Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2018.10.17 0 0 334146

Amugy gondolom az tortent, hogy menet kozben kigyulladt az auto, a csavokam kiugrott, aztan az auto meg sebessegben maradt es elindult.

Előzmény: Törölt nick (334144)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2018.10.17 0 0 334145

Miből látod, hogy "pre LCI"?

Előzmény: Törölt nick (334144)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.17 0 0 334144

Nem kell talalgatni, a kepeken egy pre-LCI E91 van, annak pedig 2008ban abbahagytak a gyartasat. 

 

Meg csak nem is SUV. 

Előzmény: GPS (334141)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2018.10.17 0 0 334143

Simán lehet életszerű, és, mint írtam, adott esetben nem megfizethetetlen. Én nem ismerem amúgy jól a bömösöket, de a hátulról látható nem túl jó kép alapján azért szerintem ez nem egy öreg autó - ez valami most is futó, vagy legfeljebb utolsó előtti modell lehetett.

Előzmény: GPS (334141)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2018.10.17 0 0 334142

Én azért nem lennék ilyen sarkos, biztos vagyok abban, hogy a bömösnél figyelik az ilyen eseteket, és próbálják is a tanulságokat beépíteni. Az ilyen problémák meg sajnos velejárói az egyre katasztrofálisabban elbonyolított kocsiknak... 

 

A Casco-t sokszor azért 5-6-8 éves kocsira is megkötik, és van is értelme - az ára pedig messze nem annyi, mint gondolnád. Ha például meglévő kocsiról váltva jó magas bónuszokkal (pl: B10-es kötelezővel) lépsz át új autóra, és még fővárosi-nagyvárosi sem vagy (legalább papíron) - meglepően alacsony árakat lehet kapni. Nekem jelenleg egy kb: 12 milliós listaárú új kocsira írd és mond 98 ezer körül van az éves teljes körű Casco és GKFB együtt - ehhez képest a cégautó-adó havi 22 ezer...

De ránézésre látszott azon a BMW-n, hogy valamelyik viszonylag új modell, ettől persze még lehetett 3-6 éves, ki tudja, mennyit futott is.

 

Ja, még egy adalék az akku-vitához - most hétvégén fingott ki a Rollsban az akku végleg, ma cseréltem ki újra... A kipurcant akku 2005-ös volt... Eddig bírta gond nélkül - az is igaz, hogy ez alatt ment a kocsi kb: 40 ezret összesen, garázsban állt, és rendszeresen intelligens-regeneráló töltőre volt akasztva.

Előzmény: GPS (334136)
GPS Creative Commons License 2018.10.17 0 1 334141

 

A kepek alapjan ez egy legalabb 10 eves BMW volt, de inkabb regebbi. 

 

Egy 10 éves bőmősre köt valaki akkora Casco-t, amelyik még egy harmadik félnek okozott kárt is téríti?

 

Életszerű ez, szerinted?

.

Előzmény: Törölt nick (334138)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.17 -1 0 334139

"Shadow-tól tudjuk, hogy tervezési hiba márpedig nincs."

 

Ne hazudj.

 

"Persze hogy új volt a bőmös"

 

Mondom, ne hazudj.

Előzmény: GPS (334136)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.17 -1 0 334138

"A képek alapján ez egy új bömös volt."

 

Micsoda szakertok vagytok baszki.

 

A kepek alapjan ez egy legalabb 10 eves BMW volt, de inkabb regebbi. 

Előzmény: advocatusdiaboli (334134)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.17 -1 0 334137

Moszkvaban Mercedeseket osztogatnak...

Előzmény: GPS (334130)
GPS Creative Commons License 2018.10.17 0 1 334136

 

Azt hiszem, lesz a cég mérnökeinek mit átgondolniuk, módosítaniuk.

 

Hát a BMW tervező-mérnököknek biztos, hogy nem kell aggódniuk - mert Shadow-tól tudjuk, hogy tervezési hiba márpedig nincs. Max mi nem értünk hozzá.

