Keresés

Részletes keresés

szasza_hungary Creative Commons License 2 napja -1 0 12656

én október közepén tervezek oda menni.. majd megírom a tapasztalatokat.

Előzmény: kbr00 (12651)
METYA Creative Commons License 2 napja -1 0 12655

Szia,

ha feladott pogyód van - és nem gépre felvihető - akkor feladható folyadék.

E-cigi csak ott, ahol egyébként is lehet dohányozni - kijelölt helyek. Sokkal sokkal szigorúbbak a szabályok mint itthon, és azok betartatása is. A tömegközlekedési eszközökön még inni v. rágózni sem szabad.

Headout nálunk működött, ott sem találtunk volna olcsóbb megoldást, így ajánlott.

Szökőkút sima ügy, kb mint kisétálni a Westend tetőteraszára. Táblák jelzik (Fountain), követed a táblát, és odasétálsz.

Vízi vidámparkban nem voltunk, de Atlantis igen jól néz ki.

Taxisok korrektek - ez nekünk magyaroknak olyan szokatlan...

Bejutás a reptérről tömegközlekedéssel sem gáz. Nol card-ot vegyél a reptéren (autókölcsönzők mellett árulja egy bácsika), a metrót feltétlenül próbáljátok ki, a városközpont felé előre lehet menni, és onnan érdemes nézni a várost, mivel ugye automata metró lévén nincs vezetőfülke. Másik irányban a gold class van ott, így nem lehetséges. A gyerkőc az öreg városközpontot is élvezné, főleg a spice souk környékét, ahol kóstoltatnak édességgel rendesen. Aztán át 1 dirhamért a túlpartra az öreg bárkákon, jó buli.

Burj Khalifa eléggé bejött az ott lévő kölköknek amikor ott voltunk.

BorsónéVica Creative Commons License 3 napja -1 0 12654

Atana hotelban a wellness benne van az árban? 

Benne van

Taxisok megbízhatóak ahogy olvastam és kártya működik náluk, de javítsatok ha tévedek. 

teljesen megbizhatóak, kártya müködik, de Abu Dhabiban csak kp nincs órájuk a kocsiban

Elvileg a Mallból lehet megközelíteni de ennyi az infóm,

Igen a Mallból, taxival menjetek az a bejáratig visz, s ha bent vagytok csak egyenesen oda fogtok találni a tömeg is arra megy, arra készüljetek, hogy lesz.

Mi, még az érkezés napján vacsi után el mentünk, éjfélig van nyitva a Mall

BorsónéVica Creative Commons License 3 napja -1 0 12653

Tőlünk nem kértek, s nem is vontak le semmit, pedig mi is olvastuk, s tartottunk tőle.

A hotel szuper, csak ajánlani tudom, legközelebb is ide foglalnék.

Előzmény: Vicus17 (12644)
rebkaaa Creative Commons License 3 napja -1 0 12652

Én is ide foglaltam, mert a családnak apartman jött ki a legjobban. Mondjuk ez se semmi annyiféle adó jön rá, hogy csak az alapár hangzik jól, aztán már nem annyira.

A City premierben viszont depositról semmi infó, azt kötelezően fel kellene tüntetniük.

Előzmény: Vicus17 (12646)
kbr00 Creative Commons License 3 napja -1 0 12651

Sziasztok!

Tisztelt fórumtársak!

Nov. közepén indulok családommal az Atanába, és lenne pár kérdésem hozzátok, akik ismerik a dörgést. Wizzair gépen a feladott poggyászban folyadék szállítható? Az oldalukon egyértelműen nem tudtam kideríteni, csak hogy kézi poggyászban decinként.... Gondolok itt parfüm, naptej, testápoló stb. Lehet hülye kérdés, de kisgyermek is jön velük, nem akarok ott ebből gondot. Továbbá: elektromos cigaretta használható  Dubaiban? Erre sehol nem találtam választ. Atana hotelban a wellness benne van az árban? És milyen lehetőségek vannak? Kisgyermekkel melyik tengerpartot javasoljátok ahová megy shuttle bus, és összességében Dubaiban 5-6 éves gyerkőccel mit érdemes keresni? Családi programot, delfinárium, hajózás, vízipark stb. Wild wadi vagy Atlantis vízipark a jobb gyerkőcnek?  Headout-on aki foglalt jegyeket vagy programot minden rendben volt? Érdemes foglalni rajta, vagy a helyszínen is ugyan annyi a belépő mint az oldalon? Pl. aquapark vagy delfinárium. Taxisok megbízhatóak ahogy olvastam és kártya működik náluk, de javítsatok ha tévedek. Szökőkuat is szeretnénk megnézni valamelyik este, ehhez szeretnék segítséget kérni? Elvileg a Mallból lehet megközelíteni de ennyi az infóm, ha valaki tud közelebbit megköszönném, illetve mely napokon érdemes megnézni amikor nincs annyi ember? Ha egyáltalán van ilyen nap. Hirtelen kb. ennyi de biztos lesz még amit nem tudok. Előre is köszönöm!

