Keresés

Részletes keresés

gravir007 Creative Commons License 2015.11.27 0 0 28283

A 300-as két vakus kit is 120.000 helyett 80.000

gravir007 Creative Commons License 2015.11.27 0 0 28282

Black friday van a tripontnál, elég jó kedvezményekkel, ha valaki vásártolni akarna

Jahno Creative Commons License 2015.11.26 0 0 28281

Nekem a luk is szűk, van benne egy kis fémes kvázi rugós darab, azzal kell erőlködni. Elsőre eltörtem egy ernyőt, azóta óvatosabb vagyok, hogy közel kell fogni és billegtetve csavargatni. Másik ernyőm meg túlzottan kihúztam, az annyira fejnehéz volt, hogy attól görbült el a szára.

 

Amúgy leveledre is válaszolok, csak folyton úton vagyok, odahaza meg lófasz netem van úgy ezen a héten.

Előzmény: uffneked (28280)
uffneked Creative Commons License 2015.11.26 0 0 28280

Nekem az olcsó ernyő eddig tökjól működik. Oké, ha rálépnék, biztosan belapulna az üreges váz, meg ha agyonszorítanám, azt se szeretné, de ésszel kell használni.

Amúgy a szorítós állványfej is gáz, az ernyőt a csavar szárával szorítaná a lyukba, az ernyő szára meg vékonyabb, ezért szökik a csavar elől, és így ferdén rögzül az ernyő. Erre egy gumigyűrűt vágtam meg, hogy az ernyő szára ne mozoghasson, így fasza.

A szoftboxot meg ugye úgy rögzítem az állványfejre, hogy egy L-vas gyűrűs végét belehúzom a softbox végébe. Viszont ennek a szára lefelé rálóg a gömbfejre, így hiába akarnám az egészet lefelé dönteni, kb 10 fokot enged, aztán nekimegy a fejnek. Na, erre még ki kell találni valamit.

 

Szóval ja, kis pénz, kis foci.

Előzmény: Jahno (28279)
Jahno Creative Commons License 2015.11.26 0 0 28279

Olcsóbb esernyő az vicces, végéről leesika  kupak és üreges a szára, olcsóbb vakuadapter meg szorl annyira, hogy rögtön keresztbe is bír törni. Most néztem egyik "márkásabb" ernyőm, kicsit kúpos a vége, belemegy a szorulós adapterbe és sokkal merevebb a szára. Viszont 4szeres áron mérik :-) Kínai áteresztőernyők is érdekesek, elég jól visszaverik a féynt hátrafelé, lágy reflexnek is lehet használni. Én inkább nem írom össze a cuccaim, de majd egyszer talán, vagy elmailozom. Sörért viszont ki lehet próbálgatni, ott hamar kiderül mire nem érdemes pénzt költenetek :-D

Előzmény: uffneked (28278)
uffneked Creative Commons License 2015.11.26 0 0 28278

Persze, ha tehettem volna, én az alábbiakkal kezdtem volna:

- 2xYN560III 25k

- 1xYN603II 3k

- 2xakármilyen állvány 10k

- 2xernyő (reflex és áteresztő) 3k

- 1x5in1 derítő 2k

- 1x60x60 softbox 7k

 

Ez 50k, a hátteret kivéve minden benne van, és legyen a talpán az a feladat, ami kifog ezen a szetten. :)

 

Most már a nyakamon van 2 rendszervaku, nem éri meg eladni, így a YN vakuk nem lesznek megvéve. Ezt leszámítva a többi megvan, és használom is. :)

Előzmény: Jahno (28277)
Jahno Creative Commons License 2015.11.26 0 0 28277

Igen, viszont első körben hobbizni bőven elég olcsóbb cucc is. Amit írtam, havernak adtam 3 vakus hordozható szettet, az volt kb. 70-80ezer pénz és ezzel azért már szépen lehet alakítani, nagyon soká növi ki az ember a korlátait, ha meg nagyon annyira, akkor lehet pénzt is termel. Odahaza a gyereket 2 vaku kombóval elég jól meg lehet csinálni, de egyszerszűbb portrékat, vagy manapság klasszikus izéket csinálok telefonkönyvbe, önéletrajzhoz, ide-oda, azokat 1 erflex vagy fehér ernyővel kivillantjuk és kb. kész. Mondom ez annak ellenére, hogy van beautydishem és 120as szoftboxom is :-)