 

Illetve ha létezik is tervezési hiba, az is csak femto-százalékban fordulhat elő - de az se soha a BMW-nél.

 

Tehát a BMW tervezőknek nincs miért izguljanak - mert a sorozatos tűzesetek vélhetően a szakszerűtlen vezetés, vagy más, a BMW-től teljesen független okok miatt fordulhatnak csak elő.

 

Persze hogy új volt a bőmös - hisz ki köt egy ilyen átfogó Casco-t egy régebbire?
Ennek az éves Casco-ja annyiba kerülhet, amennyiért más működő autót vásárol - friss műszakival.

.

Előzmény: advocatusdiaboli (334134)
rev251 Creative Commons License 2018.10.17 0 1 334135

Érdekes, hogy varsóban csak most bontják. volt rá 20 évük, és ott nem olyan szepegő, merjünk kicsik lenni kormányok voltak, mint itt az Antallék vagy az MSZP-s

 

Az LNG hír érdekesebb, de ne feledd, van Lenyelországnak egy új LNG kikötője, bő 1 éves (legföljebb 2).

És az USA alighanem dömpingáron adja a földgázt (az oroszok meg a németek orra alá egyszerre borsot törve).

Az ilyenek ára ott is politikai kérdés, nem csak az oroszoknál.

 

Átszámítás durván 1 normálállapotú gáz m3 kb. 0.65-0.7 kg, tehát 1 milliárd m3 az 0.7 millió tonna. Tehát 3 milliárd m3 szerződött LNG szállításról beszélünk, lengyel kikötőbe (melynek a teljes fogadóképessége évi 5 milliárd m3)

 

Másfelől a magyar földgázfogyasztás 13 és 7 milliárd m3/év közötti (2003 a tetőpont, 2014 vagy 15 a mélypont), 2017-18 valahova 8-9 milliárd közé sikerül. Téli, igen hideg napokon  napi 60-70 millió m3 egyébként

 

 

A lengyel népesség a magyar négyszerese, iparuk is van, ellenben szenük is  - simán lehet kétszeres a gázszükséglet, legyen durván 20 milliárd m3/év. A baromi nagy becsült palagáz készletet (1920 mrd m3) tudtommal még nem bányásszák ott sem

 

 

 

http://www.mindentafoldgazrol.hu/ellatasbiztonsag/foldgazszallitas/magyarorszag-ellatasbiztonsaga

 

ebben sajnos nincs fölgázhasználatra bontás, csak primerenergia

https://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php?title=Energy_production_and_imports/hu

Előzmény: zöldkomcsi. (334127)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2018.10.17 -1 1 334134

A képek alapján ez egy új bömös volt.

Ilyen azért megesik, de az biztos, hogy tűzesetek szempontjából a bömös mostanság nem homorít túl szépen. Amit adatokat látok, az alapján sanszos, hogy az olasz szupersportkocsik (Ferrari-Lambo) után ez a legkigyulladósabb márka az új kocsik körében, nem véletlen a koreai lépés - ami példátlan, ilyen még soha egy autómárkával sem fordul elő sehol a világon (hogy gyúlékonyságra hivatkozva kitiltották helyekről).

 

Azt hiszem, lesz a cég mérnökeinek mit átgondolniuk, módosítaniuk.

Előzmény: GPS (334133)
GPS Creative Commons License 2018.10.17 0 1 334133

 

 Azért egy kis pozitívum, hogy lángolva is elindult...

 

Igen, azt írja a cikk, hogy biztos a tűztől összeérhettek vezetékek és emiatt lódult meg az égő autó - magától.

 

Még "szerencse" volt, hogy ott állt annak a csajnak a Suzukija - mert különben ki tudja hol áll meg?

Lehet elment volna egész a helyi BMW-képviselet kirakatáig, vagy ki tudja?

