Keresés

Részletes keresés

honeywell Creative Commons License 2017.03.08 0 0 41

Erről a meggyvágóról mondjon már valaki valami jót, mert én nagyon utálom.

Beül az etetőbe, nem enged oda senkit, a kisebb madarakat elűzi. Ő maga meg félóráig zabál, mert nagy testű, tízszer annyi mag kell neki, mint a kicsiknek.

Úgyhogy én meg őt szoktam elzavarni, ha már túl sokat evett.

Mákgubó anyó Creative Commons License 2016.12.28 0 0 40

Vidéki városban élek. A második emeleti társasházi lakásom erkélyén a tető széldeszkája alá kiakasztottam a LIDL-ben kapható napraforgós, műanyagpalackos etetőt. Már kint lóg több, mint 2 hete, még csak felé se néznek a madarak. Anyukámnál, a szomszéd faluban, családi ház udvarán nem győzöm tölteni ugyanezeket a palackokat. Mi a baj? Miért nem jönnek? Túl magasan van a 2. emelet nekik? Mit tehetek? Várom segítségeteket.

corvi01 Creative Commons License 2016.11.13 0 0 39

Ide is benézhetsz, legalább egy évtizede folyamatosan látogatott topik -->

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9088064

Előzmény: viragcenter (38)
viragcenter Creative Commons License 2016.11.10 0 0 38

Én már felkészültem, az egész kert tele van magokkal, cinkegolyókkal, almával, madáretetőkkel. A férjem azt mondta ha ő akar enni majd kimegy a kertbe csipogni, mert ma is a madaraknak készítettem házi cinkegolyót, tele minden finomsággal.

Nálatok jönnek már? itt csak a szajkó és pár cinke van, de az igazi dömping még nincs. Most két napja nagy a csönd megint.

pockorocki Creative Commons License 2013.12.01 0 0 37

Lassan lehet kezdeni!

blackbird972 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 36

Most induló állatbarát magazinhoz keresünk szerkesztőket. Főbb témáink: állatartás, állatvédelem, események, a felelősségteljes állatartás...
Olyanok jelentkezését várjuk, akik szívesen részt vennének egy weboldal és a köré szerveződő civil csoport létrehozásában vagy akik segítenék azt, akár csak alkalmi jelleggel.
Életkor, lakhely, újságírói gyakorlat hiánya nem számít, de a lelkesedés követelmény :) .
Jelentkezéseket a laszlo.puskas(kukac)jogazdi.hu e-mail címre várjuk.

szilagyizoe Creative Commons License 2013.02.06 0 0 35

Köszi!

Előzmény: pockorocki (34)
pockorocki Creative Commons License 2013.02.05 0 0 34

A sisak nagyon ötletes!

Előzmény: szilagyizoe (32)
pockorocki Creative Commons License 2013.02.05 0 0 33

Adj nekik borsót és répát! :) Én egy cinkegolyót török apróra és azt nyelik a legszívesebben.

Előzmény: lazarov (30)
szilagyizoe Creative Commons License 2013.02.05 0 0 32

Előbbi nem jó én legalábbis nem látom fotókat...inkább belinkelem az egész fotómappát, van pár szép kép a kerti madarakról nálunk! 

https://picasaweb.google.com/113827211304097791218/VogelFutternImWinter#

szilagyizoe Creative Commons License 2013.02.05 0 0 31

Harkály is jött....

lazarov Creative Commons License 2012.02.03 0 0 30

Sziasztok!

3 rigó lakik az udvarunkban. Próbálom etetni őket.

A főtt rizst nem eszik, csak a borsót és a répát szedegetik ki belőle. Az alma is csak lassan fogy.

Milyen magot vegyek, kifejezetten rigók számára?

Golyó 1 Creative Commons License 2012.01.21 0 0 29

SZIASZTOK 
Segítség! !!

