Keresés

Részletes keresés

manettt Creative Commons License 10 órája 0 0 12272

Mi szintén december utolsó két hetében voltunk és valóban - nem vártam - kifogástalan volt az időjárás, mi nem számítottunk ennyire strandidőre már ilyenkor. Az elején még hezitáltunk is, de tökéletes választás volt, minden szempontból az utazásra.

A sivatagi programot a szállodában lévő utazásszervezőnél foglaltuk, ott helyben fizettünk, nagyjából ennyire jött ki fejenként nekünk is. Mi sem neveztük fenomenálisnak, a túra, a dűneautózás egyszer mindenképpen kipróbálandó, a sivatagi naplemente is nagyon szép. Este már hűvös van, szükséges pulcsi, kabát. Mosdó van a helyszínen, de higiénia azért nem úgy, mint mindenhol máshol, nyilván ez nem is várható, de érdekes volt látni, amikor a helyiek épp lábat mostak, közben a turisták a mosdóra vártak... A műsor számunkra sem volt óriási durranás, mi Gyerekekkel mentünk, Nekik kifejezetten hosszú volt várni a kajára, az előadásra, addigra kifutkosták Magukat a homokban, mindent kimerítettek és unalmas volt a földön ülve a sötétben várni. Ráadásul vmi műszaki miatt egy időre elment a világítás is. Szóval egyszer jó volt látni, csalódás nem ért, de elég volt ennyi belőle.

A belépőket nagyon megéri mindenféle kuponnal venni, érdemes böngészni, sokat lehet spórolni.

Abu Dhabiba taxival mentünk és 160,- AED volt, így kényelmes és nem kötött az idő szempontjából sem. Taxi mindenhol rengeteg van.

zmin Creative Commons License 19 órája 0 0 12271

Van wc lehetőség a táborban, délután 3-5 ig tart a safari, utána bevisznek egy táborszerűségbe és 7 kor kezdődik a vacsora. + Hastánc & dervistánc szerűség.  Mivel nem voltam még sivatagban, az újdonság erejével hatott, a vacsora is finom volt de maga a program nem nagy szám.

Előzmény: [fidelio] szentesine (12264)
zmin Creative Commons License 19 órája 0 0 12270

Szia, mi erről az oldalról www.getyourguide.com vettünk Dubai 4wd evening desert safari kupont a legolcsóbbat 35 euro volt, ebben benne volt a vacsora, és a korlátlan üdítő fogyasztás, hotel transzfer, táncos műsor és a safari autózás. Lehetett volna még tevegelni, és quadozni és vizipipázni. Az autók összevárják egymást, és ugyanabba a táborba visznek szerintem. Így nem érdemes a legdrágábbat választani, mert az összes autó ugyanazon az útvonalon megy és a szolgáltatás is ugyanaz lehet, nem tűnt fel, hogy mások többet kaptak volna. Ki kellett nyomtatni a kupont. A cobone.com oldalról vettünk még a Centro Barsha hotelbe c.taste étterembe, büfé jellegű ebédet, ez amiatt jó, mert 35 AED volt korlátlan svéd asztalos fogyasztás, és az Emiarates mall taxi kijáratától kb. 200 méterre van a hotel gyalog. Bármilyen belépőt meg lehet venni kuponnal ezeken az oldalakon. A Dubai Mall -ban a szökőkutat az Apple bolt 1. emeleti teraszáról érdemes megnézni ingyen. Abu Dhabiba most mi nem mentünk át, de akikkel beszélgettünk azt mondták, hogy a buszmegállóból megy közösségi taxi is, kisbusz 40AED per fő. Azzal gyorsabb az út, mint a buszjárattal ami 30 AED-ha jól emlékszem. A strand extrém tiszta és rendezett, de ez kb mindenre elmondható. Az év utolsó két hetében voltunk 27-28 fok volt, a víz kb 22-23 fok szerencsénk volt az idővel, így kihasználtuk a tengerpart tele volt. Ahogy hazaérkeztünk 23-24 fokra csökkent a hőmérséklet, és ott a hőérzet is annyi a víz már csak 20-21 fok lehet. Délutánonként 2-től eléggé szeles az idő ilyenkor, nekünk egyszer volt olyan nap, amikor leszállt a köd, és semmit nem lehetett látni. Ködös napra nem célszerű Burj Khalifa látogatást tervezni. 