 

Na ezért nagyon helyes, hogy a BMW nem foglalkozik önvezetéssel, mert ha az lett volna benne, lehet az égő autó elmegy hazáig, beáll a garázsába - és jól felgyújtja a családi házat is.

 

Ehhez képest az, hogy egy BMW ártatlan, parkoló autókat gyújtogat az utcán - az nudli.

.

Előzmény: szilvatövis (334131)
zöldkomcsi. Creative Commons License 2018.10.17 0 0 334132

Nem lehet elkerülni azt hiszem ...azon szoktam csak meditálni itt, hogy folytatódnak a totális háborúk vagy ez már a lovag kor. Mindenesetre jó lenne belehúzni azokba az önvezető napelemmel töltős elektromos stb...k be mert itt a korszak vége.

Előzmény: szilvatövis (334129)
szilvatövis Creative Commons License 2018.10.17 0 1 334131

Mert a BMW-nél ez nem számít különleges eseménynek. :-)

 

Azért egy kis pozitívum, hogy lángolva is elindult...

 

https://ugytudjuk.hu/cikk/elindult-oltas-kozben-az-epp-kiego-bmw-felgyujtva-egy-suzukit-es-egy-fa-lombjat

Előzmény: GPS (334130)
GPS Creative Commons License 2018.10.17 0 1 334130

 

Most láttam a TV-ben:

 

SZOMBATHELYEN KIGYULLADT - ÉS GYÚJTOGATOTT IS - EGY (VÉLHETŐEN ÚJ) BMW SUV !

 

De annyira kigyulladt, hogy:

 

a) Elgurult vagy 20 métert, nekiverődött egy parkoló Suzikinak - és azt is leégette

 

b) A gazdája poroltóval azonnal oltani kezdte, de hiába (vélhetően az olthatatlan Li-Ion akkuk miatt...oh wait...)

 

c) Onnan gondolható, hogy újszerű BMW-ről van szó, hogy bemondták, hogy az autót is meg a leégetett Suzukit is a BMW Casco-ja kifizeti - márpedig bontószökevényekre nem kötnek cascót, pláne nem ilyet.

 

 

Most képzeljétek el, hogy mi lett volna, ha nem egy BMW művelte volna ezt, hanem egy Tesla:

 

- azonnal ott termett volna a CNN magyarországi stábja

- a hírt átvette volna kiemelt helyen a WSJ, az FT - és minden létező helyi szennylap

- a Tesla papírok reggelre 200 alá zuhantak volna

- Musk a Late Night Show-ban magyarázkodhatott volna a tűz okairól és az egyébként remek tűz-statisztikákról

 

De mivel csak egy BMW égett porig - magától - ebben nincs semmi rendkívüli.

.

szilvatövis Creative Commons License 2018.10.17 0 0 334129

Akkor mostmár belefútt a bíró a sípjába?

Előzmény: zöldkomcsi. (334125)
,m,1710 Creative Commons License 2018.10.17 0 0 334128

Nem ez volt a téma.

 

Nemsok, ha egyáltalán van e itt a forumon aki tényleg értene a benzin vagy dizel motorokhoz, szerintem nincs

 

de valami féltanultak akik  itt ott felkaptak valamit, és hirdetik. de magához a "modern"  motorkeknologiához és a hatásokhoz nemsokat lehet itt "tanulni" söt néha a ellenkezöjét (hehe)

Előzmény: szilvatövis (334081)
zöldkomcsi. Creative Commons License 2018.10.17 0 0 334127

....Varsóban éppen bontják a szovjet felszabadulás emlékművét. Eddig ráért? Nagyon akarnak itt valakik valamit.
A lengyelek szerződtek 2 millió tonna amerikai LNG re, 30% al olcsóbb mint a vezetékes oroszországból.

