Keresés

Részletes keresés

ckc-958 Creative Commons License 2023.10.24 -1 0 1135

Most kockázat..

Roli0622 Creative Commons License 2021.11.06 -2 0 1134

nagyon szépen köszönöm ! 

Előzmény: rutthin (1133)
rutthin Creative Commons License 2021.11.05 -1 0 1133

1. Biztosítás kell, ami a Covidra is kiterjed! (csak bizonyos, náluk kötötteket fogadnak el!)

2. Oltási igazolás kell, angol nyelvű! (Szputnyik oltás nem jó!)

3. PCR vagy antigén teszt kell!

4. Le kell tölteni a VDoma alkalmazást, ami 72 óra után lép életbe, addig ha vissza jössz, akkor nem! ha 72 órán túl maradsz kint, akkor vagy karantén, vagy kinti újabb PCR teszttel lehet kiváltani a karantént, és akkor leáll az alkalmazás. 

 

Ha mindezek megvannak, mehetsz! :-)

 

(Magyar védettségi kártya nem jó)

Előzmény: Roli0622 (1132)
Roli0622 Creative Commons License 2021.11.05 -3 0 1132

üdv mindenkinek, Ukrajnába lehet e utazni védettségi nélkül, van e olyan  lehetőség hogy határnál történő PCR teszttel át lehet e lépni az országhatárt, vagy kifejezetten csak Plastik kártya és az ahhoz történő nemzetközi (angol fehér alapú papírral).

rutthin Creative Commons License 2021.07.31 -3 0 1131

Üdv.!

Ha kifelé mentek, angol nyelvű oltási igazolás kell, (az a kis fehér papír...), a védettségi igazolványt nem fogadják el. Bár utóbbi ember függő, bizonyos határokon volt hogy elfogadták, de a hivatalos verzió szerint nem jó! (Szijjártó jól félre tájékoztatja a népet a konzuli oldalon...) Elvileg az uniós igazolás is jó, de biztos ami biztos, vidd a kis fehér papírt, mert azt ismerik.

Neked viszont jó az antigén teszt is, nem kell, hogy PCR legyen.

Valamint kell még biztosítás is, ami kiterjed a Covid-ra! (USI a legjobb, és legolcsóbb...)

Visszafelé kell a magyar védettségi igazolvány, hogy ne kapjatok karantént!

Ukrán állampolgárnak nem kell befelé semmi, ha Ukrán útlevéllel megy, mivel úgy veszik, hogy haza megy.

 

Én vonattal, és autóval szoktam menni, de az utóbbi időben nagyon megnőtt a várakozási idő a közúti átkelőkön (nem egyszer egy-egy nap is volt/lehet), ezért már csak vonatra szavazok!

Előzmény: Patoshik23 (1130)
Patoshik23 Creative Commons License 2021.07.31 -4 0 1130

Kedves Rutthin!

Mostanság utaztál ki?

Mi aug. 3-án készülünk feleségemmel, aki ukrán állampolgár. Nagykövetségen azt mondták, hogy neki semmi nem kell(!) (valószínűleg az állampolgársága miatt), nekem viszont teszt, mert igaz van magyar védettségim (amiről elvileg egyezséget kötöttek, hogy kölcsönösen elfogadják), de nekem átesettséget igazolja jelenleg, ezért kell vagy antigén, vagy PCR tesztet csináltatnom 72 órán belül.
Feleségem oltott (Pfizer-BioNtech) amúgy. 

A konzulátuson pedig azt mondták, hogy visszafelé semmi nem kell, ha van a magyar védettségink és nem lesz karantén. 

Ezeket tapasztalat alapján meg tudod erősíteni?
Megkérdezhetem, hogy te repültél, vagy autóztál? 
Illetve, az oltási igazolás angol fordítása az milyen szintű kell, hogy legyen? Az uniós covid igazolás angol is.. Azt nem fogadják el esetleg, tudsz valamit erről? :/ 

Előre is köszi a válaszod és bárki más segítségét is, ha van info a jelenlegi helyzetről. :)



Előzmény: rutthin (1129)
rutthin Creative Commons License 2021.07.19 -3 2 1129

Kifelé angol nyelvű oltási papír kell mindenképpen! Védettségi igazolvány nem jó! Orosz oltást nem fogadják el!

