Keresés

Részletes keresés

buborka1 Creative Commons License 2 napja 0 0 12484

Szia. Poggyászmegőrzésben tudok nyilatkozni. Mi egy napra átmentünk Abu-Dhabiba úgy, hogy kijelentkeztünk az Atanából, másnap vissza. Addig simán ott hagytuk a nagybőröndöket. Ingyenes volt. 

Előzmény: caysee (12483)
caysee Creative Commons License 2 napja 0 0 12483

Sziasztok!

Atanában a poggyászmegőrzéssel, illetve a mosodával kapcsolatosan valakinek van tapasztalata? A poggyászmegőrzés ingyenes?

Tapi11 Creative Commons License 2 napja 0 0 12482

Szia!

A kisboltokban hasonló árak vannak, mint nálunk. Az óvárosban olcsóbb a kaja, mellékelek egy számlát, 6-an voltunk rá:

Dubai Marinán az öbölben teraszon kiülve egy olcsóbb pizza 4500 Ft, kettőnknek elég volt a nejemmel.

A plázákban 50 AED ért annyi kaját kaptunk, amit kettőnknek szintén elég volt (biztos lett volna olcsóbb is, annyi étterem van, hogy egy fél nap, mire körbenézed):

Előzmény: Res90 (12480)
t.lantos Creative Commons License 3 napja 0 0 12481

Juliusban az idojaras nagyon durva, ezt vegyetek szamitasba.

Olcsobb talponallokban 50, dragabb talponallokban 100 fabatkaert 2 ember igazan jot kajalhat.

Illetve ha utbaesik, az IKEA itt is jo aron ad husgolyot :)

Egyebkent volt valami helyi kaja is, az is jo volt.

Előzmény: Res90 (12480)
Res90 Creative Commons License 3 napja 0 0 12480

Üdvözlők Mindenkit! Szeretnék infókat gyűjteni azon fórumosoktól, akik már voltak Dubajban. Párommal tervezzük az utazást vagy novemberben , vagy júliusban mennénk. Igazából amiről nem találtam információkat az az, h az ételek, italok milyen árban vannak. A koltségvetéshez elengedhetetlen infók ezek 😀. Egy hétre mennénk, igazából nem vagyunk az a típusú turisták, akik minden nap étteremben ebédelnek, inkább azt aZ összeget a fakultatív kirándulásokrá szoktuk fordítani. :)  Tehát mihez tudnátok viszonyitani? Előre is köszönöm a tájékoztatásotokat.

Zsobacsi Creative Commons License 3 napja 0 0 12479

Ha benne van minden adó akkor az nagyon jó ár. Májusban ugyanennyi időre, félpanzióval 2.400 AED volt adóval, mindennel. Durva, hogy olcsóbb mint itthon 3-4 éjszaka egy hasonló színvonalú welness hotelben.

Előzmény: atilanta74 (12478)
atilanta74 Creative Commons License 3 napja 0 0 12478

7 éjszaka 2 főre félpanzióra 

Zsobacsi Creative Commons License 4 napja 0 0 12477

Mennyi éjszakára lett ennyi?

Előzmény: atilanta74 (12476)
atilanta74 Creative Commons License 5 napja 0 0 12476

Ma ha foglaltok wizzairen keresztül bookingos szobát akkor 15 %kedvezmény. Dubaiba foglaltam az atanába félpanzióra 2135 aed 2 főre. Ma lemondta és 1800 lett belőle 

Sheme Creative Commons License 2018.06.13 0 0 12475

Mázli! Gratulálok!

Előzmény: atilanta74 (12472)
atilanta74 Creative Commons License 2018.06.13 0 0 12474

Szerintem az alacarte sem olcsóbb 

cyberworms Creative Commons License 2018.06.12 0 0 12473

Sziasztok! 4-5 csillagos hotelekben gondolkodok viszont szerintem sok esetben irreális a büfé reggeli vagy a félpanzió extra költsége. Szerintetek étlapról is lehet reggelizni vacsorázni? Úgy gondolom nem tudnák akkora összeget elenni mint amennyit felszámolnának a svédasztalra, vagy szerintetek mi a tapasztalat ilyen téren?

atilanta74 Creative Commons License 2018.06.12 0 0 12472

Most vettem meg a headout oldalon többek között a 7 órás sivatagi túrát 2 főre dzsippel, tevegelés, henna  fotózás, bbq, üdítő, vizipipa. Összesen 8300 Ft 

Sheme Creative Commons License 2018.06.04 0 0 12471

Lehet, mindenesetre a haverom az itthoni 50-esét használva leégett, én nem, bár enyhe bőrpírom volt, de ennél komolyabb nem.

