Keresés

Részletes keresés

ramazza1 Creative Commons License 16 órája 0 0 12820

Szia! Mindenre kiváncsi vagyok, bocs.😊

Városnéző buszra befizettél? Abu Dhabiba mit néztetek meg?

Sok helyen olvastam, hogy a szálloda letétet kér, ez nálatok is volt? Internet kártyát a reptéren vettetek? 

Rettegek az angol nyelvtől, mert stabilan csak magyarul és németül beszélek, de elkezdtem az angolt tanulni ami persze addigra nem fog úgy kifejlődni, csak pötyögés szintre, de ahogy olvasom, segìtőkészek ott is az emberek. Volt valami rossz tapasztalatod? Vagy ajánlsz valamit, amire különösen ügyeljünk? Mi 1 hétre mennénk. Nézegettük mi is az Atana Hotelt meg a Mercure-t. Kérlek, ha nem nagy kérés, minden infónak örülök és hálás vagyok. Köszönöm. 

Előzmény: traveler60 (12817)
ramazza1 Creative Commons License 16 órája 0 0 12819

Köszi😊Nem hinném, hogy a viselkedésemmel feltünést okoznék, de az öltözködéssel minden európai nő kitűnik a tömegből, ha csak nem vesz fel csadort☺

Ezért is próbálok minden infót beszerezni, hogy a lehető legkevésbé tűnjek ki a tömegből és minden olyanra ügyeljek, ami az ő kultúrájukba nem illik bele.

Előzmény: anetkukaca pont hu (12816)
szilisofor Creative Commons License 1 napja 0 1 12818

Dubaiban a miniszoknyás ,toppos lányok se ritkák.....

Előzmény: ramazza1 (12814)
traveler60 Creative Commons License 1 napja 0 0 12817

Tisztelt Fórumtársak!

