Keresés

Részletes keresés

Kertész Attila Creative Commons License 2019.09.22 0 0 782

Szia, milyen perről van szó?

Előzmény: Caipi (762)
Égető1 Creative Commons License 2014.03.16 0 0 781

 Erre  :

 

 

  "Van valami ötlete bárkinek? Segítsetek!"

Előzmény: Égető1 (780)
Égető1 Creative Commons License 2014.03.16 0 0 780

Megfogod és kidobod az ablakon !!!

Peter Csendes Creative Commons License 2014.02.27 0 0 779

Üdvözletem, 

 

A hanggátlási problémák megoldásában piacvezető a Hang és Tűz Kft. terméke, a PhoneStar "Csendlap". Weboldalukon nem csak a termékről, hanem az akusztikai és a hangoskodással kapcsolatos jogi problémákról is sok hasznos dolgot lehet olvasni. A videókkal dokumentált referenciáik pedig magukért beszélnek.

 

Üdv: Péter

JSJ Creative Commons License 2011.02.05 0 0 778

Sziasztok!

Hónapok óta olvasgatom a hozzászólásaitokat, hátha tudok belőle „építkezni”.

Nem vigasztal, hogy hasonló problémával oly sokan küzdenek…Sőt felháborít!

Rosszul kivitelezett új lakás, „tapló éjjel-nappal trappoló” szomszédok. Ráadásul alattam. Őrület! Szép szó nem használt. Mit csináljak? Dübörögjek én is? Vagy pereljek? (Azt szűrtem le, nem biztos, hogy érdemes.) Szóljak a rendőrségnek? (Tesznek ők valamit?) Szigeteljek? (Egyáltalán használhat?) Vagy adjam el féláron? Ez pillanatnyilag (jó 8 évig) nem megoldás. Van valami ötlete bárkinek? Segítsetek!

Caipinak gratula, ha még jár erre.

Mester u /elado-katt ide/ Creative Commons License 2010.04.11 0 0 777
Gondolom arról lehet szó, hogy az újépítésű majdnem dupla áron van, aztán első eladáskor persze már az sem újépítésű. :)
 
Még azzal lehet anyagilag komolyabban ráfázni, ha nem tripla üvegezésűek az ablakok, vagy 5 cm-rel van a ház szigetelve. Ma már világos, hogy gazdaságilag hibás döntés dupla ablakot újonnan beépíteni (tekintve, hogy kb. két éve a tripla akciósan megkapható a dupla üveg listaárában) viszont a vadonatúj ablak gazdaságilag már cserére érett, ha dupla üvegezésű. Erre nagyon oda kell figyelni, mert nem egy-két fillér a nyílászárócsere, és egy új ablaknál pszichés és anyagi okokból soha nem lesz meglépve. Pedig ez még meg is térülne... Jobb inkább még az elején ráfizetni az árra, mert máshogy nem lehet tárgyalni a kivitelezőkkel, de dupla üveg ma már ne kerüljön be, csakis fűtetlen helyre.
Az 5 cm külső dryvit meg soha nem lesz újraszigetelve, mert nem lenne megtérülő beruházás. A nulla cm-t kell egy lépésben feljavítani 15 cm-re ha hozzányúlnak (vagy újonnan épül), mert még egyszer hozzáfogni dupla költség, és a második lépésben már a haszon is kisebb.
Előzmény: petike23 (775)
orwell84 Creative Commons License 2010.04.11 0 0 776
most olvastam a hvg-ben:
inhemiwa
petike23 Creative Commons License 2010.02.07 0 0 775
Bővebben..? :-)
Előzmény: luxeon07 (773)
luxeon07 Creative Commons License 2010.02.06 0 0 773
NE VEGYETEK ÚJÉPÍTÉSŰT, MI KÉT ÉVIG BÍRTUK, AZTÁN ELADTUK FÉLÁRON.
Caipi Creative Commons License 2010.01.28 0 0 771
Eszem megáll... mondjuk én lemaradtam Veled kapcsolatban a Mediterránnál, jól emlékszem, ugye? Ez az 'új' ház új építésű is, vagy csak a ti szempontotokból új?
Előzmény: Laja73 (767)
Caipi Creative Commons License 2010.01.28 0 0 770

Elhiszem, iszonyú lehet, persze, és sajnálom. Csakhogy a panelről ezt tudja/hallja az ember, az újnál még azt képzeli (képzelte..) hogy az igényes(ebb), meg jobb. Hát nem.

Nekem tényleg jó volt a panel nagyon (Gyakorló u.), igaz, legfelső emelet volt, és mindkét oldalon iroda - de ez véletlen szerencse volt csak, nem megfontolt vásárlás. Én ott távoli mosógépzúgáson kívül soha semmit nem hallottam.