Ezen kívül biztosítás kell, legjobb és legolcsóbb az Usi-nál kötni! (neten lehet...)

Vissza felé vagy védettségi kártya, vagy karantén itthon. Azt csak úgy tudom 2 db PCR teszttel lehet feloldani, hogy pontosan hogy van ez, azt nem tudom, mert még nem volt benne részem! :-)

Előzmény: molnjan2 (1128)
molnjan2 Creative Commons License 2021.07.15 -4 0 1128

Sziasztok! Utazott valaki az elmúlt pár hétben Kárpátaljára autóval? Mik a tapasztalatok? Ellenőrzik a biztosítás meglétét? Az jó ha a visitukraine.today oldalon kötöm meg? Hogy működik itt az egész? Csak egyenként lehet tényleg megkötni vagy van családi is? Utalással kell fizetni? Mikor jön meg a kötvény?

 

Visszafelé úton, ha nincs vakcina igazolásod,akkor a magyar határon karanténba küldenek? Hogy zajlik ez? Hogy és hol lehet kérni a karantén feloldására a PCR tesztet?

 

Tudom, sokat kérdeztem. Előre is köszönöm a válaszokat.

rutthin Creative Commons License 2021.07.07 -3 0 1127

Nem tudok róla, hogy nálunk beszerezhető lenne!

Ha jársz Lengyelországban, ott van a tesco-ban! :-) 

Előzmény: Latya (K.L.) (1126)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2021.07.02 -4 0 1126

Sziasztok!
Ukrán sör (  Pl.: Львівське пиво ) budapesti beszerzésében  ( Holnapra kellene néhány üveg) tudtok valami tanácsot/ tippet adni?  (Ukrán étterem kiesett....)

Afrikaans8 Creative Commons License 2021.05.28 0 2 1125

"Tudom, elsőre bizarrnak tűnik ez, hogy Ukrajnába utazzon bárki is. Hidd el megéri! Kijevben hatalmas kalandok és olyan látnivalók várnak rád, hogy életed végéig emlékezni fogsz rá"

 

Már miért lenne bizarr? Többek között én is imádok ilyen helyekre utazni, sőt Ukrajnának sokkal elhagyatottabb részeire. Nem trendi? Ki nem szarja le.

Előzmény: Petykooo7 (1124)
Petykooo7 Creative Commons License 2021.05.28 -3 2 1124

Az ukrán fővárost hajlamosak az emberek alábecsülni. Teszik ezt sokan annak ellenére, hogy nem is tudják milyen rejtett kincsek várnak ránk ebben a városban. A legtöbb embernek eszébe sem jut Ukrajnába utazni. Amikor valaki megkérdezi tőlem, hogy melyik az a hely, ahova legszívesebben visszatérnék az eddigi úti céljaim közül, akkor általában három-négy város jut eszembe, és ezekből az egyik mindig Kijev. Persze ezután hangos röhögés a válasz. Sokszor még hitetlenkedve vissza is kérdeznek az emberek, hogy ők komolyan gondolták a kérdést és komoly választ is várnak el. A válaszom ilyenkor is változatlan. Nem tagadom, szerelmes lettem az ukrán fővárosba. Kijev kicsit olyan számomra, mint az általános iskolában, a hátsó padsorban egyedül üldögélő kislány. A kislány, aki nem túl szép, de nem is csúnya. Viszont van neki egy olyan kisugárzása, amit nem mindenki lát meg. Ezt a kisugárzást egészen addig nem is látják az emberek, amíg meg nem ismerik őt. Kijev pont ugyanilyen. Ha nem csak a felszínt nézegeted és hajlandó vagy félretenni az előítéleteid, akkor könnyedén te is beleszerethetsz. Tudom, elsőre bizarrnak tűnik ez, hogy Ukrajnába utazzon bárki is. Hidd el megéri! Kijevben hatalmas kalandok és olyan látnivalók várnak rád, hogy életed végéig emlékezni fogsz rá. Nézzük is inkább, hogy miért dicsérem ennyire ezt az alapból unalmasnak hangzó várost.

 

Bővebben: https://travelhacker.eu/latnivalok-kijevben-a-varosban-amelybe-beleszerettem/

Afrikaans8 Creative Commons License 2020.03.20 -3 0 1123

Hrivnya, hrivnyácska...

 

József1950 Creative Commons License 2019.12.10 -3 0 1122

Sziasztok !

