Keresés

Részletes keresés

Turulmadár Creative Commons License 2005.12.15 0 0 62
A szocikról

Mottó: "Ettől még győzhetnek, világvége sem lesz, a nap följön és lemegy 2006 nyarán is, a Gellérthegyet sem gyalulják le. Csak éppen abban az országban végtelenül szar lesz élni.
Ahogy most, nagyjából."
Előzmény: Turulmadár (58)
Turulmadár Creative Commons License 2005.10.21 0 0 61
:)
Előzmény: Devil Inside (59)
Devil Inside Creative Commons License 2005.10.20 0 0 59
Ezt kerestem tegnap a neten, a végét be akartam ide tenni. :-)

"Elegünk van ugyan a helyszíni sajtótájékoztatókból, a minket debilnek vevő, tendenciózus szalagcímekből, az EMBEREK problémáinak állandó orvoslásából, abból, hogy minden egyes közéleti felvetésnél az a legfontosabb, hogy szereti-e a drága választó, de sok lehetőségünk nincs.
A rendszerváltás hozzáhülyült az országhoz."
Előzmény: Turulmadár (58)
Turulmadár Creative Commons License 2005.10.20 0 0 58
Devil Inside Creative Commons License 2005.04.14 0 0 57
Kicsit komolyabb a hangvétele, mint általában, de erről a kérdésről tényleg így érdemes megmondani a frankót.
Előzmény: Turulmadár (56)
Turulmadár Creative Commons License 2005.04.12 0 0 56
Turulmadár Creative Commons License 2005.03.07 0 0 55
Devil Inside Creative Commons License 2005.02.15 0 0 54
Tökéletesen egyetértettem vele, nekem is ez a véleményem a témáról.

A franciákkal kapcsolatban szolid előítéleteim vannak, de különösebben nem határozzák meg az életvitelemet. (Francia autókért nem rajongok, de a sajtjaikat szeretem, sok filmjük is tetszik, vannak nagy francia kedvenceim - Sophie Marceau, Belmondo, Robert Merle, stb. A boraik pedig kissé túl vannak értékelve...)
Előzmény: zsombi (51)
horpacs Creative Commons License 2005.02.09 0 0 53

Oli Bátyánk az utóbbi két alkalommal kicsit felpuhult. A franciákról, meg a melegekről én egy kicsit keményebben nyilatkoztam volna.

Az autókkal meg úgy vagyok, hogy amit a 45. szélességi foktól délre csinálnak az már nagyon mediterrán. Olasz, spanyol, francia autót soha nem vennék. Érdemes összehasonlítani egy Saab-ot vagy egy Volvót mondjuk egy Fiattal, Seattal vagy Citroennel. Zongorázni lehet...

Perzse a Kacsa vagy egy Topolino szép, csak közlekedésre alkalmatlan.

Előzmény: zsombi (51)
zsombi Creative Commons License 2005.02.08 0 0 52
Csak, hogy értsük miről beszélünk.
Előzmény: zsombi (51)
zsombi Creative Commons License 2005.02.08 0 0 51
Oli bátyánknak akkor szíve van, hogy még a buzgók is beleférnek. Én ebben a témában nála egy kicsit rigorózusabb vagyok, de érdekel, kinek mennyire jött be Oli bácsi über korrekt írása a melegekről.
zsombi Creative Commons License 2005.01.11 0 0 50
Én pedig a Citroent szeretném megvédeni. Az Oli bátyánk álltal említett hidro pneumatikus rugózás nem minden modellben van. Itt van pl. az én kedvesem, az öreg 2CV. Arra senkinek egy rossz szava nem lehet.
courvoisier Creative Commons License 2005.01.11 0 0 49

Az Éretlenek nekem annyira nem jött be. De pl. minden film, amiben az a magas, kissé kopasz, fekete keretes szemüveges öreg koma játszik - jó.  (pl. JLV, Félénk vagyok, de hódítani akarok, Magas szőke). Reno is jó. Hollywoodban nincsenek ilyen arcok (kivéve Renot :))

 

 

Előzmény: Kovács Béla Sándor (47)
mrwolf Creative Commons License 2005.01.11 0 0 48
Oli bácsi rendbevan.
Ez a legutóbi francőz téma egy kicsit lehetett volna nagyobb ívű, de valamiért nem lett.
Kovács Béla Sándor Creative Commons License 2005.01.11 0 0 47

Ja, nekem meg az Éretlenek is tetszett nagyon - 17 évesen. (És így volt vele az egész IV/C.) Igaz, később már tényleg snasznak találtam. De a Reno-filmeket azt hiszem, még megnézem egy párszor. "Halál reám, ha ezt hagynám..."

 

De gustibus... Legfeljebb egyszer majd Oli bácsi ízléséről is megmondjuk a frankót...