1 emeleti lakásban lakom az erkélyre ki raktam egy madáretetőt barátom is csinált ugyanolyat és neki lyárnak bele 1000 el :D (tehát nem az etetővel a baj ) és magot is ugyanoylan napraforgó magot teszünk bele (tehát nem a magal van a baj )
és nem járnak a madarak pedig már 1 hónapja kint van az erkélyel szemben van egy fa 2 m re már próbáltam egy hólóba magot kirakni a fára több kevesebb sikerrel.
Mit csinálhatok roszúl hogy nem jár 1 madár sem az etetőre ??  

Zotya69 Creative Commons License 2011.01.05 0 0 28

Nálunk a feketerigók és 3 szajkó elkergeti a többi kissebb madarat (cinke, veréb, zöldike járt hozzánk). Ráadásul rájöttek, hogy tudnak enni a cinkéknek kitett etetőből is. Mit lehetne tenni szerintetek?

Soká Creative Commons License 2010.12.28 0 0 27

Sziasztok, előhorgászom ezt a topikot a mélyből...

Lenne egy kérdésem: van sok diónk, olyan is, ami egy picit talán avas, de a madaraknak jól jöhet. Kérdés, hogy mennyire vágjam fel apró darabokra, ahhoz, hogy jól tudják hasznosítani a cinegék? Ezt azért kérdezem, mert volt olyan tapasztalatom (de már nem tudom pontosan, hogy milyen eledellel), amit szegény madárkák, inkább csak szétforgácsoltak és mintha több hullott volna a földre, mint a begyükbe. A dió már meg van pucolva, tehát héjastul már nem tudom odadni nekik. Azt látom, hogy a diógerezdekkel gyorsan felszállnak egy közeli fára és ott fogyasztják el, de fogalmam sincs, hogy így jobb-e, vagy ha eleve apróra feldarabolom nekik?

Ez még tavalyi hó:

mammka Creative Commons License 2010.01.06 0 0 26
Thor: kinyitottam a linkedet,de az általános fórumos mindent adott ki. Pontos linket tudsz adni?szívesen olvasnám az ottani tanácsokat is.Köszönöm!
motav Creative Commons License 2007.05.03 0 0 25
 www.madarvonulas.lap.hu

MADÁRVONULÁS: Madarak millió kelnek útra az évek során, hogy az évszakok változásával máshol keressenek maguknak táplálékot, fészkelőhelyet, jobb életfeltételeket. A madárvonulás típusait, a vonulási útvonalak rendszerét, a vonulás időzítését, a tájékozódás mikéntjét, az időjárás és madárvonulás viszonyrendszerét a madárvonulás kutatási módszereit ismerhetjük meg ezen a linkgyűjteményen keresztül.

motav Creative Commons License 2007.04.26 0 0 24

A terepi madarászatról: www.madaraszat.lap.hu

Jó böngészést!

motav Creative Commons License 2007.04.19 0 0 23

Új linkgyűjtemény

www.madartan.lap.hu

motav Creative Commons License 2007.03.29 0 0 22

MADÁRETETŐS LINKGYŰJTEMÉNY:

