Keresés

Részletes keresés

CChelios Creative Commons License 2004.12.13 0 0 217
Nekem Vivitar 730AF-em volt.
Nem egy nagy durranás, de szerintem az esetek nagyobb részében elég. Nekem soha nem volt vele gondom.
-TTL
-30-as kulcsszám
-dönthető, forgatható, 28mm-90mm kézi zoom fej

És az új vaku ára 25-28e.

Aztán ott van még a Sunpak 440. Az is hasonló paraméterekkel bír.
Előzmény: Morin (215)
ceva_sony Creative Commons License 2004.12.13 0 0 216

Én is mostanában keresgéltem vakut, és amikor feltettem ezt a kérdést, a legtöbben ezt ajánlották:

http://www.sigma-photo.com/html/news/500dg_super.htm

 

Ha van rá lehetőséged, az USA-ban 200 USD...

 

Előzmény: Morin (215)
Morin Creative Commons License 2004.12.13 0 0 215
Max. 50.000 Ft, de akkor mar nagyon sok kompromisszumot kell kotnom. Jobban orulnek egy 20-25.000 koruli arnak. (Nyilvan akkor hasznaltan).
ceva_sony Creative Commons License 2004.12.13 0 0 214

Szia,

 

azért mégis mennyi a rendelkezésedre álló összeg?

Előzmény: Morin (213)
Morin Creative Commons License 2004.12.13 0 0 213

Sziasztok!

 

Canon EOS 30V-hez szeretnék vakut venni. Amatőr vagyok, de a beépített vaku mostanra kevés lett.

Nem akarok/tudok nagyon nagy összeget kiadni, viszont nagyon alap vakut sem szeretnék venni, amit nemsokára megint le kellene cserélni.

 

Szerintetek hogyan induljak neki, hogy ne nézzenek rögvest hülyének és ne sózzanak rám valamit az első boltban, ill. börzén. (Használt vakuk mennyire megbízhatóak?)

 

 

jakacs Creative Commons License 2004.12.12 0 0 212

Valamelyik topicban volt szó egy olyan szerkezetről, ami lehetővé tesz azt, hogy a régebbi -nagy talpfeszültségű- vakukat is tudjuk EOS (vagy akár más újabb) gépeken. Nagyon érdekelne a dolog, ezért kérném, hogy aki (esetleg Százbolha?) tud valamit róla, ossza meg. Van vagy 5 ősi vakum, kezdésként megfelelne nekem ha tudnék hozzá egy ilyen átalakítót szerezni. Esetleg ha van elektronikában jártas emberke köztünk, aki tudna ilyesmi építésében segíteni (vagy akár építeni), azt is szívesen meghallgatnám(nánk -szerintem sokakat érintene a dolog)

 

Előre is köszönöm a segítségeke! Ha lesz mit...

azata Creative Commons License 2004.12.08 0 0 211
Eladó Canon EOS-hoz Sunpak PZ5000AF vaku,
50-es kulcsszám, 28-135mm zoom,
dönthetõ, forgatható fej, PC csatlakozó, stb.
4 hónapos, keveset használt darab.

Ár: 50.000Ft
WiZARD Creative Commons License 2004.12.07 0 0 210

eladó 1 db Lumiquest Pocket Bouncer

teljesen új, eredeti csomagolásban

6500 ft.

email az adatoknál

Tomchy01 Creative Commons License 2004.12.07 0 0 209
Ügyes ez az Index fórummotor... ;o(
Tomchy01 Creative Commons License 2004.12.07 0 0 208
Sziasztok!

Előrebocsátom, én most tanulgatok (Zenittel) fényképezni. Túrtam otthon a családi szekrényt, és az aljában ezt a 2 régi vakut találtam.

A kisebbik vaku:
Egyik vaku oldalrólEgyik vaku szemből

A nagyobbik vaku:
Másik vaku oldalrólMásik vaku szemből

Legyetek kedvesek, írjatok már le mindent, amit tudni kell ezekről a vakukról.