Visszatértünk 5 napos Dubai utazásunkról,(11.29-12.04) a tapasztalataimat szeretném megosztani Veletek!A Wizzairral utaztunk,Ferihegyről,annak ellenére hogy már közel 3 órával az indulás elött kinnt voltunk,a neten már korábban elvégeztem a chekkolást,iszonyatos sor és káosz fogadott Ferihegyen!Nem igaz hogy ezt nem lehetne másképp megszervezni,mert itt keresztbe kasul ,egymáson keresztül mentek a sorok,keveredett a prioriy a normállal.A helyi reptéri erők ezt tétlenül nézték,nem rendezték az állapotokat.Közel 1,5 órás sorbanállás után sikerült végre feladni a csomagunkat,utána egyből mentünk a beléptető kapuhoz,hosszú kigyózó sor,mint a birkák,vetkőzés,az átvizsgálás után mindenki ugy nézett ki mint egy hajléktalan,de próbáltak felöltözni.Itt is eltelt elég sok idő mire beértünk,tanulmányzva az induló táblát,megrökönyödve olvastuk a gépünknél pirossal írva hogy utolsó figyelmeztetés a beszállásra!erre az információra több utastársunk is megzavarodva nyomult a beszálló kapu irányába,de még sorba kellett állnunk a magyar kiléptetésnél,ahol azért nem kapkodtak.Ezen túljutva,rohanás,keresve a Wizzairos pultot,odaérve a kérdésemre hogy lehet az utolsó figyelmeztetés hisz a gép indulásig még van 40 perc.Erre a höl kis mosollyal a szája szegleténél azt válaszolta tudja de azért tették be az utolsó beszállás figyelmeztetést mert az utasok fele még nem érkezett ide.Utána le a lépcsöházon keresztül a buszhoz ami már dugig volt.Kivitt a géphez,ahol aztán még vártunk a gépben ülve az indulásig.Elég stresszes volt,nem biztos hogy ezt igy kéne csinálni!Nekünk az első utunk volt ez a wizzairral,ezért még minden ügymenet uj volt.Az útazás már probléma mentes volt.Nem volt késés ,időben érkeztün meg Dubai-Maktoum repterére,ahol nagyon kellemesen csalódtunk,mert profin meg volt szervezve az utasok beszállítása és minden.Mikor leszállt a gépünk már ott várakozott 3 szállító busz,klimázva.Erre szükség is volt mert 26 fok meleg volt.A beléptetésnél a két fehérruhás Dubai tisztviselő mosolytalanúl,egy szvingsz nyugalmával kezelte a beléptetést.Arra mindenki figyeljen itt hogy a matricázott vonal mögött várjon a sorára.A szinük elé járulva a földön van két lábtalpat ábrázoló matrica,pontosan oda kell állni,ez azért fontos mert a szemben lévő oszlopban található kamerába nézve fotó készül rólunk.Nagy meglepetésünkre,Ferihegyi tapasztalatok alapján arra számítottunk hogy sokat kell várnunk a csomagunkra,de nem 10 perc nem telt el és már fel is tűnt a csomagunk a szalagon.Innen kifelé menet még egy személyi átvizsgálás az unottan üldögélő tiszviselő elött,betéve a dolgainkat a röntgen gépbe.Az épület patyolat tiszta,logikusan felépített.Kifelé menet van valuta váltó is,de ahogy hallottam rosszul váltanak,mi vittünk itthonról AED-ot.Kiérve az épületből rengeteg taxi várakozik,sofőrök főleg Pakisztániak.Egyből jött is egy hozzánk a krémszínű állami taxijához kisért.Az Atana hotelben volt a szállásunk,én a biztonság kedvéért ki is nyomtattam az atana címét azt adtam át a sofőrnek.Az atan 40-45 km-re van a reptértől,attól függően melyik párhuzamos sugárúton megy a sofőr!Az óra 5 AED-ről indul.Megérkezve a hotelhez 118 AED-et mutatott az óra.Egyébbként az egész tartozkodásunk alatt mint Dubaiban,mint Abu Dzabiban,nem volt rossz tapasztatunk a taxisokkal,nem probáltak átverni.Arra oda kell figyelni hogy nem minden taxi rendelkezik kártya olvasóval,ezért ha valaki kártyával szeretni fizetni ezt beszállás elött kérdezzen rá.Azt is tapasztaltam még hogy nem mindent értenek a sofőrök angolul,csak bologatnak,mintha értenék.Egyébbként meglepő hogy elég tájékozatlanok a taxisok!Hazafelé jövet az Atanánál beszállva,vagy 3 szor el kellett mondani hogy a Maktoum airportra akarunk menni,mire megértette.Erre azért is érdemes nagyon odafigyelni mert kinnt a reptéren hazafelé találkoztunk egy magyar párral,akiket tévedésből a nemzetközi reptérre vitt ki a taxis,és onnan kellett egy másik taxival 60 kmt autozva átjönni a Maktoumra nekik!Az Atanában megérkezve nagyon kellemesen csalódunk,vették ki a csomagokat a londinerek,üdvözlő juice,gyors bejelentkezés,és a késői háromnegyed 10 es érkezés ellenére kaptunk vacsorát,ami a HC szinten van!A reggeli a földszinten.A szobánk a 9 emeleten volt,tapsztalatok:Szoba rendben volt,lcd tv,többnyire Dubai csatornákkal,egy két német,angol és orosz is volt.A konnektorba be lehetett dugni a mobil töltőt,nem kellett átalakító.Van vizforraló,tea,kávé bekészitve,a vizforralónak van egy jelölt főkapcsoloja azt ne felejtsük el bekapcsolni.A klima nem szabalyozható,de kikapcsolható,illetve két sebességben szabályozható.Az erkély ajtónk a kis pöcök felnyomása után nyitható volt.Eléggé behallatszottak a szomszéd szoba zajai,meg a 5 percre lévő sugárút forgalmi zajai,ahol szinte 24 órában 2x6 sávon hömpölyög a forgalom.Mi félpanzion voltunk,bőséges de elég egyhangú volt.A hotel melletti épület földszintjén van egy kis abc.A metró megálló(Dubai internet city)kb 5 perc gyalogutra van.A menetjegyek zonánként vannak árazva,mi a piros metro vonalán a Burj Khalifához+Dubai Mall ig,két főre a retur jegy 28 AED volt.Arra figyeljunk hogy a jegyet a beléptető kapuknál mind befelé mind kifelé le kell húzni minden utazásnál.A metró szerelvénynél az első csak nők részére,középső férfiak részére(de ide holgy is beszállhat)az utolsó kocsi a luxus,oda csak drágább jeggyel lehet beszállni!Ha a Dubai Mallhoz megyünk+Burj Khalifa,arra számitsunk hogy a leszállás után legalább 1,5 kmt kell gyalogolnunk egy folyosón(van mozgó járda is).Utána a Dubai Mall 2 emeletén jutunk ki!Egyébbként jól ki van minden táblázva angolul is és elég sűrün vannak segítő biztonsági emberek is.A zenélő szökökút több időpontban is működik,mi az du 1 utánit láttuk.A Khalifára a jegyet érdemes itthonról neten megvenni(olcsóbb is!)A jegy időpontra szól,vannak segítők a kapuknál,de arra számitani kell hogy nagy sor lesz,több száz méteren mire eljutunk a lifthez ami felvisz 1 perc alatt a 165 emeletre(kb450 méter),de semmit nem érezni a sebességből!Abu Dzabiba ugyancsak a metro megállói pénztárban lehet kombinált retúr jegyet venni(metro+távolsági busz),két főre 140 AED volt.El kell menni metroval a Dubai internet city megállótól az al batutta megállóig(kb 4 megálló)és ott leszállva átszállni a távolsági buszra,az út kb másfél óra!

