Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 6 órája 0 0 139749

Szia

www.szerker.hu

Kérdezd meg őket, hogy tudnak-e ilyet. Nekik vannak Freud lapjaik

Előzmény: rejkov (139747)
UgyanPityu Creative Commons License 8 órája 0 0 139748

Leitz pl. de az sztem a Freudnál is drágább.

Előzmény: rejkov (139747)
rejkov Creative Commons License 8 órája 0 0 139747

Sziasztok!

Szükségem lenne egy 300mm-es, vagy 12"-os körfűrész lapra ami váltó fogas, mondjuk 40-50 foga van, a foghegy 30 fokos, és a karbid nem keskenyedik a sugár csökkenésével.

Ha igaz, akkor ATB 30fok, full kref, vagy mi a fene. Az angol szakirodalmat nem igazán ismerem. Találtam ilyen freud lapot az e-bayen, Az USA-ban olyan 60 dollár körüli áron, ez az ár teljesen rendben is lenne, de 62 dollárért jönne haza. Ennyit meg nem akarok rá szánni. És mivel a Freud olasz cég, gondolom az EU-ban is árul lapokat, de az a gáz, hogy nem találtam értelmes áron. Kb. olyan áron adják, mintha ők is az USA-ból rendelnék. Usa-ban is rámegy egy vám, meg szállítási költség, amikor az amcsik importálják, és ha onnan rendelem, ismét rátesznek egy eu vámot, és szállítási költséget, és ha nincs szerencsém, még az áfát is kifizethetem, amikor hazajön. Vicc, mert maga a cég meg itt van egy köpésre a szlovén-olasz határtól. Szóval tud valaki esetleg egy vebshopot, ahol lehet freud lapokat értelmes áron venni?

Esetleg tudtok mondani olyan másik europai gyártót, aki képes Freud szintű lapokat gyártani? Egyáltalán milyen márkájú lapkat használnak ma a profi asztalosműhelyek, ami EU-s gyártmány, és nem Freud?

Előre is köszi!

srudolf1 Creative Commons License 9 órája 0 0 139746

Keményfáról lévén szó, 8 kg/cm2 préselési nyomást kell alkalmazni, 6oocm2 felületről van szó.  

Ez nem olyan sok, jó kézi satukkal is meg lehet oldani. Ha a lapok 1ocm szélesek lennének.

Amikor két lapok összenyomsz, nem csak nyomási igénybevételek jelentkeznek, hanem csavarás is, tehát a lap élére merőleges erő mellett megjelenik (egy nem túl nagy) élére párhuzamos is. Amikor 65cm-es szélességről van szó, ennek az erőnek a karja az ragasztandó keresztmetszethez képest nagy lessz és kell készíteni egy ehhez haszonló támasztást is.

A beillesztett képen látszik, hogy táblásító présnek a lap sikját leszorítja egy orsóval ellátott gerenda. 

Ha tökéletesen párhuzamos is a munkalapnak a két éle és a hasítás síkja a lapjára pontosan 9o fok végig a 22ocm-ren  (amit nem hiszek), akkor se lehet összepréselni úgy, hogy az illesztés ne látszodjon, csak egy bazi nagy présen. És akkor következik a rájbolás, csiszolás, javítás, de munkalap lévén többször le lehet kezelni és az a pici rés mindig be fogja szívni a lakkot a száradás után, így észre lehet venni a tóldást. 

Egy ilyen munkalap 1ooe forint felett van, én figyelmeztettem a srácot, hogy rákölt egy csomó pénzt egy minőségi megoldásra, de a ragasztást nem lehet megoldani ezen a színten. Mivel már többszőr megprobáltam. 

Te erre elkezded osztani az észt, hogy meg lehet oldani. Akkor konkrétan magyarázd meg a srácnak a követendő módszert. 

Előzmény: 409 (139745)
409 Creative Commons License 19 órája 0 1 139745

Nincs a világon olyan egyszerű dolog, amit szorgos töprengéssel ne lehetne túlbonyolítani...... :))

"nem biztos, hogy vegig tudom preselni a ramapresunkkel."

