Keresés

Részletes keresés

Fodrásztanuló85 Creative Commons License 20 órája 0 0 12725

Sziasztok!

Januárban megyünk Dubaiba. Az Admiral Plaza Hotelt néztem ki félpanziós ellátással. Járt már ott vki, érdemes ott foglalni vagy nézzek mást? 

mateus33 Creative Commons License 2 napja 0 0 12724

Jelenleg nálam se megy, tegnap este még működött.

Előzmény: apache76 (12723)
apache76 Creative Commons License 2 napja 0 0 12723

Ti meg tudjátok nyitni Atana hivatalos honlapját?  Tegnap óta próbálkozunk, de nem sikerül. Csak a mobilon engedi. Nem tudom mi lehet a baj.

mateus33 Creative Commons License 3 napja 0 0 12722

Ami még érdekes lehet, hogy kint a reptéren sikerült valakinek helyi SIM-et vennie? 

Mikor mi megérkeztünk tavaly semmi ilyen helyet nem láttam este 10kor, minden üzlet zárva volt kivéve a duty free italbolt.

mateus33 Creative Commons License 3 napja 0 0 12721

A Dubai Entertainer kuponfüzettel élt valaki idén? Nekünk tavaly elég hasznos volt (Aquarium, Monorail, sivatagi túra, egyéb belépők, kaja stb), baromi nagy összeget spóroltunk meg vele.

Bár az is igaz, hogy vannak ingyenes kuponos oldalak is, idén lehet az marad.

apache76 Creative Commons License 3 napja 0 0 12720

Wizzair-es járat kb 20.40-kor száll le. Kb 21.30-22.00 körül érünk taxival a szállodába, mely az Atana lesz. Nem szeretnénk veszni hagyni a napból még hátralévő néhány órát. Tudna valaki ilyen későn valamilyen programot javasolni? 

Illetve az alábbi nevezetességekre kb. mennyi időt tervezzünk? 4 napra megyünk, de inkább 3-nak felel meg a késői érkezés miatt, és szeretnénk minél több dolgot belepréselni az időnkbe.

- Miracle Garden

- Frame

- Pálma sziget monoraillel

- piac

Tervbe van még véve a Mall, akvárium, Kalifa, sivatagi túra.... Hát majd meglátjuk...

Manócskan Creative Commons License 3 napja 0 0 12719

Sziasztok! Erdeklodnek h januárban milyen az ido kint?

Lehet e furdeni? Miket érdemes megnezni?

mateus33 Creative Commons License 3 napja 0 0 12718

Igen, az Atana-ban kiszámítható a minőség és egészen jó árak vannak.

Viszont nekünk speciel nem érné meg a FP és AI közötti kb 30ezer ft különbség, mert tavaly is úgy bereggeliztünk mindig, hogy max 1-2szer kellett vmit napközben bekapni vacsiig, de így is alig vártuk, hogy kellően megéhezzünk:)

Előzmény: csavarboltos (12715)
mateus33 Creative Commons License 3 napja 0 0 12717

Igen, kicsekkolás után be lehet pakolni a bőröndöt egy szobába ami direkt erre van, és lehet használni medencét, adnak törcsit is.

Előzmény: apache76 (12716)
apache76 Creative Commons License 3 napja 0 0 12716

Wizzair gépünk 21.25-kor indul Budapestre. Atanában lesz a szállás. Van lehetőség a kicsekkolás után még a szálloda medencéjét használni, vagy aki járt már hasonló helyzetben milyen programot illesztett be erre az időre? 10 kg-os kis poggyászt vásároltunk a jegyekhez.

Köszönöm.

csavarboltos Creative Commons License 3 napja 0 0 12715

Jobban jársz , ha az Atanában teljes panziót fizetsz. A városban drága enni ,még a mallok gyors kajái is kb 15 dollárnál kezdődnek ,de nagyon gagyik.

Előzmény: mateus33 (12714)
mateus33 Creative Commons License 4 napja 0 0 12714

Tavaly voltunk az Atana-ban, idén vagy oda, vagy a Marinán egy magánszálláson laknánk meg.

Ha valaki volt már úgy, hogy az étkezés nagy részét maga oldotta meg, az tudna tanácsot adni, hogy mennyire vannak elszállva az árak kaja terén?

Egy magánszállás 100e-rel olcsóbban kijönne mint az Atana, de ez utóbbiban nagyon elégedettek voltunk a félpanzióval, 1-2szer ettünk csak máshol, amúgy állandóan tele voltunk:)

Ha nem sokkal jön ki olcsóbban 1 hétre saját szervezésben az étkezés, akkor jobb az Atana, mert ott kiszámítható a színvonal, és kényelmesebb mint minden nap új helyeket keresni.

apache76 Creative Commons License 4 napja 0 0 12713

Olyan szafaris programra szeretnék jegyet venni, ahol megoldott a hotelnél való felvétel (Atana). Melyiket tudnátok ajánlani?

apache76 Creative Commons License 4 napja 0 0 12712

November 24-én megyünk az Atanába. Esetleg valaki más is?