Remélem hasznosak az információim a közeljövöben Dubaiba utazóknak,ha van kérdés válaszolok szivesen!

anetkukaca pont hu Creative Commons License 1 napja 0 0 12816

Ne feltűnősködj és nem lesz bajod. Dubai elég modern felfogású, Abu Dhabi valamivel konzervatívabb.

Replay Creative Commons License 2 napja 0 0 12815

Szerintem nagyon rosszak az információid Dubajjal kapcsolatban. 

ramazza1 Creative Commons License 2 napja 0 0 12814

Köszönöm. Olvasgatok folyamatosan😊

Igen,  Egyiptomba sőt Hurghadan is tökéletes volt. Nagyon sokat olvasok mindig az adott ország kultúrájáról, hogy felkészüljek arra, hogy ott mi vár rám, mire ügyeljek, mi az amit szabad vagy nem. 

Az Emiratusokba kicsit szigorúbb szabályok vonatkoznak ránk nőkre,  mint pl Egyiptomban, Tunéziában, Jordániában vagy Marokkóban. Legalábbis az olvasottak és a már megtapasztalt országok közti különbségek. Iszlám vallású idegenvezetőnk volt pl Luxorba menet. Én mindenről faggattam. Nyiltan, őszintén mesélt a vallásukról a nőkről és az otthoni dolgokról. Most nem.fejtem ki, de a pasik is némán megdöbbenve hallgatták a válaszait. Ők a túristákat megbecsülik, hisz belőlük élnek, így ha mást is gondolnak , nem alázzák meg a női túristákat.  Dubaiban kicsit más a helyzet..Férjem kollégája mesélte, hogy a sogórnőjét kizavarták az étteremből, mert nò ott nem ehet. Valamit kérdezni szeretett volna, levegőnek nézték. Az öltözködést is nagyon konzervatívra kell fogni. 

Mindegy, felkészülök a legrosszabbra, hátha kellemesen csalódok😂

Előzmény: Replay (12811)
kaper Creative Commons License 2 napja 0 0 12813

Mai program délelőtt strandolás volt, délután-este safari. Hőmérőm ugyan nem volt, hőfokot nem mértem, de a víz szerintem strandolásra teljesen alkalmas. Tény hogy nem sokan voltak a tengerben, és láttam kényeskedő vacogó embereket is, de mi legalább 1órát voltunk a vízben, semmivel sem volt hidegebb a víz mint nálunk egy àtlagos nyári napon. Úgy láttam hogy  japánok és oroszok voltak főként a tengerben, többiek inkább a medencét vállasztották, azt enyhén fűtik. De például a gyerekmedence valamiért nem volt fűtve és mégis tele volt gyermekekkel.

A safarit mindenkinek ajánlom én is, 20% akcióval 55aed volt, buszon fizettünk kp-val. Korlátlan étel és ital fogyasztás volt ahogy igérték, csak sorba kellett állni érte. A program is kifogástalan volt nekem. Ez az 55 dirham, az étellel, itallal, programokkal, buszoztatással olyan mintha ők fizetnének nekünk!

Replay Creative Commons License 2 napja 0 0 12812
Előzmény: Viktor8610 (12810)
Replay Creative Commons License 2 napja 0 0 12811

Ha Hurghadara gondoltál, hogy ott emberszámba vesznek, akkor itt nőként semmi félnivalód nincs. Ég és föld a különbség.

Amúgy érdemes visszaolvasni, a kérdéseid rengetegszer meg lettek itt válaszolva. Jobban jársz, ha több ember véleményét olvasod el, mintha arra vársz, hogy

majd idetéved valaki válaszolni. 

Előzmény: ramazza1 (12809)
Viktor8610 Creative Commons License 2 napja 0 0 12810

Sziasztok!

A hölgy kérdéseire kapott válaszokra én is kiváncsi lennék, valamint pár kérdést még feltennék:

Januárban utazom, mire számithatok? Viziparkba érdemes belépöt vennem? Nem lesz hozzá hideg?

Strandoláshoz mennyire kell hidegvérünek lenni ilyenkor?

Egy hétre megyünk kirándulni mi is.