Előzmény: omega1962 (12228)
repvez Creative Commons License 22 órája -1 0 12269

sziasztok!

Valaki tudna egy átfogó felvilágositást addni, hogy egy 4-5 napos  kinntlétbe mi fér bele, és mit érdemes megnézni? 3an mennénk máárcius ban.

Kezdve onnan, hogy kell e vizum vagy bármi a beutazáshoz és , hogy a repeterekről, hogy lehet a legeszrerübben bejutni a  városokba?

Még csak a tervezgetés elején vagyunk, még nincs semi konkrét, hogy hol érdemes szállst foglalni meg a jegyeket hol találok a látványosságokhoz.

Bármilyen link vagy leirás jöhet amiböl össze tudok egy tervet állitani.

Ami biztos, hogy a F1es pályát,meg a bruj kalifát és a szigeteket meg szeretnén nézni és strandolás is lenne.

LEhetőleg  minél olcsobban kihozni a legtöbbet ebből a 4-5 napbol.

köszi

[fidelio] szentesine Creative Commons License 2 napja 0 0 12268

Köszönöm

Az hogy a bookingon ,milyen kártyaadatot adok meg ,az egy dolog.Azt honnan tudjam előre ,hogy ott éppen melyikünk kártyájával fizetünk mondjuk egy belépőt.A szállást sem a foglaláskor megadott kártyával fogom fizetni ,mivel azon nincs is akkora hitelkeret. Valaki fölvilágosìtana ? Nagyon köszönöm 

asztalosistvan2 Creative Commons License 2 napja 0 0 12267

Booking-os cupont akarhanyan hasznalhatjak, mindaddig amig az adott hitelkartyaval lesz fizetve. A QR Kod generalasahoz keri hogy add meg a biztonsagi kododat is...nekem ezt tunt gyanusnak

Amugy kaptam 1 ismeroson keresztul 1 utazasi irodat...60 dirham a delutan 3tol este 9ig tarto sivatagi tura. Egyetlen hatranya : nem vesznek es nem visznek hotelhez...megvan honnan indulnak, de ugyis sokkal jobb mint fejenkent 200 dirham. HA esetleg erdekelne valakit, tudok adni telefonszamot (whatsapp-on irtam nekik es valaszoltak is) : +971561037744

Egyenesen a sofornel fizetunk majd (allitolag)

Előzmény: [fidelio] szentesine (12266)
[fidelio] szentesine Creative Commons License 4 napja 0 0 12266

A bookingos kupont ,kedvezményt hány fő hasznâlhatja? 3- an  megyünk. 

[fidelio] szentesine Creative Commons License 4 napja 0 0 12265

Azt meg tudja valaki mondani,hogy a booking hová, milyen kedvezményeket ad? Mert mi csak szeptemberbe megyünk ,tehát én még sokára fogom megkapni. De jó lenne tudni ,mert akkor nem veszek máshol kupont azokra a helyekre.

[fidelio] szentesine Creative Commons License 4 napja 0 0 12264

Lehet hogy ,vicces, de egy fontos kérdésem lenne. Aki volt sivatagi safarin,attól kérdezném.Ezeken a túrákon ,ami fél ,egész napos , hogy oldhatò meg ha mondjuk wc -re kell menni valakinek ? Van valahol erre lehetőség? Köszi 😁

asztalosistvan2 Creative Commons License 4 napja 0 0 12263

Szerintetek szukseg lesz napolajra vagy hasonlora? Mintha azt olvastam volna valahol, hogy 1-10es skalan 6os az UV sugarzas. Elore is koszonom :)

rebkaaa Creative Commons License 4 napja 0 0 12262

Kedves Fórumtársak,

Tudna valaki segíteni, hogy körülbelül milyen árban lehet taxissal megegyezni egy gyors kb 3-4 órás városnézésre? Bankokból jövök majd hazafelé, este érkezem és pár dolgot megnéznék amit tudok.

szilisofor Creative Commons License 4 napja 0 1 12261

Biztonsági kódot soha ne add ki senkinek!!!!