Lehet, hogy kicsit buta kérdés, de azért felteszem... :)

Atana indít buszjáratokat a főbb helyekre. 4 nap/3 éjszakát leszünk kint, és azon gondolkodom, hogy érdemes-e metróra bérletet venni, hiszen ez olyan kevés idő, hogy a shuttle buszokkal és taxival meg tudom-e oldani az eljutásokat az alábbi helyekre olcsóbban:

1. Marina

2. Al-Arab

3. Kalifa

4. Beachek 

Köszönöm a válaszokat.

csavarboltos Creative Commons License 5 napja 0 0 12711

A hotel buszjáratát nem vettük igénybe ,de érkezéskor adnak egy menetrendet és az jól használható . Itt megtalálsz sok választ a kérdésedre : https://www.atanahotel.com/fr/. A z edzőterem , napágyak törölköző az ingyenes , a többi szolgáltatás fizetős.

Előzmény: Thales007 (12710)
Thales007 Creative Commons License 5 napja 0 0 12710

Szia!

Az ingyenes buszjáratokra mennyire lehet mindig felférni, illetve mindig ott vesz fel a busz ahol letett vagy honnan tudtátok hogy honnan indul vissza az Atana hotelba? Az étkezéseket hánytól hány óráig vannak (reggele, vacsora)? Masszázs és wellnes az ingyenes? 

Előzmény: csavarboltos (12707)
rebkaaa Creative Commons License 5 napja 0 0 12709

szeretném megkérdezni, hogy az Über vagy a Grab működik-e Dubajban?

Ha a létszám miatt nem fog menni a taxi, akkor tömegközlekedéssel  hogyan  és melyik tengerpartra lehet kijutni a legegyszerübben. Szállás a Dubai  mall környékén lesz

Thales007 Creative Commons License 6 napja 0 0 12708

Köszönöm szépen a gyors válaszod.

Előzmény: csavarboltos (12707)
csavarboltos Creative Commons License 6 napja 0 0 12707

Amikor foglaltam , akkor nem is zárolták a kártyát. 2 nappal az érkezés előtt zároltak egy napot. Nem hitelkártyám van . Érkezéskor kártyával fizettem és le is volt minden rendezve. Ha az Atanába mentek ,javaslom a teljes panziót. Alig drágább , mint a félpanzió és , ha már csak egyszer ebédeltek , akkor is megtérült. Nagyon jó a konyhájuk. Korrekt szálloda. A szállodától kb 70 méterre van egy bolt , ott tudtok vizet venni. Egyébként minden szobához adnak naponta 2 db 0,5 ös vizet. 

Előzmény: Thales007 (12703)
Fagaki Creative Commons License 2018.10.15 0 0 12706

Sziasztok!

Mi 1 napot voltunk Dubaiban. A Rose Rayhaan Rotana szállodában szálltunk meg. Csak ajánlani tudom! Panorámás szobát foglaltunk (9-36) emeletig, de mivel korán odaértünk, így az első rendelkezésre álló szobát megkaptuk.  A 65. emelten egy lakosztályt!!! Nagyon jó fejek voltak végig mindenre készségesen válaszoltak bármi hülyeséget kérdeztünk. Van ingyenes shuttle járata a legfontosabb helyszínekre.

A reptérről taxival mentünk, a forgalmat irányítják, így csak oda kell állni a taxi állomásra és oda terelik a taxikat. A díj 20 AED-ről indult ott, így 55 AED-t fiezttünk.

Mindenki beszél angolul és nagyon nagyon kedvesek.

Mi is a headouton foglaltunk jegyet a Burj Kalifába, fél 5-re. Érdekes volt, de sokkal többet nem adott mint a szállodai kilátás, így ahoz képest milyen drága volt, ár-érték arányban nem volt annyira meggyőző. Akkor már inkább délelőtt olcsóbb. Este érdemesebb lehet felmenni, mikor már megy a szökőkút is. A pálmasziget nem látszott a párától.

A tengerparton csak a víz közelében lehet fürdőruhában lenni, így oda érdemes készülni valami lepellel ha már el akar indulni az ember wc-re.

A la mer tengerparton voltunk egy kicsit, 11-től már brutál meleg volt. Nekem a talpam megégett a homokban.

A szökőkút többet adott, mint vártam. Fantasztikus hangulata volt a térnek és az egész show-nak.

Sajnos a piacra már nem jutottunk ki, ennnyi fért bele 1 napunkba.

Vízipipa dohányt a vámmentes boltban tudtam olcsón venni, de nem nagyon tudtunk vásárolgatni mert a Mallban és környékén minden nagyon drága volt.