Előzmény: életrabjai (769)
életrabjai Creative Commons License 2010.01.28 0 0 769
Már nagyjából leirtam amit akartam,de azóta mégrosszabb a helyzet.A panel próbáljátok már elhinni,ugyanolyan szar mint az újépitésű.A sok proli eleve úgy kezdi hogy a szőnyeg helyett parkettát akar,itt kezdődnek a gondok,totál éles és hangos minden egyes leejtés,kip kop felülről,wc vizengedés mindent hallani.Két kis gyerek állandóan dübörög ugrál mintha dinószauruszléptek iszonyat dübörgés amikor két szoba közt átmennek,egész nap pihenés nuku!

Alattu egy kis picsa meg apja lakik,állandóan nyomja borzalmas erővel a tecnot,szétmegy az egész lakásunk,dübörög minden,állandóan a tuc tuc megy,se aludni se pihenni se olvasni se semmi.Pedig itt Káposztásmegyeren a panelek jobb minőségüek mint bárhol máshol,hiszen utoljára épitették szinte.

Szóval megvagyunk áldva mi is a kisfiammal,itt megőrülnétek szó szerint,annyi a zaj,kintről is a vonat megy állandóan zakatol éjjel nappal,szóval erre varjatok gombot.
életrabjai Creative Commons License 2010.01.28 0 0 768
van mit mesélnem nekem is
Laja73 Creative Commons License 2010.01.27 0 0 767
Gratulálunk! :))
Az én ügyemhez (nem áthallás, ott nem a hangszigetelés, hanem a lakás is eltűnt :)) 8 év kellett de megnyertem. Viszont behajthatatlan, remélem nálatok legalább ez a probléma nem jelentkezik, létezik még a cég, nem csak papíron.

Ja, egy éve lakunk az új házban, de az áthallás itt páratlanul erős...már csak röhögök :)))
Előzmény: Caipi (762)
Caipi Creative Commons License 2010.01.27 0 0 766
Köszönöm szépen.:-)
Előzmény: petike23 (765)
petike23 Creative Commons License 2010.01.27 0 0 765
Gratula !!!! :-))
Előzmény: Caipi (762)
Caipi Creative Commons License 2010.01.27 0 0 764
Merthogy a Csobánc fellebbezett, és tavaly márciusban mára tűzték ki ennek a tárgyalását, lehet, hogy ezt az apró lépést kihagytam....
Előzmény: Caipi (762)
petike23 Creative Commons License 2010.01.27 0 0 763
A panel szar, de olcsó.
Az újépítésű drága, de ennek ellenére (ebből a szempontból) szar.
Előzmény: életrabjai (760)
Caipi Creative Commons License 2010.01.27 0 0 762

JUHHHÉÉÉÉÉÉÉ!

Ma - röpke hét év után - jogerősen megnyertem a pert! :-)

/Vételár 10%-a + ennek a kamata a 7 évre/

Caipi Creative Commons License 2010.01.27 0 0 761
Hát én például azért, mert laktam panelban is évekig, így tudom, miről beszélek.:-)
Előzmény: életrabjai (760)
életrabjai Creative Commons License 2009.12.10 0 0 760
Elolvastam itt rengeteg hozzászólást és egyet akarok csak kérdezni,hogy mit vagytok már úgy oda attól hogy a panel jobb, a nagy lószart jobb!!Én panelban lakok és ha nem megy a számitógép se a tévé,tehát elvileg csend lenne(utcai zajokon kivül)akkor ugyanúgy hallom mit beszélnek felettem,hogy kinyitják a wc ajtaját és nyikorog,minden apró kopp és hang jön le egy az egyben,fűrdőviz engedése zuhogása detto,totál ugyanaz amit irtok itt az újépitésüben.A nappali dolgokról inkább nem irok mert barmok laknak alattunk és felettünk is,amit eltudtok képzelni minden van és már az ember kitépi a haját,pedig képosztásmegyeren lakok a legutolsó épitésű elvileg minőségibb panelban,ahol még nem spóroltak ki anyagot!!
petike23 Creative Commons License 2009.10.19 0 0 759
Szia,

melyik ház ?

Üdv; Péter
Előzmény: iskriszti (757)
Eddy N Creative Commons License 2009.10.19 0 0 758
Előzmény: iskriszti (757)
iskriszti Creative Commons License 2009.10.18 0 0 757
Sziasztok!
Most találtam rá erre az oldalra mi is hasonló problémával küzdünk a mi házunkból viszont mindent kis hagytak annak idején amikor építették. Kisfiammal vagyok jelenleg itthon és egész nap azt hallgatom, hogy a fejem felett lakó jól nevelt gyereke egész nap futkározik már sokszor fenn voltunk szólni csináljon valamit a gyerekkel mert minden lehallatszik. Én ugyan rászólók a gyerekre ha dübörög és rögtön befejezi. A cég aki építette persze eltűnt nem lehet megtalálni így nincs kit perelni sajnos.
Próbáltuk eladni de sajnos csak olyan emberek jöttek akik nem voltak komolyak. Most már ott tartunk, hogy teljesen ki vagyunk borulva és egyszerűen utálunk itt élni ez nem otthon csak fedél van a fejünk felett. Elég szomorú, hogy egy rosszul megépített lakás és pár nem törődöm ember miatt nem szívesen vagyunk itthon. Bocsi a sok panasz áradatért de már tényleg nem tudom mit tehetnénk. Ha valakinek van valami jó ötlete azt nagyon szívesen fogadnánk mert ha ez így marad rá fog menni az idegrendszerünk.
Várom az ötleteket:egy kétségbe esett anya!!!!
lakos Creative Commons License 2009.04.30 0 0 756
Hello

