Keresés

Részletes keresés

NevemTeve Creative Commons License 2024.01.30 0 0 108

Tekerj előre a #106-ra.

Előzmény: Bölcs Árnyék (107)
Bölcs Árnyék Creative Commons License 2024.01.30 0 0 107

404 Not Found

Előzmény: NevemTeve (104)
NevemTeve Creative Commons License 2024.01.23 0 1 106

Off: A szolgáltatóm kegyes jóságában megszüntette a tárhelyemet, most itt van: Ékezetes FAQ webművészek számára

NevemTeve Creative Commons License 2016.08.15 0 0 105

Pár szó a char16_t, char32_t típusokról:

http://web.axelero.hu/lzsiga/ekezet.html#Q0149

NevemTeve Creative Commons License 2015.08.31 0 0 104
misstick Creative Commons License 2013.06.11 0 0 103

Sziasztok,

 

Tud valaki olyan alkalmazasrol (spellcheckhez hasonlo) ami egy massziv ekezet nelkuli magyar szoveget ekezetesse tud varazsolni?

 

Koszi

NevemTeve Creative Commons License 2012.10.15 0 0 100
Előzmény: NevemTeve (99)
NevemTeve Creative Commons License 2012.09.26 0 0 99
NevemTeve Creative Commons License 2012.09.06 0 0 98

+1 a htmlspecialchars-ról:

 

K: A htmlspecialchars-ról szólva, mi a harmadik paraméter, az encoding jelentősége?
V: Az, hogy fixen 'ISO-8859-1'-et kell odaírni, hogy jól működjön, függetlenül attól, hogy milyen kódolást használsz. Ez is volt az alapértelmezés az 5.4-es verzió előtt, de akkor megváltoztatták 'UTF-8'-ra, ami azt ereményezi, hogy az UTF-8-ként nem értelmezhető input-stringre üres stringet ad válaszul. (Hibaüzenet nélkül persze.)

NevemTeve Creative Commons License 2012.07.16 0 0 97
NevemTeve Creative Commons License 2012.07.16 0 0 96
NevemTeve Creative Commons License 2012.07.15 0 0 95

De lehet, hogy T/1-ben kellene írjam: használnánk... az jobban bevonná

az olvasót

NevemTeve Creative Commons License 2012.07.15 0 0 94

Az a kérdés arról szól, hogy minek ennyit "körülményeskedni" (utf-8, ucs-2, utf-16, utf-32 and others), miért nem tároljuk "egyszerűen" az unikódot.

Előzmény: DJG (93)
DJG Creative Commons License 2012.07.15 0 0 93

Khmm... "használnák"...?

Előzmény: NevemTeve (92)
NevemTeve Creative Commons License 2012.07.12 0 0 92

Meg az UTF-16-ról is pár szó:

 

http://web.axelero.hu/lzsiga/ekezet.html#Q0049

NevemTeve Creative Commons License 2012.07.12 0 0 91

+1 kérdés/válasz a Windows-ról: http://web.axelero.hu/lzsiga/ekezet.html#Q0048

 

DJG Creative Commons License 2010.05.20 0 0 90
Nem baj, annak meg lehet magyarázni, mi az a tilde. Nyilván nem látott még szótárat életében... :-)
Előzmény: NevemTeve (89)
NevemTeve Creative Commons License 2010.05.20 0 0 89
Azért azt tegyük hozzá, hogy az ilyen &-os userek szoktak rácsodálkozni arra, hogy "nem megy az &otilde!". De megy, csak éppen azt csinálja, amit kell csinálnia, nem pedig azt, amit szeretnénk, ha csinálna.
Előzmény: DJG (87)
DJG Creative Commons License 2010.05.20 0 0 88
http://www.w3schools.com/tags/tag_base.asp
Előzmény: NevemTeve (86)
DJG Creative Commons License 2010.05.20 0 0 87
Felejtsd el a második <head>-et, egyébként a második változat jó lesz. Ha mindent kiírsz &xxx; kódokkal, akkor mindig, minden körülmények között jó lesz. Charsettel csak akkor kell foglalkoznod, ha valamiért nem tetszik az ilyen kód (valóban hosszabb és a forrásban kevésbé jól olvasható, cserébe viszont bombabiztos).
Előzmény: budaiviki (85)
NevemTeve Creative Commons License 2010.05.20 0 0 86
Olvasd el a FAQ-ot, de az egészet, és alaposan!
Ahhoz már csak egy kiegészítés: egy HTML-ben két HEAD már túl sok. Egyáltalán, mi ez a basetarget?
Előzmény: budaiviki (85)
budaiviki Creative Commons License 2010.05.20 0 0 85

Sziasztok!

 

Én a kezdők kezdője vagyok a HTML terén. Rám lett bízva, hogy a cég honlapját frissítsem, indulva a nulláról. Azért már valameddig eljutottam, de most az ékezeteknél megakadtam. Ezt szeretném leírni: A Decanter Magazin a Dereszlánál.

