Keresés

Részletes keresés

pacman123 Creative Commons License 15 perce 0 0 146896

"A boltba hozhattak kb 30 darabot."

Ha annyit láttál, akkor 50-et hoztak. Ha este annyi került le a kamionról, akkor abból 10 tuti nem került ki a polcra.

Ma kollegámnak így lesz akkusfúrója, esélye neki sincs 2 gyerek meg korán dolgozó asszonyka mellett sorbanállni. De ismerősnek a felesége a LIDL-ben dolgozik...

Előzmény: rferi (146885)
fejes.i Creative Commons License 20 perce 0 0 146895

A 10.8-as menetes szár esztergált lenne? Hm. Bár lehet, hogy még csak 8.8-assal találkoztam.

Egyébként főleg az anyákkal van gond, mert pl 16-os orsó van 3000 ft-ért, viszont az anya arra is egy ezres.

Előzmény: Mindenváró Ádám (146887)
Pillanatragasz Creative Commons License 20 perce 0 0 146894

Az ilyen dolgot nem szabad a zasszonyra bízni.  

Elindul befelé megnézi akciós e a kávé , elvesz két meleg süteményt, zöldségeknél kiméregeti a hétvégi levesbevalót szóval mire odaér a szerszámokhoz már a cimke is le lessz véve ....

Előzmény: Mindenváró Ádám (146889)
fejes.i Creative Commons License 20 perce 0 0 146893

Nekem is második lett volna, ha nem számítom a zsákutcának bizonyult akku cserét a ződ Boschban.

pacman123 Creative Commons License 20 perce 0 0 146892

Jónapot kívánunk ... Szürke szamár in the köd - over? :) Welcome back.

Előzmény: Paco155 (146888)
Pillanatragasz Creative Commons License 30 perce 0 0 146891

Értelme semmi hisz ha korlátozzák akkor a krapek viszi az egész rokonságot. Láttam olyat hogy az ,,újmagyar,, szük családjával  nyolc bevásárlókocsival. Elindult cukrot venni .... Vagy csak magamról beszéljek a tavaly akciós disznó combot  vásárolván kolbásznak  15 kg onként másik kasszabont nyomtattak. Akciós volt és megvolt a limit de nem akadtak el a kasszánál sőt ...csak vegyed vigyed. 

Előzmény: GPS (146886)
GPS Creative Commons License 30 perce 0 0 146890

Gondolom az asszony rettenetesen el lesz keseredve, hogy "sajnálatos módon lekésted a fúrógép-vásárlást"  :-))))

.

Előzmény: Mindenváró Ádám (146889)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 45 perce 0 0 146889

Ajjaj... reggel azt mondtam az asszonynak, hogy munkába menet ugorjon be és haza se jöjjön akksis fúró nélkül... Lehet fel kéne hívnom, hogy csak vicceltem.. :-) 

Előzmény: rferi (146882)
Paco155 Creative Commons License 45 perce 0 0 146888

Fához, fémhez, otthoni vezetékes használatra bőven megfelel. Gumi a kábele nem műanyag, és elég hosszú is. A sebességállítása sajnos úgy történik, hogy a nyomógomb elején a tárcsa nem elektronikát szabályoz, hanem azt hogy mennyire tudod benyomni a gombot. Ez egyrészt előny mert azt jelenti, hogy maga a nyomás mélysége határozza meg a fordulatszámot, tehát te magad is tudod folyamatosan szabályozni az ujjaddal fúrás közben, másrészt hátrány, mert így nem nyomatéktartó az elektronika.

A gépészete, mechanikája elég stabil, nekem azóta sem zörög, csattog - nem kellett szétszedni megzsírozni, stb. Teszi a dolgát.

13-as tokmány van rajta, addig a szárméretig bármilyen fúrót bele lehet tenni. Természetesen nem csak Makitát.  Fafúróval fúrtam már vele 35-ös lyukat, fémben nem mennék 13 fölé. Talán egyes a legkisebb amit be tud fogni.

