Keresés

Részletes keresés

blckwht Creative Commons License 1,5 órája 0 0 213

Köszönöm.

A vízvezeték (és a villany) cserét azért csinálnám meg, hogy ne burkoltassak rá 30 éves csövekre. Tudom, mások 100 évesre is ráburkolnak, embere válogatja...

Édesapám 45 éve vízvezeték-szerelő, szóval ez úgy SK, hogy szakember. Ő csövez, szerelvényez.

Az ablakot természetesen nem mi bontanánk, hanem az ablakos. Kíváncsi leszek az árakra, biztos én vagyok lemaradva, 1m-t elképesztő túlzásnak érzek, a szüleim a komplett 2 szintes házon cserélték az összes külsőt 700e-ből néhány éve. Ez legalább 5 dupla ablak, 2 egyes, 2 pici, egy bejárat portál, egy erkélyajtó, fából. 

Előzmény: Varek1 (212)
Varek1 Creative Commons License 3 órája 0 0 212

Majd a szakemberek megmondják.

Ez egyszerűnek látszó, de a valóságban  összetett munka.

De hogy legyen valami konkrétum is, kezdjük a bontással. Kell egy konténer,  kell terület foglalási díj, kell szállítás és kell  lerakási díj is.

Az első szívás az hogy megrendeled a konténert.  Várj azzal, vegyél jó erős sitt zsákokat és ha vége a mókának akkor megoldod a szállítást.

Beton vágás , legyen   60 eft,

Ablakok ajtók cseréje összesen kb. egy milla. De erre adnak konkrét árajánlatot  .  Bontással, beépítéssel. Nehogy már te bontsad.  Sőt el is viszik a bontási anyagot.

Vizvezeték cseréje ?  Minek ? Persze lehet, de szerintem elég csak a felszerelvényezés.   Ezt miért nem bízod szakemberre , ha komplet csere akkor  500 alatt nem áll meg  +  a szaniterek.

"falak glettelése, festése: sk sima fehér"  ok. ez mehet, de a glettelés előtt van még a vakolat faljavítás, ezek a munkák tényleg  sk -ra valók.

Több millió lesz. Vigyázz a sorrendre.  A bontást pedig bízd a konkrét munkát végző szakemberekre, ők tudják meddig kell bontani.

Sok sikert !!

Előzmény: blckwht (211)
blckwht Creative Commons License 4 órája 0 0 211

sziasztok,

pici panel garzon felújításának költségeiben szeretnék tájékozódni. 

27m2+erkély (előszoba, szoba, fürdőszoba, konyha)

1. bontás: sk, szállítás konténerrel
  2. betonvágás: szakember, előszoba-szoba és szoba-konyha közötti ajtófalak (válaszfal 6-8mm), mindkét vágandó kb. 2,5+1,4+2,5m
  3. ablakok, ajtók cseréje: szakember - bejárati ajtó, erkélyajtó, fürdőszoba ajtó, 2 kisebb ablak szúnyoghálóval, 1 nagy ablak redőnnyel
  4. vízvezetékek cseréje: sk fürdő+konyha
  5. villanyvezetékek, konnektorok, kapcsolók cseréje: szakember (nem lesz álmennyezet, spot és hasonlók.. sima függőlámpa 2db és mennyezeti lámpa 2db, fürdőben 2 lámpa a tükör felett)
  6. csempe: szakember - fürdőszoba kb. 9m2 (Zalakerámia valami egyszerű fehér négyzet), konyha kb. 2m2 (valami különlegesebb, pl metrócsempe 4e/m2)
  7. járólap: szakember - fürdőszoba kb. 2,4m2 (Zalakerámia valami tartósabb)
  8. szerelvényezés (wc, kád, mosdó): sk - mosdó, fürdőkád (150x70), wc valami egyszerű, szép, középkategóriás
  9. falak glettelése, festése: sk sima fehér
  10. laminált padló: sk - Kaindl középkategória, előszoba-szoba-konyha egyben, konyhában szigetelő ragasztóval a nedvességvédelemért.
  11. konyhabútor: sk összerakjuk, IKEA 140x200 L alakban, beépített elektromos tűzhellyel, hűtővel, mosogatóval, csapteleppel. 

egyéb bútorok, gépek, függönyök, erkély kipofozás és hasonlók nélkül

ha a fentiekre (anyag+munkadíj együtt), vagy akár az egyes részeire van nagyságrendi tippje, nagyon megköszönném. 