Előzmény: courvoisier (46)
courvoisier Creative Commons License 2005.01.11 0 0 46

Oli bácsi egy kitételére felkaptam a fejem. Hogy asszongya valahogy "a francia filvígjátékok az  Éretlenektől a Jöttük, láttunk, visszamennénkig sírnivalóak". Azbeszt+basta, micsoda dolog!  Hát én az utóbbi mindkét részén nagyon is röhögtem.

zsombi Creative Commons License 2004.12.01 0 0 45
Most meg az MDF-röl, de még nem olvastam végig.
zsombi Creative Commons License 2004.10.05 0 0 44

A cigányokról.

Oli bátyánk megint hiper korrekt!

Előzmény: horpacs (42)
horpacs Creative Commons License 2004.09.09 0 0 43
Ezt meg ki mondta?
Előzmény: zsombi (39)
horpacs Creative Commons License 2004.09.09 0 0 42

Oli bácsi megmondja a frankót top 3:

1. A nemzetről

2. A revízióról

3. Az új jobboldalról

 

Szerintem legalábbis.

Előzmény: Turulmadár (41)
Turulmadár Creative Commons License 2004.09.04 0 0 41
Ismét elfeledkeztem az új szoftverről, hurrá... :)

Oli bácsi megmongya a frankót - az amcsikról
Előzmény: Turulmadár (40)
Turulmadár Creative Commons License 2004.09.04 0 0 40
<a href="http://ufi.hu/archiv/polgfilter/ufipolgfilter012004szeptember.pdf">Oli bácsi megmongya a frankót - az amcsikról</a>
zsombi Creative Commons License 2004.09.02 0 0 39

Hogy kik készítik az UFi-t?

A legújabb verzió szerint a budapesti kaftánosok unokái.

Előzmény: Turulmadár (20)
zsombi Creative Commons License 2004.09.02 0 0 38
Lesz Twist igen. Oli bácsi szeptemberben az amikról mondja meg az okosságot.
cybulka Creative Commons License 2004.05.03 0 0 37
mitagadás Oli bácsi nekem is a kedvencem
bár én az UFI-t is szeretem még azokat a cikkeket is amikkel nem értek 1-et.
Az utolsó számból ismertem meg Herczku Ágnes-t hatalmas élmény ! Hallgasátok + !
Devil Inside Creative Commons License 2004.05.03 0 0 36
Bár én sem értem sokszor, nem zavar nagyon, tán még el is várom, hogy aki ilyen témában cikket ír, nagyobb tudásanyaggal rendelkezzen.

Mindenesetre az áprilisi UFI szokás szerint tetszett, pl. nagy szükség van jobboldalon az olyan öniróniára, mint pl. Fidesz-kongresszusról szóló cikk.

Előzmény: zsombi (34)
zsombi Creative Commons License 2004.04.06 0 0 35
Na jó, Münhausen báróként sietek önnönmagam segítségére:

Reményi-Schneller Lajos (Bp., 1892. márc. 15. – Bp., 1946. aug. 24.): politikus, pénzügyi szakember, pénzügyminiszter. Pályafutását a Magyar Leszámítoló és Pénzváltó Banknál kezdte, 1923-tól a bank ig.-ja, 1926 – 27-ben végrehajtotta a Viktória-malom szanálását, és megalapította az Egyesült Malomipari Rt.-ot, átvette az Egyesült Budapesti Fővárosi Takarékpénztár vezetését, majd 1928-ban az ebből alakult Községi Takarékpénztár vezérig.-ja lett. 1935. nov.-től a Gömbös-kormány földbirtokpolitikai műveleteinek ellátásával megbízott Magyar Földhitelintézetek Orsz. Szövetségének vezérig.-ja. 1935-ben a bajai kerületben kormánypárti programmal ogy.-i képviselővé választották. 1938. márc. 9-től 1944. okt. 16-ig pénzügyminiszter volt a Darányi-, az Imrédy-, a Teleki-, a Bárdossy-, a Kállay-, a Sztójay-, a Lakatos- és az ún. Szálasi-kormányban. A Teleki-, a Bárdossy és a Kállay- kormányban ún. gazdasági csúcsminiszteri megbízatása is volt. Szélsőséges németbarát politikát folytatott, rendszeresen informálta a németeket a m. politikai fejleményekről, hatéves pénzügymin. működésével jelentősen előmozdította az ország gazdasági kiszolgáltatását a náci Németo.-nak. Mint háborús főbűnöst a Népbíróság ítélete alapján kivégezték.

Előzmény: zsombi (34)
zsombi Creative Commons License 2004.04.06 0 0 34
Tényleg, ki az a Reményi-Schneller Lajos? Oli bácsi a maga szelíd utalásaival sosem hagy kétséget afelől, hogy mi, a (többnyire) diplomás olvasóközönsége is milyen kőbunkók vagyunk. Taníts minket Oli bácsi!!!
Előzmény: Turulmadár (33)
Turulmadár Creative Commons License 2004.04.05 0 0 33
Előzmény: Devil Inside (32)
Devil Inside Creative Commons License 2004.04.01 0 0 32
Öröm e bódottá...
Előzmény: Turulmadár (31)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!