Előzmény: asztalosistvan2 (12259)
BorsónéVica Creative Commons License 4 napja 0 0 12260

Sajnos mi már 24-én itthon leszünk:-(

Mi nem megyünk jeep safarira, de itt a forumon volt róla szó, ajánlatok is, keress rá itt oldalt a keresőbe.

Fogalmam sincs mi ez a qr kod a booking részéről? Én nem kaptam, pedig régóta náluk foglalok.

Ha, lesz időm, s nem leszek annyira fáradt, meg irom milyen az idő.

Jó készülődést.

Előzmény: asztalosistvan2 (12259)
asztalosistvan2 Creative Commons License 4 napja 0 0 12259

En egyelore ugy tervezem hogy vasarnap megyunk jeep safari-ra (ha szeles is lesz kicsit de melegebb lesz mint tobbi ejszaka), valamint 24et mondanak ujabban maximum nappal a tobbi napokra. Hetfo szerintem idealis lesz Atlantis Aquapark-ba menni (ez szamomra a lenyeg, Magyarorszagon is Hajduszoboszlot, pontosabban az AquaPark-ot imadom). 

Kerdes : Jeep Safari-t honnan erdemes foglalni? Lehet a legjobb ha elmegyunk a Dubai Mall-ba es a helyszinen a Rayna Tours-nal pl foglalunk vagypedig jo tripadvisor-on keresztul is?

Meg 1 erdekes kerdes : a booking kuldott volt nekem egy mailt hogy kedvezmenyeket kapok HA QR kodot kuldenek nekem. Ehhez szuksegesek a hitelkartya adataim...meg a biztonsagi kod is. Kerdes : vajon baj lesz ha megadom vagy inkabb fizessek normalis arat mindenhol es nem lesz baj?

Előzmény: BorsónéVica (12254)
BorsónéVica Creative Commons License 5 napja 0 0 12258

Köszönöm szépen.

Előzmény: neomedia (12257)
neomedia Creative Commons License 5 napja 0 0 12257

1 van es vihetsz BUD-rol piat

Előzmény: BorsónéVica (12255)
BorsónéVica Creative Commons License 5 napja 0 0 12256

Itthoni duty-ból lehet vinni egy ü piát?, vagy csak a kintiben lehet venni?

BorsónéVica Creative Commons License 5 napja 0 0 12255

DWC-én honnan ind.vissza a wizz A.B?, vagy itt csak egy van? 

BorsónéVica Creative Commons License 5 napja 0 0 12254

Remélem a hő érzet több lesz:-)

Előzmény: asztalosistvan2 (12250)
abdul2 Creative Commons License 5 napja 0 1 12253

Walk sétányt ki ne hagyjátok (mi ezen a részen szoktunk megszállni mindig). Nagyon jó és hangulatos a kiépített tengerpart, a szemben lévő hatalmas óriáskerék már össze van rakva (de nincs megnyitva) és az étterem választék is nagyon rendben van. Az Original Falafelt próbáljátok ki, teljesen normális áron van, nekem a kedvencem. És ahogy említették előttem, érdemes összevonni a Marinával. Tehát délután Walk és este Marina.