Dunit Creative Commons License 2016.11.29 0 0 210

Hát ha valakinek ennyi feltétele van, azt nehéz kielégíteni. 

Van kémény, de nem szeretnéd használni, a Mika nem jó mert előítéleted van vele szemben. Akkor csak a villannyal való fűtés jöhet számításba, de az  3 x annyira drága. Plusz a hálózatnak is kell bírni a plusz terhelést.

Előzmény: DaniToUSA (209)
DaniToUSA Creative Commons License 2016.11.28 0 0 209

A kémény valahol a szoba végén van gipszkartonfal mogott.

Nem szeretném használni. A régi konvektort mindenképpen megtartom

Csak a frissen mecsinalt szobába szeretnek futest ,gazdaságosság miatt.

Mika kazanos topicot olvastam, szeretném elkerülni annyi szívás van vele. Egyéb alternatíva?

A fürdőszoba a konyha végén van, de az alaprajzon nincs rajta

Más: Ti hogyan alakítanátok az elrendezésen? (Alaprajz lent)

Mert ha hozzanyulunk a helyseghez, célszerű lenne az szvsz.

Előzmény: Dunit (207)
Dunit Creative Commons License 2016.11.28 0 0 208

valószínű az egész bővített 40 nm -en lenne annyi. 

Természetesen 50 nm -es lenne a lakás. Hiába az elemi mateknál hiányoztam, azóta sem tudom bepotólni !!

Előzmény: Dunit (205)
Dunit Creative Commons License 2016.11.28 0 0 207

Kár lenne kihagyni a bővítést !

Ha új vakolat kell, akkor az mint írtam pórusos párátlanító vakolat legyen. Az ajtó helyére mehet egy új ablak.

A fűtés lehet pl. MIKA kazánnal.

"Fűtés jelenleg az egyetlen szobában 1db FÉG konvektorral megoldott,

de úgy tudom ma már nem lehet engedélyt kapni közvetlen ablak alá,"

A fég konvektor helyére, erre találták ki az ilyen kazánokat.

Az árakról annyit, hogy lényegesen olcsóbb ha sok minden sk. maga csinál az ember, mintha mesterrel. A gázt persze csak mester készítheti... a szabályok szerint.

Előzmény: DaniToUSA (206)
DaniToUSA Creative Commons License 2016.11.27 0 0 206

Szia!

Az észrevételeidnek megfelelőlen bővíteném a tervleírást:

90 éves 4 szintes téglaépület.

közvetlenül a konyha mellett helyezkedik el 1 soros téglafal választ el.

A vizesedéssel nincs nagy gond, bár szeretnék kialakítás előtt a főfalakon + padozaton

valamilyen vízgátló megoldást. Fűtés jelenleg az egyetlen szobában 1db FÉG konvektorral megoldott,

de úgy tudom ma már nem lehet engedélyt kapni közvetlen ablak alá, így a helység fűtése kérdéses.

Ezeket figyelembe véve 1.5millió inkább a reális ár?

Alaprajz: http://www.kephost.com/image/vVbw

Köszi

Előzmény: Dunit (205)
Dunit Creative Commons License 2016.11.26 0 0 205

No de hogy milyen info kell még ?    Műszaki téren nagyon sok.

Pl. hogy  a jelenlegi 33 nm és a bővítéssel hozzá csapandó  17 nm egy szinten van e ? Ha igen, a jelenlegi mennyire vizes.  Aza lagsori lakások fő problémája a nem megfelelő vízszígetelés. Ha rendben van,  racionális az elképzelés.

