Keresés

Részletes keresés

pacman_123 Creative Commons License 2 perce 0 0 167620

Mi csak kaptunk pár gépet oktatásra, meg vmi "szervert" is, azokkal nem volt gond - én ebből ítéltem.

Előzmény: Garfield007 (167615)
GPS Creative Commons License 5 perce 0 0 167619

Aham, akkor itt a baj, nekem fekete import ha nem fizetek vámot és/vagy ÁFA-t, szürke ha megkerülöm a magyarországi láncolatot.

Pontosan így van.

.

Előzmény: Garfield007 (167617)
pali923 Creative Commons License 10 perce 0 0 167618

Nem biztos, hogy ez volt, ami nekem rémlik, ott már eu-s ügyletek voltak, az Írországi szálra elég biztosan emlékszem, de mindegy is.

Azért tanulságos ez a részlet ebből a cikkből: :)))

A vádirat szerint az Albacomp vezetői az 1990-es évek elején azt tapasztalták, hogy egyes belföldi vállalkozások jóval olcsóbban kínálnak számítógép-alkatrészeket megvételre, mint ahogyan azokhoz cégük a vámterhek és az áfa megfizetése után hozzá tud jutni. A cég vezetői arra a következtetésre jutottak, hogy mindez csak úgy lehetséges, hogy a forgalmazók nem fizetik meg az alkatrészeket terhelő vámot és az áfát.

Az Albacomp vezetői tapasztalataikról tájékoztatták a Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnokságát, ám jelzésüknek semmilyen következményét nem tapasztalták. Ekkor döntöttek úgy, hogy az import során ők is megkeresik a vám- és áfa-csökkentés lehetőségét.

Lényegében ettől kezdve a cég beszállítói - külföldi és magyar bejegyzésű társaságok és a hozzájuk kötődő személyek - nagy tételben folytatták a csempészetet.

Előzmény: pacman_123 (167613)
Garfield007 Creative Commons License 15 perce 0 0 167617

Aham, akkor itt a baj, nekem fekete import ha nem fizetek vámot és/vagy ÁFA-t, szürke ha megkerülöm a magyarországi láncolatot.

Előzmény: Paco155 (167588)
ali kis Creative Commons License 15 perce 0 0 167616

Így jártam én is a Güde elektromos láncfűrészemmel. Nem hazai beszerzés. Alkatrész kellene, a Güde rendszere nem fogad el. A gyári számomat nem ismeri.

Előzmény: rferi (167602)
Garfield007 Creative Commons License 20 perce 0 0 167615

Mistral, Bluefish...

amik amúgy nem is voltak rosszak

Volt olyan nagy állami cég, ahol külön futár hordta az eszközöket Székesfehérvárra(?) napi szinten.

Előzmény: pacman_123 (167613)
Garfield007 Creative Commons License 20 perce 0 0 167614

Egyszer látnék egy magyar fekete pénteket ahol valódi és értékelhető leárazás történik. Mindenhol csak a nagy maszatolás vagy 1-2 darab vagy max. 10%. 

Királyok a magyar kereskedők és értékesítők csak ők nem tudnak megszervezni és lebonyolítani egy rendes akciót.

Előzmény: pali923 (167607)
pacman_123 Creative Commons License 30 perce 0 0 167613

"de jó pár évvel ezelőtt egy informatikai nagyvállalkozás bukott bele valamilyen vámcsalásba. "

Ha egyre gondolunk: az Albacomp volt. Minárovits Janit épp akkor csücsentették le amikor leléptem a SZÜV-ből. Akkor már félig (vagy nagyobb százalékban?) Albacomp tulajdon volt, de az urban legend szerint csak arra kellettünk, hogy az országos SZÜV-bolthálózaton keresztül jobban tudja teríteni az Albacomp masinákat (amik amúgy nem is voltak rosszak). Az oktatás/fejlesztés nem annyira érdekelte.

Előzmény: pali923 (167593)
kuperta Creative Commons License 30 perce 0 0 167612

Hasonló kondíciókkal vettem pár éve Maktec marót, Román cég árulta, minden legális volt, csak 1 év garival, a Makita oldalán írták is hogy ennyit adnak, a bő egyharmados különbség nekem megérte.

Mi lehet az a gyári hiba ami, ami egy év alatt nem jelentkezik?

