Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

light1994 Creative Commons License 2023.10.24 0 0 729

Sziasztok!

Nem rég vettünk egy 5-s Golfot (GT sport 1.9TDI 105LE). Sajnos mi nem igazán értünk ilyen szinten az autókhoz, ezért tőletek kérnék segítséget.
Elméletileg mi vagyunk a második tulaj, az autó szép állapotban van, de rögtön az első héten jöttek a problémák. Második nap check engine lámpa P0234 hibakód, Turbo Overboost, és az autó nem akart menni, letiltott 3000-es fordulatnál folyamatosan. Ekkor visszavittük a régi tulaj szerelőjéhez és az lett a vége hogy új turbot tettek bele mert a régi nem volt jó, hiába takarították ki. Ekkor ki próbáltuk és az autó tényleg rendesen ment, el is hoztuk. Két napra rá újabb check engine lámpa de ekkor már P0299 hibakód, Turbo Underboost problémával. Ekkor már bevittük a Valkswagen hivatalos szervizébe, ahol több mint egy hétig bent volt nézegették, vizsgálták, de nem igazán tudták megmondani, hogy mi lehet a probléma, mert a turbo működik, de valamiért nem megy az autó rendesen. Mondtak egy alkatrészt hogy "talán az megoldja a problémát ha kicserélik, de nem tudják 100%-ra garantálni. Ennek a cseréje majd 800 euró lett volna (Igen, elfelejtettem írni, hogy Spanyolországban élünk), amit mi nem szerettünk volna kifizetni, ezért csak egy másik probléma javítását kértük és miután jeleztek elhoztuk az autót. Na itt lesz érdekes a sztori, mert ugye az ember azt hinné, hogy ha már gyári Valkswagen szervíz, akkor 1: meg tudják mondani mi baja lesz az autónak és nem pedig, azt hogy talán ez vagy az megoldja, aztán ez addig megy míg mégegy kocsi árát kifizetjük nekik, 2: igényesen és megbízhatóan dolgoznak. Na ebből a kettőböl semmi sem sikerült. Úgy kaptuk vissza az autót, hogy az úton hazafelé szét esett a kipufogógáz elvezető cső és a kocsi konkrétan megszűnt menni, így autómentő vitte immáron újra a volt tulajdonos szervizébe, illetve a kormányban is kicseréltek valamit amit kértünk, de a kormányt nem sikerült rendesen összerakni, kb két darabban volt.

Mindegy, jó tanulság volt, hogy nem feltétlen jobb a drágább.....
Sajnos a régi szerelő sem tudott rájönni, mi lehet a probléma, mert amit a Valkswagen mondott azt kicserélte és ugyanúgy nem megy az autó. Egy dolgot tudott tenni, egy alkatrészt kikötött a rendszerből (sajnosa nevét nem tudom mivel nem értek hozzá, talán EGR szelep, de elvileg ez az az alkatrész ami kötelező ezekben a PD TDI motorokban hogy csökkentse a károsanyag kibocsátását az autónak) és így most megy az autó mint új korában, de nem tudta megmondani, hogy ez mitől van, mivel ez az alkatrész is új, most lett cserélve.
Esetleg valakinek van valami ötlete hogy mi okozhatja a problémát? Vagy hogy mit lehet ezzel tenni?

Előre is köszönöm a segítséget.

kocsányostölgy Creative Commons License 2023.08.05 0 0 728

A zárak sűrűn tönkremennek!

Előzmény: Krisimon77 (723)
kocsányostölgy Creative Commons License 2023.08.05 0 0 727

A biztosítékokat a műszerfal jobb oldali oldalfala mögött találod!Ki kell pattintani az oldallemezt!Utána lelámpázod!

Előzmény: Balog Dzsyna (725)
kocsányostölgy Creative Commons License 2023.08.05 0 0 726

Nem működnek a fűtés szabályozó motorok!Legalább 4 van belőle!Nekem is ez a problémám,úgy volt hogy cserélem a motorokat,de feladtam!Ki kell venni hozzá a műszerfalat komplett!Nem az órákat!Még a kormányt is ki kell szerelni!Azért adtam fel!Légzsák stb.stb!Egy mebernek egy műszak a kiszerelés!Majd megcsináltatom!Ráadásul valahol a klíma gáz is el ment!