Köszönöm!

Tomchy
CChelios Creative Commons License 2004.11.15 0 0 207
150V körül lehet. A PE-205-nek lagalábbis 155V.

Adatok: http://www.botzilla.com/photo/strobeVolts.html
Előzmény: sünike78 (205)
ciber Creative Commons License 2004.11.15 0 0 206

Hali!

Adva van egy Canon 420 EX vaku, ami alapból 24 mm-t tud. Lehet ebből barkács-megoldással nagyobb látószögűt csinálni. (Gyáriról nem tudok). Mondjuk egy olyan prizmával ami az 550 EX-n van beépítve. Lehet ilyet venni valahol?

Kösz az ötleteket:

Ciber

sünike78 Creative Commons License 2004.11.12 0 0 205

Ismeri valaki közületek a National PE- 200-as vakuját? Kb 25 éve volt forgalomban. Mekkora ennek a szerkezetenk a talpponti feszültsége?

CSerfa Creative Commons License 2004.11.12 0 0 204

Néhány hónapos Sunpak PZ40X vaku Optiform bt.-től vett (kisker) számlával, garanciával, kipróbálhatóan eladó 35 ezer Ftért.

Azért adom el, mert nagyon kedvező ajánlatot kaptam Speedlite 550EX-re, és két vaku nem kell.

 

CSerfa

szeni1 Creative Commons License 2004.11.11 0 0 203

Helló.

 

 Sunpak PZ5000AF TTL vaku Canonhoz 50-es kulcsszámú, 28-135mm nagyteljesítményű zoom, dönthető forgatható fej egyéb extrák zsír ujjonan dobozában eladó. Ár 55000Ft (bolti ár:82000Ft)

Tel 20/9349-433

E-mail:szeni1@axelero.hu

 

Ha valakít érdekel írjon vagy hívjon:)

Rozmy Creative Commons License 2004.11.11 0 0 202

kösz a tippet, körülnézek mindenképpen.

Meg megnézem a Vivitar 283-285 -modelleket hogy mi merre mennyi!

Előzmény: CChelios (200)
bertoandolini Creative Commons License 2004.11.10 0 0 201
Hello!

Van -e valakinek tapasztalata Mikrosat gyártmányú műtermi vakukkal?
Esetleg hasonló viszonylag alacsony árfekvésű más márkával?

Előre is köszönöm.
CChelios Creative Commons License 2004.11.09 0 0 200
Szia,
Én nemrég vettem egy Vivitar 283-ast az ebay.de-n. 12e Ft volt postaköltséggel.
A V. 283 és 285-nek az a specialitása, hogy a szenzort le lehet venni a vakuról és fel lehet rakni a gépre egy kis középérinkezős foglalat segítségével. Ilyenkor a vakut kábellel lehet összekötni a szenzorral és odább lehet vinni. A villanás a vakuból jön, a fényt viszont a fényképezőről méri. Én egy kb. 1.5 méteres kábelt kaptam hozzá, de van hosszabb is. A vaku feje dönthető függőlegesig, de nem forgatható. 4 rekeszértéket lehet beállítani, és külső tápegységről is működik.
A 285-nek ráadsul osztható a villanás teljesíménye 1/2-től 1/16-ig. De ezt a szabályozható szenzort külön meg lehet venni a 283-hoz is. Most éppen arra vadászok a neten.
Szerinem nagyon jó vétel mindkettő. Az ebay.com-on nevettséges pénzekért lehet beszerezni. És rengeteg tartozék van hozzá: szines szűrők, markolat (nekem is van) stb.

Üdv,
CChelios
Előzmény: Rozmy (199)
Rozmy Creative Commons License 2004.11.09 0 0 199

Hello,

 

Lassan 1éves lesz fuji s602-es digitális fényképezőm, és keresek hozzá olyan külső vakut, amelyet nemcsak papucsról lehet ellőni, hanem valamilyen módon mozgatható (szinkronkábel, stb.) 20-30e ft. kategóriában gondolkodom, hobbira kellene, nem komoly studiófotózás a cél...