A Wizzair Odesszába is indít  járatokat,melyet gondolom sokan olvastak. Jó lenne talán egy külön " Topik-ot nyitni,és a tapasztalatokat megosztani ?

házfal Creative Commons License 2019.02.18 -4 0 1121

Sziasztok,

 

Tavasszal szeretnénk egy pár napos kirándulást tenni Beregszászra. A Bereg-Travel apartmant néztem ki (Booking.com), van esetleg valakinek tapasztalata róla? 

 

Köszönöm

rutthin Creative Commons License 2019.01.16 -1 1 1120

Legjobb, ha Forintot viszel ki, és Csapon (vagy ahol belépsz...) átváltod Hrivnyára! Ha esetleg repülővel mennél Kijevbe, vagy Lembergbe, akkor érdemesebb EUR-t vagy USD-t vinni! Nálunk csak akkor vegyél UAH-t, ha 10,50 vagy ennél olcsóbban jutsz hozzá!

Előzmény: fplweb2012 (1119)
fplweb2012 Creative Commons License 2019.01.16 -3 0 1119

Mindenkit üdvözlök! Szeretném megtudni, hogy Ukrajnába való utazáskor érdemes-e Magyarországon előre Hrivnyát váltani vagy inkább vigyünk USD, EUR-t és kint váltsunk?

Mi a tapasztalatotok?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Viber, WHP: 706000132.

rutthin Creative Commons License 2018.11.11 0 0 1118

Kijevben bárhova mész, sehol nem húznak le éttermekben! (nem magyar a mentalitás...) Amúgy mindenhol korrekt étlapok vannak, le tudod ellenőrizni az árakat. A kaják jók, finomak, rossz minőségű ételt még nem ettem, holott még "üzemi" étkezdében is kajáltam már...

Ha nem vagy túl igényes, ajánlanám a "Puzata Hata" gyorsétterem láncot, több egységük is van a városban, önkiszolgáló, látod hogy mit eszel, olcsó, és jó a hely! Ingyen wifi is van az egységekben.

Előzmény: Peter-09 (1115)
rutthin Creative Commons License 2018.11.11 0 1 1117

Kimész Csapra, onnan van vonat Lembergen (Lwiv) keresztül Zsitomírba! Az út hosszú, 10-12 biztos, de attól függ, mennyit kell várni Lembergben, ott ugyanis át kell szállni! Szállások egész Ukrajnában vannak olcsón, nem kell a parkban, vagy az állomáson aludni.

Előzmény: Törölt nick (1116)
Törölt nick Creative Commons License 2018.11.11 0 0 1116

Üdv minden oroszbarát testvérnek ,csak érdeklődnék hogy a neten láttam egy eladó autót (ЗАЗ 968) zsitomírban .Szeretem az ilyen a régi zaporozseceket .Ez egy régebbi kiadás még a hetvenes évek elejéről . Azon gondolkodtam hogy megkéne venni és be kéne hozni.Azthiszem működik rendesen .Kijutást nem tudom hogy tudnám megoldani,csak a két lábam van :-) Szóval arra lennék kiváncsi budapestről hogy egyszerűbb/ gyorsabb kijutni busszal vagy vonattal?Körülbelül hány óra az út odáig?Csak angolul beszélek.Szállást nem tudom hogy tudnám megoldani , ha nem találok egyéjszakára semmi olcsó fapados (akár munkás) szállást  akkor maximum alszok a parkba vagy az állomáson vagy bárhol .

Peter-09 Creative Commons License 2017.09.01 -1 0 1115

Sziasztok!

 

November első hetében tervezünk egy pár napos kijevi utat.

A kérdésem az lenne, hogy tudtok ajánlani minőségi, megbízható éttermeket lehetőleg a városközpontban? Ahol nem húznak le és nem rossz minőségi ételt szolgálnak föl. 

Esetleg volt valaki Dinamo Kijev focimeccsen? :D

 

Köszönöm a választ!

Törölt nick Creative Commons License 2017.07.25 0 1 1114

(folytatás)
A munkácsi Park hotel azért nem ért az ungvári Old Continent nyomába, ez az árszínvonalán is visszatükröződött. Ilyen kemény matracon még nem feküdtem.