Előzmény: _lala_ (712)
Balog Dzsyna Creative Commons License 2023.07.05 0 0 725

Sziasztok golf 5 plusszomba elment a rádió 

2005 1.4.benzin tudna valaki segíteni hol találom a biztosítékot?

 

Tmek Creative Commons License 2023.05.10 0 0 724

Üdv. Egy Golf Plus 1.6 benzin 102 le 2006-os autóm van. A hátsó ablaktörlő folyamatosan töröl,ha ráadom a gyújtást,ha leveszem leáll.A biztosíték jó,ha kiveszem leáll.Hiába kapcsolgatom a kart be-ki nem reagál,csak folyamatosan töröl gyújtáson.A hátsó mosó működik.Találkozott már valaki ilyen problémával,mi lehet a gond? Válaszotokat előre is köszönöm.

Krisimon77 Creative Commons License 2023.04.08 0 0 723

Sziasztok!

Valami ötlet, miért nem záródik le az 5 ös Golfom csomagtartója?

grandegabor1 Creative Commons License 2023.03.30 0 0 722

Üdv. Alap lúzerként írok, már csak, azért mert bő 1 hete vagyok tulajdonosa egy 2008-as évjáratú 1,4-es autónak. Régebben volt egy VW Touranom, de az nagy csalódás volt. Sajnos az előző gazdája nem volt "gondos gazda".

Na,..... a lényeg, hogy lenne kérdésem bőven. Nem olyan, mint a "lentiek". Nem tudok segíteni a szellőzőmotorok beállításával, de érdekel, hogy pl. ki mennyi km után cserél olajat és mit. Benzines lévén gyújtógyertyát mikor cseréltek?

Tudom mind benne van a szerviz könyvben.... apropó...valakinek van letölthető, elküldhető verziója? Tudom lúzer vagyok, de hátha.....

   

kocsányostölgy Creative Commons License 2023.03.27 0 0 721

Nyáron mikor jó idő lesz,megírom!

Előzmény: timeacsonka (711)
kocsányostölgy Creative Commons License 2023.03.27 0 0 720

Majd ha jó idő lesz,az enyémnek nekiállok! Ugyan ez a probléma,de itt senki nem válaszol! Villanymotorok mozgatják a levegő irányító füleket a fűtőtestben! Van 4 darab.Ebből három nem működik nálam, a kiolvasó OBD szerint! Nincs páramentesítés sem.Bal oldalon és jobb oldalon is van két-két motor!A jobb oldaliak elég rossz helyen vannak!Mindkét oldalon le kell bontani a műszerfal alját! Csak úgy férni hozzá! A bal oldal a kritikus!Ha meleg lesz,csak akkor feszegetjük a műanyag burkolatokat.Nem szeretném eltörni! Ezért kicsit később,meg mondom,melyik motor mit csinál!Szétszedem! A zárakat is megcsináltam mindet!

Előzmény: timeacsonka (711)
kocsányostölgy Creative Commons License 2023.03.09 0 0 719

Halott ez az oldal is!Válasz sehol!

Előzmény: kocsányostölgy (708)
kocsányostölgy Creative Commons License 2023.03.09 0 0 718

Elég halott ez a fórum! Kérdés van dögivel,de válasz nem jön !   

kocsányostölgy Creative Commons License 2023.03.06 0 0 717

Én is ezzel küzdök!Állító motor bajok vannak!A jobb oldal még csak Istenes!Baltól hozzáférni nem egyszerű!

Előzmény: timeacsonka (711)
kocsányostölgy Creative Commons License 2023.02.28 0 0 716

Ma kiolvasták a kódokat! Ettől még nem vagyok okosabb! 01809  Léptető motor,hőmérséklet szabályozó! Melyik oldal,fent vagy lent?  01272 Léptető motor közép csappantyúja !!Hol,melyik? 00710 Szabályozó motor,páramentesítő Hol,és melyik az a motor?  Ha tudja valaki,köszönet,és hála!

Előzmény: kocsányostölgy (715)
kocsányostölgy Creative Commons License 2023.02.26 0 0 715

A fűtéssel ugyan ez a problémám! Bal oldalt csak hideg jön!Melyik motor állítja azt az oldalt?Merről kell megbontani!Jobb oldalt is csak langyos.Jön ezekből a szokásos Wolksvagen forró levegő?Az ajtózárat mind megszereltem,a motorokat kijavítottam! Valaki letudná írni hogy melyik motor hol mit állít?Mert van vagy 4-5!!!!!!!!!!!

