Keresés

Részletes keresés

nikon D 3200 Creative Commons License 2016.10.20 0 0 49

Üdv mindenkinek nikon d 3200 asomnak tönkrement a zárszerkezete kb 20000 képnél,

van vakinek efféle gondja ?

lmoni76 Creative Commons License 2005.01.07 0 0 48

Szia!

 

Köszi az infót, úgy néz ki, hogy nincs már 2200-as, valószínűleg 3200-ast fogok venni.

Előzmény: noidea (47)
noidea Creative Commons License 2005.01.05 0 0 47

Szia!

 

  Az Extreme Digitalnál vettem, de kifutó volt, ott most már a legkisebb a 3200-as, bruttó 43750-ért.

 

  A napokban viszont láttam valamelyik nagy műszaki áruház prospektusában hasonló áron, szóval érdemes nézegetni.

Előzmény: lmoni76 (46)
lmoni76 Creative Commons License 2005.01.04 0 0 46

Hello Noidea!

 

Meg tudnád nekem írni, hogy hol vetted 37 bruttóért a coolpix 2200-asodat, mert ez elég jó árnak tűnik.

 

Üdv:lmoni

Előzmény: noidea (26)
bjphoto Creative Commons License 2004.12.22 0 0 45

Sziasztok!

Családtag részére keresek coolpix 2200 gépet.

bjphoto@freemail.hu

szako Creative Commons License 2004.11.29 0 0 44
50 ropi. De tuti helyről, origi cucc, magyar hasznuttal és papírokkal, a hivatalos Nikon 2 éves garival..
Előzmény: zolnagy (43)
zolnagy Creative Commons License 2004.11.29 0 0 43
Hi!

Akkor tudom melyik az. Tehát gépeket árulnak. Gondolom te is ott vetted a 3200-ed. Mennyiért?

Üdv!
Előzmény: szako (42)
szako Creative Commons License 2004.11.29 0 0 42

Sarló köz 2. (Fias-Párkányi)

Nem tudom, javítanak-e, nekem szerencsére még nem volt rá szükségem, meg kell kérdezni. Amúgy vezető típusokkal foglalkoznak, pl. HP-t, Kodakot, stb., noname-et nem is árulnak.

Előzmény: zolnagy (41)
zolnagy Creative Commons License 2004.11.28 0 0 41
Hello!

Hol is van Győrben az a bolt? És milyen típusokhoz értenek? És mit csinálnak, javítást?
Csak azért érdekel, mert én is győri vagyok.

Üdv!
Előzmény: szako (40)
szako Creative Commons License 2004.11.27 0 0 40

üdv mindenkinek!

 

miután a nyáron vett Fuji A330-asomat pár hete ellopták, nemrég beruháztam egy 3200-as Coolpixre.

az előző hozzászólásokat elolvasva nem derültem fel túlságosan, remélem, írtok majd ide sokan pozitív tapasztalatokat is! :)

(erről jut eszembe: nálunk Győrben van egy remek szakbolt igényes és felkészült szakemberekkel, kevés típussal foglalkoznak, de azokhoz értenek is. bár gondolom ez a messze élőket nem vigasztalja..)

 

szóval nekem eddig van pár pozitív benyomásom a masináról: sokkal több szolgáltatása van, mint a korábbi gépemnek, a tv-kimeneten a korábbinál messze jobbak a képei (a Fujival tv-n képet nézni egyszerűen borzalmas volt, minden élt összecsipkézett..), bejön a dizájnja és a mérete.

 

ami kevésbé tetszett: hamar lemeríti az akksit, és én is elég szemcsésnek láttam a képeit bizonyos helyzetekben, de nem használom még annyi ideje (az elődjéhez pedig nem is volt szerencsém), hogy azt gondoljam, valami problémája van.

 

ti mit szóltok a képminőségéhez?

én egyelőre arra jöttem rá, hogy nyáron mennyivel több a természetes fény, és milyen jó képek készülnek _akkor_... :p

 

zolnagy Creative Commons License 2004.11.19 0 0 39
Köszi a választ, de úgy néz ki mégsem ez lesz, hanem egy Canon a75-ös.
Előzmény: CChelios (36)
Bootlace Creative Commons License 2004.11.18 0 0 38

Kössz szépen, azóta megtaláltam...

Google is my best friend: "nikon 3200 customer's" kifejezésre az első link az volt, h mennyi fér bele, "nikon coolpix 3200 memory card maximum" kifejezésre meg kidobta a fél webet, de ez vhogy nem volt köztük...na mind1...tehát hátha érdekel mást is 512 megát kezel max.