Ha már le lesz verve a vakolat,  az új lehet un. légporusos.  Árban majd annyi.  Viszont a teljes új vakolás is százezrekbe kerülhet.

Az elvárásaid ??

Azok inkább tervek.   A    + 17 nm be  kettő szoba betuszkolása kissé erőltetett, valószínű az egész bővített 40 nm -en lenne annyi.

A talaj / ami bent amúgy padozat / , azt meg kell vizsgálni, hogy jó e a vízszigetelés ha jó mehet rá némi kiegyenlítés után a laminált. ha nem jó akkor ki az egész  és  vízszigetelés   + hőszigetelés után mehet rá a laminált.

Gondolni kell még a villanyszerelésre is.  Festés ???

A fűtés ? Hát olyan legyen mint a jelenlegi 33 nm !

Inkább a másfél millát célozd meg  .... ha már elvárásaid vannak   ... magaddal szemben.

Előzmény: DaniToUSA (203)
Dunit Creative Commons License 2016.11.26 0 0 204

Némi jártasság az építőipari kifejezések és fogalmak terén.

Különben lesz abból  másfél millió is !!!

Előzmény: DaniToUSA (203)
DaniToUSA Creative Commons License 2016.11.25 0 0 203

Sziasztok!
17nm alagsori tárolót szeretnék lakhatóvá tenni.

a mellette lévő 33nm-es lakassal kellene egybenyitni, 1 ajtón keresztül

az elvárásaim:

- 1wc kialakitása a meglévő helyén

- 2 kisebb szoba  kialakítása.

- vakolat leverése tégláig, vakolás

- a talaj is egyenetlen beton, ezt rendezni

és laminalt padló

- fűtésre külön árajánlatot kérnék, ha a gáz drága,

akkor marad az áram.

laikus szemmel legalább 1millióra bekerülési költséget

látok,a topicot most találtam meg, milyen infó kell még?

üdv

zikat Creative Commons License 2016.11.23 0 0 202

Elnézést, hogy így eltuntem. A fal maga gipszkarton, abból vágatnám ki az ajtófélfát és lenne helyette húzós ajtó. (sínre függesztett) Ahh, hogy ez így értheto-e nem tudom.

Előzmény: Palási (201)
Palási Creative Commons License 2016.11.14 0 0 201

Ez azért kevés, több adat kellene.

Pl. ha eltávolítod az ajtófélfát mit csinálsz az ott maradt fallal ?

Mert lehet az  gipsz kartonozni és lehet vakolni.

A munkadíj ?  kb.  900 -1 200 eft.

Előzmény: zikat (200)
zikat Creative Commons License 2016.11.14 0 0 200

Sziasztok, nekem is segíség kellene.

50m2-es lakás teendok:

kifestés (nagyon szép most is a fal, nem igazán kell glettelni)

burkolás (mostani burkolat járólap+lamináltparketta. Ami lesz: hajópadló párnafára+hidegburkolás)

2 ajtófélfa eltávolítás

2 ajtóból 2cm levágás (nem fér el a párnafás megoldás)

sitt elszállítás

anyag nélkül mennyi kb. a munkadíja ezeknek mennyi? Kaptam egy négyzetméterárat, de elájultam...

Egy tól-ig érdekelne, várost direkt nem írtam.

Köszönöm

Botka Valeria Creative Commons License 2016.10.28 0 0 199

Részleges vagy teljes lakásfelújítást vállalunk elérhető áron, minőségi munkát hagyva magunk után.

Ingyenes felmérés után pár órán, de legkésőbb 1 munkanapon belül részletes árajánlatot készítünk a megrendelő részére.

Keresse fel honlapunkat ahol megtekintheti egy-két elkészült munkánk fotóját, ha felkeltettük érdeklődését kérem hívjon bizalommal!

http://szeplakast.nanoweb.hu

Tisztelettel:

Gór Nagy Vilmos

06-30/195-2889

Botka Valeria Creative Commons License 2016.10.21 0 0 198

Szia!