 

Várom a hozzáértők ötleteit.

Előre is kösz

iscsu Creative Commons License 2004.11.05 0 0 198
Pausz, selyem hanyagolandó, én dolgoztam ismerősnél két ilyennel pincében, nyáron. Mit mondjak? Jól esett a kinti 30 fok, mikor kimentem... :c))

Kb. egy-másfél méterre lehet már rakni tőle papírt, de ami fél méteren belül van, azt tuti felforralja/elolvasztja/megsüti. ;c))

-iscsu
Előzmény: Azzi (193)
Csoka Creative Commons License 2004.11.05 0 0 197

Nna sracok, nayon halas vagyok :) Meg igaz nem vettem meg a soligor vakut, de tegnap mar megtettem az elso lepest a extrem-nel, nem volt nekik, de rendelesre lesz :) Nem tudom mikor fogom tudni megrendelni es elmenni erte, de remelem minnel hamarabb.

Az 500w-os refihez annyit tudnek hozzaszolni hogy en is hasznalok kettot, igaz csak az egyiknek az allvanyos fajta. Nem valtotta be a hozza fuzott remenyeket, sajnos pauszpapirral sem ad megfelelo erossegu fenyt, es nem tul mobil (konkretan rohadt nehez :) ). talan 3-4 db mukodokepesnek tunhet, de az az osszesitett 2000 w olyan futest csinal hogy ihaj meg csuhaj:) Ezert dontottem inkabb vakuk mellett, azok konnyuek, ahhoz szinten konnyu allvany dukal, es van esely arra hogy kezbol lojek:) 1/15 nel sajnos ezt nem kockaztatom :)

 

Csoka

farkzoli Creative Commons License 2004.11.05 0 0 196
Ez rossz hír, de van valami más:
Ha beütöm a gugliba: better beamer, egy rakás helyen árulnak fresnel lencsés vakufény terelőt. Nosza, kölcsönöztem a könyvtárból egy olvasáshoz használatos nagyítólapot, és kicsit kísérleteztem. Szinte reflektorrá lehet vele fókuszálni ! Ezt végig szeretném játszani és építeni egyet, ha valahol kapható ilyen lap. A két kép: nélküle és vele. G3, 135 mm-en, 420ex, iso 100, f4.

Előzmény: peterssen (195)
peterssen Creative Commons License 2004.11.05 0 0 195

Remélem nem baj ha belekotyogok:

 

Szóval a 280AZ kikapcsol. Pár perc után leidőzít és csak gombnyomásra éled, villanásra nem :-(

 

Különben valami baj lehet a vezérlésével: szvsz nagyon lassú benne valami. Nekem csak akkor működött helyesen, ha beleépítettem egy impulzusformáló áramkört. Meg kellett nyújtani az indító impulzust. De akkor sem volt teljesen ok. Főleg "laposabb" elemeknél. Sajnos ezért felejthető minőség. (De hozzáteszem, lehet hogy én fogtam ki egy nagyon szélsőséges példányt...)

