Keresés

Részletes keresés

m a x Creative Commons License 2004.01.11 0 0 4
:-DDDDDD
Azt hittem, hogy ez egyszerű kérdés, de úgy tünik nem:-)))
A legkülönféléb forrásokból eddig az derült ki, hogy a japán birs nem mérgező.
A madár birs az egyik faiskola lapján mint "enyhén mérgező" szerepel. Embernél állítólag hányást, hasmenést okoz, kutyára nincs adat, nyulakra mérgező.
Előzmény: endru (3)
endru Creative Commons License 2004.01.11 0 0 3
Sem a madárbirs sem a japánbirs nem szerepel a "Mérgező növények" cimű könyvben.
Előzmény: pyracantha (2)
pyracantha Creative Commons License 2004.01.11 0 0 2
Az első képen valóban Chaenomeles japonica (japánbirs) látható. A termése hasonlít a birsalmához,( dió nagyságúak,alma nagyságuak is vannak)Ehető,de mindenhol "összehúz"! Kipróbáltam már szörpnek is, de istentelen sok cukrot kíván...
A másik kép:Cotoneaster horizontalis (ha lombhullató), de mindenképpen madárbirs-féle. Semmi gondot nem okozhat!
Előzmény: m a x (-)
m a x Creative Commons License 2004.01.11 0 0 1
Köszönöm szépen!
Előzmény: Tortoise (0)
Tortoise Creative Commons License 2004.01.11 0 0 0
az elsőt nem ismerem, de a második az madárbirs(cotoneaster talán), nagyon enyhén mérgező, a kutyakölykökre nézve ha csak nem fogyasztanak irdatlan nagy mennyiséget szerintem semmilyen hatással nem lessz...
Előzmény: m a x (-)
m a x Creative Commons License 2004.01.11 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

Sürgősen meg kellene tudnom, hogy az alábbi két növény termése mérgező-e, mert ideiglenesen kutyakölykök vannak a kertünkben, akiket nagyon érdekelnek a bogyók. A fagyott földbe nem tudok kerítést leütni köré, de ha mérgező, akkor meg kell oldanim valahogy...

Erről úgy tudom, hogy japán birs, de nem tudom, hogy mérgező-e a termése:

Erről nem tudom, hogy micsoda! Apró rózsaszin virágai voltak, most apró piros bogyók vannak rajta.


Ha valakinek van konkrét információja kérem irja meg! Köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!