Válaszaitokat elöre is köszönöm, köszönjük!

Előzmény: ramazza1 (12809)
ramazza1 Creative Commons License 3 napja -1 0 12809

Sziasztok! 

Most először utaznánk Dubaiba. Bécsi indulást néztem ki . 

Rengeteg kérdés és persze félelem is van bennem,mint nőkènt utazni ide. Voltam már 9x arab országban, de ott emberszámba vesznek. 

Sajnos angolul nem beszélek, de németül igen, sőt pár arab kifejezést is tudok.Gondolom ott németül max a hotelbe tudok csak beszélni, ugye?

Ki mit javasol. Tömegközlekedés vagy taxi?

1 hét elég lesz ? Városnézésre hova fizetettek be? Abu dhabiba mivel menjünk? Burj Khalifaba melyik időpont a legjobb szerintetek? Mi az amit semmi kép ne hagyjunk ki ha már ott vagyunk?

Euro lenne nekem a célszerübb, jól váltják azt is? Kb mennyi kp-vel induljak neki? 2 fő. A kaja nincs a szállásba benn. 

Bocsi a sok kérdésért, de minden jó ötletnek, tanácsnak, nagyon örülök és előre is köszönöm.

kaper Creative Commons License 5 napja 0 0 12808

Újabb taxis, ezúttal primitív próbálkozás, tegnap Abu Dhabi-ban. 17dirhamos útért 17 dollárt akart kérni , az sem zavarta a taxist hogy nem is volt dollárom :) Odajött a vitára két másik taxis is, az egyik csak röhögött, a másik, koreai kinéztü, meg segített nekünk. Azóta volt kettő mai taxis utunk is Abu Dhabi-ban, minden probléma nélkül. Csak az volt furcsa hogy még a legismertebb célpontokat sem ismerik, telefonomon google térképen, kérték-mutattam az utat.

Előzmény: kaper (12800)
cicmarek73 Creative Commons License 6 napja 0 0 12807

igen, köszi - ez lenne a kérdés h a váltónál kérek X dirhamot és kártyával fizetek. Mennyivel járok jól v rosszabbul. Itthon is van költség h dollárt veszek, kint a dollárt váltom dirhamra.

Előzmény: dundalk (12806)
dundalk Creative Commons License 6 napja 0 0 12806

Szerintem arra gondol, hogy a pénzváltós lehúzza a kártyájáról a megfelelő forint összeget és cserébe adja a helyi pénzt kp-ban.

Előzmény: rebkaaa (12805)
rebkaaa Creative Commons License 6 napja 0 0 12805

Ezt hogy érted? Mármint kártyával vennél ki automatából? Lehet persze, de előbb nézz utána a bankodnál mennyi a költsége, sok is lehet.

Előzmény: cicmarek73 (12804)
cicmarek73 Creative Commons License 6 napja 0 0 12804

Sziasztok,

DWC reptéren és a plázákban lehet a pénzváltást kártyával fizetni? Köszönöm.

kaper Creative Commons License 2018.11.30 0 0 12803

Szia, E100 vagy E101 busz, 25dirham silver nol kártyával. 1,5-2óra az út.

Előzmény: Annaandi (12802)
Annaandi Creative Commons License 2018.11.30 0 0 12802

Sziasztok!

Januárban utazunk ismét, de most Abu Dhabiban leszünk először 3 éjszakát.

Valaki tud-e esetleg segíteni, hogy mivel és mennyiért oldotta meg az Abu Dhabi - Dubai közötti távolságot?

Köszi előre is!

Tenessi Creative Commons License 2018.11.29 0 0 12801

Szervusztok! Utazik valaki/k/ Budapestről Dubai-ba a Wizz-el 2019.01.19 -én? Esetleg közös taxi a városba ? Tenessi

kaper Creative Commons License 2018.11.27 0 3 12800

Sziasztok, a forumon olvasottak sokat segítettek nekem ezért leírom a mai taxis tapasztalatomat. Az állami taxisal is csak óvatosam, a miénk át akart verni. DWC vs szállás kb 65km. Kártyás fizetést kérdeztem, nem engedte, siettünk ezért mondtam rendben, fizetek kp val. A taxi be volt kamerázva elöl hátul. Taxiórát rendben elindítja 20aed indul, rendben. Fél perc múlva, hibaüzenet, kijelzőn adatok eltakarva, szólok neki, rákattint, óra alatta megy tovább, rendben. Újra hibaüzenet, újra rakattint magatól, kb 3szor, rendben. Aztán marad a hibaüzenet, gondoltam nem baszogatom az embert, mindegy alatta úgy is megy az óra, békén hagyom. A hátralévő kb 40percben az órát egyáltalán nem láttam. Megérkezünk, nyomkodja az órát, egy pillanatra láttam hogy 164.5 Dirham, majd azonnal átugrik egy totál összegre ami 320 dirham, elöző fuvarok összesitését mutatta az óra és ezt akarta kifizetetni. Közben kinyomtatta a gép a kis cetlit, rajta miniatür számokkal a helyes összeg, cetlit nem hajlandó ide adni, de lefotóztam úgy ahogy kilógot a gépből, továbbra is totál összeget kérte. Nem hagytam magam, végül némi káromkodással 500dirhamból visszadta a helyes összeget, de a cetlit megtartotta. Ennyi.

