Keresés

Részletes keresés

Nemka Muzik Creative Commons License 2013.07.22 0 0 30

Na, én meg úgy ösmerem, hogy:

 

"A sör nem alkohol,

 a tészta nem étel, 

 az asszony nem ember,

 a medve nem játék."

 

Majdnem ugyanaz, de mégis...

Előzmény: playgirl1234 (29)
playgirl1234 Creative Commons License 2013.04.09 0 1 29

Már bocsi de ez nagyon nem igy van :)) :))

 

1. A sör nem ital.

2. Az asszony nem ember.

3. A medve nem játék.

Előzmény: Törölt nick (15)
dszysssz Creative Commons License 2009.06.22 0 0 28
"Kaptam gombát" (erdei gyümölcsöt). Nem találtam, nem szedtem - KAPTAM!
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.24 0 0 27

Hogy bántottál volna meg, ezt így mondja minden székely, akár a fenyő, inkább törik derékbe, mint meghajoljon...

 

De most azt hiszem, a szekér egy kicsit megelőzte a lovakat. (valami nem jól van)

 

Egy másik mondás, nem mondom örömmel, de: Mindenkinek kerül, aki sirassa. Sajnálom...

 

Előzmény: Törölt nick (26)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.24 0 0 26
Ezt 17 évvel ezelőtt mondta először, majd sokszor a csíki barátom, aki már nincs közöttünk.

Azóta sokszor emlegetem, mert igazi székely tartása volt.

Bocs, ha megbántottalak.

Előzmény: Törölt nick (25)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.24 0 0 25
ezt ösmerem, barátom, én is csak törni tudnék
Előzmény: Törölt nick (24)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.23 0 0 24
Látom kevesen jártak ott ahol én, mert székely barátom kedves mondását nem hallottátok: „A székely ember nem hajlik, csak törik.”

sziszokam16 Creative Commons License 2007.02.22 0 0 23
ez jo ezt ismerem nalunk itt szengyorgyon a bisztroban hallottam eloszor s azota meg hanyszor......kosz h eszembe juttattad az edes emlekeket
Előzmény: Törölt nick (15)
artforwho Creative Commons License 2007.01.01 0 0 22
Itt már...
Cigaretta sincs
Csak csikk .


Az EU- ban


Visszaveszünk Mindent Csitt
artforwho Creative Commons License 2006.12.28 0 0 21
bodog új évet, minden bodog-bodogtalannak
dr poljakov Creative Commons License 2006.12.21 0 1 19
Eridj az útból ides fijam, mer olyan fülest adok, hogy oda is becsöngetsz, ahol ház sincs.
ZöPö Creative Commons License 2006.12.14 0 0 18
Én kérek elnézést, hogy "kötekszem". Az egyetlen mentségem, hogy AZ ÉDES MAGYAR ANYANYELVÜNKÉRT TESZEM. :-)
Előzmény: Törölt nick (17)
ZöPö Creative Commons License 2006.12.14 0 0 16

Sírva könyörgök: melléknév, kis kezdőbetű!

Előzmény: Törölt nick (15)
artforwho Creative Commons License 2006.11.18 0 0 14
idézet:
itten semmi kiutat nem lehet talalni. szerintem ennel rosszabb mar nem is tud lenni. ha valaki tud, akkor ki vele.

- " ...összegezve az elhanzottakat" , javasólnám, egyezzünk meg abban, hogy ugyan viccelődünk itt a Christhián félékkel, ( a valóságban igazándiból inkább ők velűnk)...
Azt akarom csak mondani, hogy nekünk tulajdonképpen nem a románokkal van osztani sem szorozni valónk. Mert ahogy Erdélyt sem ők vették el és Havasalfőldet sem ugyanugy nem is ők fogják visszaadni ...