A párom lakásfelújításokkal foglalkozik, elérhető áron dolgozik és minőségi munkát hagy maga után garanciával! (villany, víz, burkolás festés, gipsz kartonozás stb.)

Helyszíni felmérés után pár órán belül árajánlatot ad.

email: gornagyvilmos@gmail.com

telefon:06-30/195-2889

Dunit Creative Commons License 2016.08.04 0 0 197

Érdekes ez a kategória :

Családi, panel, régi bérű lakások felújítása Budapesten.Rólunk néhány szó.

Olvass tovább: http://www.lakasfelujitasgyorsan.hu/

Beragadtak a lakásbérleti díjak.   ???  Ezért nem biznisz vállalkozói szinten a bérlakás.

Bezzeg a fekete piacon,  a hírhedt  albérleti világban a csillagokat súrolják a  manapság a lakásbérleti díjak.

Mondják a hozzá nem értők.

Előzmény: szerencsés13 (196)
szerencsés13 Creative Commons License 2016.08.03 0 0 196

Üdvözlöm.

Ez minden esetben az igényeken mullik.

Ez azt jelentené, hogy van-e kedve bajlodni a felújítással, és nem azt kapja amit Ön elképzel. Vagy keres olyan csapatot akik olcsók, gyorsak és az Ön igényeinek megfelelően dolgozik.

Érdemes átdondolni mert hosszú távon kényelmetlen lehet a nem megvalósult álom. :)

http://www.lakasfelujitasgyorsan.hu

Előzmény: suicide_bomber (191)
szerencsés13 Creative Commons License 2016.08.03 0 0 195

Üdvözlöm.

Nemtudom, hogy talált-e már csapatot a lakásának falújítására, de a lakáfelújítás gyorsan csapatát tudnám ajánlani.

Korrekt megbízható csapat.

http://www.lakasfelujitasgyorsan.hu

Előzmény: mezsu1 (193)
Botka Valeria Creative Commons License 2016.07.10 0 0 194

Szia!

A párom lakásfelújításokkal foglalkozik, elérhető áron dolgozik és minőségi munkát hagy maga után garanciával! (villany, víz, burkolás festés, gipsz kartonozás stb.)

Helyszíni felmérés után pár órán belül árajánlatot ad.

email: gornagyvilmos@gmail.com

telefon:06-30/195-2889

Előzmény: mezsu1 (193)
mezsu1 Creative Commons License 2016.07.06 0 1 193

Sziasztok!

Nem tudom, házfelújításban tudtok-e segíteni, de megpróbálom. Lassan elkezdenénk a kádárkockaházunk felújítását, de sajnos a kivitelező, akivel eddig egyeztettünk, mégsem vállalja. Ismer valaki megbízható, jó és nem túl drága szakember(eke)t? A XI. kerületben kellene dolgozni.

Köszönöm!!!!

Alapi42 Creative Commons License 2016.07.02 0 0 192

Kell hozzá egy kb. 25-35 oldalas költségvetés, hogy mi minden kell és mindent szeretnél.

Először sorold fel azt ami szerinted kell, aztán azt is amit szeretnél.

nem kell különösebb szakértelem első körben hozzá csak figyelem és kitartás.

Ha felsorolod biztos akad itt valaki aki ráharap.

Néha érdemes néha nem. Nézegettem pl. mostanában  sok sok lakást. találtam is egy megfelelőt... fekvésre , alapterületre.  78 nm 27 milla. De az első bibi, hogy elektromos a fűtés.

Annak cseréje elvileg  1,5 millából kijön. Nyilván van más is, amiért  kb. 10 - 15 -tel ólcsóbb mint a hasonszőrűek, de azt szemérmesen titkolják.

Mindig érdemes megnézni ... néha többször is.

A sorrend  először megnézni , kiszűrni a pozítivumokat és a negatívumokat, aztán a részletekbe bocsátkozni.

Az az 'iszonyat lepukkant' jelző is sok mindent takarhat.