Nem baj, valószínűleg nem is szándékozott csak ezért elvinni hozzátok. :)

Megint ipari méretekben gondolkozol. A hobbisták hajlamosak az egyszerűbb megoldásokkal is beérni.

Pl, itt van ez, ezt pont erre találták ki. Netalán még néhány lamellóval is megtámogatja, akkor el sem csúszik egymástól a két lap, amíg összehúzza.

Előzmény: srudolf1 (139743)
otyabá Creative Commons License 20 órája 0 0 139744

Sziasztok,

Van egy melléképületem, régen pajta volt, manapság raktár szerű, bár gondolkodom, hogy a műhelyt ide költöztetném a garázsból. A tető most lett felújítva és szeretném a kaput is újra cserélni. A mostani elég rendesen megöregedett már.

Mit ajánlotok anyagnak? Pl. vörösfenyő hajópadló jó lenne? 19x146-os deszkákból. A nem látszó részeken, merevítéseken pedig sima luc deszka?

Kb. 4mx4m a méret, melyben lenne egy normál méretű ajtó, ahogy most is. Jelenleg nem nyitható a nagykapu, mert jópár éve egy nagy szélben leesett a jobb oldali szárny (a vasalat kiesett a fali részből, mert a fa összeszáradt) és most össze van fogatva a kettő, de az újat úgy csinálnám meg, hogy ki lehessen nyitni mindkét szárnyat szükség esetén. A mostani vasalat menne rá vissza.

srudolf1 Creative Commons License 20 órája 0 0 139743

A ket 65-os sav osszeragasztasa 22o cm-ren  elgondolkoztatna. 

Huznek bele ket nutot es beszerelnek 2 idegen federt (az elotolasos asztalt  felszerelnem a vizszintes tengelyu marora egy 4.5mm vastag kessel), de nem biztos, hogy vegig tudom preselni a ramapresunkkel. A tombositobe nem fer be. Van egy nagy keziorsos presunk vizszintes asztallal,  az sincs 12o cm szeles. 

Ekkora hosszan megragasztva szerintem le kell ujra kalibralni, de nem is biztos, hogy mindenhol megragad.  De a meg a canologepunk is csak 11o-es.

Egy kicsit gondold vegig. 

Előzmény: Tie (139738)
motor-os Creative Commons License 22 órája 0 0 139742

Tökéletes

Előzmény: apaf3j (139735)
motor-os Creative Commons License 22 órája 0 0 139741

Nekem szimpla bútorlap van. Teljesen megfelelő, csak úgy kell alátámasztani, hogy ne tudjon behorpadni. A tanműhelyben is ilyen van. Évek óta használják.

Előzmény: gergem (139729)
srudolf1 Creative Commons License 23 órája 0 0 139740

egy gozolt dio munkalapnal a szallitas nem lehet gond.:)

Nem lehet megtoldani, altalaban munkalapot nem toldunk csak a vegeken. 

Előzmény: halaloszto (139739)
halaloszto Creative Commons License 23 órája 0 0 139739

mosogatonal toldas tuti buko.

nekem 4 meteres kellett. szivas kocsival elhozni.

Előzmény: Tie (139738)
Tie Creative Commons License 23 órája 0 0 139738

Lassan megrendelem a munkalapot a Zatiktól, táblásított gőzölt dió lesz 30mm vastagban.

Lesz egy 420 hosszú, meg egy 2200x1200-as félsziget. A félszigetet összeragasztom hosszában két darab 2200x650-esből, az egy dolog.

A hosszút szerintetek vegyem meg egy darab 5000x650-esből, vagy inkább toldjam össze két 2500-asból? Szopóbb dolgozni a 5 méteressel, de amiatt inkább erre hajlok, hogy ha a két rövidebből rakom össze, akkor pont a mosogató alatt lesz a toldás, és gondolom jobban bírja majd, ha legaláb épp ott nincs ragasztva.

gergem Creative Commons License 24 órája 0 0 139737

:) Nekem is van egy ilyen asztalom. Maradék munkalap, talán a mosogatóhoz vettük és négy maradék fa a négy lába. De most végre talán lesz picit nagyobb műhelyem és oda gondoltam. 18mm talán kevés, de valószínűleg igazatok van: szinte mindegy miből, max vagy rakok rá még egy réteget később, vagy lecserélem az egészet. 