Előzmény: uffneked (28276)
uffneked Creative Commons License 2015.11.26 0 0 28276

Azt hiszem, itt jutottunk el N+1-edszerre is arra a következtetésre, hogy "a fotózás egy drága hobbi". :)

Előzmény: Jahno (28275)
Jahno Creative Commons License 2015.11.25 0 0 28275

"Aztán elkezd majd hiányozni ez meg az"

 

Az mondjuk biztos.... Így lett boom karom, aztán erősebb állványom, aztán ez meg amaz, meg miazmás.

 

 

Ellenben 1-2 ernyővel egész jókat lehet alakítani, meg kicsi szoftboxos megoldással. Utána persze végtelenig és tovább el lehet menni, mert ha be bármit be akarok lógatni, vagy kitolni, akkor drága az állvány, no meg sok fényformáló akkor jó, ha bazi nagy. Abban meg elveszik a fény, így vakuból is nagyobb kell. Meg akkor már legyen márkás, ne gagyi kínai. Aztán ott tartunk, hogy állvány 50-100ezer, vagy csillagos ég, hozzá boomkar, toldók, fejek, bizbaszok, ahhoz illik egy  jó vaku, Henselből meg is kapjuk a 300-ast (ami elég gyenge) 200ezresért. hol is tartunk?

Előzmény: gravir007 (28274)
gravir007 Creative Commons License 2015.11.25 0 0 28274

Arra gondoltam, hogy egy bowens bajonetteshez sokkal könnyebb fényformálót találni.

Biztos van ehhez is, meg lehet venni hozzá adaptert.

Sokat nem tudsz faragni az árakból, veheted az 5000Ft-os állványt, de ha ráteszel egy 300-as vakut valami fényformálóval, kitolod úgy fog hajladozni mint egy hurkapálca.

Rá lehet tenni, mert rá lehet, szó se róla...

Van amiből lehetne faragni az árból, én a magyar árakat írtam, hasonló minőségben amúgy a kínai sem olcsóbb.

De persze van softbox 7000-ért is, szűkító amit írtam, az ebay-ről is 6000ft, az ernyőkön lehet fogni, mert az valóban 1500Ft.

Ha mindenből a legolcsóbbal számolok, akkor állvány 6000Ft, softbox 7000, ernyő 1500.

Aztán elkezd majd hiányozni ez meg az és ha normális teljesítményű a vaku, akkor kelleni fog egy nagyobb softbox, beauty box, méhselytrács is és akkor meg már reálisak az árak amiket írtam.

 

Ha otthon használja az ember, akkor célszerű, ernyőszerűen összecsukhatót venni, mert sokkal gyorsabb az össze-, szétpakolása.

 

 

Jahno Creative Commons License 2015.11.25 0 0 28273

És mivel kellene bővíteni? Multifunkciós minden szirszar akad hozzá. Bár ahogy látom hosszabb távon sem biztos, hogy cél.

 

Mikrosatoshoz állvány kb. 5ezer, többit is bőven tudod faragni.

Előzmény: gravir007 (28267)
gravir007 Creative Commons License 2015.11.25 0 0 28267

A bajonettet nem látom rajtuk, de amennyire látszik, nem bowens, hanem a saját valami S típusú.

Nem azt mondtam, hogy ezt kell venni, hanem, hogy az eladó drágán adja a használt cuccot.

Ha minden fillér számít, akkor vennék csak  ilyet, mert után bővíteni nem egyszerű, viszont ennyiből mást nem lehet kihozni.

 

Én a mikrosatos használtat venném, annyiból a kínai sem jön ki, és ehhez van szerviz, bowens a bajonet.