Előzmény: Hajma (12465)
t.lantos Creative Commons License 2018.06.04 0 0 12470

Dubai-ban Rotana-ban szalltunk meg. 5 csillagos, tenyleg minden igenyt kielegito hely volt.

Nem mellesleg csondes, pedig mellette volt egy mecset.

Előzmény: zsobi#11 (12467)
buborka1 Creative Commons License 2018.06.03 0 0 12469

Szia! 

Mi voltunk tavaly novemberben. 

Fantasztikusan szép a szálloda. Mi a 17. emeleten kaptunk szobát, ami az emirates palacera nézett. 

Minden szuper volt. A medence, az étterem, a szobák....

Előzmény: zsobi#11 (12467)
COOP Creative Commons License 2018.06.03 0 0 12468

igaza van. Régebben volt Bioderma 100-as faktoros(ezt orvos írta fel) aztán megszűnt egyik napról a másikra. Azóta a legmagasabb az 50-es ugyan ebből, és a doki szerint azonos a 100-assal (ezért is szűnt meg).

zsobi#11 Creative Commons License 2018.06.03 0 0 12467

Sziasztok! Volt már valaki közületek a Khalidiya Palace Rayhaan by Rotana hotelbe Abu Dhabiban? Ha valaki volt esetleg írhatna róla pár sort. Köszönöm előre is!

t.lantos Creative Commons License 2018.06.02 0 0 12466

A 100-as az igazi (napernyo :)

Hajma Creative Commons License 2018.06.02 0 0 12465

Bőrgyógyász ismerős szerint 50 faktor felett már parasztvakítás. Én meg nem tudom.

caysee Creative Commons License 2018.06.01 0 0 12464

Köszönöm Shame a naptej tippet. 80 faktoros. Nagyon komoly h.ilyen is van 😊 

Sheme Creative Commons License 2018.06.01 0 0 12463

Ez az a krém.

Sheme Creative Commons License 2018.05.30 0 0 12462

Mondom, jól ki van világítva.

Na még pár... ez egy függőhíd, nekem nagyon bejött:

Itt van az a bizonyos bobos rész, természetesen lehet síelni is:

A turbó twister, vagy mi a neve, mondom, szemben elöl ülve, vagy háttal a végében, óriási!

Itthon is van csúszdázási lehetőség, hát persze - és ez csak egy része:

Egy benzinkút, valahol Dubai és Abu Dhabi között - egészen jó a karamellás latte-juk!

Dubai-Abu Dhabi közötti autópálya az éjjel - egyébként a klíma áldás, éjjelente akkor 30 fok alá nehezen ment a hőmérséklet:

Előzmény: Sheme (12461)
Sheme Creative Commons License 2018.05.30 0 0 12461

80+-osat vettem, asszem' Sunproof a megnevezése, zöldes felirat van rajta - de minden üzletben beszélnek angolul, szóval nagy gondod nem lesz.

Érdemes elmenni a Dubai Mall-ban lévő akváriumba, de szinte mindenért fizetni kell - ezért írtam hátrébb, h a Hop-on Hop-off-os 7 napos buszjegyhez olyan kedvezménykupon jár, amivel pár alapszolgáltatás ingyenes, így az akvárium is.

Olyan, mint a Vörös Tenger, gyönyörűen megvilágítva.

Néhány kép, igaz, még tavalyról:

Sheme Creative Commons License 2018.05.30 0 0 12460

Mindig viszek magammal, amikor az EU-n kívülre megyek. Elfér, enni nem kér, bár szinte bárhol lehet kint is kapni.

Előzmény: Zsobacsi (12457)
Zsobacsi Creative Commons License 2018.05.30 0 0 12459

Szia! Atanában 23 óráig van vacsora. Bejelentkezéskor kell kifizetni a teljes összeget! A szálloda honlapján foglaltam, akkor semmit sem kértek, nem terheltek meg semmit sem. Azt hogy mivel fizetsz azt majd kiszámolod, mert ha van pl. 3 hónapja vett dollárod akkor azt kell átváltani, kártyával biztosan több, a bank szerintem többért váltja, mint ha itthon vennél dollárt és ott átváltanád. Pénzváltónal 1 USD kb 3,64 AED, a szállodában kb 2,47, tehát előtte válts valahol (minden metróállomáson tudsz pl.). Reptéren csak annyit amennyi a taxira kell. Óriáskerékhez (és a felhőkarcolók tövében való strandoláshoz) a Jumeriah the Walk-ra menjetek (naponta több ingyenes transzfer van a hitelből, utolsó busz vissza 17 órakor), onnan jól fogod látni és jó fotókat fogsz tudni készíteni :-)

A strandon a nyugágy+napernyő 110 AED, az horror ár, de sokan vittek a hotelből napernyőt. Szerintem helyben vették, biztos nem drága (Mall of Emirates-ben van nagy Carrefour, szintén van ingyenes járat a plázába) tuti ott vették.