Valaki a Józsefváros topicban azon gondolkodi, hogy za Orczy fórumban vegyen.e lakást.
A többit rád bízom...:)
Előzmény: Caipi (755)
Caipi Creative Commons License 2009.03.08 0 0 755
Na persze jut eszembe, viszont a Csobáncon kívül mást nem tudok, aki az egyik lakás nappalijába vezeti be a másik fürdőszobájának a szellőzőcsövét... a fölöttem levő lakásban úgy láttam, hogy nincs is ott, hogy miért pont engem szerencséltetett...:-))
Előzmény: Caipi (754)
Caipi Creative Commons License 2009.03.06 0 0 754

Jaj, ha még jársz erre, ne haragudj, magára hagytam a topikot, mert leginkább csak én monologizáltam benne.:-)

Kedves vagy, de nem vagyok én hős, csak nem láttam más utat: mást bepalizni vele pofám nem volt, belenyugodni a dologba meg kedvem nem..

Senkinek nem javaslok pert, ha tud más utat; én azt hiszem, mai eszemmel az áthallás miatt csökkentett áron eladnám, és kész. Egyrészt azóta tudom, amit akkor nem: iszonyú mennyiségű új lakás nem felel meg az akusztikai szabványnak, és egyébként régi sem, csak azt már nincs kin számonkérni. (Valahogy és valamiért 1964 és 2002 között elkerültek az ilyen lakások, azóta viszont üldöznek..:-D) Másrészt a per öt éve megy, és nem igazán nyertem meg, csak elsőfokon: a Csobánc fellebbezett, és hajrá, újabb egy(-két) év. És már ráköltöttem több, mint félmilliót. Szóval nem javaslom a példa követését, csak Don Quichote-szerű jelleműeknek..-D Bár még mindig iszonyúan felháborítónak tartom, hogy Magyarországon halomra és büntetlenül lehet ilyen házakat építeni.

Halltex ügyben a hangszigetelés topikot nézd meg, előtte nem, de mintha mostanság beírt volna valaki tapasztalatot. Bár kicsit olyan reklámízű volt.

Előzmény: drva (751)
Ariadne12 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 753
Visszaolvasva látom, hogy ez állandó téma a topikban. Sajnos. :(
Csak azért írtam rögtön, mert mi is pont ennek a cégnek egy lakását néztük ki anno, aztán a szerződésben olyan kevés garancia volt arra, hogy egyáltalán kész lesz, és lesz aki teljesíti a jótállást, hogy emiatt dobtuk a dolgot. (fejcsóváló smiley) De legalább próbáltkozni érdemes, nehogy már megússzák csak úgy egyszerűen.
Előzmény: Ariadne12 (752)
Ariadne12 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 752
Lehet érdemes lenne ilyenkor összefogni a tulajdonostársakkal, és együttes erővel beperelni az építő céget (ha még létezik persze véletlenül), és velük megtéríttetni a hibás kivitelezés miatti pluszköltséget. De persze ennél a cégnél is projektcégek szoktak építeni, szóval sajna nem valószínű, hogy kivitelezhető, de hátha mégis.
Előzmény: drva (751)
drva Creative Commons License 2009.01.10 0 0 751

Kedves Caip és kedves Sorstársak!

 

Ahogy olvasom a fórumot, összevetem a saját élményeimmel,  úgy gondolom, hogy egy hős vagy, hogy végig tudtad  ezt csinálni, gratula a per megnyeréséért.

 

Az én történetem 3 hónapja indult, egy zuglói, Hermia Happy Land által építetett  társasházban.
7 évig garzon, belváros. Aztán a nagy várakozás, tervezés, beköltözés, majd a döbbenet. A felettem lakók "baráti találkozói", heti többször, akár hajnalig. Több alkalommal beszéltem velük, valamit enyhültek, de a gond a födémmel van, egyértelmű.  Balomon egy szolid pár lakik, jobbom még senki, az alsó lakó egy csendes fiatalember.

Szóval nem is tudom, hol kezdjek neki..., egyértelmű, hogy kivitelezési probléma. Találtam az interneten egy csapatot, a Forda Kft-t, velük vettem fel a kapcsolatot, kimondottan ezekkel az ügyekkel foglalkoznak.

Meglátjuk, küzdeni fogok, de ebben a gazdasági helyzetben nem akarok 1,5 évnyi várakozás után azonnal váltani, vagy mégis...

 

A konkrét kérdésem az lenne, hogy valaki használt e Halltex termékeket utólagos hangszigetelésre?

 

Üdv.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!