Keresés

Részletes keresés

Reni 9 Creative Commons License 2009.12.04 0 0 948
Ezt nem tudom, de úgy gondolom, hogy testbe zárva és úgy fejlődve talán magasabb rezgéssé tud válni.

Szerintem is van összefüggés, csak minden vallás a saját képére formálja ezt.

Most az a kérdés, hogy mia célja a magasabb rezgésnek :-))
Előzmény: msmks (947)
msmks Creative Commons License 2009.12.04 0 0 947
nem, általánosságban beszéltem :) célszerűbb lett volna idézőjelbe tenni: "beszűkült". mármint, ha az egyetemes tudat része az egésznek, meg az egész is része neki, akkor amúgy is mindent tud. miért kell még extra tapasztalatot gyűjtenie egy testbe-agyba zárt tudattal?

még megjegyzem, nem tudom nem észrevenni az egyetemes tudat és bizonyos istenképek között az összefüggést.
Előzmény: Reni 9 (946)
Reni 9 Creative Commons License 2009.12.04 0 0 946
Az agy korlátja a beszűkült tudat.

Ha rám célzol, bevállalom. :-)
Előzmény: msmks (945)
msmks Creative Commons License 2009.12.04 0 0 945
miért kap ilyen beszűkült tudatot az ember?
Előzmény: Reni 9 (944)
Reni 9 Creative Commons License 2009.12.04 0 0 944
Nem. az egyetemes tudat részeként nem vagyok külön semmi, vagyis minden én vagyok .Része az egésznek, és az egész az én részem. És amikor leszületik egy ember a Földre, akkor kap az agya által egy olyan tudatot, amit én-ként él meg. De attól még az egyetemes tudat része marad.
Előzmény: msmks (942)
msmks Creative Commons License 2009.12.04 0 0 943
az milyen?

ne vedd kötözködésnek a kérdéseimet, néha provokatívak de tényleg érdekel a válaszod.
Előzmény: Reni 9 (941)
msmks Creative Commons License 2009.12.04 0 0 942
tehát összefoglalva: egyetemes tudat vagyok, és létrehoztam egy másik tudatot, aki szintén én vagyok. ez a tudat tapasztal dolgokat, méghozzá az agyamon és a testemen keresztül(?)
Előzmény: Reni 9 (940)
Reni 9 Creative Commons License 2009.12.04 0 0 941
Had vigyenek, úgyis csak az írom, amit úgy is gondolok. :-)

Igen olvastam, és a kisebbik lányom már olyan iskolába jár ahol kezdik a " jó " nevelést létrehozni.
Előzmény: Semmisem (938)
Reni 9 Creative Commons License 2009.12.04 0 0 940
Igen. Amit megélsz, az az agyad és a tested jól működő egységének élménye. És ez nagyon fontos, és jó dolog. És az én tudathoz ez kapcsolódik valóban. De ezt egyetemes tudatként mint idenditás te hoztad létre, hogy tapasztalatok által fejlődj.

szerintem
Előzmény: msmks (937)
msmks Creative Commons License 2009.12.04 0 0 939
nem én viszem oda, hanem ő már régen ott van. én csak próbálom ráébreszteni, hogy az erdőben van. ;)
Előzmény: Semmisem (938)
Semmisem Creative Commons License 2009.12.04 0 0 938
Vigyázz, visznek az erdőbe :)

Nevelés. nem csak nevelés és nem nevelés van. de ha így könnyebb igen, a mai nevelés (szülői, sikolai) úgy ahogy van káros. de persze ezt így egyszerűen nem eleht kimondani és értelmezni is.

Egyébként a rolls roycesos bácsi, mondott sok érdekeset a nevelésről. Gyermekek könyve ,)
Előzmény: Reni 9 (936)
msmks Creative Commons License 2009.12.04 0 0 937
tahát valójában az egyetemes tudat vagyok, nem az, amit megélek?
Előzmény: Reni 9 (936)
Reni 9 Creative Commons License 2009.12.04 0 0 936
Az energia,amely része a a mindenségnek, amit én egyetemes tudatnak hívok.
Előzmény: msmks (935)
msmks Creative Commons License 2009.12.04 0 0 935
mi van az életed mögött?
Előzmény: Reni 9 (934)
Reni 9 Creative Commons License 2009.12.04 0 0 934
Szerintem pont az az ébredés, hogy felismered, hogy az életed az álom, és ami mögötte van, az az igazi valód. De mivel testben élünk, hát akkor ennek szépségeit is ragadjuk meg, és éljünk az érzékszerveink adta örömökkel is. De úgy hogy közben tudatában legyünk annak, hogy ez csak egy dolog, és hogy ezen kívül ott van még az, hogy a minket körülvevőnek örök részei vagyunk.
a lényeg, hogy lássunk túl a korlátainkon, a testünk, az agyunk korlátjain.

