csabak81 (1744)
csabak81 Creative Commons License 2013.02.02 0 0 1744

szia lenne par kerdesem hozzad

 

jelentkeztem egy hirdetesre es jovo heten allasinterjura hivtak . Ugy nezki hogy a vallalat eleg komoly es ket idegennyelvtudassal jelentkeztem kereskedelmi kepviselonek .

 

magyar allampolgarsagot mar megkaptam de meg nincsenek irataim (hamarosan kell erkezzenek)

 

szerinted a munkavallalashoz meg mire van szukseg? es esetleg ez nekem a munkaadoval szemben egy hatrany?

 

 

elore is koszonom

Előzmény: nanán756 (1741)
nanán756 Creative Commons License 2013.01.27 0 0 1743

kedves  zozoci.  üdv  .  ha  mo-onn  akarsz  dolgozni akkor  nem  feltétel  a  magyar  személyi  eggyáltalán  . ez  csak  akkor  előny  ha  tovább  akarsz   menni.  s  még  akkor  sem  annyira  fontos  csak  azért  jó  mert  ha  román  állampólgár  vagy  akkor  300 euró  kb  a  bejelentés  s  ha  magyar  akkor  talán??!! 50  .  ha  jól  vagyok  informálva  . de  így  hallottam. s  visszatérve  ha  mo-onn   való  munkára  ha  lehet  akkor  menj  tovább   de  ha  mindenképp  itt  akarsz  dolgozni  akkor  segithetek  .  ird  meg  mihez  értessz  s  nézek  valamit . de  bárkinek  segitek  

Előzmény: zozoci (1735)
nanán756 Creative Commons License 2013.01.27 0 0 1742

szerintem  is  kúszva .... :))

Előzmény: domokos78 (1738)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!