Amit én hírdetek, ugyanazt egyébként mint magán személyként is az egy paranormális ganédomb igen, ahogy mondom...Egy szkizofréniás állapotban, delirium tremens vagy nevezzétek ahogy jólesik . Esetleg fekete mágia . Mindenesetre sokak sorsát "eintéztem" ...Jóslat , igen pontosanugy mint a mesében vagy mint a legendákban . Nem viccelek, naaa...Ez pont olyan mint amikór
azt a nemtomhotyhívjákot máglyán égették el mert azt állította , hogy a Föld kerek ..
Vagy akár Jézus Krisztus, ha volt, azért feszítették keresztre, mert azt monta ő a mindenható...Te amit rosszúl mondok , szóljatok, " Asztamindenit " ...
Engem aligha fogtok keresztre..s meg még mágiára sem kívánkozok. De nem is tartok ettől : elég " jól megy a kezem", még ...
Jól tudok pofozni...
Az utólsó aki nekem köszönheti végzete korai beköszöntését, hogy így fogalmazzak az a Szabadság napilap nemrégiben elhunyt főszerkesztője, hogyishívták na, Áron, Balló Áron, nyugodjék békében...
Az első akit elintéztem az Francois Mitterand francia államfő volt. Ugyanis ez az "esemény" 1995 -ben tőrtént...
S még ami katasztrófa tőrtént azóta azt
egy szálig én rendeztem...Ezen az alapon amint már elmondtam : KORMÁNYT alapítottam, tunk kétezeregyben, az RMDSZ -es tisztségviselőkkel, képviselő is vót köztük.
Jelenleg EU képviselő ...
Faszonrugni is tudok, hiszen ezt tanúltam az elemiben, ezenkívűl voltam megyei olimpiászos matekes , később költő és még zeneszerző is leszek ha ...
Családomban divatózott a kűzdősport, apám anyám boxoló, csak egy kicsit szét vagyunk,
na így magyarosan...
Nevem megadom:
Gál Ferenc - ez a becsületes
vagy
Atkári Farkas -Samu, báró
így is ismer pár eremdéeszes öreg,
szóval Kolozsváron utánam lehet kérdezni,
azt mondják majd: az egy nagy tekergő

persze nem mindenki ismeri ezt el, ajánlom
annak aki kérdezősködi akar utánam a következő személyek nevét , akík barátaim és többé kevésbé hivatalos állást tőltenek be:
Pálffy M. Zoltán,
( az igazi grófi család sarja ) valami igazgatóféle a Prefektúrán, RMDSZ es
Schwarz Róbert, szenátori titkár
Pálffy Károly , Somogyi Gyula- városi tanácsosok..
Mátis Jenő is...Nemtommi...De ,Eléggé tisztel
amióta beigértem neki egy orrbazavarást...
De komolyan ...
Goger Ferenc, Friczi, titkár..
Sebesi Karen Attila, bár ...Kituggya ...
Dáné Tibor Kálmán, ez a legujabb barátom...
Molnos Lajost is ismerem mintha
Farkas Zoltán, agronómus, nagyon jó fejnek tartom, főleg amióta kiderítették , hogy párttitkár volt Ceau idején..Ezt viszont asszem én " csináltam" neki...A "mágiá" val [csíííz] Ezennel bocsánatot is kérek ...
S még kettő :
Bartha Margit ,aki őrűltem szerelmes belém
és
Fodor Judit, szenátori titkár ...
Tauffer Gyulát , aki Donát kerűleti RMDSZ tótum faktuma...
Ezek ismernek közelebbről ...

Kösz hogy elolvastad ...
____________________
- szeressük egymást,
minden nap egy mást
artforwho Creative Commons License 2006.11.16 0 1 13
ezt az 1. székely mondta :
Én eccer nekiálltam székelykapúlábat faragni bicskával, és kijött a gazda, akkora sallert nyomott, hogy a kerítésnek vélletlenül azt mondtam, hogy nyerítés.
artforwho Creative Commons License 2006.11.14 0 1 12
Édesanyám, basznak a lovak.
Ne nézzed kislányom.
De fáj .


Mikor lessz félcipőm édesanyám?
Mikor féllábad lessz fiam.
Addig mit huzzak fel?
Két vödör vizet,mert mosni akarok
artforwho Creative Commons License 2006.11.14 0 0 11
Nekem nagyapám volt székely :