A példádat nem értem. Ne neveljünk, vagy másképp ?
Előzmény: Semmisem (932)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.04 0 0 933
169 RollsRoyce, nem pletyka az, hanem Osho üzenete
meg a gyémántokkal kivart ruhák és a többi... így provokált...

úgyhogy fölösleges szemérmesen úgy tenni, mintha ezek nem lettek volna, az nem Oshós :DD
Előzmény: Semmisem (932)
Semmisem Creative Commons License 2009.12.04 0 0 932
Értelek.

Én mai napig nem tudom, h hogyan élt. Egyszer olvastam egy fél mondatot, arról h hány autója volt, de ott abba is hagytam a pletyka olvasását.Tehát nem tudom mit követett el.

Ha úgy vesszük, h az élet álom és, már látjuk is h álom, akkor ébredjünk fel, most itt tartok :)

pl. ürítsük ki a modern neveléssel megtelt tárhelyeket :)
Előzmény: Reni 9 (931)
Reni 9 Creative Commons License 2009.12.04 0 0 931
Engem is Osho indított el egy meghatározó úton. Őszintén megmondva, ha előbb ismerem az életét, mint a könyveit, akkor talán el sem kezdem olvasni őket, mert úgy éreztem volna, hogy nem lehet hiteles. Viszont nem így történt.
Először elolvastam a könyvét, aztán mégegyet, és sorba. Teljesen tudtam vele azonosulni,teljesen egyetértek a tanításaival . Így már nem lett mérvadó számomra hogy hogyan élt az az ember, aki ezt írta, bár meglepődtem.
És én még mindig a hatása alatt vagyok :-)

Ha úgy vesszük hogy az egész élet álom, akkor tegyük azt az álmot minél szebbé. Szerintem . :-)
Előzmény: Semmisem (928)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.04 0 0 930
Bocs, de ezt inkább az Aikido forumon. Habár szerintem nincs jelentősége.
Előzmény: msmks (929)
msmks Creative Commons License 2009.12.03 0 0 929
és melyik irányzatba tartozik a dojo ahová jársz?
jómagam is aikidoztam évekig, először a Szeltner Zsoltnál, aztán Jenes Ákosnál.
Előzmény: Törölt nick (918)
Semmisem Creative Commons License 2009.12.03 0 0 928
A probléma és csaláódás mindig akkor ér, amikor ilyesmibe ütközöm, mint Osho. Dehát unalmas volna leírni, és talán bántja is már a szemeket :) Szólni egy módon és cselekedni egy másikon.

Lábjegyzet, hogy Osho akkoriban indított el egy maghatározó úton. Jobban mondva az egyik könyve, amiből később lett fél tucat. De hát az ember lassan felnő :) Kell valakinek Osho könyv? :) (amúgy is mennek fel nemsokára a megfelelő helyekre, könyyvek, amiknek hasznát többé nem veszem, hadd gazdagodjon más is)

Hogy kicsit konkrétabb legyek, az okozott zavart és ébresztette fel tudatomat, amikor teljesen világos lett, hogy honnan vette a mély gondolatait és tnításait. Mára kicsit úgy tűnik, mint egy folt-takaró. A maga nemében úttörő volt, ezt nem is vitatom, és mély megértéssel is rendelkezett. Ezrek követik. Viszont annak ellenére, hogy mély dolgokra ébresztett rá a maguk idején, ma már nem nagyon tudom olvasni a műveit, vagy amiket a tanításairól szerkeztettek.

Az előadás módja, viszont egész ötletes, bár eredetinek nem mondanám, de van benne terv szerűség.

