Keresés

Részletes keresés

levelibeka Creative Commons License 2016.03.26 0 0 24191

Ammandina, ejha, ez igen! Micsoda hírek! Ha van kedved és időd, írsz róla priviben? :-)

Előzmény: Ammandina (24190)
Ammandina Creative Commons License 2016.03.13 0 0 24190

FB csoport jó mötlet.

Mi nyakunkba vettük a világot, augusztus végén kiköltöztünk Dubaiba. Az eleje nem volt egyszerű, de mostanra belerázódtunk. Az FB-t innen is követni tudom:-)

levelibeka Creative Commons License 2016.03.08 0 0 24189

FB csoport még egy like. :-)

Előzmény: zsemlemorzsa (24187)
--zerge-- Creative Commons License 2016.03.07 0 0 24188

Támogatom a fb csoport ötletét, én is kíváncsi vagyok rátok. 

Örülök, hogy rózsaszínek vagytok :) Én annak örülök, hogy az enyémek már nagyok, éjjel már rég alvás van, lehet jönni-menni ezerféle babacucc nélkül, sőt, elkeztem karriert építeni (na jó, ez erős túlzás, de olyan munkahelyem van, amire gyerekkorom óta vágytam :) Ja, a szemtelenség ismerős... Ami nem rózsaszín, hogy a két lány nagyon nem jön ki egymással.

Előzmény: zsemlemorzsa (24187)
zsemlemorzsa Creative Commons License 2016.03.05 0 0 24187

Már egy éves elmúlt. Duplaszülinap volt tök jó.

Nagyon jól elvagyunk, szerintem jó gyerekeink vannak. :) A legnagyobb bajunk, hogy a legkisebb éjjelente sokszor ébred, illetve Lili olykor eléggé szemtelen, egyébként tényleg minden rózsaszín.

 

Nem csinálunk valami fészbúk csoportot?  Olyan jó lenne hallani felőletek, de ide már a madár se jár...

 

Előzmény: Boribon (24186)
Boribon Creative Commons License 2016.02.19 0 0 24186

Hűha. Most meglepődtem :)

Előzmény: zsemlemorzsa (24179)
--zerge-- Creative Commons License 2015.04.08 0 0 24185

Szerintem is találkozzunk, mindenképp szólj, ha itthon lesztek!

Morzsi, hogy bírod a nagy-nagy családot? :)

Előzmény: mormika (24184)
mormika Creative Commons License 2015.04.06 0 0 24184

Ja, májusban is leszünk még itthon, ha az jobb, mint a nyár!

mormika Creative Commons License 2015.04.06 0 0 24183

Morzsi, nahát! Gyönyörű kis csomag. Szívből gratulálok! Emma legjobb barátnője is Hédi. Szép nevet választottatok! 

 

Tényleg jó lenne nyáron találkozni.

Ammandina Creative Commons License 2015.02.23 0 0 24182

Koppant az állam az asztalon. Gratulálok!!!!

Előzmény: zsemlemorzsa (24179)
zsemlemorzsa Creative Commons License 2015.02.16 0 0 24181

Igen, lány, Hédi a neve. :) És pont Lili szülinapján született.

Előzmény: --zerge-- (24180)
--zerge-- Creative Commons License 2015.02.15 0 0 24180

Hűha! Hihetetlen nő vagy :) 

Kislány?

Előzmény: zsemlemorzsa (24179)
zsemlemorzsa Creative Commons License 2015.02.13 0 0 24179

Sziasztok!

Nahát, de jó, hogy írtatok.

Épp gondoltam, hogy  megpróbálom felrázni kicsit a topikot azzal, hogy megmutatom Lili szülinapi ajándékát. ;)

Titkos_524 Creative Commons License 2015.02.05 0 0 24178

Sziasztok,

Nick nem pont a régi, de gondolom ráismertek. :)

Panna már nagyon nagylány, 8 osztályos gimibe jár.  (Vannak jó és nem annyira jó oldalai a sulinak.)  Sokat tanul, szorgalmas, így lett 2 db négyese a többi ötös.  Tavaly kitűnő volt. A felvételi nem volt egyszerű, de sikerült.

Most iskolaotthon után önjáró lett. Busszal közlekedik, önállóan intézi a dolgait (nagyjából).  Néha elhagy ezt-azt.