Kell hozzá egy állvány 8-15.000Ft, egy softbox 12.000Ft egy ernyő 6000Ft, egy méhsejtrács a reflektorhoz 6000Ft.

Ez kb. 70.000Ft / vaku

A második vakuhoz nem vennék softboxot, hanem egy összecsukható beauty box-ot, amit lehet softboxnak is használni ez olyan 20-30.000Ft meg egy szűkítőt 6000Ft.

 

Ehhez képest nagyon olcsóak ezek a szettek,  azt kell meggondolni, hogy egy szervizzel rendelkező, bowens bajonettes, egyszerűen bővíthető cucc megéri-e a vevőnek a plussz pénzt.

 

Anyám az Creative Commons License 2015.11.24 0 0 28252

Na így már értem, tehát erősen korlátozottak a lehetőségek az ilyen megoldások esetén. Gondoltam, hogy nem lesz egyszerű menet ennyiből összehozni valamit, de hogy ennyire? Minden esetre köszi, a hosszú írást, meg a képeket!

Előzmény: ph5.5 (28236)
uffneked Creative Commons License 2015.11.24 0 0 28251

Én az alit csak vackokra merem használni. Kicsit is tech dolgokra inkább ebay. Van, aki meg fordítva van... Tegyünk ajánlatot alálőve, aztán ha muszáj, kicsit adunk majd többet.

Előzmény: Jahno (28248)
raczno Creative Commons License 2015.11.24 0 0 28250

szia Tóni,

 

én is nézegettem az 565-öst, a mostani elképzelésemnek teljesen megfelelne, de nyitva akarom hagyni a lehetőséget, hogy egyszer

hátha bővítem a rendszert, vagy hát nem is tudom...

tehát így állok egyenlőre, lehet hogy a télapóra bízom a döntést, hozzon valamilyent :-)

 

szép fényeket!

raczno

Előzmény: rönofan02 (28234)
raczno Creative Commons License 2015.11.24 0 0 28249

szia!

 

köszönöm a válaszod!a használt vakutól kicsit fázok, mert nem látni bele..., ezért fontos nekem az egy év gari.

én nem pro módra tervezem, hanem évi párbeltéri családi fotózáshoz...

 

szép fényeket!

raczno

Előzmény: nemethla (28228)
Jahno Creative Commons License 2015.11.24 0 0 28248

Én Alin néztem, lehet Ebayről kellene informálódnom? Mindig más intézte. Vagy valamennyire beárazzuk a cuccot és megmondjuk mennyiért visszük, de szerintem annál bonyolultabb lélek a gazdája.

Előzmény: uffneked (28239)
ph5.5 Creative Commons License 2015.11.24 0 0 28247

Ahogy írták... a rendszervakuk más megoldással csatlakoztathatóak. A rendszervaku alá tehetsz egy rádiós vevőt, vagy pl simán a gyári talpat, amit egy gyenge menetes megoldással rögzthetsz pl egy sínhez. Ahogy írtad, ezt beletolod a boxba ami gyakorlatilag egy segédkeret segítségével kerül az állványra. 

 

Stúdióvakunál van a bajonett. Ami lehet sima kör alakú gyűrű, amire ráhúzod a fényformálót, majd mondjuk 4 db szorító csavarral próbálod ráfeszíteni. Olcsó megoldás- és sajnos elég gyenge konstrukció.

 

 

Erre a megoldásra írtam hogy felejtős- nagyobb fényformálót nem képes megtartani. 

 

A bajonettes megoldás:

 

 

Karmos rögzítésű. Elforgatod... és amig le nem töröd a füleket (szinte lehetetlen) addig ez tartja majd a boxot. 

 

A vakun ennek a negítavja található

 

 

(ez pont más bajonett... de a lényeg hogy karmokkal rögzül a box gyűrűje)

 

És a fotón látható hogy a vaku fém házán alul ott az állványcsatlakozó. Ezzel teheted fel boomra, sima állványra... bármire.