Agy ilyen lakásból lehet nagyon jót is csinálni.

Viszont ha a környezet,  értem ez alatt a ház és az utca is  lepukkant, az akkor felejtős.

ja ! kiindulásnak azért min. 5 millád legyen.

Előzmény: suicide_bomber (191)
suicide_bomber Creative Commons License 2016.06.30 0 0 191

Szerintetek egy pesti, belvárosi iszonyat lepukkant 50-60 m2 es lakás felújítása minden csere mennyiből állhat meg?

Érdemes ilyent nézni, vagy jobban járok, ha egyből felújítottat veszek?

koplak Creative Commons License 2016.06.07 0 0 190

Sziasztok!

Segítséget kérnék. Tudom, nem lehet konkrét összeget mondani, nem is arra várok, csak egy tól iget nagyjából. Vagy nagyjábóli útmutatást.

Kinéztünk egy házat, amely 75 százalékra kész. Két szintes, beton lépcsős, összesen 98 nm.

Ablakok, ajtók újak. Külső szigetelés megvan. Tető új. Gáz cirkó új, új fűtés, új radiátorok, csak be kell üzemelni.

Ami nincs: Belső burkolat sehol, festés. VAn egy nagy fürdőszoba, ott kád már van. Mosdók, wc (2) nincs. Konyha sincs. Sehol parketta, járólap.

Milyen összeggel lehet számolni? Nem csúcsminőséggel, de nem is a leggagyibbal gondolkozva.

Festést apum el tudná intézni (festő), ahhoz csak anyag kéne. De a csempék, járólapok, parketta, konyha, fürdő, ezek gondolom a nagy összegek. Kb mire lehet számítani?

illetve egy olyan kérdésem van, hogy a lépcsőt mivel érdemes burkolni? Most egyelőre csak beton. Erre szőnyeg? Vagy mit szoktak rá tenni? (két gyerek is fogja használni).

Köszönöm!

Sammyfan Creative Commons License 2016.06.01 0 0 189

köszönöm a választ 

igen van 3 millám ezért gondolkoztam ,hogy az elég lenne e kb

Előzmény: Dunit (188)
Dunit Creative Commons License 2016.06.01 0 0 188

Heterogén munka !

Készíts először magadnak egy költségvetést, ami legalább 4-6  oldal /ha nem több /, majd a szakmákkal egyeztesd !

a sorrended se jó  !

pl.  így :

I. ablakcserék

minőség,  méret  darabszám,

II. bontás a konyhában,  mennyiség,

III.

bontás a fürdőben, mennyiség,

IV. vízvezeték építés,

a, konyha,

b. fürdőszoba,

....és így tovább

.

.

.

.

a végén a festés majd a  padló kezelés

Mennyi lesz   ?

ha nincs 3 millád, inkább ne kezdj hozzá ! 

és amit kifelejtesz az pótmunka lesz dupla áron !

Terv se ártana !!

Előzmény: Sammyfan (187)
Sammyfan Creative Commons License 2016.06.01 0 0 187

Sziasztok!

Segítséget kérnék. mennyi költsége lesz kb a lakásom felújításának.

Panel 50m2 + 7m2 ekrély

egész lakás kifesése fehérre (régi fűrészporos tapéta lekaparása)

vllanyvezetékek cseréje

padló csiszolt beton + 12 m2 szobába hajópadló

fürdő zuhanytálca ialakítása kád helyett csempézés vízvezetékek cseréje

konyhában vízvezeték csere

ablakok cseréje ( a lakás egyik falán végig ablak van)

mennyi lehet ezek költsége?

köszönöm

Dunit Creative Commons License 2016.03.26 0 0 186

"Mivel több cirkó is van a házban, emiatt szerintem a kémény rendben kell, hogy legyen."

Egyáltalán nem következik abból semmi, főleg nem a kéményeknél. Minden lakásnak külön kémény kell a fűtőberendezés jellegéhez igazítva.

Tehát új bélés, á 300 eft.