Esetleg 3mm-es farostlemez? :DD

Előzmény: kozgab (139736)
kozgab Creative Commons License 25 órája 0 0 139736

Mikor mim van abból készül, nekem egy standard 18mm bútorlap az asztalom jelenleg, lett 4 lába oszt jónapot :D

Széle kezd kicsit fáradni, arra figyelek csak, hogy püfölni csak ott püfölök rajta, ahol alul van a láb, középen nem, mert egyrészt ott nem is olyan stabil meg visszarúg a mocsok :D

Én teljesen jól elvagyok evvel már majdnem 2 éve, ha törik kap másikat épp abból, amit találok.

De én egy igénytelen tuskó vagyok ilyen szempontból és még csak nem is teljesen egyenes a lapja :D

De össze volt rakva a komplett asztal 1 óra alatt kb, s akkor ez számított, azóta meg lusta vagyok és időben smucig másikat csinálni, mivel ezen eddig mindent meg tudtam oldani.

Lesz még egy asztal, ami gurul, mert nagyon hiányzik egy mélységben is nagyobb, ez 70cm mély, kell mindenképp egy kb 1 méter mély és másfél méter széles másik.

Akár körfűrészt aládobva, de egy asztal sajnos nem asztal nekem a "kisméretű" projektekhez :D Csk hát itt jön még mindig be a nincs elég hely. Egy polcot le kell bontanom és annak a helyén lesz ez a másik asztalka, jobbat nem tudok, mert be is kéne tudnom állni kocsival, de azok a cuccok hova kerülnek ami azon van még nem tudom

Előzmény: gergem (139729)
apaf3j Creative Commons License 26 órája 0 0 139735

Köszönöm... de a nagy melegben kezdek meggárgyulni. Nem munkapadra, hanem gyalupadra gondoltam, tehát hogy ahhoz megfelel-e, ha a lapja vörösfenyőből van.

Előzmény: rferi (139732)
kozgab Creative Commons License 26 órája 0 0 139734

Az a baj, hogy előbb veszek meg egy normál vastagolót, mint hogy nekem is összeálljon ez, pedig félig megvan a cucc :D

Maróval szépen működik a dolog, de lassú, igaz egy gyaluval lehet gyorsabb lenne, de akkora pontosság avval sem érhető el szerintem, mint ha egyhuzamban végigszántja egy normál vastagoló :)

Előzmény: MN 3100 (139701)
jcsapo Creative Commons License 28 órája 0 0 139733

Hát így lakkozva tényleg nem szép.

A díszítő motívumok nagyon tagoltak, én valószínűleg szemcseszórással távolíttatnám el a felvitt lakk- és festékréteget a fafelületig és újrafesteném.

Egy ilyen felületről csak a lakkréteget eltávolítani a festék foltosodása nélkül szerintem nem nagyon lehet.

Előzmény: Balage-81 (139724)
rferi Creative Commons License 28 órája 0 0 139732

Simán.

Szerintem egy munkapad lapjának kábé bármi jó.

Csak a használati ideje lesz egyeseknek hosszabb.

De egy munkapadot pár hét alatt úgyis összekoszolsz, véletlenül lecseppen a ragasztó, festék, lakk, stb. szóval nem úgy kell kezelni, mint az ebédlőasztalt.

Előzmény: apaf3j (139730)
feketefelhoo Creative Commons License 29 órája 0 0 139731

Igen, másolómaróval. Készítettem egy sablont az íves résznek rétegeltből, az vezette a marót. Aztán az élére ragasztottam egy 4mm vastag takarást. A végén biopin munkalapolajjal lekezeltem. 

Előzmény: wtman (139714)
apaf3j Creative Commons License 29 órája 0 0 139730

Ha már itt tartunk: vörösfenyő jó lenne munkapad lapjának?