 

Ez volt az első próbálkozásom:

<head>
<base target="_blank">
</head>
<body>
<p>
<a href="hun/menu_tartalom/hirek/miller.pdf"
target="_blank">A Decanter Magazin a Dereszlánál<a/>
</p>

Nem volt jó, a két á betűt nem írta ki.

 

Utána próbáltam ezt:

<html>
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2">
</head>
<head>
<base target="_blank">
</head>
<body>
<p>
<a href="hun/menu_tartalom/hirek/miller.pdf"
target="_blank">A Decanter Magazin a Dereszl&aacute;n&aacute;l<a/>
</p>

 

De ez sem jó.

Tudna valaki segíteni?

 

Köszönettel:

Viki

titkom Creative Commons License 2009.09.17 0 0 85
OFF - nagy levegő...és ON
DJG Creative Commons License 2009.08.13 0 0 84
PHP-ben előfordulhat (eléggé le van maradva ezen a téren, ez igaz), bár ezt nem láttam előfeltételnek kitűzve, például APS.NET-nél nincs ilyen baj (PHP 6-nál sem lesz már, remélhetőleg, ahogy nézem az ígéreteket). Én is sokat dolgozom PHP-vel, persze, ezzel meg kell küzdeni, de a megoldás akkor sem az, hogy ragaszkodunk a régi, ma már bizony gányoltnak nevezhető megoldásokhoz. Ha felhasználóval kapcsolatot tartasz, adatbeviteli mezők, bármi hasonló, akkor ma már alapvetően unikódot kapsz mindenhol, a weboldalnak kell ehhez alkalmazkodnia, nem fordítva.

Nem véletlenül mondtam, amit mondtam, de hát te írod, a te dolgod. Én továbbra is fenntartom, hogy a hátteret nem ismerő, nem ismertető egymondatos válaszok nem elegendőek arra, hogy a kérdező megértse a probléma lényegét, és ennek megfelelően intelligens döntést hozzon, toldozgat-foldozgat-e tovább egy idejétmúlt megoldást, vagy még időben gondoskodik arról, hogy minden egységesen és a jövőt is kiálló módon működjön.
Előzmény: NevemTeve (83)
NevemTeve Creative Commons License 2009.08.12 0 0 83
Azért ennyire nem fenékig tejfel az élet, ha változó hosszúságú kódolást használunk, akkor például a stringkezelő függvényekhez is hozzá kell nyúlnunk (Q0002).
Előzmény: DJG (82)
DJG Creative Commons License 2009.08.12 0 0 82
Értem, de amint írtam, akkor is hibásnak tartom a megközelítést. Egy ma írt, mai kérdésekre felelő leírásban első, második és harmadik helyen az UTF-8-at kell említeni, mint egyedül univerzális és minden körülmények között megbízható kódolást (különösen azért, mert magyar a nyelvünk, ahol ékezetes problémák vannak).

Ezzel szemben te sokadlagosnak említed, éppen fordítva, mint kellene.

A 1252-t mint történelmileg kialakult, mára lehetőség szerint teljesen kerülendő kódlapot kell megemlíteni csak. Pontosabban, minden kódlapot kerülendőnek kell megemlíteni, mert mindegyik kontextusfüggő kényszermegoldás volt a tényleges, általános, minden körülmények között használható megoldás megjelenése előtt.
Előzmény: NevemTeve (81)
NevemTeve Creative Commons License 2009.08.12 0 0 81
Akkor nem volt elég világos, hogy mi is ennek a FAQ-nak a célja; ez nem valamiféle bevezető és kedvcsináló akar lenni a különféle kódolásokhoz, hanem életből vett konkrét kérdésekre adott válaszok gyűjteménye... a prog.hu-n naponta van egy olyan kérdés, hogy 'nem mennek az ékezetes a szájtomon, pedig már összevissza kapkodtam, mindent átállítottam és vissza'...

Legutóbb az utf7-et hozta fel valaki, bár később kiderült, hogy tévedésből..
Előzmény: DJG (80)
DJG Creative Commons License 2009.08.12 0 0 80
Csak a lényeget nem mondod el továbbra sem, amit például én röviden összefoglaltam itt alant, hogy mi ez az egész Unicode, mire való, miért alakult ki, valamint mik voltak ezek a különféle kódlapok, milyen igények és kényszerítő peremfeltételek hozták létre őket. Vagyis, az egész lényege hiányzik – ehhez képest az, hogy UTF-7-ben hogy néz ki a tükörfúrógép, érdekes, de huszadlagos kérdés.
Előzmény: NevemTeve (79)
NevemTeve Creative Commons License 2009.08.11 0 0 79
Ismét bővült, például az UTF7-ről minden fontosat leírtam: Q0010
Előzmény: NevemTeve (78)
NevemTeve Creative Commons License 2009.07.19 0 0 78
Köszönöm mindkettőtök hozzászólását, apróbb módosításokat hajtottam végre; az adatbázisokról kellene még írni valamit, én speciel Oracle-t használok PHP-ből, de a legtöbb webművésznek a MySql-lel van gondja... na majd meglátjuk.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!