(a hazai forgalmazók is jól jártak, azóta veszem a Makitát)

Előzmény: pacman_123 (167597)
Garfield007 Creative Commons License 30 perce 0 0 167611

A hazai szervizekről jobb ha nem csevegünk, főleg IT vonalon. Optimális esetben már 10 éve, van ahol régebben, annak kellene történnie, hogy bemegyek a szervizbe, lekérdezik a jótállásom és ha érvényes, akkor megcsinálják. Bárhol a világon, mindegy hol vettem. Kivétel ez alól kis hazánk, ahol még mindig számlával és 40 papírral kell igazolnom, hogy megvettem és itthon. 

Hát, pont a Nikon és Canon felhasználók hordták ki Bécsbe a cuccaikat, ami két gombnál értékesebb volt, emiatt is.

Előzmény: fejes.i (167592)
Bergi77 Creative Commons License 30 perce 0 0 167610

Köszönöm a segítséget!

Kiveszem, megnézem, de majdnem biztos vagyok a márkában!

Viszont a tanácsod sokat segített! :-)

Előzmény: Mr.Gabson (167565)
pali923 Creative Commons License 30 perce 0 0 167609

Igen, csak annyit akartam pontosítani, hogy nem igényled vissza a német áfát, hanem nem fizetsz semmi áfát. Csak a bevallásodban jelenik meg a fizetendő és a levonható oldalon is (a magyar áfa egyébként), egyenlege nulla.

Előzmény: Paco155 (167604)
Bergi77 Creative Commons License 30 perce 0 0 167608

Köszönöm a tanácsot!

Előzmény: BözsiBözsi (167555)
pali923 Creative Commons License 30 perce 0 0 167607

Éppen most beszélt a Jazzy rádióban egy szakember a feketepéntekes visszaélésekről. Korábbi tapasztalat alapján 4 ilyen van, amiért büntetés is jár:

- kicsi a leárazott készlet - aztán ezt megfejelik azzal sokan, hogy elfogyott a félárú cucc (mind az 5 db), de felvesznek rendeléseket még teljes áron

- 80% van a szórólap vagy hirdetés közepén, de ilyen áru vagy nincs is, vagy csak 1 db, amiből nincs készleten

- felárazás - akció előtt felmegy az ára a cuccnak, aztán a bizonyos napon meg "akció" van

- nem azokkal a feltételekkel adják, mint a teljes áru darabokat - ez jellemzően éppen az, hogy nincs rá garancia, olyan is van, hogy egyáltalán nincs!

Szóval vigyázni és figyelni kell.

Paco155 Creative Commons License 30 perce 0 0 167606

Nem probléma, csak amíg az EU-ról beszélünk akkor egy indifferens dologra hivatkozni csúnya érvelési hiba.

Előzmény: GPS (167605)
GPS Creative Commons License 30 perce 0 0 167605

az EU-n kívüli országokra érvényes.

Én is arra értettem (ezért említettem is az eBayt) - de valóban nem volt elég explicit a dolog, boccs.

Pusztán arra akartam rávilágítani, hogy céges relációban még ilyen (minimális) kegyelmi-limit sincs.

Még egyszer boccs - máskor világosabban fogalmazok.

.

Előzmény: Paco155 (167601)
Paco155 Creative Commons License 45 perce 0 0 167604

Mi egyről beszélünk. :)

Előzmény: pali923 (167603)
pali923 Creative Commons License 45 perce 0 0 167603

Ha eu-ból veszed kereskedőként, akkor egyáltalán nincs áfa a vásárláskor. Eladáskor viszont fizeted a magyar áfát.

Az adóhivatal meg szeret vállalkozási tevékenységnek minősíteni olyat, amikor valaki kicsit nagyobb tételben ad/vesz. Aztán azzal kezdik, hogy nincs adószámod, nem jelentkeztél be áfába stb. Csak a mulasztási bírság nagyobb lesz, mint a hasznod.

Előzmény: Paco155 (167599)
rferi Creative Commons License 45 perce 0 0 167602

Na ez az a tipikus szitu, amit itt le is írtak az előbb: a magyar szervizek nem fogadják el - mert a Bosch Magyarország nem fogadja el tőlük - ezeknek a gépeknek a másik két évnyi garanciáját, merthogy nem rajta keresztül került be.