Gszil1 Creative Commons License 3 napja -1 0 12650

Ezt nem tudom sajnos. Elvileg 100 ml-nél nagyobb dolog nem mehet fel ha jól tudom. De azóta már lehet haza is jöttetek és kiderült :-) 

Előzmény: Mónika Létay (12642)
Gszil1 Creative Commons License 3 napja -1 0 12649

Szia!

Mi kb 1 hete jöttünk haza az Atanából, sem előre nem kérték, sem ott és utólag sem terhelték be a számlát. Szerintem ezen ne izgulj :-) Legjobb választás az Atana szerintem. 

Vicus17 Creative Commons License 4 napja -1 0 12648

Szia!

De nekünk írta ezt a 200 AED-t, meg a plusz egy éjszakát is, ami hatunknak még vagy 120 ezer ft...

Előzmény: Peter-09 (12647)
Peter-09 Creative Commons License 4 napja -1 0 12647

Szia! Mi szombaton utazunk és egy másik szálloda 2300 AED-t kér tőlünk depozitnak. Kicsit sok. :D

Vicus17 Creative Commons License 4 napja -1 0 12646

Akkor ne idegeskedjünk emiatt? Mert már gondolkodtunk, hogy átfoglalunk...

Másik lehetőségnek a City Premiere Hotel Apartmant néztük, arról esetleg valakinek infó, vélemény?

Előzmény: Tapi11 (12645)
Tapi11 Creative Commons License 4 napja -1 0 12645

Szia! Nekünk nem kértek ilyet előre, és utólag sem volt semmilyen levonás (pedig mi is ettől tartottunk).

Vicus17 Creative Commons License 4 napja -1 0 12644

Sziasztok!

Novemberre foglaltunk szállást a bookingon az Atanába az itt olvasott pozitív vélemények alapján. 

Azt szeretném kérdezni, hogy foglalás után ez az üzenet érkezett: 

Bejelentkezéskor 200 AED összegű visszatérítendő letét fizetendő az esetleg károk és az extra szolgáltatások fedezésére.

Fontos! Bejelentkezés után a szálláshely további egy éjszaka árát felszámítja az esetlegesen felmerülő költségek fedezésére.

Ez most neketek is így volt, hogy ott elkértek plusz egy éjszaka árát??

csabnemeth Creative Commons License 6 napja -1 0 12643

Köszönöm szépen, eddig jutottam én is. :) De azt hiszem, ha a vásárlásnál kérsz számlát erre a célre akkor csak megmondják, hogy hol tudod visszaigényelni. Azt is láttam valahol, hogy a nemzeti váltóban talán. Na majd megoldom, azért köszönöm szépen! :)

Előzmény: Tapi11 (12641)
Mónika Létay Creative Commons License 6 napja -1 0 12642

Köszi, de kézipoggyászra gondoltam 😂

Előzmény: Gszil1 (12637)
Tapi11 Creative Commons License 2018.09.16 -1 0 12641

5% az afa. Visszatérítésről nincs infóm.

Előzmény: csabnemeth (12640)
csabnemeth Creative Commons License 2018.09.16 -1 0 12640

Sziasztok

segítenétek, hogy Dubaiban ha vásárolok valamit akkor ott leheteséges tax free? Egyáltalán van ott áfa egy-egy árun? Szeretnék egy iphone t venni, és nem tudom, hogy lehet e számolni valami visszatérítéssel.

Köszönöm!

Csaba

Tapi11 Creative Commons License 2018.09.16 0 0 12639

Szia! Mi Emirates-el voltunk dubajba, az Atana hotelbe kb. éjjel 1-re értünk, és 2-kor foglaltuk el a szobákat. Induláskor reggel 6 előtt kicsekkoltunk, 6-kor kinyitott az étterem, megreggeliztünk, utána taxival ki a DXB reptérre és a 8;45 Emirates járattal irány haza.

Előzmény: Fagaki (12638)
Fagaki Creative Commons License 2018.09.15 0 0 12638

Köszönöm a korábbi tippeket és minden hasznos infót! Még mindig a szálláson kattogok,mert kora hajnalban érünk oda és napközben jönnénk mennénk, kora hajnalban vissza a reptérre a 8-as Budapesti géppel haza. Melyik szálláson lehetne korábban lecuccolni és hajnalban kicsekkolni? 1 napról van szó.