Előzmény: caysee (12458)
caysee Creative Commons License 2018.05.30 0 0 12458

Sziasztok!

Nagyon köszönöm a gyors válaszokat. Tapi pontosan milyen rossz dolgokat olvastatok? 

Én ezt néztem a headouton: https://www.headout.com/tour/1914/united-arab-emirates/dubai/guided-abu-dhabi-city-tour-from-dubai

Velük ment már esetleg valaki? Férjem nagyon szeretne elmenni, de én félek azért tőle h. ez lehet nagyon durva lesz júliusban. Nagyon jó ajánlatok vannak a headouton. Köszönöm annak aki ajánlotta :-) 

80-as faktorszámú naptejet bárhol tudok majd venni? Az Atanában foglalnak most be összeget, vagy rögtön az elején kifizettetik a bejelentkezésnél? Úgy hallottam h. helyi valutával érdemes a fizetést kérni ugye? Én jeleztem h. mikor érkezünk majd, és remélem azért este kapunk majd még vacsit. Nagyon durva transzfer díjat írtak, de akkor simán fog menni az nekünk taxival is. 

Delfináriumban volt valaki? Illetve korábban kérdeztem h. érdemes elmenni a dubai aquariumba, illetve a lost chambersbe is? Vagy a kettő közül csak az egyiket ajánlanátok? Ezek vannak tervben+Burj Khalifa+szökőkút+Dubai Frame Néztem ezt a dubai glow gardent is. Köszönöm az infót az óriáskerékkel kapcsolatosan is. Nem tudtam h. áll jelenleg.

Zsobacsi Creative Commons License 2018.05.30 0 0 12457

Ha Atanába mentek akkor nem kell átalakító, a szobába volt 2 hibrid konnektor amibe az európai is belement, a többi meg az ottani szabvány volt. Más szállodában meg kértünk a recepción.

Előzmény: Sheme (12454)
Zsobacsi Creative Commons License 2018.05.30 0 0 12456

Sziasztok! Abu Dhabi-ba 20 percenként indulnak a buszok, Ibn Battutától, a 101-es. NOL kártya kell erre a buszra is, oda vissza 50 AED. Másfél óra az út. Ha busszal akarsz a mecsethez menni Abu Dhabiba akkor kell másik kártya (NOL oda nem jó), 20 AED a legkisebb vásárolható az automatából amiből 15 AED felhasználható. 2 AED 1 út. Itt már a taxit ajánlom, mert a mecsethez menő busz óránként közlekedik, nem is a mecsetnél tesz le, gyalogolhatsz. Állítólag 35 AED körül van buszpályaudvarról a taxi (busszal mentünk végül).

Benzin kb 147 Ft, ha valaki kocsival közlekedne. Atana hotel előtt mindig vannak bérelhető kocsik :-) Ferrari, Lamborghini, Bentley, Audi R8, fényképezésre kiválóak :-)

Minden jó programot leírtak. Emirates of Mall-ba lehet sielni, bobozni (200 AED), ott az emeleten játékkuckó a gyerekeknek: NERF pálya, játékautomaták (szimulátor is), bowling pályák.

Óriáskerékre a kapszulák még hiányoznak :-( Ábrázás nagyon jó, 1 AED a "jegy", bazárba is 1 AED a víz automatából (boltba még olcsóbb). Rengeteg fajta strand: Jumeriah Beach, Kite Beach, Umm Seqm beach, Aquaworldnél is ki tudsz menni a tengerparthoz.

Hajma Creative Commons License 2018.05.30 0 0 12455

Ejha ! Ez enyhén szólva tartalmasabb hozzászólás volt mint az előző ! Főleg az akváriumos merülés tetszik nagyon, advanced vizsgám is van.

Köszönöm Neked és Tapi11-nek is!

Előzmény: Sheme (12454)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!