Előzmény: timeacsonka (711)
_lala_ Creative Commons License 2023.02.09 0 0 714

Létezhet, hogy valamelyik fűtés állító motor add ki ilyenhangot? 

 

Igen, pont ez történik. Kis villanymotorok lapátokat állítgatnak bent. Indítás után, vagy ha átállítod a klímabeállításokat, akkor 10-20 másodpercig ez teljesen normális.

 

Előzmény: zolig88 (709)
_lala_ Creative Commons License 2023.02.09 0 0 713

Levettem az akkut és azóta egy sárga kormány jel világít a műszerfalon. Mi lehet az oka?

 

Nem mentél még eleget utána az autóddal. Elindulsz, pár kormány eltekerés után (néhány sarok) megint megtanulja az autó, hogy a kormány elfordulását érzékelő jeladóból milyen jel jön, és elmúlik a sárga lámpa. Addig azok a funkciók, amikhez erre az információra szükség lenne (pl. ABS/ESP) nem fognak teljesen működni.

Előzmény: doboz78 (710)
_lala_ Creative Commons License 2023.02.09 0 0 712

1. a vezető oldalon csak hideg levegőt fúj a dupla digit klíma, az anyósülésen meleget. Miért lehet ez?

 

Mert valami tönkrement benne. Legalább 50 különféle módon tud tönkremenni az autód, hogy az ezt eredményezze. Az autódban van kb. 15-20 darab számítógép. A jó hír, hogy ezektől meg lehet kérdezni, hogy ők mit érzékelnek (pl. érzékelik azt, ha valami állítómotor nem reagál, amikor azt mondják neki, hogy mozdulj). A rossz hír, hogy kell hozzá eszköz, amivel ki lehet olvasni, és kell hozzá szaktudás, hogy a kiolvasott érzékelésekből lehessen tudni, hogy mire kell ránézni.

 

2. ajtócsre volt a teljes jobb oldalon, nem működik a kp-i zár a távirányítóval,(3 gombos)  ha kulccsal bezárom és kinyitom akkor meg riaszt megállás nélkül, csak a csomagtér nyitó gombbal áll le.

 

A kb. 15-20 darab számítógépből minden ajtóba is jut egy. Ha kicserélsz egy ajtót komplett, és az elektronikát a régiből nem szereled vissza, akkor ezt a számítógépet is lecserélted. Mivel ezek nem minden autóban pont egyformák (pl. egyes számítógépek az autó felszereltségétől is függenek), és beállítások is vannak bennük, így egy ilyen csere után a beállításokat ellenőrizni kell, esetleg felszereltségkülönbség esetén mégis inkább visszarakni a régit. Ellenkező esetben vagy működik minden, vagy nem.

Előzmény: timeacsonka (711)
timeacsonka Creative Commons License 2023.02.08 0 0 711

Sziasztok!

VW Golf V trendline 2004-hez kérném a segítségeteket.

1. a vezető oldalon csak hideg levegőt fúj a dupla digit klíma, az anyósülésen meleget. Miért lehet ez?

2. ajtócsre volt a teljes jobb oldalon, nem működik a kp-i zár a távirányítóval,(3 gombos)  ha kulccsal bezárom és kinyitom akkor meg riaszt megállás nélkül, csak a csomagtér nyitó gombbal áll le.

 

Köszönöm a segítségeteket!

doboz78 Creative Commons License 2023.02.07 0 1 710

Sziasztok!

 

Levettem az akkut és azóta egy sárga kormány jel világít a műszerfalon. Mi lehet az oka?