Egy nagyon szép korszak volt az Oshos, de visszatekintve az is csak álomvilág.
Előzmény: Reni 9 (924)
Reni 9 Creative Commons License 2009.12.03 0 0 927
Köszönöm . :-)
Előzmény: Törölt nick (926)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.03 0 0 926
Html szerkesztéssel. Itt nézheted meg a tageket.

Milyen tagek használhatók Kód módban?
Előzmény: Reni 9 (925)
Reni 9 Creative Commons License 2009.12.03 0 0 925
Amúgy hogy éred el, hogy dőlt betűs legyen az idézet ?
Előzmény: Törölt nick (923)
Reni 9 Creative Commons License 2009.12.03 0 0 924
"Valóban, ha létrehozok egy kis birodalmat ami a ársadalom "felett" áll, akkor olyan saját szabályokat alkotok amilyeneket akarok. Létrehozok egy saját társadalmat és aki nem fogadja el ennek a "társadalom"-nak, szubkultúrának a szabályrendszerét, azt kizárom. Tehát megint ugyan ott vagyok ahonnan elindultam, vagyis létrehoztam azt amitől meg akartam szabadulni."

Ebben teljesen igazad van. Ez Oshonak egy önzése volt, de hát ő is csak egy ember. Szeretett élni, ha érted mire gondolok.:-) De az is igaz, hogy mindenki eldönthette, hogy akar-e az ő törvényei szerint élni a birodalmába. Tehát aki ment, az örömmel ment.Mi meg beleszülettünk valamibe, nem volt választásunk.

"Osho a Keresés c.könyvében pont arra világít rá, és egészíti ki a Zen kilenc bikáját (a klenc létállapotot) egy tizedikkel, hogy ha megtaláltad önmagad, akkor térj vissza és élj tudatosan a társadalomban, nem elkülönülten, hanem a társadalom tagjaként mégis önmagad, valódi éned létezésének tudatában."

Én ezt próbálom elérni, de még az Út elején vagyok, bár már ráléptem.

Igen, a meghatározások fontosak, és ezért érti ugyanazt a dolgot mindenki máskép, mert a saját képére formálja. Így nem mindig az jön le, amit az író mondani szeretett volna.

Az utolsó példádra azt tudom mondani, hogy a lehetőségekhez képest oldjuk meg a saját szabadságunkat, örömünket, a többihez pedig alkalmazkodjunk szerintem. Pl : nálunk mindenkinek van olyan fülhallgatója, amiben professzionális szinten nagy hangerővel hallgathatja a zenét, úgy hogy nem zavar senkit. / a vékony falak megmentője a füllhalgató :-)) / A lényeg, hogy lazán fogjuk fel, de ezt már azt hiszem , mondtam. :-)

Előzmény: Törölt nick (923)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.03 0 0 923
"Én ezt úgy alkalmaztam az életemben miután elmúlt a kamaszkorom és felelős szülő lettem, hogy ami adva van, annak a jó oldalát nézve élem az életem. "

Ez egy helyes és méltánylandó életvitel.

"Ő ezt megtette azzal, hogy létrehozott egy kis birodalmat, ami a társadalmi szabályok felett állt. "

Valóban, ha létrehozok egy kis birodalmat ami a ársadalom "felett" áll, akkor olyan saját szabályokat alkotok amilyeneket akarok. Létrehozok egy saját társadalmat és aki nem fogadja el ennek a "társadalom"-nak, szubkultúrának a szabályrendszerét, azt kizárom. Tehát megint ugyan ott vagyok ahonnan elindultam, vagyis létrehoztam azt amitől meg akartam szabadulni.

Osho a Keresés c.könyvében pont arra világít rá, és egészíti ki a Zen kilenc bikáját (a klenc létállapotot) egy tizedikkel, hogy ha megtaláltad önmagad, akkor térj vissza és élj tudatosan a társadalomban, nem elkülönülten, hanem a társadalom tagjaként mégis önmagad, valódi éned létezésének tudatában.

"itt Osho rávilágít, hogy a társadalom mivé akar nevelni bennünket. De pont azt akarja szerintem ezzel mondani, hogy nem kell mindig " birkaként " követni a társadalom által felállított szabályokat, "

Valóban, azonban a hasonlatok nem mindig célravezetőek, inkább félrevezetőek. Erre hoztam fel a példát. Mert, ha azt mondom, hogy "Ne legyél birka!", akkor meg kell határoznom, hogy mit értek az alatt, hogy "birka". És mit értek az alatt, hogy "oroszlán". Ezt én felesleges bonyolításnak érzem.