www.madareteto.lap.hu

Vinh Creative Commons License 2005.11.25 0 0 21
ha valaki akar írni a madarakkal kapcsolatban a eaghoch_vinh@freemail.hu-n megteheti.
Vinh Creative Commons License 2005.11.25 0 0 20
Nálam cinegedömping van. Abból is a széncinege de néha egy-két kékcinege is. Én zúzott diót szoktam nekik adni csak úgy hélyastul majd ők kicsipegetik. Néha megjelenik egy-két veréb is és távolról már egy idelye egy nagy fakopáncs is szemel az etetővel de még nem merészkedett oda. Most hogy volt ez a hideg idő, kiraktam (fatörzshöz kötözve) egy zsírszalonna darabot, volt is rá kereslet. Az főleg a fakopáncsnak ízlett.  
KÁkos Creative Commons License 2004.02.21 0 0 19
Szervusztok !
Mult évben kezdtem el etetni a madarakat, miután egy cinke bekopogott az ablakon, meg szerette volna enni a 2 üveg közti legyet. Akkor sok szép - felénk előforduló - madárkát megismertem, melyhez egyik kollegám szorgalmasan hordta a szkennelt képeket. Kerestem az interneten a madarakról képeket, de nem igazán találtam, melyről könnyen tudtam volna azonosítani. (Azóta már megjelent egy nagyon jó és drága kögyv az egyik sorozetben).Akkor a kollegám adott egy Szlovák kiadású könyvet, melyből több oldalt feltettem a - madarak.cjb.hu - oldalra (www nem kell).
Az idei télen én is tapasztalom, hogy nem jönnek enni, leginkább csak a verebek, és amit kiszórnak, arra a gerlék. Akkor volt egy kis mozgás - 3 db cinke, 1 db tengelic - amikor leesett egy kis hó.
Ilycsin Creative Commons License 2004.01.17 0 0 18
No, csak egy kerdesre ragalvan: kemenyebb teleked a cinegek zabaljak a szalonnat, ugye melegen kell tartanuk magukat, ahhoz meg kell a kaloria, nalam meg rendszeresen jartak ra harkalyok. Ha a kiseb madaraknak mar nem kell, es kezd kimelegedni, a szalonnat vastagabb agakra teszem, es a varjak megszabaditanak tole.
Előzmény: pirine (17)
pirine Creative Commons License 2004.01.03 0 0 17
A "Madáretető" topikban sok jó tanácsot kapunk, Isteni fotók a különféle etetőkről, a kis tengelicék lakmározásáról.Gyertek oda!!!!
Előzmény: troppauer (16)
troppauer Creative Commons License 2004.01.03 0 0 16
Jelentem, a nagy számok törvénye alapján flakonoztam is, szalonnát is tettem ki, meg csináltam egy egyszerű lelógós kis tálcát.

Aggályos ugyan némileg hogy a szél letépi/kiszórja a magot, de majd meglássuk.:)

Nem nagyon volt időm megfigyelni hogy a madarak egyáltalán észrevettek -e ebből valamit, de ha legközelebb visszamegyek úgyis kiderül.

Egyébként meg Bujjék mindenkinek!

Thor Creative Commons License 2003.12.29 0 0 15
Régóta van már, mitöbb, ma is él és virul a Madáretetőnk, szeretettel várunk mindenkit !
Snakeins Creative Commons License 2003.12.29 0 0 14
Hát a szalonna néha simán elfogy, néha pedig ott rohad tavasszal, és akaszthatjuk le annélkül, hogy néhány csipegetésnél több lett volna rajta.
Ez gondolom függ a szalonna milyenségétől, hogy milyen madárfajok a dominánsak az adott évben a környéken, hogy rá tudnak- e szokni a szalonnára...
Ezen a vidéken nem jött be nekünk, úgyhogy idén nem rakok ki, de azért kis darabkával érdemes megpróbálnod.
Előzmény: Ilusta (12)
csin Creative Commons License 2003.12.29 0 0 13
Nálunk tavaly pompásan fogyasztották a szárnyasok a szalcsit. Ha rákényszerülnek az eteésre, akkor idén is fogok felaggatni.
Előzmény: Ilusta (12)
Ilusta Creative Commons License 2003.12.29 0 0 12
Sziasztok!
Tavaly én is agattam még fel pluszban azt a fajta faggyús cinegekaját. Ők akkor szépen kicsipegették belőle a szotyit.
Viszont idén nálunk "még a madár se járt", mint Benőbékánál.
Szerintem is, majd csak ha tényleg lesz hó, akkor fognak jobban rékényszerülni az etetésre. Nem baj, várok türelmesen, addig beszerzék még több gombócot és máshová is felaggatom...
Mi a véleményetek a szalonnáról? Kell az egyáltalán???

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!