Összességében tényleg olyan az életérzés Dubaiban mint ahogy az a turista csalogató videókban van. Nem csalás nem ámítás :)

napsugar08 Creative Commons License 2018.10.15 0 0 12705

Ennyire szigorúan nem veszik. DE ugyanakkor szerintem illik tiszteletben tartani a kultúrát. Sokszor találkozom azzal, hogy “úgy, mint itthon”. Abszolút elkeserítő mikor odakint látok kis nadrágban, mini szoknyában, topokban, mell kitevős ruhákban járkálni nőket , az meg csak hab a tetejére mikor csókolóznak az utcán, dubai mallban. Egy szó, mont száz szerintem Dubaiban a kultúrájuk és a titokzatosság, ami ennyire magával ragad. Én általában térdig érő bő szoknyában és rövidujjú vállat takaró pólóban közlekedek. Illetve egy sál mindig nálam van, ha kellene. 

Előzmény: mackó10 (12704)
mackó10 Creative Commons License 2018.10.15 0 0 12704

A tapasztalaitokra lennék kíváncsi, hogy az öltözködést mennyire veszik szigorúan. Valóban térd fölé nem érhet a ruha, itt nem miniruhára gondolok, hanem a térd felett 5 cm-re végződőre. Sort teljesen kizárt még egy aquaparkba, sivatagba menet is? 15 éves lányomnak nem olyan egyszerű összerakni a ruhákat az útra:( Előre is köszi a válaszokat.

Thales007 Creative Commons License 2018.10.15 0 0 12703

Szia!

Érkezéskor akkor a sima OTP-s kártyával kiegyenlítettétek az összeget vagy készpénzben fizettetek? És amit írnak, hogy egy éjszakát zárolnak stb. ahhoz sem kellett a helyszínen hitelkártya?  ( akkor ez azt is jelenti, hogy foglaláskor elég volt megadnod akkor a sima otp-s kártya adatait és nem is ellenőrizték ezek szerint, hogy az nem hitelkártya?) 

Előzmény: csavarboltos (12702)
csavarboltos Creative Commons License 2018.10.15 0 0 12702

Mi az Atanában voltunk , a Bookingon foglaltam Otp -s kártyával. Nem hitelkártya. Minden simán ment. Érkezéskor kifizettünk mindent és ezzel le is volt minden tudva. Az Atana egyébként egy jó szálloda , javaslom a teljes ellátást válasszátok.

Előzmény: Thales007 (12700)
Replay Creative Commons License 2018.10.14 0 1 12701

Lehet a bookingon debit kártyával foglalni, de itt megérkezéskor szerintem zárolni akarnak egy bizonyos összeget (nekünk ezt csinálták Dubajban egy másik szállodában) és ehhez kell a hitelkártya. Mintha itt olvastam volna régebben, hogy volt akivel megérkezéskor kifizettették az egész szállás díját kp-ben, mert nem tudtak hitelkártyáról zárolni.

Előzmény: Thales007 (12700)
Thales007 Creative Commons License 2018.10.14 0 0 12700

Sziasztok!

Én eddig Airbn-en foglaltam mindig a szállást, most viszont Booking-ról szerettem volna. Azonban a foglalás végén az apró betűs részeknél minden szállásnál, többek között az általatok ajánlott Atana Hotelnél is azt írják, hogy hitelkártya bemutatása szükséges. Kérdésem az lenne, hogy akkor a bookingról nem is lehet sima OTP bankkártyával foglalni, mint ahogy az Airbn-en, azaz mindenképpen a hitelkáryta adatait kell megadni már foglalásnál is?  Ha esetleg  előre utalom a pénzt OTP-ről akkor is kérni fogják minden szállodában a hitelkártyát?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

caysee Creative Commons License 2018.10.13 0 0 12699

Én a headout oldalt ajánlom mindenkinek. Aed-ben történik a fizetés, és mindegyik belépővel minden rendben volt. 

Ági_76 Creative Commons License 2018.10.11 0 0 12698

Sziasztok!

Kérdésem az lenne, hogy dubai reptérről ras al khaimahba utazunk majd rögtön első nap. Ejszaka érkezünk, ekkor is érdemes és lehet is taxit fogni ilyen távolságra? Vagy transzfer biztosabb? Gyerekkel megyünk.. Köszönöm a választ! 

Tapi11 Creative Commons License 2018.10.09 0 0 12697

Szia!

Belinkelnéd azt a kuponos oldalt, ahol olcsóbb, mint a hivatalos oldalon a Burj Khalifa belépő?

Köszi

Előzmény: Dawe82 (12696)
Dawe82 Creative Commons License 2018.10.08 -1 0 12696

Sziasztok!

Most október 20-án megyünk Dubaiba, a következőket tervezzük megnézni: Burj Khalifa, Dubai Mall akvárium, Abu Dhabi, sivatagi túra. A kérdésem, hogy érdemes-e itthonról megvenni a jegyeket, illetve melyik oldalon? Annyi kuponos oldalt találtunk és nem tudjuk, melyik a megbízható, illetve a nemhivatalos oldalon hogy lehet olcsóbb, mint a Burj Khalifa oldalán egy jegy? Illetve ha valakinek maradt dirhamja eladó, szívesen megvennénk.

Köszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!