Több gyerekkel nem tudom hogy bírjátok, néha kettő elől is elmenekülök dolgozni. :)

Kati kicsit nehezebb természet, ő novemberben múlt három, és bölcsis.

Ahhoz képest, hogy Pannával vívódtam az ovi-választáson, Kati megy a helyi körzetibe.  Szerencsére pont útba esik a munkahelyem felé.

Találkás buliban benne vagyok, mondjatok alternatív időpontokat.

Ide most csak véletlenül keveredtem, inkább fb olvasó vagyok (amikor van rá kapacitás).

Titkos

Ammandina Creative Commons License 2015.02.04 0 0 24176

Szia!

 

Hogy vagytok?

Egy tali valamikor? Tavasszal gyerekekkel együtt?

Előzmény: meznyul (24175)
meznyul Creative Commons License 2015.01.29 0 0 24175

Helló csajok!

Itt enkis, nem emlékszem a jelszómra, úgyhogy nem tudok többet belépni azzal! :)

Száz éve nem jártam erre, megpróbálok visszaolvasgatni!

 

 

Pataporc, elő az ötlettel! :D

levelibeka Creative Commons License 2014.12.03 0 0 24174

Ammandina,

Azt jelenti, hogy míg eddig az általánosban kb napi 10 perces tanulással volt kitűnő, most azért 1-2 órát tanul általában minden nap, hétvégén persze többet. Sokkal több a dolgozat (kicsi-napi szintű, stb), nagyobb a tempó, több önállóságot várnak el Tőlük, (és nem csak a tanulásban, a napi ügyek intézésében pl.) de én ezt nem bánom. :-)

Prezentációkat csinálnak (a lányom profibb ppt-ben mint én :-D), stb. VAn hogy egyik napról a másikra vannak a nehéz, tanulós tárgyak.

Persze van olyan időszak is amikor alig van lecke, tanítás (sokszor nincs tanár, érettségi, stb.).

Na, nem tudom, kielégítő volt-e a válasz, de ha konkrét kérdésed van, nyugodtan írj. :-)

(Ja és mindemellett ő még jár heti 4x napi 3 órás edzésre ugyanúgy, és szombaton is. Heti egy hétköznapi pihenője van, néha kettő, amikor sok a dolgozat, de most 4 hétig pl minden nap ment, mert együttes kéziszercsapat volt...)

Ezen kívül ő másra nem jár, lecke függő, hogy van-e ideje olvasni, tabletezni, stb mellette (bár az őszi szünetben pl ő pingálta a szobáját is. :-))

Szoktak az osztállyal még színházba menni ez is hétköznap, moziba, szünetben is 1x találkoznak-programokat szerveznek, stb.. szóval ilyenek azért beleférnek. :-)

Előzmény: Ammandina (24173)
Ammandina Creative Commons License 2014.12.01 0 0 24173

Szia Brekus!

 

A sokat kell tanulni az pontosan mit jelent? Mire van ideje mellette?

Előzmény: levelibeka (24172)
levelibeka Creative Commons License 2014.11.25 0 0 24172

Sziasztok,

Rég jártam én is erre.

Nálunk a középsőnél még ráérek, mivel ő még csak negyedikes. Ellenben Kinga 6. után elment, és bár nem reménykedtünk, de mégis felvették az Apáczai gimibe. Most az osztálytársai közül többen is felvételiznek máshova és a saját suli 4 évfolyamos képzésére is, más ott a rendszer/felépítés, mint a 6 évfolyamosnál. Nekünk jó, szeretjük, sokat kell tanulni, de megéri, legalábbis remélem a későbbiekre is igaz lesz ez. :-)

 

Előzmény: --zerge-- (24169)
zsemlemorzsa Creative Commons License 2014.10.20 0 0 24170

Sziasztok! Most láttam csak, hogy írtatok... Épp ma akadtam ki az iskolára, miután - sokadszorra - a 7. óra után 3/4 3 körül Lili úgy jött haza, hogy hozzá sem nyúlt a tízóraihoz! Mindig azt mondja, hogy nincs ideje enni, mert rohanni kell a következő órára... A szülőin szóvá tettem, hogy figyeljenek már oda, hát ennyire sikerült... 

