Keresés

Részletes keresés

hunylac Creative Commons License 2017.06.12 0 0 1109

Idén áprilisban a divízió-I-es jégkorong világbajnokság apropóján újból eljutottam Kijevbe. Bár nem gondoltam volna, hogy tud így harmadszorra újat mutatni, de tévedtem. Az élményeket, tapasztalatokat a szokásos útinapló formájában közkinccsé bocsátom, akit érdekelne, itt találja:

http://rokavar.blogspot.hu/2017/06/kijev.html

azzaren Creative Commons License 2017.05.16 0 0 1108

Sziasztok!

Eladó az alábbi Bradt Ukraine angol nyelvű útikönyvem újszerű állapotban. A legfrissebb, 2013-as (4.) kiadás, 440 oldalon, a bolti 7300-as ár helyett 5000Ft-ért. Lonely Planet Russia és kirgiz, üzbég, tádzsik Bradt könyvből szintén van 1-1db. 

Átvétel Budapesten. 

földicserkó Creative Commons License 2016.09.17 0 1 1107

06-1-4224123 Ukrajna Budapesti Nagykövetségének a telefonszáma. Engem elsősorban a Tiraszpol-Odessza útvonal érdekelt, azaz Transznisztria és Ukrajna határán történő átlépés. Magyarul válaszoltak, nem tudnak semmiféle problémáról vagy extra tudnivalóról... bár ehhez, hogy biztosan kijelentsék kisebb konzíliumot tartottak a háttérben a dolgozók.

Odesszaban, ellenben a magyar külügy honlapján található információkkal, az Ukrán Nagykövetségen dolgzó hölgy szerint nincsenek terrortámadások, a turisták számára biztonságos. Kicsit úgy fest, mintha Szijjártóék munkássága abból állna, hogy paráztassák a magyar állampolgárokat minden külföldi országgal kapcsolatban, ahelyett, hogy infórmációt nyújtsanak.

A Krím  félszigetre, Ukrajna irányából csak különleges engedéllyel lehet belépni... ennek nem mentem utána.

Előzmény: gzbotii (1100)
földicserkó Creative Commons License 2016.09.01 0 0 1106

hüm...hüm

http://kazantip.com/kazantip-2016.html

Amúgy persze Kisjenő, esetleg Chisinau, Kisinyov, mert "Kis Jenő"-re csak valami magyar testépítőt ad a google, csak be voltam állva, mint a gerely.

120-140 hsz-ek között érdekes a heves vita Odessza/Ogyessa kérdésben, meg ki tud Ukránul. De most tényleg magyarul ki tud? Van egy ajánlás az MTA részéről, hogy szerintük ez a magyar nyelv, de  azt nem igazán beszélik és írják pont úgy. Ha jól sejtem Ukrajnában ez sokkal lazább...

földicserkó Creative Commons License 2016.08.30 0 1 1105

Mi is mennénk Kis Jenő - Tiraszpol - Odessza útvonalon, és látom lentebb ketten is terveztek ilyen utazást, de aztán semmi élménybeszámoló végül. Talán nem jöttek vissza? :) Ha Odesszától Krím felé vennénk az irányt, vajon mit láthatnánk mostanság?

Tranznistriánról azt olvastam, hogy már nem kell vizum vagy előre szólni, csak akkor kell értesíteni a rendőrséget, ha ott akarsz aludni :) Meg láttam egy videóban, hogy Abbáziának és Dél-Oszétiának van nagykövetsége Tiraszpolban wahahaha, de komolyan van :) Inkább Moldávia érdekelne, de Odesszát és környékét meg fogjuk nézni, mit ajánlotok, és mire figyeljünk, mit kerüljünk? Tömegközlekedéssel dzsalnánk.

És most a Faszfejnek (Putin úr), tényleg van egy újabb bábállama Donyecki Népköztársoság logó alatt? Miniszterelnökük van, gondolom, határ is, hogy lehet oda bemenni? Milyen szép is, hogy mi nem a szomszédunk, hanem Putin úr mellett álltunk ki ebben a sztoriban. Remélem a pénzemből fizetett közmédia bemondta azt a ruszki propagandát is, hogy a hollandok eleve hullákkal teli utasszállítót indítottak útjára, mert örülnék, ha pénzemből ilyen híreket terjesztene a ruszki titkosszolágalt... vagy a duna tévé... ezt a kettőt mindig keverem valamiért.

beric93 Creative Commons License 2016.06.06 0 0 1104

Sziasztok! A mai napon erről a számról kaptam egy hívást: +380 97 148 7794

Annyit tudok, hogy egy ukrajnai szám, de nem mertem felvenni, hátha ez is a pénzlenyúlós átverés, viszont az is lehet, hogy az eladó motor iránt érdeklődnének, ezért lenne jó ha ki tudnám deríteni. Esetleg valaki tudna segíteni ez ügyben, hogy megbízható-e a szám vagy ilyesmi? Előre is köszönöm