Előzmény: uffneked (28241)
Jahno Creative Commons License 2015.11.24 0 0 28246

Ennyire nem szar a helyzet, de kb. ja. Könnyű állvány az occsó, le kell súlyozni. Szorítósak sem ennyire vackok, de ez van. Lehet gyúrni bajonettesre, felárral.

Előzmény: pinfan (28242)
Rstudi27 Creative Commons License 2015.11.24 0 0 28245

Alkudjuk le, harmadoljuk, vegyetek bele engem is a levelezésbe. :)

Előzmény: uffneked (28235)
pinfan Creative Commons License 2015.11.24 0 0 28244

Ha lehetne választani a kettő közül, nekem a 2. kéne  ;-)

Előzmény: ph5.5 (28236)
uffneked Creative Commons License 2015.11.24 0 0 28243

Ha jól informált lennék, nem kérdeznék épületes baromságokat. Márpedig kérdezek. :)

Előzmény: pinfan (28242)
pinfan Creative Commons License 2015.11.24 0 0 28242

Úgy látom, jól infomált vagy.

 

Stúdióvakuknál a softboxot a (stúdió)-vakura rögzíted, bajonett segítségével. A kici-occo-kinai utánzatoknál szorítóval csavarozod rá. Ja, és a vakut rögzíted állványra (a rajta levő karácsonyi díszekkel együtt). Ha szar (könnyű) az állvány, akkor az egész hasra esik. Ha nagy a karácsonyi dísz, úgyszintén. Ha szorítós, az meg lecsúszik róla.

 

Amin csodálkozol, az vakuhoz (nem stúdió-) való. A fennmaradó lyukba dugod a vakut, ...vagy a petróleum lámpát.

Előzmény: uffneked (28241)
uffneked Creative Commons License 2015.11.24 0 0 28241

Megszorítós? Nekem egy 60x60-as szoftboxom úgy csatlakozik az állványra, hogy egy kör alakú fejet (a közepében dugja ki a végét a vaku) kell belefeszíteni a szoftbox fém merevítői közé. Ha belerúgnék, biztosan leesne, de amúgy masszívnak tűnik, nem lötyög. Én inkább attól félnék, hogy magára rántja a delikvens a cuccot, állványostúl. Merthogy egy 120as oktával akármilyen állvány elég fejnehéz tud lenni. Erre is megoldás a karom? Mutatsz ilyen karmos cuccot?

Előzmény: ph5.5 (28240)
ph5.5 Creative Commons License 2015.11.24 0 1 28240

Urak!

 

Ezek a bajonett nélküli megszorítós megoldások nem sokat érnek. Egy octoboxot nem fog megtartani rendesen. Az meg gondolom senkinek nem hiányzik hogy fotózás közben akár egy babára vagy akárkire ráessen. A karmos bajonettek esetén fém a fémmel körmökkel kapaszkodik. Ott nincs ilyen gond. Tudom... a pénz... 

uffneked Creative Commons License 2015.11.24 0 0 28239

Ez lesz az: http://www.ebay.com/itm/330W-Studio-Flash-Strobe-Light-Monolight-Lighting-Head-220V-/391312346732?hash=item5b1c088e6c:g:9VcAAOSw9N1Vk5i3

30 áfával

Nem tudom, húzom a számat kicsit... 1/8ig lehet csak lehúzni a fényét, feleakkora modellfénye van. Szerinted odaadná 30ért az egyiket az octaboxszal, meg egy állvánnyal? Én biztosan elküldeném az illetőt a francba. Többet viszont nem biztos, hogy ér nekem. Vagy akkor hagyom a vakukat másnak, és csak a boxokat viszem el, de úgy meg nehezebb lesz eladni a csupasz vakut...

Nem tudom, ezt át kell gondolni.

 

És a kishölgy nem akarja hirdetni nálunk? Vagy nem hirdetjük mi helyette? Lehet könnyebben találnánk rá vevőket.