Múltkor szemészetRe mentünk, a tájékoztatóba írtam, hogy 5 perccel kicsengetés előtt engedjék haza (egy kínlódás volt i szereznünk) elolvasta a tanárnő es mondta a gyereknek, hogy szóljon, ha mennie kell. Mivel nincs órája, persze nem tudott szólni, majd rohanva jött haza...

Magyarból olvasónaplót kell írni kb. 10 pontos szempontrendszer alapján, amit persze nem akkor kaptak meg, mikor el kellett olvasni a könyvet (nyáron), hanem most, hiába olvasta el úgy, hogy még jegyzetelt is, egy kinlódás volt elkészítenie.

Egyébként rengeteget olvas, felnőtt könyveket is. (most épp a Buszkeség és balítéletet, de olvasta már a Monte Christo Grófját is, Agatha Christie-t, de 4-es lett a szővegértés  felmérôje. Hö?

A matektanár meg ilyen kijelentést tett: az őskor egy baromság, a matekon és az éneken kívül semmivel nem érdemes foglalkozni.

Egyébként pedig az amúgy hiper lelkiismeretes és szorgalmas, eddig kitűnő lányomnak már van kettese, és két/harmada, ezzel nincs egyedül az osztályban a kitűnők közül. Nem vagyok hajlandó elhinni, hogy a gyerekekkel van a baj, mindamellett, hogy kizárólag azért zavar, mert igencsak maximalista, ezért nehezen tudja feldolgozni.

 

Mi ezektől függetlenül is fontolgatnuk a váltást. Nálunk is a közelség az egyik fő szempont, Árpád, Móricz került szóba, majd körülnézünk még.

--zerge-- Creative Commons License 2014.10.09 0 0 24169

Hát, sok szóbajött. Én is szeretném, ha nem utazna sokat (bár nekünk is biztos több lesz, mint a mostani 8 perc gyalog), így elsősorban  belvárosi  gimik. Apáczaiba, Eötvösbe nem tudom, van-e esélye, szerintem érdemes lenne megpróbálni. A Veres Pálnéról is jókat hallottam. De szóba jött a Szent István is (reál érdeklődésű a gyerek), csak az már kicsit messze van, meg oda se könnyű bejutni állítólag.

Előzmény: Ammandina (24168)
Ammandina Creative Commons License 2014.10.08 0 0 24168

Melyik gimik jöhetnek szóba? 

 

Én nem akarom, hogy sokat utazzon. (A sok persze relatív, most 2 percre lakunk a sulitól, ennél biztosan több lesz)

Előzmény: --zerge-- (24167)
--zerge-- Creative Commons License 2014.10.07 0 0 24167

Én néha olvasgatok itt a fórumon, jól meglepődtem, hogy a topikunkba írt valaki :)

 

Az én felsősöm ügyes és önálló nagylány lett, nem napközis (alsóban iskolaotthonos volt), hazamegy, edzésre jár. (És állandóan visszabeszél a szüleinek...)

 

Ne is mondd a gimit, rengeteget töröm a fejemet. Neki muszáj mennie 6. után, mert 6+6 osztályos suliba jár, nincs tovább az általános. A suli gimnáziumi részébe persze mehetne, de az khm... gyenge. Szóval nagy gondban vagyok, hogy hova.

Előzmény: Ammandina (24166)
Ammandina Creative Commons License 2014.10.07 0 0 24166

Felhozom a topicot, hátha jár erre valaki.

 

Hogy birkóznak meg a topicgyerekek a felső tagozattal? 6 osztályos gimiben gondolkodik valaki? (Esetleg kezdett valamelyik gyerkőc az idén 8 osztályos gimiben?)

 

Dominak jól megy a suli, szeret járni, az osztályközösség nagyon jó. Most törhetjük a fejünket, hogy menjen el 6 osztályos gimibe, vagy maradjon. Felvételizni csak jövőre kell, de azért már gondolkodunk rajta.

Dalma is elsős már, ő is szereti, a múlt héten lefekvéskor mondta, hogy úgy örül annak, hogy már iskolás. 

Buba.* Creative Commons License 2014.02.08 0 0 24164

Kedves Anyukák!

 

Korábban én is tagja voltam az egyik itt lévő topic-nak (2009/2010-es babák)

3 kislány édesanyja vagyok. Legnagyobb lányom 4, középső lányom 2 éves, a család legkisebbike 6 hónapos.