Előzmény: Zsiri007 (100)
zolig88 Creative Commons License 2023.02.03 0 0 709

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni! Vásároltam egy 2004 -es golf v -öt, a következő dolog történik, gyújtás ráadást követően elkezd a klíma vezérlő mögül fura hang hallatszódni, leginkább ahhoz tudnám hasonlítani mint a számítógép merevlemeze mikor mozgott az író/olvasó fej? Létezhet, hogy valamelyik fűtés állító motor add ki ilyenhangot? 
Előre is köszönöm a segítséget mindenkinek, ha valaki szán rám pár percet és tudatában van a jelenség miértjével! 

kocsányostölgy Creative Commons License 2023.01.31 0 0 708

Új vagyok! A hétvégén vettem egy Golf 5 trendlinet! Nem tudom az ajtókat lezárni a távirányítóval!A kulcs csak a bal elsőt zárja,ha kulccsal próbálom!Olvasgattam itt,de nem igazán találok semmit! Olvastam az ajtókban levő gumi dugókról!Itt csak egy ajtóban van benne,és a gumin egy lakat van!Ott benyúltam,és megnyomtam egy piros műanyagot!Utána valahogy bezáródott,de ki sem nyílt!Kezdtem ideges lenni!!!Végül belülről 2.nekifutásra ki nyílt!Mi az ott az ajtóban?Géppel helyre hozhatók ezek a zárak?A jobb oldal egyáltalán nem működik,lehet hallani hogy akar dolgozni,de nem bír!!Csak a bal hátsó és csomagtér záródik::Így használni sem merem,hogy nem zárható!Segítséget kérnék a megoldáshoz!                                                         

Vadfingszag Creative Commons License 2022.10.27 0 0 707

Sziasztok! 

Vw golf 5 műszerfalon 100 km/óra után megjelenik egy (figyelmeztető) német szöveg, csippanással. Ha újra átlépem a 100at ismét. Elég idegesítő. Ki lehet vhogy kapcsolni? 

Köszi

svzed Creative Commons License 2022.10.26 0 0 706

Sziasztok!

 

Kedves VW tudorok!

Előre elnézést, ha hülyeséget kérdezek.

A kérdésem az lenne, hogy az én 5-ös VW golfomba, ha volt tekerve a km-számláló akkor van-e esetleg ennek valamilyen módja, hogy kiolvassam a valós futott km-t?

 

Üdv,

Zed

azrazel Creative Commons License 2022.10.16 0 0 705

Közben megoldódott a második probléma. A belső LED-es megvilágitás okozta a zavart a rendszerbe. Ezek lecserélése régi hagyományos izzókra megoldotta a problémát. 

Előzmény: azrazel (703)
davtsik Creative Commons License 2022.10.07 0 0 704

MK60EC1 abs-ben a 17 bájtos AD / AE cikkszámosak hibás sorozat. Legolcsóbb megoldás ha veszel egy másik  bontottat de nem ugyan ilyen cikkszámosat. Javíttatása is drága. Mielőtt cseréled vagy cseréli a szerelőd a kódolásást mindenképp mentsétek ki!

Előzmény: béla012 (701)
azrazel Creative Commons License 2022.05.23 0 0 703

Üdv!

 

Egy kis segítségre lenne szükségem. Adott egy Golf 5-ös, 1.9 tdi 90hp. A következő 2 hibát produkálja:

- az első két ablakot mikor húznám fel, random ő úgy gondolja, hogy inkább leengedi 1/4-ig (mint ha úgy érzékelné, hogy becsípott valamit, gondolom én), az üvegek nem szorulnak, emelő mehanizmus is lett cserélve bal oldalon és nem segített semmit. Hátsó két ablaknál ilyen probléma nem jelentkezik.

- az elmúlt 1-2 hónapban nem tudni miért, de kb csak fél méterről lehet távirányítóval bezárni az autót. Kizárás működik akár 10méterről is, de a bezárás nem. Elemet már cseréltem, hiába.

Ha esetleg valakinek lenne valami ötlete mi okozza e hibákat, megköszönném :)

Butyiba Creative Commons License 2022.03.18 0 0 702

Szia, Egykicsit késve válaszolok de megoldódott és a hátsó ajtó kilépőfény a komfort modulba van bekötve. VCDS-el aktiválva tökéletes. Sajnos a kábelezés sok időt vesz el mert az ajtó külső borítását is le kellett venni hogy a a vezeték átfűzhető legyen.

Előzmény: davtsik (699)
béla012 Creative Commons License 2022.03.16 0 0 701

Üdv. Volt már valakinek ABS-gondja? 5-ös golf plus

Juhi317 Creative Commons License 2022.02.16 0 0 700

Golf v 1.4 fsi vagy 1.6 szivó benzines?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!