Szajci Creative Commons License 2016.03.15 0 0 1103

Tiraszpolba én is el szeretnék jutni majd. Esetleg majd egy élménybeszámolót írnál róla? Ha jól értem gyergyóiak vagytok, ha majd én is utazom, tudom a segítségedet kéri a román nyelvet illetően? Nem beszélek románul, de pár hasznos szó mindig jól jön :D

hunylac Creative Commons License 2016.03.08 0 0 1102

Ukrajnában egyelőre csak Kijevben jártam eddig, viszont az erről szerzett tapasztalataimat szívesen megosztom, hátha valaki kedvet kap egy kis kijevi kiruccanásra...

Manapság szerencsére a Wizz Air-rel fillérekből meglátogatható, és szerintem szép időben (késő tavasz, nyár, kora ősz) kifejezetten kellemes hely low-cost hosszú hétvégés kirándulásra.
Én eddig kétszer voltam - egyszer sem a legjobb időpontban (2013 márciusában, mikor egy nap alatt 80cm hő esett, majd 2014 tavaszán, pár hónappal a forradalmuk után.
Ettől függetlenül annak akit érdekelnek a kelet-európai országok, kultúrák, mindenképpen ajánlom:

2013-as útról készült útinapló:
http://rokavar.blogspot.hu/2013/04/kijev.html

2014-as útról készült útinapló (Fehéroroszország-Vilnius-Kijev)
http://rokavar.blogspot.hu/2014/09/minszk.html

sört Creative Commons License 2016.02.22 0 0 1101

Helló!

Pár éve mi is mentünk volna,de aztán csak Kárpátalja lett autóval.

Szerintem érdeklödj a Nagykövetségeken,ha nemis ide senki friss infókat.

Két hosszabb irást találtam neten,amit Rózsa Melinda irt.A másikat pedig Darnai István. Transzisztriáról.

gzbotii Creative Commons License 2016.02.15 -1 0 1100

Sziasztok.

Haverral megyünk Húsvétkor egy Gyergyószentmiklós - Chisinau - Triaszpol (Dnyeszter Menti Köztársaság) - Odessza - Dnyeszterfehérvár - Comrat - Gyergyószentmiklós túrára, kocsival.

Az lenne a kérdésem, hogy van valakinek tapasztalata,  Krími és a Kelet-Ukrajnai konfliktus után, hogy változott a közbiztonság, reggel még meg lesz az autó, mennyire és hol, mivel akar(hat) lehúzni...stb.

Meg úgy általánosságban, ha tudtok valami hasznos tanácsot...minden érdekel :)

GA0425 Creative Commons License 2015.11.08 0 0 1099

Sziasztok!

Kievből Odesszába mennyire biztonságos éjszakai vonattal utazni? Maga Odessza mennyire biztonságos? Köszi!

nohabpeti Creative Commons License 2015.10.08 0 0 1098

Sziasztok!

Harkivba készülök, tapasztalatokat, élményeket, infókat szívesen olvasnék!

Köszönöm szépen!

Törölt nick Creative Commons License 2015.06.04 0 0 1097

Hazajöttünk, jó volt, szép volt, megyünk vissza 3 hét múlva. Már várom! :) 

Írok élménybeszámolót hasznos infókkal, csak ki kell várni... :( 

kissarkany Creative Commons License 2015.05.19 0 0 1096

Szia!

Én Berdjansban voltam, s megyek én is vissza nyaralni. A gyerekemmel neki indulnék én is, ha kicsi  lenne.

Érezzétek jól Magatokat!

Előzmény: Törölt nick (1094)
M.Móni Creative Commons License 2015.05.18 0 0 1095

Köszönöm Bozsori!

Akkor valószínűleg a buszt választjuk.

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.17 0 0 1094

Béke, nyugalom, kedves emberek. Messze a legsegítőkészebbek, akikkel eddig találkoztam. 

Mi is megyünk még vissza, a jövő héten 4 napra, júniusban két hétre. 

Ui: annyira nyugis, hogy a két hetet egyedül, gyerekkel fogom ott tölteni. 

Előzmény: vizituras (1086)
bozsori Creative Commons License 2015.05.17 0 0 1093

Darnytsia? Az azon a metróvonalon van, amelyiken a vasútállomás, ahova a reptérről jönnek a buszok.

Nincs késői érkezéssel tapasztalatom. Éjfél után már nem jár a metró. A reptéri taxik éjszakai tarifája biztosan magasabb, egy fórumon azt találtam hogy 200UAH a reptértől a vasútállomásig. Hiszen ez egy órás út.