Már jó ideje a család központi részévé váltak a pelenkák és a babaápolási kellékek.

Így nem is volt kérdés,mikor férjemmel vállalkozni kezdtünk,hogy pelenka webáruházat nyitunk.


Webáruházunkban márkás, valamint I. osztályú PRÉMIUM kategóriás valamint ÖKO és Svájci pelenkákat, babaápolási kellékeket forgalmazunk.
Legfontosabb számunkra,hogy kedvező áron jussanak hozzá vásárlóink termékeinkhez. A megrendelt termékeket akár INGYEN házhoz szállítjuk!!!
Folyamatos akciókkal várjuk régi és leendő vásárlóinkat!
www.bubababa-pelenka.hu
www.facebook.com/bubababawebaruhaz

 

Látogassatok el weboldalunkra, faceboo-on is keressetek meg minket, ahol hamarosan útjára indítjuk második nagy nyereményjátékunkat.

 

További jó babázást kívánok mindenkinek!

Üdvözlettel:

Buba-Baba Webáruház

 

levelibeka Creative Commons License 2014.02.07 0 0 24163

Zsm, de jó, hogy írtál. Kornél még azért nagyon bújós nálunk, lehet azért, mert ő mindig is a kicsi marad. :-)

Előzmény: zsemlemorzsa (24158)
levelibeka Creative Commons License 2014.02.07 0 0 24162

Mi is megvagyunk, én még ugyan nem dolgozom, de lassan ideje lesz keresni valamit, lejár a "jólét" :)

Bár éppen lakás eladás-vétel-keresés projektben vagyunk éppen.

Leánykám már a gimnáziumot tapossa (de még mielőtt vki megijedne, csak 6 osztályos gimi és most kezdte), de kiválóan teljesít ott is és még megy az rg is, önjáró, és igen, bőven benne van a kiskamasz korban, szeret elvonulni, de nagyon szemtelen lett, úgyhogy most van ezzel tennivalóm bőven. :-)

Kristóf vívni jár január óta, nagyon tetszik neki, Kornél még mindig tornázik. (valahogy úgy érzem, hogy a 3. gyerekkel mindig mindent megszívok, csak azért, hogy ne kelljen háromfelé szaladgálnom, és ezért oda megy ahova a többiek, de bölcsiben-oviban is ezt éreztem és most a suliban is. A két nagyobbnak sikerül tök jó pedagógusokat kifogni, neki meg marad a muszáj, és a két rossz közül a kevésbé rosszabbik... :-() A fiúk jól elvannak együtt ez a se veled-se nélküled állapot. :-)

Síelni mi már voltunk januárban, nagyon jó volt ismét, csak kicsit fárasztó volt, mert nem egészen úgy terveztük ahogy sikerült.

Aki akar képeket látni, bár nem túl sok van, picassa linket küldhetek, ide nem tennék már fel.

Előzmény: zsemlemorzsa (24161)
zsemlemorzsa Creative Commons License 2014.02.06 0 0 24161

zerge, írtam!

Amma örülök, hogy Te is jelentkeztél. Jó síelést Nektek, irigykedek. :) (Továbbra sem tudtam rávenni a férjemet, akinek még sosem volt a lábán léc...)

 

Többiek?

 

Ammandina Creative Commons License 2014.02.06 0 0 24160

Domi kamaszodása inkább ellenkezésben és szemtelenségben bontakozik ki, ő nagyon utál egyedül lenni. Még olvasni is úgy szeret, hogy van valaki a szobában.

A jövő héten mi síelünk, jön velünk egy unokatesó is, úgyhogy kipróbálom a 3 gyerekes létet (de nem nevezek be állandó tagként)

Előzmény: zsemlemorzsa (24158)
--zerge-- Creative Commons License 2014.02.06 0 0 24159

Szia Morzsi!

Szerintem az index fórum, mint olyan, halódik.

Megkaptad a válaszomat, amit írtam neked decemberben?

Én a munkahelyemre járok levegőt venni, otthon nekem sincs rá időm ;)

Egyébként én is úgy látom, hogy kezd kamaszodni a tízéves...

Előzmény: zsemlemorzsa (24158)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!