 

Munkács belvárosát Cirill és Metód hatalmas szobra uralja, a helyi szláv népség fotózkodik is vele. Nekem Ungvár jobban bejött. Kellemesebb a folyópartja, tele kávézókkal, jönnek-mennek a gyaloghídon, jó sétálni a Kapitulna vulicán a templomtól az erőd felé. Munkács folyópartja csak úgy van, a hídon autós forgalom dübörög, jóval kevesebb a kiülős hely. A hotellel szemben kajáltam az egyetlen normális helyen, úgy kellett az ukrán nyelvű étlapot silabizálni, de a kártya legalább müxött.

 

Másnap fel a várba. 40 UAH a belépő, nekem 39 volt, de beengedtek annyiért is..:) A vár udvarán valami ukrán atyafi/szent szobra, azzal megint csak fotózkodott a szláv népség, még bankókat is hagytak ott neki. Érdekesség, hogy valami csoda folytán egy turul felállítását is engedélyezték az egyik bástyán, de oda jóformán csak én mentem ki, a szláv népség nem. De békén hagyják (1előre..). Az oda kivezető utca is valami vulica Ilona Zrínyi, a magyar múltat immár egyre kevéssé kell végképp eltörölni. Ungváron is, meg mindenhol eltűnt Lenin, helyette megjelent Mária Terézia (ungvári sárga templom fenn a dombon).

 

Irány Beregszász. Az út kifelé Munkácsról egy darabig jó, Berehove felé közeledve egyre szarabb. Beregszász főtere egész kellemes, jó kis park asztalokkal, székekkel, még valami kis folyó is folyik. Az egyik oldalát a "Berehovszkij Medicsnij Kolledzs" uralja, a másikat a járási tanács (vagy mi). Mellette a Hotel Zolota Pava (Arany Páva), egy hangulatos, fedett terasszal, amit baldachinszerű függönyök dobnak fel. Itt megebédeltem, halpaprikás csuszával, magyar étlap, magyarul beszélő pincér, damaszt asztalkendő, borzsomi ásványvíz, finom tiramisu - csak ajánlani tudom, Kárpátalján a legjobb hely, ami szembejött! A közeli hídon kék-sárga ukrán zászlóerdő, az utcasarkon hangszóróból bömbölő zene (biztos ettől lesz egy hely menő).

 

Irány Asztély és a "KPP Luzsanka" - így hívják a határátkelőt Magyarország felé. Az út végképp átmegy szarba. Döcögök 40-nel, de letojom, tudom, hogy odaát jobb lesz. Jó 150 m-es sor. Beállok a végére. Az út mentén megfigyelő torony. Valaki kiokosít, hogy nyugodtan guruljak előre a motorral. Megteszem, nem szól a kutya se. Beállok a bódékhoz, útlevél, aztán forgalmi. Nem szpaszíbát mondok, hanem gyekuji-t, mosoly a válasz.

 

Aztán ott az a bizonyos kiskatona az oszlopok között, már tudom, hogy ott meg kell állni. Elveszi a kis papírt, aztán a túloldal felé biccent: mehetsz! Nekiiramodok, szemmel nyugtázom a kék-sárga oszlopot, aztán a piros-fehér-zöldet, közte a hajdanvolt hatalmas birodalom határát jelző határkövet, aztán jó 50 m senkiföldje után megállok a beregsurányi sorompónál. Hazaérkeztem.

 

До побачення, Україна! Viszontlátásra, Ukrajna! Egy élmény volt.

Törölt nick Creative Commons License 2017.07.24 0 1 1113

(folytatás)
Vezérszállás után rákeveredtem a Munkács-Kijev gyorsforgalmi útra, ami egy megkönnyebbülés volt. Túl is hajtottam a leágazáson Verbjázs felé, vissza kellett fordulnom. Aztán csak siker. Az út szar, és ahogy nekifut a hegyeknek, csak még szarabb lesz. Hajtűkanyarok, holdkráterek. 1-2-estől

képtelenség volt feljebb váltani.

 

Elértem egy ukrán katonai temetőhöz, ami az "1939-es magyar-lengyel megszállás ukrán áldozatainak" lett állítva. Még jó, hogy nem a "fasisztáknak". Innen egy poros ösvény vezet a Honfoglalási Emlékhelyhez, amit természetesen semmi sem jelez. Találj oda, ahogy tudsz. A közelben helyi ukrán-ruszin népség piknikezett, bömbölt a zene a kocsikból, nyárson forogtak mindenféle húsok. Pillantások kísértek ugyan (na itt egy hülye magyar), megjegyzések nem.