Replay Creative Commons License 5 napja 0 0 12252

A Marinába este  érdemes elmenni sétálni összekötve Dubai the walk résszel, ami a Marinával párhuzamos a part felé, mert ott is nagy nyűzsi volt esténként.

asztalosistvan2 Creative Commons License 5 napja 0 0 12251

Bocsanat, 9 ora napsutes (nehezen megy a matek ebben az oraban...) A lenyeg hogy vasarnap ejjelre mondanak 10% valoszinuseggel csapadekot (egesz biztos szinte hogy nem lesz semmi belole)

asztalosistvan2 Creative Commons License 5 napja 0 0 12250

Mi szombaton (20.an) indulunk Dubai-ba Bukarestbol. Hat sajnos idojaras szempontbol nem a legbiztatobbak a hirek : szombat este 21 fok meleg var majd este 10kor, de vasarnap is ugyanez a homerseklet marad napkozben. Vasarnap szelet mondanak (45 km/h is lehet), viszont naplementekor 30 km/h lesz csak, tehat idealis egy esti jeep safari-ra. A tobbi napokon 23 fok lesz az arnyekban, delben 12 es d.u. 4 ora kozott es a szel sem lesz tul eros, tehat elvileg 1 Aquapark belefer (remelem)

Aki esetleg szeretne otletet adni, este hol lehet setalni? A Burj Khalifa kozeleben van a hotelunk de barhova elmegyunk ha megeri (pl. Dubai City Walk vagy Dubai Marina). Esetleg volna mas hely is ahol van "ejszakai elet" ?

Reggel 7kor kel most a nap Dubai-ban es este 6kor megy le...tehat elvileg 11 ora napsutes var

Előzmény: BorsónéVica (12247)
BorsónéVica Creative Commons License 5 napja 0 0 12249

"Eléggé dobál, kapaszkodni kell"

Na, akkor már nem is bánom, hogy meggondoltam.

Nem gerincprobl.miatt:-)

Először látva annyira, de annyira vonzott, mindenképp akartam, de viziszonyom van, eléggé félek már a derékig érő vizben is. De, nagy élmény lehetett.

Előzmény: Replay (12248)
Replay Creative Commons License 5 napja 0 0 12248

Én tavaly voltam a sárga "gumicsónakkal" (tényleg gumi). Eléggé dobál, kapaszkodni kell, mondták is, hogy akinek gerincproblémája van, az ne menjen, amúgy  egy jó program volt. Nem tudom most mikor sötétedik, november végén voltam, 1/4 6-kor indultunk, mert akkor már nem volt olyan meleg, 90 perc végére már besötétedett, így a kivilágított Marinába értünk vissza. Útközben jópár helyen megálltunk fotózni, a "kapitány" ilyenkor magyarázott. Szerencsénk volt, mert csak hatan ültünk a hajón és mi mind együtt voltunk.

Előzmény: BorsónéVica (12247)
BorsónéVica Creative Commons License 5 napja 0 0 12247

Jó lenne személyes friss infó az időjárással kapcs. 

Bár, én már félig be is pakoltam nyár cuccokat:-) bizakodom

Hajókázás nekem is tervben, először a sárga "gumicsónakra" gondoltam, aztán berezeltem sokat nézve videón.

Akkor már Ti is a finischben:-)

Jó utat!

Előzmény: abdul2 (12246)
abdul2 Creative Commons License 6 napja 0 0 12246

Hátha valaki kint van most és tud biztatót mondani... mi is most 20án szombaton megyünk.

Illetve van valakinek tapasztalata ezzel? Marinából induló turista körre beneveznénk.

http://www.dubai-ferry.com/routes/ 

Előzmény: BorsónéVica (12245)
BorsónéVica Creative Commons License 6 napja 0 0 12245

Köszönöm, hm marad a medence.

Előzmény: abdul2 (12244)
abdul2 Creative Commons License 6 napja 0 0 12244

Nem tudom hol mérik pontosan, de sekélyebb részen lehet ennél kicsit több. Illetve nekem az volt a tapasztalatom, hogy a medencéket kicsit fűtik (vagy hűtik), időjárás függvényében.

https://www.seatemperature.org/middle-east/united-arab-emirates/dubai.htm

Előzmény: BorsónéVica (12243)
BorsónéVica Creative Commons License 6 napja 0 0 12243

Nem tudom 24-25 C fok elég e fürdeni, a viz vajon milyen meleg? Nem találom.

Nyári ruha, papucs, vagy tavaszias kell?

Előzmény: Klári80 (12242)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!