Előzmény: zöldkomcsi. (334125)
Tzp Creative Commons License 2018.10.17 0 0 334126

A jövő vadászgépeiben is közös hűtőkört terveznek :)

Előzmény: szilvatövis (334124)
zöldkomcsi. Creative Commons License 2018.10.17 0 0 334125

Örülhetett volna a zöldkomcsi, hogy megmondta, de az orosz hatóságok egyelőre diákcsínynek minősítik a kerni iskola felrobbantását. )-:

szilvatövis Creative Commons License 2018.10.17 0 0 334124

A filmben elmondják, az akkuk és az utastér fűtését elsődlegesen az elektromos eszközökben keletkező hulladékhővel oldják meg. Föl van fűzve az egész egyetlen hűtőkörre.

Előzmény: Tzp (334123)
Tzp Creative Commons License 2018.10.17 0 0 334123

"hasznosítják az utolsó joule hulladékhőt is"

 

Ez alatt mit kell érteni?

Előzmény: szilvatövis (334058)
GPS Creative Commons License 2018.10.17 0 0 334122

 

panaszkodnak hogy sok az üres üzlethelység Manhattan-ben, persze Detroit-t nem fogják utolérni

 

Szerintem nincs ebben semmi rendkívüli. Nézd meg nálunk a Rákoczy utat, vagy akár a Körútakat.

 

Valamikor ezeken üzletet birtokolni egyenlő volt az előkelőséggel és a gazdagsággal.

Ma meg már a lepukkant, csődös üzletek szinonimái.

 

A tehetőseknél már nem sikk délután kikorzózni a nejükkel, vagy a barátnőjükkel az említett üzletsorokra - csakúgy, mint ahogy már a 5th Avenue-ra sem divat már.

 

Az üzletek elé parkolni nem lehet, bizonyos szint felett a paparazzók sem kímélnek, a boltok eszméletlenül túlárazottak (köszönhetően elsősorban az üzletek cunilingusokat nyaldosó bérleti díjainak) - hát kinek kell ez?

 

És már meg sem említem az internetet - ahol még a leg-elitebb márkáknak is van  webshopja, ahol még azt is kitalálták, hogy bizonyos helyeire csak VIP-kóddal, de minimum arany hitelkártyával lehessen csak belépni.

Már hogy az úri közönség ne vegyüljön a plebs-el és még a neten is megőrizze meg az exkluzivitását.

 

Változik a világ - mese nincs.

.

Előzmény: frozen(friizer) (334120)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.17 0 0 334121

Csak elkepzeled a dolgot, mint a gyerekek a (...) rézfaszú baglyot.

 

made my day!!! mostantol ezt is en mondtam

Előzmény: Törölt nick (334115)
frozen(friizer) Creative Commons License 2018.10.17 0 0 334120

https://www.theatlantic.com/ideas/archive/2018/10/new-york-retail-vacancy/572911/?single_page=true

 

járt valaki mostanában NY-ban?

 

panaszkodnak hogy sok az üres üzlethelység Manhattan-ben, persze Detroit-t nem fogják utolérni

GPS Creative Commons License 2018.10.17 0 0 334119

 

Remélem ezt nem olvassák a Kosuth-téren, vagy a Lendvai utcában.

.

Előzmény: z_a_p (334112)
Auralianus Creative Commons License 2018.10.17 0 0 334118

Anno 2-3 éve még azt hittem van értelme egyéni menekülőutazni... azóta továbbképeztem magam :) Egyrészt ez elől nem futhatsz el,

másrészt minél meszebb vagy az óceánoktól, minél több specializált tudással rendelkező egyénhez közel, annál jobbak az esélyeid. 

Előzmény: z_a_p (334112)
frozen(friizer) Creative Commons License 2018.10.17 0 0 334117
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.17 -1 0 334115

Nekem legalabb van fogalmam arrol amirol beszelek (leven ez a munkam) neked meg lovesed sincs, meg a legalapvetobb dolgokat sem ismered. Csak elkepzeled a dolgot, mint a gyerekek a hetfeju sarkanyt meg a rézfaszú baglyot.

Előzmény: _Berci (334114)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!