Előzmény: Ervin89 (146878)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 45 perce 0 0 146887

Hát a sarki vasbolt mángorolt, 4.8 menetes szára nem biztos hogy ugyanaz, mint a csavarboltos 10.8 -as esztergált menetes szára... Utóbbi nem is olcsó, de orsónak is simán elmegy. Viszont még mindig csak fele az ára, mint amit direkt hajtás céljára árulnak. 

Előzmény: fejes.i (146875)
GPS Creative Commons License 1 órája 0 0 146886

Nem tudom mennyire lett volna törvényes egy olyan korlátozás, hogy egy ilyen rendkívüli akció esetében 1 vásárló=1 darab termék.

.

rferi Creative Commons License 1,5 órája 0 0 146885

Kettesével vitték itt is. A boltba hozhattak kb 30 darabot.

De volt aki a varrógépből vitt kettőt.

Míg ki nem nyitott az üzlet, hatvan méteres sor állt előtte.

Mindegy, megleszek nélküle....

Előzmény: fejes.i (146884)
fejes.i Creative Commons License 1,5 órája 0 0 146884

6,35 kor már csalódott arcú munkásruhások jöttek velem szembe. Akinek jutott, az ketteshármasával  vitte

halaloszto Creative Commons License 1,5 órája 0 0 146883

Nalunk csak hetkor nyit, de eselyem nincs raerni ott lenni...

rferi Creative Commons License 1,5 órája 0 0 146882

23 másodpercig tartott azakksis fúró a Lidlben.

Esélyem se volt.

Raidx Creative Commons License 3 órája 0 0 146881

Nyilván gyárilag azért csinálják belső bordásra a hengert.

Előzmény: halaloszto (146879)
kutyala Creative Commons License 8 órája 0 0 146880

Jónak tűnik, de nekem nincs ilyen, csak itt nézem:

https://www.gepdepo.hu/furogep-keverogep/furogep/makita-dp4010-furogep-dp4010.html

Mondjuk hogy mennyi a reális ára, azt ez alapján nem tudnám megmondani :) Határozottan szimpatikus, hogy rendes (fogaskoszorús) tokmánya van! Én lecseréltem egy nem gagyi abraboro gyorstokmányra a bivaly régi bosch fúromon a régit, de nem győzött meg. Nagyon nehéz igazán jól meghúzni a gyorstokmányt. Lehet, hogy lassabb a fogaskoszorús, de ha azt meghúzod, az meg van húzva...

Előzmény: Ervin89 (146878)
halaloszto Creative Commons License 8 órája 0 0 146879

nem a tengely hajlik, hanem a henger. nincs 60 centi szabad hossza a tengelynek, a henger az, ami 60 centi hosszu.

Előzmény: fejes.i (146876)
Ervin89 Creative Commons License 9 órája 0 0 146878

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalati ezzel a fúrógéppel?

Makita DP4010

Paco jó pár évvel ezelőtt írta, hogy neki van. Fához esetleg vékonyabb fémhez használnám.

Az ára még pont megfizethető számomra, és alapvetően hosszabb távra tervezek, "jobb" minőséget venni. Milyen fúrószár használható hozzá? Makita vagy más is gyártó terméke is?

Köszönöm szépen.