Hősünk, szval én, egy komahalált szemvedtem el...Valóban pszihedelikus, s az is igaz, hogy szeretek jópofa lenni...Mindenesetre bizonyos elég legmagasabb rangú RMDSZ tisztviselők, "kollegák" voltak ebben az ügyben, s nincs kizárva, hogy még lesznek...A reformhoz, esetleg annyi köze van , hogy ...Hát én református vagyok... Megasztán miféle reform, ez olyan blabla..
Mondom, komahalál, szeszesital és szex , buli, meghaltam, idegileg kiakadtam ...És szerelem...Kis huszéves orvostanhalgató nőci,
szóval ezt az állapotot ( koma) kiprovokáltuk ! Olyan spiritizmus féle formában, ketten, hárman ...Ötön, csak kettőé volt a főszerep, én meg az a ...Péntek este volt , éjfél, jósóltam vazze !!!
Erről van szó, jósóltunk, mármint...Egy csomó embernek "elintéztem" a sorsát, soknak
pozitiv irányba és ugyancsak sokat kikészítettem.
Mindezt nem itt mondom el előszőr, a Kolozsvári RMDSZ- nél szenátortól takarítóig,
erről mindenki tud...A Szabadság napilap, a Városháza...Na kb ennyi...És ilyen " pszihedelikus" írásokat küldtem szerte az ország- világba erről az esetről .
Mondhatom, Istennel beszéltem, és teljesítette annyi kivánságomat, amennyit mertem kivánni és amennyire időm megengedte
Az a párhónapos komában pihenés nem volt,
nem aludtam nem ettem, nem szartam semmi..Első kb. két hétig ittam, vedeltem, és mozogtam , jártam. Ide oda a városban és másfele, ezt azért tartom lényegesnek elmondani mert utána, az önkivületi állapot többi idejét űlve töltöttem, szinte mozdulatlanúl...Volt minden ami kellett, nők, társaság, más nem kellett, sem kaja sem pia. Sem wc. Na mitszólsz ?!!??
És beszéltem egyfolytában, amit kimondtam az minden, beteljesedett, bejött az idők folyamán...Napról napra, emberről emberre, mintha regényt vagy forgatókönyvet írtam vagy mondtam volna...
Az RMDSZ - el ... Ez végűl is politikára megy, Erdély - t vesszük el
vagy vissza de én Havasalföldet is, s még mást is, igen igen, bevagyok rugva ... [mosolyka]
Csakazér mondtam nehogy kimoderáltasson
Asztal, egyébként tiszta igaz, csak másképp nem mondtam volna el ...
Mégannyit az reformátyus esperes aztmondta, hááá csak delirium volt, Bibza István...
A mikór mondtam neki vegyen be prófétának a reformátyus egyházba...
Egyébként azt is mi csináltuk, az istennel, s ezekkel a haverekkel és csajokkal, hogy B- ból esperes lett ...Sok rosszat tettem az biztos ... [persze-persze]
[csíííz]
artforwho Creative Commons License 2006.11.13 0 0 10
ezt egy másik mondá :

"Néhány nyarat megértem,
Én a pénzem megértem,
Anyósomat megértem,
Mint az alma: megértem"
artforwho Creative Commons License 2006.11.13 0 0 8
Ugyan az mondta :

-Igyál mert az meglátszik rajtad, ha olvasól az nem....:)
artforwho Creative Commons License 2006.11.13 0 0 6
idézet:eredetileg hozzászólt TRaian:

idézet:eredetileg hozzászólt segito:
Latom itt valami keszuloben van. Hatha meg robbanni is fog. [mosolyka]

- nemtudom, nem kéne esetleg valahova elhúzódni ezzel a készűlődéssel, még szemet szúrunk a belügyiseknek, [úristen!]
.. habár , az én részemről be is kaphatják ... [csíííz]

Ezt egy székely féle írta :
"Inkább részegen az ágy alatt , mintsem félszegen az ágyban "

egy más forumon

ez ilyen közmondásos, ugye - én ha iszok: mindent össze török...ezt tanúltam, tőrni- zúzni, az iskolában...most igyekszem elfelejteni...az elemiben ...
háborút akartam indítani, de ez POLI TIKA ....Itt ... ZENE...Ezt csak kilencediktől kezdtem el ...Most viszont mindent bele ....
A ZENE A ZENE A ZENE KELL A ZENE

De a Politika ...Marad ... Mint ARAD ...

MÁGIA ... SZART ... KAVAR ...PRÓFÉTA ...JE SUIS [csíííz] [csíííz] [csíííz]

____________________
Előzmény: dominuss (5)
dominuss Creative Commons License 2005.12.17 0 0 5
Úgy állsz ott mint lóf@sz a lakodalomban.
BAJAI 'SAJÁTNEVES' Creative Commons License 2005.08.22 0 0 4

 

Adjék a Jóisten minden jót,

Minden likba jó dugót!

 

 

dr poljakov Creative Commons License 2005.05.19 0 0 3
Te is mindig ott járkálsz, ahol az ördög köszörüli a f.szát.

Mondták arra a kisleányra, aki a tűzről levett, forró levessel teli bogrács mellett szaladt el.
dögöcske Creative Commons License 2004.12.16 0 0 2
Messziről jött ember azt mond amit akar.
Gurg Creative Commons License 2004.08.05 0 0 1
Székely szarta a magyart!

Olyan hideg volt, hogy a kutya eltört a kanyarban!
Előzmény: dr poljakov (-)
ZeroMan Creative Commons License 2004.03.17 0 0 0
Jöhet a többi szólás-mondás !

Zero (0) twenty(20) ;-D

dr poljakov Creative Commons License 2004.01.21 0 0 topiknyitó
"Jámbor pásztor mellett gyapjat szarik a farkas."

Ha igaz, amit sejtek, akkor ez igencsak székely mondás. Egy mesekönyves lemez szövegmellékletében olvastam és annyira megtetszett, hogy gondoltam, keresek még pár ilyet.

Az idézet Berecz András: Felítő (Kőkertben liliom II.) c. lemezéből való. Majd még nézek pár ilyet.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!