Ez a sztechnikában kezdődött, meg a Nikonnál, majd besorolt ide mindenki szinte.

Paco155 Creative Commons License 45 perce 0 0 167601

"- 22 Eur-ig, a magánszemély azt vesz az eBayről, vagy bárhonnan, amit csak akar - áfa és vámmentesen teheti."

Tedd meg nekem azt a szívességet hogy utána nézel mielőtt hülyeségeket írsz. Sajnos nem az első alkalom. A fenti idézet (és még a táblázat többi része) az EU-n kívüli országokra érvényes.

Előzmény: GPS (167595)
Paco155 Creative Commons License 45 perce 0 0 167600

Így van.

Előzmény: Tschaby (167594)
Paco155 Creative Commons License 45 perce 0 0 167599

"Akkor lesz az, mint leírtad, ha veszel annyit, hogy az eladó átlépi az értékhatárt, amivel itthon kéne áfát fizetnie."

Külföldi webshop esetén. De ha én itthon árulom akkor a váltás az nem az értékhatár hanem az, hogy kereskedem vele, és az hogy átlépem a kereskedelmi mennyiséget*. Ami mondjuk egy ilyen készletnél kb. a több mint egy. Tehát ha rendelek hármat majd azt magyarországon árulom, akkor az már szürkeiimport.

Mivel nem vagyok kereskedő és magánúton árulom így nem leszek megbaszva érte nem is nagyon tudnak amíg az ebből szerzett jövedelmemet leadózom szja-val mint egyéb forrásból származó jövedelem.  Ha viszont ezt kereskedőként teszem, és számlát adok róla akkor egyből gond van. Akkor már nem vehetem meg német áfával és árulhatom itthon olcsóbban, hanem vissza kell igényelnem a német áfát az eu-s adószámommal és itthon rátenni a magyar áfát és azt befizetni az államnak.

* kereskedelmi mennyiségnek az számít ami több mint amit személyes szükségletre tudok használni.

Előzmény: pali923 (167596)
GPS Creative Commons License 1 órája 0 0 167598

Ha ugyanezt kereskedőként továbbértékesítés céllal teszed akkor meg lehet, hogy igen.

Az sem illegál, ha befizetik utána az esedékes vámot (ha van) - illetve a magyar áfát (Eu-n belül az áfa-különbözetet).

.

Előzmény: Tschaby (167594)
pacman_123 Creative Commons License 1 órája 0 0 167597

Amikor a GTS 10 XC-t vettem, akkor mindenhol 310-320e körül volt az ára. Egy helyet kivéve (árgép, árukereső, stb infót alapul véve).

230-240 környékén árulták, úgy emlékszem. Persze hogy basztatta a fantáziámat, majd egy százassal kevesebb, nem kérdezősködtem hát megrendeltem. És most jön az érdekesség: leadott rendelés után hív egy hölgy, a forgalmazó cégtől hogyasszondja:

- Jónapot kívánok, ... blabla .... de erre csak egy év garancia van, így is jó-e.

- ??? Kezét csókolom, dehát magyar (?) forgalmazó, regisztráció után, izé, kékbosch, 3 év ...

- Igen de ez "külföldről behozott" darab. (valami ilyesmi volt a lényege)

- és mondom használt, vagy ... miért ennyi az annyi?

- Nem használt, de olcsóbb forrásból szerezzük be, így tudjuk olcsóbban adni -> de így csak 1 év a gari.

Nem vitatkoztam vele, gondoltam ő jobban tudja és biztos így van. Lemondtam a rendelést, hisz megkérdezte így is jó-e (nem), és megrendeltem máshonnan.

Annyiból rendesek voltak hogy felhívtak, mert tudták/sejtették hogy ezen fennakadok, mint ahogy sztem más is akadt már fel, és meg akarták előzni azt, hogy 14 napon belül egyszerűen visszaküldjem, miután kiderül a "turpisság".

Namost akkor ez szürkeimport volt? Egyébként tökmindegy, minek is hívjuk - sztem az rohadtul nem kóser, hogy ha "legális" is, egy lényeges dologgal kevesebb a gép. Ugrik 2 év gari.