apache76 Creative Commons License 2018.11.21 0 0 12799

Köszönöm. Hát akkor így jártunk. A bookingon valószínűleg megtenném, de itt nem merem. :(

Előzmény: BorsónéVica (12798)
BorsónéVica Creative Commons License 2018.11.21 0 0 12798

Bookingon foglaltam.

Előzmény: apache76 (12797)
apache76 Creative Commons License 2018.11.21 0 0 12797

Akkor is, ha a saját honlapjukon foglaltad?

Előzmény: BorsónéVica (12796)
BorsónéVica Creative Commons License 2018.11.20 0 0 12796

Ha, még belefér az ingyenesen lemondható időbe, akkor foglald le az olcsóbbik verziót, s mond le a drágát. Én így szoktam.

Előzmény: apache76 (12793)
dundalk Creative Commons License 2018.11.19 0 0 12795

Ha közvetlen náluk vagy bookingon foglaltál akkor is van price match. Előbb próbálj meg átfoglalni az új áron, ha ezt nem lehet, akkor új foglalás előbb és utána törlés nehogy két szék közül a padlóra..

Előzmény: apache76 (12793)
rebkaaa Creative Commons License 2018.11.19 0 0 12794

Köszönöm a segítséget. szombaton a családom megérkezett. Újfent bejött  a Wizzairnél az utolsó pillanatos becsekkolás, előre kaptak helyet, majdnem együtt mind az 5-en. Mivel nem volt feladott csomagjuk, így viszonylag gyorsan beléptek, de még így is a 21.30-as F55-öst érték el és 23.30-ra voltak a szálláson a Burj Kalifánál, tehát 2 óra volt  a bejutás. Cserébe 7,5 AED-et vont le fejenként  a Silver Card-ról.

Tegnap sivatagi safarin voltak, a Luxury travel volt  a szolgáltató, 70 AED Groupon-ról. Ők nem vesznek fel a szállásnál ebben a konstrukcióban., az egyik metró megállóhoz közel kellett elmenni. Azt mondják nagyon-nagyon megérte, szuper program volt.

Burj Kalifába  a jegyet a Headout-on vettem, ha valakinek érdekes lehet egy email címre valami szülinapos kedvezmény van, ha külön-külön email címről veszed, akkor értelemszerűen mindegyikből van kis kedvezmény.

A szállás Dream Inn Dubai nevezetű apartman, 134.000ft+ mindenféle adók volt 3 éjszakára 5 főnek egy 120 m"-es apartman, összesen 162.000-et vontak le.

mAx 20 euro/fős szállásokhoz szokott családomnak ez egy kicsit merész húzás volt, de úgy gondoltam, hogy egye fene, a repülőjegyek úgyis pontokból voltak:))nem néztem olcsóbbat, ez maradt.

Igazi luxus apartman, nappali, szobák, terasz a  BUrj kalifára és szökőkútra néz.

apache76 Creative Commons License 2018.11.19 0 0 12793

Atana hotel

Kb 1 hónapja foglaltam le szállást félpanzióval adókkal kb 118 eFt-ért. Mai napon kb 95 eFt lenne. Kb 23 eFt a különbség. 

Óvatosan kérdezem meg, hogy volt már valaki ilyen helyzetben. Mit gondoltok, lemondhatnám és újrafoglalhatnám? A korábbi foglaláshoz kérték a bankkártya adatokat is, illetve az utazók neveit. Tehát kilógna a lóláb....

Utazás dátuma: 2018.11.24.

Köszönöm.

csavarboltos Creative Commons License 2018.11.19 0 0 12792

Helyben is vehetsz jegyet , kártyával vagy kp -vel is fizethetsz.

Előzmény: apache76 (12791)
apache76 Creative Commons License 2018.11.18 0 0 12791

Sziasztok!

Dubai Frame-nál helyben is lehet jegyet venni vagy csak online? 

Köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!