Előzmény: M.Móni (1089)
M.Móni Creative Commons License 2015.05.15 0 0 1089

Kössz az infót. Mi elég későn fogunk megérkezni és a szállás nem a belvárosban van, ahova a skybus megy,hanem a Danytsia (nem biztos,h jól írtam) megállónál. Szerintetek a reptéri taxi olcsóbban vinne el, mint 300 UHA?

bozsori Creative Commons License 2015.05.14 0 0 1091

300 UAH nagyon sok pénz. Busszal bejuthatsz a repülőtérről a városba.

Utoljára 3 éve voltam ott, akkor 25UAH volt a buszjegy ára, miután felszálltál, akkor kellett fizetni. Busztársaságra már nem emlékszem, de 300UAH-nál olcsóbban is bejuthatsz a városba, ez biztos.

Előzmény: M.Móni (1090)
M.Móni Creative Commons License 2015.05.14 0 0 1090

Sziasztok! 28-án utazok Kijevbe. Megtudná mondani valaki,hogy a Boriszpol reptérről hogyan és mennyiért lehet bejutni a városba? A szállodától 300 HUA-ért kaptam ajánlatot. Olcsóbban is bejuthatok?

SzegediSzatír Creative Commons License 2015.05.14 0 0 1089

Azért az Azov-nál annyira nem nyugis a helyzet:

Boggie és az Azov zászlóalj más nyelvet beszélnek

Ezt a posztot félig meddig Boggie - Wars for nothing című semmitmondó és siralmas dala ihlette. Nem mintha Boggie személyesen tehetne a dalról (vagy mégis?), de engedtessék meg nekem a kritika... nekem nem tettszik. A performansztól és a daltól sem várok sokat az Eurovízión. A[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Van benne egy videó mire lehet ott számítani. Nyugat Ukrajna nyugis, Kijev is békés, bár Odesszában elfogtak már orosz terrorista sejteket. Igaz a terrorveszély miatt magasabb a kockázat, de olvastam, hogy egy orosz újságírót nem lincseltek meg Lviv-ben, sőt barátsággal és vendégszeretettel fogadták, akkor neked sincs félni valód.

kissarkany Creative Commons License 2015.05.04 0 0 1088

Nyugis. Tegnap jöttem vissza. Lenn voltam egészen az Azovi tengernél. Jó utat.

Előzmény: vizituras (1086)
kissarkany Creative Commons License 2015.05.04 0 0 1087
vizituras Creative Commons License 2015.05.03 0 0 1086

Sziasztok!

Június közepén mennék 3 napra Kijevbe, egyénileg, wizzairrel,néhány napos hátizsákos turistáskodásra...

Ha valaki járt mostanában ott,kérem írja meg,hogy arrafelé nyugis-e a helyzet,nem kockázatos-e a dolog?????

Köszönöm

ateszka1970 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 1085

SZiasztok,

Ez engem is érdekelne, mert jövő hét szombaton megyek ki, és még haza is szeretnék jönni:)

Kinti kapcsolat azt mondja, hogy minden nyugodt, de ha valaki volt kint mostanság, erősítse ezt meg legyen kedves.

köszönöm.

Előzmény: vnuk (1084)
vnuk Creative Commons License 2015.02.22 0 0 1084

Volt mostanság valaki Kijevben? milyen ott a helyzet?

sört Creative Commons License 2014.10.27 0 0 1083

Most jöttünk meg Kárpátaljáról.Beregszászon 17 ft ért vettük a hrivnyát.Munkácson meg Ungváron nem nagyon váltanak már forintot hrivnyára.

Előzmény: Pötyi71 (1082)
Pötyi71 Creative Commons License 2014.10.04 0 0 1082

Nem kamu. Bementem, odaadtam a forintot. majd megkaptam a grivnyát. Ennyi! :)

Előzmény: Latya (K.L.) (1081)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2014.10.03 0 0 1081

Ez  teljesen jó ár.   Ha csak nem kiírt  kamu ár, mert  az éppen elfogyott terméket  azt nagyon olcsón lehet adni.( 1 éve jártam így többször a reptéren.  Felajánlották, hogy ha megrendelem beszerzik.  Gmailos címre kérték a megrendelést, nyilván hogy ne a céges levelezésben legyen benne, majd néhány hónap múlva kerestek, hogy ha mégis szükség lenne, most van ennyiért. Persze, mert akkor már mindenki annyiért adta és a Majdanon állt a bál....)

Előzmény: Pötyi71 (1078)
Pötyi71 Creative Commons License 2014.10.03 0 0 1080

Borzasztó!

Előzmény: GábiT70 (1079)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!