Előzmény: rferi (139728)
gergem Creative Commons License 29 órája 0 0 139729

Nekem sima munkalap volt eddig, de a 60cm szélesség nem mindenhez elég, zavaró, ezért nem gondolkodom abban. A fenyő változat nem túl sérülékeny? Attól ezért félek. A rétegelt és a bükk jónak tűnik, de az áruk is megvan, ez tény :). A 32 és a 40mm közül az utóbbi megéri vajon a különbözetet? Azon is gondolkodtam, hogy mivel a vékonyabbakból sokkal nagyobb a választék (és olcsóbbak, mint a rétegelt), vajon az nem jó, ha veszek kettőt és egymásra ragasztom őket én? Vagy ez teljesen hülyeség? :)

Előzmény: rferi (139728)
rferi Creative Commons License 29 órája 0 0 139728

Szerintem ennek széles palettája van.

Lehet rétegeltből (itt melóhelyen a vasas munkákhoz van abból a gyári, teljesen jó 15 éve), lehet fenyőből, lehet bükkből mint a legtöbb gyalupad. Nekem laminált pozdorjából van otthon.

Vastag legyen a lapja, szóval 3-4 cm jó, ha van.

Előzmény: gergem (139727)
gergem Creative Commons License 29 órája 0 0 139727

Tudom, hogy valószínűleg volt már, de csak nem találom: Miből érdemes munkaasztalt készíteni? Konkrétan a munkalapra gondolok, elsősorban. Rétegelt, vagy egy rétegű? Milyen vastag legyen? Fenyő jó, vagy számít a keménység és ezért bükk/tölgy/stb.?  Tudtok segíteni ebben kicsit?

(Kézi) körfűrészt építenék bele majd és esetleg marót, bár azt inkább felülről, mint egy oszlopos fúrót gondoltam. Méretre az adottságokat is figyelembe véve a 90x250cm tűnik reálisnak. 

Köszi előre is!

Előzmény: rferi (139726)
rferi Creative Commons License 29 órája 0 0 139726

Tudható, mivel kente le?

Tehát konkrétan a lakk fajtája?

Szerintem mindenképpen a festékoldáson kell agyalni, ezt lecitlingelni kábé képtelenség, rettenetesen összekarmolászódna.

A patinát, és az eredeti politúrt már bukta, azokat is mindenképpen foltosan meg fogja támadni bármiféle lakkleszedés, tehát akkor már inkább az egészet lekapni róla, és lehet újra politúrozni.

Festékoldáshoz az általam már itt is közölt szuperkromofág receptet javasolnám, anyag hozzá a Vegyszerboltban.

És sok türelmet!!!

Előzmény: Balage-81 (139724)
Balage-81 Creative Commons License 29 órája 0 0 139725

Ráadásul, miután elbaszta, még van képe 45 ezret kérni érte, tudva azt, hogy a felújítás még legalább ugyanennyi lesz!

Balage-81 Creative Commons License 30 órája 0 0 139724

Szia!

Teszek fel.

Ez a barom nagyon elbaszta! Ha nem lakkozza le, nem lenne semmi komoly baja. Lenne rajta kopott, patinás, korának megfelelő politúr, aminek elég lenne egy méhviaszos bútorápoló és más semmi.

De így meg csinált egy rakás plusz munkát és plusz költséget :(

Előzmény: rogergerro (139692)
Mrteo Creative Commons License 30 órája 0 0 139723
Előzmény: Balage-81 (139722)
Balage-81 Creative Commons License 30 órája 0 0 139722

Mi az a citling?

Előzmény: motor-os (139683)
409 Creative Commons License 30 órája 0 0 139721

Angol-szász területen minden bobbin amire valamit feltekernek. Cérna, fonal, huzal, de még a filmes fényképezők, kamerák orsói is.

Nálunk kapcsolódik a varrógéphez, abban a két eltérő rendszerűt különböztetik meg vele. Bobbinos/hajós, miközben a hajós gépek orsója is bobbin valójában.  :)

Előzmény: Raidx (139713)
rogergerro Creative Commons License 1 napja 0 0 139720

Sajnos még nem! :-(

Előzmény: ultima (139718)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!