 

tsákó, bút

Előzmény: DN3 (35)
noidea Creative Commons License 2004.11.18 0 0 37
Nekem ezzel együtt is hosszúnak tűnik, de végülis ez a legolcsóbb a már használható gépek közül szerintem.
Előzmény: CChelios (36)
CChelios Creative Commons License 2004.11.18 0 0 36
A feleségemnek 2200-asa van. Nekem nem tűnt úgy, hogytovább töltene a vaku mint egy átlagos gépnél. Viszont töltés közben végig lekapcsolja a kijelzőt. Szerintem azért tűnik hosszabbnak.
Előzmény: zolnagy (33)
DN3 Creative Commons License 2004.11.18 0 0 35
32x24x2 mm :-)

Amúgy nem tudom. 256- ról tudok, de annál biztos belemegy nagyobb is.
Előzmény: Bootlace (34)
Bootlace Creative Commons License 2004.11.17 0 0 34

Üdv!

 

Tud arról vki vmit, h mekkora memóriát lehet max belegyömöszölni a 3200asba?:)

 

kössz, bút

zolnagy Creative Commons License 2004.11.07 0 0 33
Sziasztok!

Egy Nikon 3200 vásárlásán gondolkozom, de azt olvastam az itteni indexes tesztben, hogy sokáig tölt a vakuja. Akinek ilyen gépe van, légyszíves írja le, hogy milyen tapasztalata van ezzel kapcsolatban.
Előre is köszi!
DN3 Creative Commons License 2004.11.05 0 0 32
Hát ilyet.... Ekkora köcsögöket! :-(

Ha nem tudják, vagy nem akarják megcsinálni, akkor legalább azt mondták volna, hogy ez egy ilyen gép, ennyit tud, ezzel kell együtt élni.
Ehelyett adják a hülyét. Elmennek a pi..ába! :-(
Előzmény: erh75 (31)
erh75 Creative Commons License 2004.11.05 0 0 31

Végülis tegnap elvittem a gépemet a Nikon szervizbe a Fóti útra.

A recepciós csajnak mondom hogy szerintem zajos képeket csinál a gépem és szeretnék egy szervizes kollegával beszélni. Az hogy zaj azzal nem igazán volt tisztában a csaj. Erre elkérte a gépet , hogy majd ő kipróbálja. Csinált rólam egy képet és megállapította hogy a gépnek semmi baja sincs. Mondtam neki hogy talán egy PC képernyőjén kellene megnézni a képet rendesen.  Ezt ha más meséli el sem hiszem hogy egy recepciós akarja nekem megmondani hogy mi a rossz és a jó. Ekkor mondtam hogy azért én csak szeretnék egy szervizes kollegájával beszélni , bevitte valakinek a gépet. Kb 5 perc múlva egy fiatal gyerek kijött hogy szerinte sincs baja a gépnek és hogy megnézte és nincsnek hot pixelek. Erre én hogy ezt nem is állítottam hanem azt hogy beltérben zajosak a képeim. Mondtam neki hogy a 2100/3100-asnál az ISO így meg úgy a 2200-nál meg másképpen, de szerintem igazán ezekkel sem volt tisztában a gyerek, meg azzal sem hogy egyáltalán a zaj mit jelenta képen. Ekkor megkérdezte hogy nem lehet hogy a szobában por volt amikor fényképeztem és ezért lett zajos a képem?

Na itt már elegem lett és otthagytam őket. Azt elhiszem továbbra is hogy a Nikon jó gépeket csinál, csak gond ne legyen velük mert ez a szerviz szolgáltatás egy nagy nulla. 

Előzmény: DN3 (23)
noidea Creative Commons License 2004.11.02 0 0 30
Ja, és úgy csinálta ráadásul, hogy a fájlok eltűntek, de a hely nem szabadult fel. Formázni kellett kétszer is.
noidea Creative Commons License 2004.11.02 0 0 29

Azóta nem csinálta. Igaz, nem is szedegetem ki belőle, csak az USB-kábelen töltöm át. Még nyúzom, majd meglátjuk.

 

Tippem az, hogy a HP nyomtató kártyaolvasója is ludas lehet, illetve az, hogy a fényképező belső akkuja amíg nem töltődött fel, addig hülyült talán.

erh75 Creative Commons License 2004.11.02 0 0 28

Nekem 256MB-os Kingston memóriám van , de még sosem törölte a képeket. Szerintem is egy másik kártyával kellene megpróbálni.

Előzmény: noidea (26)
DN3 Creative Commons License 2004.10.29 0 0 27
Ilyet még nem tapasztaltam. Szerintem inkább kártyahiba lesz, mert furcsa, hogy olyan hirtelen le bírná törölni.
Mindenesetre úgy a legegyszerűbb kipróbálni, ha beteszel egy másik kártyát, és figyeled, hogy azzal is csinálja-e. Persze lehet, hogy ezen már túl vagy.
A belső memóriát is törli?
Előzmény: noidea (26)
noidea Creative Commons License 2004.10.26 0 0 26

Sziasztok!

 

  A napokban vettem egy 2200-ast. Úgy voltam vele, hogy legyen egy viszonylag olcsó, de korrekt digit gép, aztán majd egyszer egy komolyabb is. (37 bruttó volt 128-as Kingston kártyával, akkuval, töltővel, szerintem baráti). Aztán vettem 3000 Ft-alatt eredeti tokot is hozzá, most már komplett.