Ervin

raklapjúzer Creative Commons License 10 órája 0 0 146877

Volt egy öreg ismerősöm. Ő azt mondta, hogy az a cefre, aminek nem mered meginni a levét, az csak moslék. Amikor bedarálod, akkor édes a leve. Ahogy erjed, akkor egyre veszít az édességéből. Amikor kész, akkor keserű. Ilyenkor vagy gyorsan ki kell főzni-főzetni, vagy meg kell kénezni hogy ne forrjon tovább. A savas cefre alkoholos erjedésből ecetes erjedésbe hamar átmegy. Az ecet meg pár fokkal tér el forráspontban az alkoholtól, amit lehetlen desztillálással különválasztani. Szóval hullott férges, félérett szemétből nem lesz jó pálinka. A jó cefre érett, tisztára mosott gyümölcsből készülhet. A magot a lehető leghamarabb el kell távolítani. Régen fagereblyével kavarták, aztán lemeregették a magokról a gyümölcshúst. Fontos a tárolás helye is. A cefre ugyanúgy felveszi a szagokat mint a bor. Kaptunk egyszer  olyan pálinkát, aminek a cefréjét a tulaj az istállóban a tehenek mellett tartotta. Na, ha szimatoltál már igazi jó marhatrágyát, annak az íze adta vissza az érzést. Az első korty után még az igazi alkesz se kért többet belőle. Bocs az offért, de nem én vagyok az első.

Előzmény: generátoros (146852)
fejes.i Creative Commons License 11 órája 0 0 146876

32-es tengely hajlik 60 centin 1-2 tizedet? Aztaqrva...

Akkor azért ezt érdemes újra gondolni ;-) (mármint annak, aki még nem csinált, de tervezi)

Előzmény: Hobbiasztalos.blog.hu (146865)
fejes.i Creative Commons License 11 órája 0 0 146875

Hát, nem szeretem a menetes szárat, mert pontatlan- a körfűrészem emelő orsói először 20-as menetes szárból voltak, de bizonyos részeken szorultak, kellemetlen volt tekerni. Kicseréltem rendes orsóra, azonnal jó lett.

Ám asszem igazad van - túlzásba viszem ezt. Erre a célra teljesen jó lenne a menetes szár.

Előzmény: rferi (146843)
rferi Creative Commons License 12 órája 0 0 146874

Elég csak a második esetben.

A főzdékben minden a világon le van plombálva, így a két üst közötti teljes csőszerelvény, tartályok, minden. Lefő az első üst egy tartályba, onnan átszivattyúzzák a kis üstbe, és onnan fő ki a fináncok mérőmasináján keresztül a végső, nyitott tartályba a kész anyag. Ott tudsz csak kidobni bármit is.

Előzmény: generátoros (146871)
feketefelhoo Creative Commons License 12 órája 0 0 146873

Ezt még nem tudom. Talán szerencsésebb(?), ha a vázban fix és a villa forog a tengelyen.

Most olvasom a villacsere leírását :

Mounting instructions
First remove the front wheel, then the inox shaft (the vertical 5 mm thick metal rod – the center of rotation of the fork)

Tehát egy 5-ös rozsdamentes pálca a villa tengelye. Azért hittem, hogy 8-as, mert a keréktengelyek is azok. 

Előzmény: halaloszto (146870)
motor-os Creative Commons License 12 órája 0 0 146872

Én nem főzök. Inkább csak fogyasztom. Mértékkel.

Előzmény: Taki29 (146869)
generátoros Creative Commons License 12 órája 0 0 146871

A rézelejét mindkét alkalmmal elkell különíteni?  1. és 2. főzéskor is?  Nekem van egy DES márkanévre hallgató tekerős masina teljes. mértékben vörösrézből.  A zöldeskék anyag az első főzéskor szokott csak jelentkezni/ idényenként/, ennek ellenére az első kb 1dl-t kiszoktam dobni minden adag esetében.

Előzmény: rferi (146863)
halaloszto Creative Commons License 12 órája 0 0 146870

Ez igy jo, erre gondoltam. 

Az a 8as tengely miben fog mozogni? A vaz elejeb forog, a villaban fix?

Előzmény: feketefelhoo (146864)
Taki29 Creative Commons License 13 órája 0 0 146869

Kis olvasni való

http://snapszmester.hu/gyakorlati-palinka-fozes/

Na meg itt a szomszédban is sok szakértő van

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9007484

Előzmény: motor-os (146867)
motor-os Creative Commons License 13 órája 0 0 146868

Köszi. Már úton van a gép.

Előzmény: Silvan (146866)
motor-os Creative Commons License 13 órája 0 0 146867

A réz eleje a metil.

Előzmény: pali923 (146842)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!