 

Az emlékhely alatt a keresztet megrongálták. Sok volt a koszorú, ezeket legalább a helyükön hagyták. Lesz..va leh...va legalább nem volt, de kitáblázva sem, és ugye ott volt lentebb az ukrán kontrapunkt. A hatalom csak így tűri meg.

 

Le ugyanazon a hihetetlenül szar szerpentinen jöttem le, állítólag van egy másik út is, csak éppen nem sikerült megtalálnom, már Klimecen jártam, Galícia első falvában, amikor vissza kellett fordulnom. Egy ruszin a tehenekre vigyázott az út mentén, az nézett (hülye magyar..)

Husztra akartam tovább menni, ebből nem lett semmi, mert rohadt sok időt vesztettem az offroad-ozással. Rá az autóútra, és irány Szolyva. Útközben megálltam egy útmenti motelban kávézni. Betért két ukrán/ruszin mittudomén atyafi is, akik kezdetben a pincércsajnak tették magukat, majd a parkolóban két kézzel szorongatták a kezem a magyar rendszám láttán, és nem győztek szerencsés utat kívánni. Úgy látszik, hogy azért stikában masszívan besegíthettünk a gázbalhé idején, amit otthon nem vertek nagydobra, de itt értékelik (visszafelé áramló gáz, meg ilyenek). Abba bele se merek gondolni, hogy ellenkező helyzetben mit kaptam volna...

 

Szolyván össze-vissza bejártam a városkát a hülye macskaköveken, mire megtaláltam a Málenkij Robot emlékhelyet. Egy borzasztó szar murvás út vezet ide, még jó, hogy csak rövid. A kapu nyitva, a magyar nyelvű tábla ép, a sírhelyek épek, vandalizmusnak nyoma nincs. Ez már eredmény.

 

Rá az autóútra, az egyetlen út Kárpátalján, ahol fel mertem gyorsulni 90-re, és be Munkácsra. A hotel Park a központban volt, de a parkolóját alig találtam meg, mert fenyegetően tornyosult egy behajtani tilos tábla. Végső elkeseredésemben csak behajtottam, és tényleg ott volt a zárt parkoló. Szóvá is tettem a dolgot, mire elég értetlenül néztek rám, hogy "nem kell azzal a táblával foglalkozni, be kell hajtani!" Persze, csak biggyeszthettek volna alá egy kiegészítő táblát, hogy "kivéve célforgalom", vagy valami, hogy a hülye "nyugatiak" se izzadjanak ott félórát. Mert a hatóság meg majd jól leb_sz, hogy "Ukrajnában nem kell betartani a kreszt, mert ez csak Ukrajna, mi?"
(folyt.köv.)

Törölt nick Creative Commons License 2017.07.21 0 1 1112

(folytatás)
Hrivnya ugye nem volt nálam. Ungváron van OTP Ukr (vagy mi), na mondom, vegyünk ki az ATM-jéből - hát túró, nem volt neki ATM-je, illetve zárt ajtóba ütköztem. Valami ukrán bank sietett a segítségemre.

 

2. nap: Ungvár - Uzsoki-hágó - Vezérszállás (Pidpolozzja) - Vereckei honfoglalási emlékmű - Szolyvai Málenkij Robot emlékpark - Munkács

 

Ungvárról kifelé elkapott a pánik, és megálltam az első lepukkant benzinkúton, ami szembe jött - mer'ugye ki tudja, hol a következő. Senki sem volt ott tankolni. Úgy müx a rendszer, hogy először fizetsz, utána tankolsz. Vettem 10 l-t. Kártya müxött. Fogom a pisztolyt, nem jön semmi. Hívom a gyereket. Fogja a pisztolyt, neki se jön. Azaz jön, decinként. Így töltögetett bele vagy 8 litert. Aztán elkezdett dőlni a maradék 2 l, tankból kicsap, benyában úszik az egész szentség. Bljágy! - mondja a gyerek, én papírzsepivel törölgetem a tankot, a gyertyákhoz nem folyt hálisten. Egyébiránt meg nem is volt annyira fos a benya, 301 km-nél kellett tartalékra váltani, magyar benyával se sokkal több, nyíregyházi Shell-ig kibírta. (az eddigi rekorder egy szlovák ÖMV-kút volt valahol Késmárk mellett - 345 km)