Előzmény: farkzoli (192)
P.Peter Creative Commons License 2004.11.05 0 0 194
Azért a cucc hőtermelésére nem árt odafigyelni, ki ne gyulladjon a softbox, mert akkor lehet hogy drágább lesz a végszámla mint egy gyári stúdiócucc esetéban :-)
Előzmény: Azzi (193)
Azzi Creative Commons License 2004.11.04 0 0 193
Most láttam a Praktikerben 5990 Ftért, teleszkópos, forgatható állvánnyal együtt eladó 500W-os reflektort. Erre már csak egy dobozka kell meg pausz, vagy selyem , és megvan a softbox :D 220 kábel is van hozzá...
farkzoli Creative Commons License 2004.11.04 0 0 192
Megnéztem ezt a Soligor DG-280AZ szolgavakut a gyártó lapján. Örömtelien sok slave módja van. Ha jól tudom az eos 1/20 mp-vel villant előre, vagyis az 50 mikromásodperces optikai slave kell ide.
Ha már használsz ilyet, lenne pár kérdésem: így korrekten működik is egy ex vakuval ? Ha magára hagyom, mit csinál ? (kikapcsol örökre, feléled a pre-flashra, örökké be van kapcsolva, stb...) Jó lenne kint hagynom órákig, éjszakai állatfotózásra.
És az ára is szimpatikus: az edigital.hu-n 13500 Ft. Mi kell még ? :-))
Előzmény: Badmotorfinger (190)
Badmotorfinger Creative Commons License 2004.11.04 0 0 191

Közben megtaláltam a kötelező olvasmányt:

 

http://photonotes.org/articles/eos-flash

Előzmény: Badmotorfinger (190)
Badmotorfinger Creative Commons License 2004.11.04 0 0 190

Használtam sima középérintkezős vakut E-TTL gépen, nevezetesen egy EOS D30-on. Az újabb vakuk közül szinte mindet elsüti, de manuálisan kell használnod. A régebbieknél valóban a feszültséggel van a gond. Emlékeim szerint 6V körül van a Canon E-TTL papucsos gépek tűréshatára, némely régebbi vaku ennek a sokszorosát is képes leadni.

Én egy Soligor DG-280AZ-t használtam és működött. Ahogy lentebb írták természetesen nagysebességű vakuszinkronod nem lesz. Nálam 1/90 volt a határ. Afölött már nem világította meg egyenletesen a képmezőt. Erdetileg slave vakunak vettem, de kipróbáltam a vakupapucson is és szinkronkábelen is (jár hozzá egy 30 cm-es) és mindkettővel működött. A tizenezer forintos árához képest teljesít azért. Nem ez a vakuk csúcsa, de kiegészítő vakuként jól jöhet. 5-féle slave vakumóddal rendelkezik, dönthető manuális zoomfejjel, kétfajta automata beállítással és 28-as kulcsszámmal. Jár hozzá egy csúnya és egyszerű, de alkalmasint használható vakusín is, plusz az említett standard 30 cm-es szinkronkábel. 

 

A PZ40X-ről is van infóm, mivel fővakuként azt használom. Szerintem, ha nem akarsz sokat költeni és nem kell az E-TTL akkor ne vedd meg. Bár relatíve nem drága, de elsősorban úgy éri meg, ha szükséged van az E-TTL-re, hiszen ilyen képességű manuális vakut kapsz 50 ezer körül.

Előzmény: Csoka (186)
pocketout Creative Commons License 2004.11.04 0 0 189

hejjho

olvastam az elöbbiekben

hogy akár a 300d nek a vaku papucsán is lehet középérintkezös vakut üzemeltetni

szal 300d + középérintkezös vaku stimmel...ez télleg igy van?

ha ez igaz akkor azt a "jelet" szal a 300d csak rövidre zárja a papucson lévö középsö érzékelöt meg a testet.ez télleg igy van???

én most slave vakut épitek.... optikait ezzel aza gond hogy a vaku fénye kell neki mert ö erre reagál.és ha ez a "rövidre zárós" 300d  nél is igaz ,akkor nagyon király.

 

 

üdv bali

 

protozerg Creative Commons License 2004.11.03 0 0 188

Majdnem bármilyen vakut tudsz használni.

Jártam úgy egy Soligor 280-assal, hogy a Fujimon 1/60-ig működött, rövidebb záridőnél nem jókor villant.

Van egy majdnem új Soligor 30DA zoom rendszervakum ami Canont is tud (nem TTL).

Ez eladó, ha akarod kipróbálható.

Előzmény: Csoka (178)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!