Előzmény: Jahno (28237)
pinfan Creative Commons License 2015.11.24 0 0 28238

ezeknél meg azért nem jellemző a 100 villanás utáni döglés

 

Ne félj sehova! Ezek 200-at is kibírnak, csak utána döglenek be :D

Előzmény: Jahno (28237)
Jahno Creative Commons License 2015.11.24 0 0 28237

Naja, csak ketten bőven kevesen leszünk rá, még alkuval is. Amúgy kínai vagy sem, Wlaimex egyszer már megdöglött és javították, ezeknél meg azért nem jellemző a 100 villanás utáni döglés. Én is vacilálok, kellene valami 300+os vaku. 300as "akármi" kint is 30ezer, módjával garis, de legalább új. És olyan, amilyen, +szopószorzó, hogy ÁFA/VÁM, összetörik, ellopják, bizbaszok. Én sem tudom, de a vaku ilyen:

 

 

Aztán felőlem levelezgessünk, de hátha valaki társulna. És akkor lassan rászánom magam, hogy indítsak levelezőt is, mert napok óta megint csak halogatom.

Előzmény: uffneked (28235)
ph5.5 Creative Commons License 2015.11.24 0 0 28236

Nem kötekedésből írtam a tegnapi kommentet. 

 

Ahhoz hogy érdemi világítást produkáljunk és ne csak kivilágítsuk a modellt mert nincs fény ahhoz megfelelő fényformáló kell. Ilyen pl a csíkbox. Egy 160-180-as csíkba F8 használatakor kevés egy 200Ws-os vaku. Mert mind a fehér diffúzor mind maga a forma megszórja a fényét annyira hogy túl közel kell tenni a témához. Ami pedig korlátokat fog szabni a használhatóságnak.

 

Egy 110 cm körüli ernyő képes egy teles alakot kivilágítani mondjuk 2.5 m-ről. De ez az ernyő alakjától függ... mert egy mély oktoboxot már távolabb kell vinni mert a kilépő fény irányát a fényformáló oldalai fogják meghatározni.

Egy 60X90-es boxot már olyan messzire kell vinni egész alakhoz ami nagyon nagy szélességű műtermet igényel. 272 a papír... 4 m széles helyen ha 180-as egész alakot világítasz kevés a hely oldalirányba. Ha a hossz 5m alatt akkor megint gondban leszel (képstílustól függően) mert ha mondjuk 2 m távolságot szeretnél tartania háttértől akkor ekv 50mm-en portré állásban is kell 2.5 m a modelltől egész alakhoz. Ha pedig csoportkép és vízszintesen kell fotóznod, és tartani akarod a háttértől a távolságot akkor meg szintén az oldalsó távolságok - vaku helyzet lehet zavaró. 

 

Beautydish használata esetén pl ha méhsejtet teszel rá, akkor még kis távolságnál is nagy a fényerő vesztés. 300Ws alatt szerintem izzadnak a vakuk ilyen feladatnál. 

 

Ez 4 vaku ha jól rémlik. Fényformálók pedig 2 csík, egy bd és egy barndoor

 

 

Itt 2 60X90-es dolgozik  plusz egy 120 -as octo a főfény (ez ki van világítva- mert itt ez a cél)

 

 

 

Előzmény: Anyám az (28233)
uffneked Creative Commons License 2015.11.24 0 0 28235

Azt tudjuk, hogy ez miféle vaku? Mert 42től kapok új csöves Mikrosatos vagyműködikvagynem 300as walimexet, amire 1 év gar van. Érted, rizikózni akkor van értelme kínai cuccal, ha ennél lényegesen jobban járok. Hiába hobbicucc volt, a kínai ugyanúgy megdögölhet 100 villanás után is...

Ami ebből a szettből kellene:

- 1x vaku

- 1x állvány (talán)

- az oktobox, vagy az egyik szoftbox

 

Gondolom a YN RF603 kioldja ezt is, így az nem kell, ernyők vannak, állvány is van amúgy, fóliát nem hiszem, hogy használnék, méhsejtrács talán.

 

De tényleg inkább levelezgetni kéne erről, nem terhelném a többieket fölöslegesen. :)

Előzmény: Jahno (28230)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!