Előzmény: GPS (167590)
pali923 Creative Commons License 1 órája 0 0 167596

Ha te veszed, az nem feketeimport. Magánszemélyes tétel nem számít. Akkor lesz az, mint leírtad, ha veszel annyit, hogy az eladó átlépi az értékhatárt, amivel itthon kéne áfát fizetnie.

Előzmény: Paco155 (167591)
GPS Creative Commons License 1 órája 0 0 167595

Az miért is feketeimport ha én veszek egy holland webshopban egy Samsung tévét az ottani áfával és ide szállíttatom?

Az áfa-különbözetet a két ország áfa-kulcsa között akkor is be kell(ene) fizesd. Vám nincs, de áfa-különbözet van.

De ne keverjük a magánszemélyes beszerzéseket - a céges importtal. Mások a szabályok mindkettőre.

- 22 Eur-ig, a magánszemély azt vesz az eBayről, vagy bárhonnan, amit csak akar - áfa és vámmentesen teheti.

- Egy cégre ez már nem vonatkozik, mert ha cég nevére szóló számlát kér (és azt be is könyveli) - onnantól ez már import-tevékenység.

A cég, akitől a TV-t vettem az is importálta az árut Szlovákiából - tök legálisan - és ha ott ki is fizetették a szlovák áfát (nem kötelező exportnál) - akkor is be kell fizessék a magyar államnak a kinti és a magyar áfa közti különbözetet.

.

Tschaby Creative Commons License 1 órája 0 0 167594

Olyan ez mint a fűszerbolti garancia, nem?

Szerintem ha saját célra veszed akárhonnan a zúnión belül (vagy kívülről a megfelelő lehúzások befizetésével)  az nem illegál.

Ha ugyanezt kereskedőként továbbértékesítés céllal teszed akkor meg lehet, hogy igen.

pali923 Creative Commons License 1 órája 0 0 167593

Szerintem ez a dolog ennél bonyolultabb. Már nem emlékszem a részletekre, de jó pár évvel ezelőtt egy informatikai nagyvállalkozás bukott bele valamilyen vámcsalásba. Valami olyasmi volt a buli, hogy elvileg Írországon keresztül jött be az áru, ahol ugye mindent rendeztek, de aztán kiderült, hogy mégse. Vagy Írország nem volt igaz, vagy a rendezés. 

Honnan lehet ma pl. Bosch terméket beszerezni egy itteni kereskedőnek? Akár egyenesen a kínai, mexikói, vagy orosz gyárból is tud? Vagy van kereskedő, aki egyenesen ezekből hozza be az EU-ba? Ha igen, akkor ott talán van mozgástér.

Ha meg csak a Bosch AG-n keresztül, akkor valami nem stimmel. Sőt, az is elég furcsa lenne, ha a Bosch nem lépne fel az EU-ban, ha valaki más adná itt a termékeit olcsóbban, mint ők.

Vagy van régió a világban, ahol ezek a termékek annyival olcsóbbak, hogy megéri behozni legálisan az EU-ba, és itt annyival olcsóbban adni?

Én naiv vagyok, de ha ezek közül egyik sem igaz, akkor ott valaki valahol valamilyen adófizetést megúszott, azért olcsóbb.

Előzmény: GPS (167587)
fejes.i Creative Commons License 1 órája 0 0 167592

informatikai eszközök esetében ez már évtizede úgy működött, hogy mondjuk egy francia cég megvett a D-Linktől mondjuk százezer db WIFI routert.

Aztán ezt elkezdte teríteni Európában. Ezt a D-Link nem tekintette hivatalos importnak, a kereskedők biztosították a törvényes 1 év jótállást  - de ugyanakkor a D-Link hivatalos vonalán érkezett termékre 5 év volt.

Vagy hasonló dolog ment a fotós cégeknél is, hogy a hazai Nikon szerviz nem fogadta garanciában a hivatalos vonalon kívül jött terméket. Ez utóbbiból volt is gond, mert közben a Nikon "global warrany-t" igért.

Előzmény: pali923 (167577)
Paco155 Creative Commons License 1,5 órája 0 0 167591

Az miért is feketeimport ha én veszek egy holland webshopban egy Samsung tévét az ottani áfával és ide szállíttatom?

Vagy, hogy ontopik legyen, ha pl megveszem ezt németországból?

Előzmény: GPS (167590)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!