 

Aztán felesleges volt a para, Perecsin felé voltak jobb kutak is, ahol kíváncsian nézegették a H-rendszámot, csak nyelvi problémák álltak a beszélgetések közé. Térkép viszont nem volt sehol. Emlékezetből mentem, mert még mobilnetem se volt. Az út viszont qrva szar. Ungvár-Lemberg főút, de a magyar színvonal legalja. Holdkráter méretű gödrök mindenfelé. Az árnyékos helyek a legveszélyesebbek, ott tuti, hogy van egy. Ahogy közelítettem egy ilyen hely felé, már markoltam is bele a fékbe, és mindig jogos volt az aggodalom. 50-60-nál 1xűen nem mertem többet menni. Brezsnyev óta nem nyúltak hozzá, meg mikor megépítették, már akkor szar volt, alapozási hiányosságok. A kis falvak aránylag rendben voltak, ragyogtak a napfényben a hagymakupolák, áll alatt elhúzott fejkendős szláv asszonyok jöttek-mentek, baromfik csipegettek az út mentén - tiszta bio!

 

Az Uzsoki-hágó előtt kék tábla jelezte, hogy "Pidpolozzya" (Vezérszállás) - nosza, irány jobbra be a hegyekbe. Na, ezt nem kellett volna..A legdurvább offroad-terepviszonyok fogadtak. Az én motorom meg egy mezei aszfaltos kis Suzuki GS500. Megszenvedtem, mint egy ló, visszafordulni meg nem tudtam már, már csak 1 út volt - előre. Volt olyan, hogy laza kövekből állt az egész csapás - mert inkább az volt ez, nem út - és csak a Jóisten tartott meg a nyeregben. Közben szlovák endurósok húztak el mellettem, ők persze bütykös gumis KTM-ekkel tolták. Egy emelkedőn beértem őket, és kérdésemre, miszerint ismerik-e ezt az ösvényt, megnyugtattak, hogy ezután már jobb lesz (angol nyelv müx).

 

Tényleg jobb lett, legalább megszűntek azok a rettenetes laza kövek, és sima murváson lehetett haladni, aztán Vezérszállás felé már aszfalt is volt. Feltűnt, hogy a kis hegyi házikók körül elég sok cseh rendszámú autó parkolt. Ezek felfedezték, hol lehet olcsón hegyi nyaralókat venni, és a nyelv sem akkora gond. Gyönyörű táj, szar utak - röviden.
(folyt. köv.)

Törölt nick Creative Commons License 2017.07.20 0 0 1111

Egy hónapja megjártam Kárpátalját, motorral. Tapasztalatok:
Az 50-esen érkeztem Kelet-Szlovákiából az ungvári átkelőre.
A határt átszelve volt vagy 4-5 oszlop az út mindkét oldalán, terepszín ruhás géppisztolyos katonával.
Nem álltam meg, mentem volna a várakozó sor végére, mire a gyerek visszaintett.
Megfordultam, odaálltam. Mutatta a Stop-táblát, amit nem vettem észre.
Aztán elkezdett ukránul magyarázni:
1 - nem álltam meg,
2 - be volt kapcsolva a sisakkamerám (mindkettőben igaza volt...)
Nagy nehezen megértettem, hogy vagy csúsztatok neki 5
eurót zsebbe, és akkor nem látott semmit, vagy hivatalossá teszi az ügyet, de akkor 30 euró lesz.
Még jó. hogy volt nálam 5€. Eltette, elengedett, de még felhívta a figyelmem, hogy majd beljebb is
lesz egy ugyanilyen poszt, át ne hajtsak azon is csak úgy.
Tanulság: mindig legyen nálad 5€ bankjegyből egy pár db.

Tehát akkor a közúti belépés Ukrajnába a következő:
-Mindjárt a határvonal után kiskatona, út mentén 4-5 csíkos oszlop társaságában: itt meg kell állni!
Kapsz tőle egy kis db papírt, rajta a jármű rendszáma. Mehetsz tovább.
-A tulajdonképpeni beléptetés, a sor. Elkérik a kis db papírt. Útlevél és forgalmi ellenőrzés. Ha OK,
mehetsz tovább.
-Megint oszlopok, kiskatonával. Itt megint meg kell állni! Elveszik a kis db papírt - és hurrá,
most már nyargalhatsz Kijevig!