Gszil1 Creative Commons License 2018.09.15 0 0 12637

Szia!

Feladott poggyászban mindenképp hazatudod vinni:-)

A reptéren van egy kimondott szuvenir bolt, mindenféle szépség van!

Előzmény: Mónika Létay (12636)
Mónika Létay Creative Commons License 2018.09.14 0 0 12636

Sziasztok! Mi épp most vagyunk idekint, ma 43 fok volt napközben, most este 11-kor 36fok. A páratartalom nagyon magas, mintha szauna lenne 🙂

Olyanban tudtok segíteni, hogy ezeket a kis színes homokkal töltött teve figurás kis üvegeket ugye átengedik a reptéri ellenőrzésen? Illetve miket lehet venni a duty free-ben, mert a bőröndök tele vannak, nem igazán tudunk szuveníreket pakolni bele 🙂 Köszi!

kbr00 Creative Commons License 2018.09.14 0 0 12635

Szia!

Kapok egy mail címet? :) 

Előzmény: caysee (12624)
apache76 Creative Commons License 2018.09.14 -1 0 12634

DWC (Wizz Air járat)

Előzmény: Tapi11 (12633)
Tapi11 Creative Commons License 2018.09.14 -1 0 12633

Melyik reptérről? DXB vagy DWC?

Előzmény: apache76 (12631)
Gszil1 Creative Commons License 2018.09.14 0 0 12632

Igen, F55 busz megy az IBM Battuta megállóig ,sajnos most itt nem járt a metró, viszont busszal pótolták 2 megálló erejéig és onnan metró. Pontosan nem emlékszem,de szerintem olyan 1 óra ,picit több idő . Az árát nem tudom😐 Tavalyról volt még silver cardunk,azzal mentünk és mi 3an vagyunk. A busz talán 5 Aed,de ezt csak itt olvastam és a metró sem lehet több arra a 3 megállóra.

Taxi 30 perc volt nagy forgalomban, éjszaka gondolom rövidebb valamivel.

Irigykedtem,hogy holnap mentek 😁

Előzmény: apache76 (12631)
apache76 Creative Commons License 2018.09.14 0 0 12631

Írtad, hogy a repülőtérről a szállodáig tömegközlekedéssel mentetek. Mit vettetek igénybe, és ha még emlékszel rá mennyibe került és mikorra értetek oda? Taxival kb. mennyi idő az út a szálloda és a reptér között? 

Köszönöm.

Előzmény: Gszil1 (12625)
Gszil1 Creative Commons License 2018.09.14 0 0 12630

Szia!

Igen, a szálloda jönnek érted és oda is visznek vissza. Nem voltunk egyalegyál éhesek ,így az aznapi vacsit mi kihagytuk. 

Azon voltunk ami 95 Aed. Emailben mindent tudtok egyeztetni,meg hívnak is. 

A quadozás nincs benne az árban,mi azt nem próbáltuk,de sokan mentek vele.

Előzmény: apache76 (12627)
Gszil1 Creative Commons License 2018.09.14 -1 0 12629

Igen, nagyon nagyon jó volt 😊

De jó Nektek, mi már mennénk is vissza ha lehetne 😊

Előzmény: Tapi11 (12626)
tkitii Creative Commons License 2018.09.14 0 0 12628

Sziasztok!

Mi holnap indulunk és először a Bookingon foglaltam szállást az Atanába de több helyen olvastam hogy gond volt a foglalással és pont promóció is volt a saját oldalukon így lefoglaltam náluk is a szállást mielőtt lemondtam volna a Bookingon.
Később a Bookingos lemondás után már nem tudtam belépni a saját oldalas foglalásba (előtte már voltam belépve ellenőrzésként) a linken keresztül amit küldtek mert hibát dob ki. Esetleg volt már valakinek ilyen észrevétele? Kicsit félek hogy mivel egyszerre két foglalásom volt náluk egy ideig így amikor a Bookingon lemondtam akkor lehetséges hogy törölték azt is amit a saját oldalukon foglaltam? Írtam nekik is üzenetet többször is de sajnos nem válaszolnak.

apache76 Creative Commons License 2018.09.14 0 0 12627

Szia!

Szeretnék kérdezni a sivatagi túrával kapcsolatban. Jól értelmezem, hogy az Atanánál vesznek fel és raknak is le? Elértétek még a vacsorát? Bár nem is biztos, hogy éhesek voltatok hiszen ott is kaptatok vacsit, ugye? Azon voltatok, ami 95 AED-ba került? Ebben nincs quadozás, az külön térítendő talán? Bár ez inkább a páromat érdekelné :) 

Köszönöm.

Előzmény: Gszil1 (12625)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!