"A fűtéscsövek falba vésésére és a kazán mozgatására milyen szabályok vonatkoznak?" 
 Semmi jogi szabály, viszont hogy jó legyen vannak un. műszaki szabályok.

A csöveket egyébként ott viszed ahol akarod  - kivétel a gázcső.

Belmagasság , 260 - 280  secko jednó, azaz mindegy.  Ezek nagyjából az alsó értékek. persze van jelentősége, főleg kis lakásnál a nagyobb belmagasságnak.

Pl. 3,6 felett galériázható.... igaz galériának az ideális a 3, 7  3,9 az a fölötti belmagasságok meg már logikátlanok  .. főleg fűtésszempontból hátrányosak.

"egy belső építészt/lakberendezőt, hogy tervezze és vezényelje le az egészet."

Mikor javasoltam nem kimondottan ilyen szakemberekre gondoltam. Ez a fajta hajlamos az "alkotásra"

némi művészi nosztalgiából/vágyakozásból és pont azt érezheti itt az alkalom az önmegvalósításra.

Egy 55 -60 nm lakásnál ez felesleges.  Egy 140  - 210 nm -esnél talán.

Olyan szakembert keress  aki ismeri a dörgést tudja azt a 190  - 240  /ami lehet akár 380  is / tételt... nem vezetik meg a kivitelezők.

Előzmény: cudarz1 (184)
joevagyok68 Creative Commons License 2016.03.26 0 0 185

hogy a felujítás után a lakás értéke a ráfordított összeg felett lehetne 10%-al. 

Tehát már számoltál valamit, ha kijött a 10%.....

Szerintem tevezd úgy ,hogy a már tervezett összeget túlléped 20%-al !

Főleg ha - mint a kérdéseidből kiderült és most ne sértődj meg ! :-) - fogalmad sincs egy felújításról !

A falak "odébb mozgatása 1-2 méterre" az nem "kis munka' !

Főleg ha azt se tudjuk főfal-é vagy közfal....tehát lehet-e egyáltalán !!

Gázt odébbrakni nem kis meló ! Főlreg ha nincs ott kémény ! Oldalfali kivezetés lehetetlen manapság !

Szerointem tervezzv12 millával, ha azokat akarod megvalósítani mint írtad...

Előzmény: cudarz1 (184)
cudarz1 Creative Commons License 2016.03.25 0 0 184

Szia Dunit!

Köszönöm a részletes választ. Mivel több cirkó is van a házban, emiatt szerintem a kémény rendben kell, hogy legyen. Ez mennyivel viszi lejjebb a költségeket? A fűtéscsövek falba vésésére és a kazán mozgatására milyen szabályok vonatkoznak? A fürdőből kb 3 méterrel arrébb, a kamrába tenném az új kombi cirkót, és az ebből induló csöveket viszont el szeretném rejteni a padlóba/falba. Ezt lehet? Ezzel egyidőben pedig a régi csöveket kivenném, mert jelenleg egymás mellett fut több cső, a kazánok alatt kész labirintust alkotnak, nagyon rondák mindenhol.

A terv az, hogy megbízok egy belső építészt/lakberendezőt, hogy tervezze és vezényelje le az egészet. Ha minden jól megy, jó áron tudnám megvenni a lakást, így maradna a felújításra is. Mivel a környék és a ház jó, ezért úgy számolok, hogy a felujítás után a lakás értéke a ráfordított összeg felett lehetne 10%-al. A házat is fel fogják újítani hamarosan, szóval jó befektetésnek ígérkezik, ezért mernék belevágni egy ekkora projektbe. Új építésűek nagyjából annyiba kerülnének, mint a lakás+felújítás költsége együtt, ráadásul azok max 55-60 nm-esek, szóval szívesebben vennék régi építésűt. Arról nem is beszélve, hogy számomra fontos a térérzet, ezért a 280-as belmagasság a 260-assal szemben nagyon szimpatikus. 

Előzmény: Dunit (183)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!