Amikor a forgalmit nézték, egy kérdés hangzott el ukránul, amit szerencsémre egy ott levő magyar
lefordított: először jár-e a motor Ukrajnában? Többet nem kérdeztek. A motor adatait akkurátusan
bevitték a rendszerbe.

Az utolsó poszt után kis bolt. Egy jóember vaskos kötegeket lobogtatva invitált, hogy váltsak nála
pénzt. Köszönettel elhárítottam - nem ismerem az ukrán bankókat, simán rám sózhatott volna már
forgalomból kivontakat is...A kis boltban viszont müxött a kártyás fizetés, még úgy is, hogy csak
1 vizet vettem.

Ungvárra bemenet hullámos út, alig észlelhető lámpákkal. Majdnem áthajtottam a piroson, szerencsémre
megállt előttem egy helyi autós, és csak akkor vettem észre az alig pislákoló lámpát. Figyelni!

Ungvár legjobb szállodájában, az Old Continentben szálltam meg, jó volt.
(folyt. köv.)

showtimes Creative Commons License 2017.06.30 0 0 1110

Egy kis adalék a kárpátaljai, ukrajnai hírek megértéséhez:

 

https://www.facebook.com/919849161427253/photos/a.919881798090656.1073741828.919849161427253/1442713215807509/?type=3&theater

 

A valóság egy szelete

hunylac Creative Commons License 2017.06.12 0 0 1109

Idén áprilisban a divízió-I-es jégkorong világbajnokság apropóján újból eljutottam Kijevbe. Bár nem gondoltam volna, hogy tud így harmadszorra újat mutatni, de tévedtem. Az élményeket, tapasztalatokat a szokásos útinapló formájában közkinccsé bocsátom, akit érdekelne, itt találja:

 

http://rokavar.blogspot.hu/2017/06/kijev.html

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.16 0 1 1108

Sziasztok!

 

 

Eladó az alábbi Bradt Ukraine angol nyelvű útikönyvem újszerű állapotban. A legfrissebb, 2013-as (4.) kiadás, 440 oldalon, a bolti 7300-as ár helyett 5000Ft-ért. Lonely Planet Russia és kirgiz, üzbég, tádzsik Bradt könyvből szintén van 1-1db. 

 

Átvétel Budapesten. 

 

földicserkó Creative Commons License 2016.09.17 0 1 1107

06-1-4224123 Ukrajna Budapesti Nagykövetségének a telefonszáma. Engem elsősorban a Tiraszpol-Odessza útvonal érdekelt, azaz Transznisztria és Ukrajna határán történő átlépés. Magyarul válaszoltak, nem tudnak semmiféle problémáról vagy extra tudnivalóról... bár ehhez, hogy biztosan kijelentsék kisebb konzíliumot tartottak a háttérben a dolgozók.

 

Odesszaban, ellenben a magyar külügy honlapján található információkkal, az Ukrán Nagykövetségen dolgzó hölgy szerint nincsenek terrortámadások, a turisták számára biztonságos. Kicsit úgy fest, mintha Szijjártóék munkássága abból állna, hogy paráztassák a magyar állampolgárokat minden külföldi országgal kapcsolatban, ahelyett, hogy infórmációt nyújtsanak.

 

A Krím  félszigetre, Ukrajna irányából csak különleges engedéllyel lehet belépni... ennek nem mentem utána.

 

Előzmény: gzbotii (1100)
földicserkó Creative Commons License 2016.09.01 0 0 1106

hüm...hüm

 

http://kazantip.com/kazantip-2016.html

 

Amúgy persze Kisjenő, esetleg Chisinau, Kisinyov, mert "Kis Jenő"-re csak valami magyar testépítőt ad a google, csak be voltam állva, mint a gerely.

 

120-140 hsz-ek között érdekes a heves vita Odessza/Ogyessa kérdésben, meg ki tud Ukránul. De most tényleg magyarul ki tud? Van egy ajánlás az MTA részéről, hogy szerintük ez a magyar nyelv, de  azt nem igazán beszélik és írják pont úgy. Ha jól sejtem Ukrajnában ez sokkal lazább...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!