 

  Van viszont egy nagyon zavaró probléma. Időnként törli az összes képet a kártyáról! Azt hiszem, akkor, ha kiveszem a kártyát. Természetesen kikapcsolva veszem ki, de többre még nem jöttem rá. Írtam a Nikon Supportnak, de egyelőre nem válaszoltak, pedig a honlapjukon 1 munkanapot ígértek...

 

  Valakinek van erre tippje?

DN3 Creative Commons License 2004.10.18 0 0 25
Még nem. Időhiány szintén.
Előzmény: erh75 (24)
erh75 Creative Commons License 2004.10.15 0 0 24

Végülis idő hiánya végett a héten nem vittem szervizbe a gépet. A nyomtatott képeim minőségével elégedett vagyok, persze azért a zajt előtte leszedtem róluk.

Te kipróbáltd a zajszűrő programokat ?

 

Előzmény: DN3 (23)
DN3 Creative Commons License 2004.10.12 0 0 23
Ezt a pixelesedési gondot én nem tapasztalom. Lehet, hogy tényleg van valami gond a gépeddel.
A kijelzőm csak alacsony fénynél kezd zajosodni, persze visszanézésre ez nem vonatkozik. :-)
Várom a szerviz-tapasztalatokat.
szia
Előzmény: erh75 (22)
erh75 Creative Commons License 2004.10.12 0 0 22

Szia,

 

Az én képeimet még ISO megjelenése nélkül is zajosnak ítélem, de tény hogy kinti képeknél nem annyira zajossak a képek, de pl. vannak olyan gondok hogy az ember arca nagyon pixeles lesz, erre nekem azt mondták hogy lehet hogy fokuszálási gond ... Neat Image után elfogadható a dolog, de a nyomtatott képért ma fogok menni és majd akkor kiderül hogy milyen.

Én a kollegám Nikon 3100-val hasonlítottam össze a képeket, egy közeli és egy távoli fényképnél és az derült ki hogy a Nikon 3100 kb kétszer akkora ISO-val dolgozik .A NIkon 3100 3x-os zoomnál már majdnem 400-as ISO-t használt míg a Nikon 2200 kb 180-at és ezeknél a képeknél jól látszódik hogy a Nikon 2200-as képe  mennyivel zajosabb, míg egy távoli dolog fényképezésénél szinte alig látszik a külömbség. Ezeket a képeket vakuval csináltam szobában. A Nikon 3100-on 2MPs-en csináltam a képeket.

A Neat Imagenak van demo verziója ami teljesen használható:www.neatimage.com

De ennél van még egy jobb program ami olyan képeket amin szinte semmi zaj nincs nem rontja el :http://www.noiseware.com. Ennek a programnak van egy ingyenes része is, ami legfontosabb dolgokat tudja.

A héten valamikor azért bemegyek a szervizbe kiváncsi vagyok mit mondanak.

Neked a kijelződ mennyire szemcsés ? A Nikon 3100 kijelzője nekem tisztábbnak tűnik, szinte alig zajos normál fénynél.

Majd írok hogy mi volt a szervizben.

Kösz hogy írtál

 

 

 

 

Előzmény: DN3 (21)
DN3 Creative Commons License 2004.10.11 0 0 21
Szia!

Világosban semmi gond, de amint kigyullad az ISO felirat, már jelentkezik a zajosodás, ami a 2100-asra nem volt jellemző ilyen mértékben. Külföldi tesztoldalon olvastam felhasználói véleményeket, és ott is említették ezt a problémát, ezért hát nem bízom benne, hogy a szervíz segíteni tud rajta. Azért ha mégis, írd meg légyszíves, mert engem is érdekelne.
Okosságot csak annyit tudok mondani, hogy ha mindenképpen alacsonyan akarom tartani a zajt, akkor átváltok dawn/dusk üzemmódra a sceneben, mert ilyenkor 50-en tartja az ISO-t. Sajnos a fehéregyensúlyt olyan irányba viszi, hogy kékes lesz a kép, de ezen lehet utólagosan segíteni. Ahogy nézegettem a képeket, amúgy az ISO 100 még elmegy, de fölötte élvezhetetlen.
Ez a Neat Image érdekelne, van ennek valami ingyenes próbaverziója?

A szervízről írj mindenképpen, légyszíves, mit csináltak, mit mondtak, mert érdekel.

kösz, üdv

DN3
Előzmény: erh75 (20)
erh75 Creative Commons License 2004.10.08 0 0 20

Szia

Nekem is 2200-asom van  és nekem is zajossak a képeim, a kintiek is és azok is amik szobában készültek. Már beszéltem a szerivizzel a jövő héten beviszem hozzájuk. A Neat Image programmal tök jól le lehet szedni a zajt, de ettől függetlenül szerintem valami nem stimmel. Neked sikerült valami megoldást találnod ?

Előzmény: DN3 (19)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!