"hanem éljük úgy , ahogy szeretnénk, és hogy a körülményeink ne befolyásolják a jókedvünket, boldogságunkat, "

Már amennyiben ezt a környezetünk tolerálja. Anélkül, hogy szélsőséges esetek leírásába bonyolódnék, gondolj, csak arra, hogy az éjszaka közepén egy bérházban elkezdenék hangosan zenét hallgatni, mert nekem ettől lesz jókedvem és leszek boldog. Nem hagyhatjuk figyelmen kívül azt a környezetet amiben élünk.
Előzmény: Reni 9 (922)
Reni 9 Creative Commons License 2009.12.03 0 0 922
Igen, itt Osho rávilágít, hogy a társadalom mivé akar nevelni bennünket. De pont azt akarja szerintem ezzel mondani, hogy nem kell mindig " birkaként " követni a társadalom által felállított szabályokat, hanem éljük úgy , ahogy szeretnénk, és hogy a körülményeink ne befolyásolják a jókedvünket, boldogságunkat, Ő ezt megtette azzal, hogy létrehozott egy kis birodalmat, ami a társadalmi szabályok felett állt.
Én ezt úgy alkalmaztam az életemben miután elmúlt a kamaszkorom és felelős szülő lettem, hogy ami adva van, annak a jó oldalát nézve élem az életem. Amit meg kell tennem / munka , háztartás gyereknevelés, stb . / azt örömmel teszem, de nem szorongok a jövőn, hagyom hogy a dolgok megtaláljanak .És ezzel együtt a másik oldalt, a szellemi, testi , lelki pihenést sem hanyagolom el. Egyensúly, lazaság.
Előzmény: Törölt nick (921)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.03 0 0 921
Oshonak csodálatos, megvilágosult gondolatai vannak ami egy-egy mondatban nyílvánul meg, a megvilágosodott gondolatok magyarázatai azonban mintha már nem lennének annyira megvilágosító erejűek. Legalább is szerintem. Talán mert az értés, értelmezés egy alacsonyabb szintjét, a racionális elmét célozzák meg?


"Ha nem dobod el a személyiségedet, akkor nem találhatod meg az egyéniségedet.

Az egyéniségedet a léttől kapod, a személyiséget pedig a társadalom akasztja a nyakadba. A személyiség által illeszkedsz be a társadalomba. A társadalom nem képes tolerálni az egyéniséget, mert egy egyéniség nem követi őt birkaként. Az egyéniség minősége az oroszlánéhoz hasonló: az oroszlán egyedül jár. A birkák mindig tömegben élnek; abban bíznak, hogy a tömegben otthonra találnak. A tömegben az ember mindig nagyobb biztonságban és védettségben érzi magát. Ha megtámadnak, a tömegben könnyebben megvéded magad. De egyedül? Csak az oroszlánok járnak egyedül. Pedig mindegyikőtök oroszlánnak születik, csakhogy a társadalmi beidegződések teljesen átprogramozzák az elmédet, és végül birka lesz belőled. Kapsz egy személyiséget; egy kényelmes, kedves, szófogadó és nagyon kötelességtudó személyiséget. A társadalomnak rabszolgákra van szüksége, nem pedig olyan emberekre, akik a szabadság feltétel nélküli elkötelezettjei. A társadalomnak azért van szüksége rabszolgákra, mert az őt irányító összes érdekszövetkezet engedelmességet követel."

/Osho/

Osho
Előzmény: Reni 9 (915)
Reni 9 Creative Commons License 2009.12.03 0 0 920
Valóban, ha ilyen szemszögből, szigorúan tudományosan nézzük, teljesen igazad van. De ha mint szimbólumot nézzük, akkor számomra ez az egyik legjobban megfogalmazott hasonlat a zen-re .
Előzmény: Törölt nick (917)
Reni 9 Creative Commons License 2009.12.03 0 0 919
Ez nagyon szépen meg van fogalmazva. Ilyen formában még nem is olvastam róla.
Előzmény: Törölt nick (916)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!