Keresés

Részletes keresés

motor-os Creative Commons License 1,5 órája 0 0 159204

A vályogon csempe van.

Előzmény: motor-os (159203)
motor-os Creative Commons License 1,5 órája 0 0 159203

Nem tégla fal. Vályog.

Előzmény: srudolf1 (159201)
motor-os Creative Commons License 1,5 órája 0 0 159202

A szeg nem jó, mert húzó igénybevétel van.

Előzmény: pintjano (159200)
srudolf1 Creative Commons License 2 órája 0 0 159201

készits egy lapot fából, azt 3 db M8x15o-es csavaral (beragasztva gyorscementtel- Fischer, vagy bármilyen más márka, csak téglára való legyen- 15 perc alatt megköt- 33oml-es tubusban árulják, egy elég lesz, 1o-es lyukat fúrjál nekik, a csavarokra tekerj egy kis spárgát, vagy kenderkócót) rögzítsd fel a falra.

Arra a fogódzót négy 6x3o-as facsavarral. 

Előzmény: motor-os (159199)
pintjano Creative Commons License 2 órája 0 0 159200

Vályogban-ha nem üreg van éppen ott- a szeg jobban tart. Most ujitom fel leendő házamat, s a szögeket amik utban voltak, alig birtam kiszedni. Csak forgatással jöttek ki... üdv PJ

Előzmény: motor-os (159199)
motor-os Creative Commons License 2 órája 0 0 159199

Tanácsotokat szeretném kérni. Öregeknek a fürdőkádhoz kellene fogantyút felszereljek. Jó erősnek kell lennie, mert teljes súllyal kell rákapaszkodjanak.U alakú kapaszkodó, 2 - 2 csavar rögzíti. Amit adtak hozzá csavar - tipli nevetségesen gyenge. Gondoltam 200 - 250mm-es csavart tekernék a vályogba.

Reisser, vagy tokcsavar legyen? Mit gondoltok?

Előzmény: LyPapa (159198)
LyPapa Creative Commons License 3 órája 0 2 159198

Vettem egy 15cm-es talpas fém derékszöget. Egy pici igazítás kellett neki reszelővel, és pontosnak tekinthető lett. Apák napi ajándékom :)

Üdv:LyPapa

halaloszto Creative Commons License 3 órája 0 0 159197

kamrába mindegy, ha marad a sarokban rés. 

ha szép kell legyen, akkor azt kell eldöntsd, hogy a falat muszáj kövesse, vagy lehet az U belül szép derékszög. ha utóbbi, akkor csak a fal felőli oldalát kell majd kicsit megszabni a polcoknak, az meg nem látszik. ha ráérsz, akkor felsőmaróval, és akkor tökéletes éleket tudsz csinálni.

Előzmény: imrei (159193)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 4 órája 0 0 159196

Semmiképp se kínlódnék vele, pláne bútorlapból. Vagy minta szerint olyanra legyen vágva, vagy... mekkora rés marad, ha kisebb téglalapra vágatod? Mekkora lesz? A bútorlap elég hajlékony ám...

Előzmény: imrei (159193)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 4 órája 0 0 159195

Már hogy a kézigránátba ne. Magam is szereltettem ablakot bennmaradó keretbe.  Akkor még semmilyen asztalos cuccom nem volt, szakember gyártotta le méretre az új fa ablakot és a hozzá való takaró elemeket is. El lett vele burkolva a régi keret és a belső párkány is. Szép lett és életem legjobb ablakai voltak azok, a jelenlegi lakásban lévő műanyag egy takony ipari hulladék ahhoz képest. Persze kisebb lett az üveg felület és érzékelhetően kevesebb a fény,  de 150 x 120 cm-nél talán nem számít olyan sokat. 

Előzmény: d_feco (159190)
halaloszto Creative Commons License 4 órája 0 0 159194

Furdoszoba szonyeg

Előzmény: recefyce (159191)
imrei Creative Commons License 4 órája 0 0 159193

Sziasztok!

Polcokat szeretnék csinálni laminált bútorlapból. A gond az, hogy a polcok helye egy U alakú falmélyedésben van, ami nem teljesen téglalap alakú.

A bútorlapot, ha leszabva megrendelem, lehet utólag házilag csiszolni/gyalulni, vagy valahogyan méretre igazítani hogy pontosan passzoljon?

Vagy jobban járok ha eleve a megfelelő alakot rendelem sablonnal, esetleg fából csinálom, és azt egyszerűbb utánaigazítani?

A válaszokat előre is köszönöm:

Imre

Paco155 Creative Commons License 6 órája 0 0 159192

A csúszásgátló gumikra gondolsz?  Azt mondjuk ikeában, kínai boltban, aldiban, tescoban, auchanban, stb.... Kb 40 cmx60 cm-es tekercsben keresd.

Előzmény: recefyce (159191)
recefyce Creative Commons License 9 órája 0 0 159191

Tudja vki., hogy mi a neve és honnan érdemes beszerezni azokat a gumilapokat, amiket munkapadokra szoktak rakni?

d_feco Creative Commons License 9 órája 0 0 159190

Nos, ne csak offoljak folyamatosan, ezért kérdésem lenne a tisztelt egybegyűltekhez.

Adott egy 150x120 méretű bukó ablak. Szeretném ezt fixre meggyógyítani, kazettás kivitelben, hőszig. üveggel. A keretet nem igazán akarózik kivenni (én raktam be, így tudom, hogy mi is rögzíti :D). Vajon megoldható lehet? Ez utóbbi kérdést nem szó szerint kell érteni, inkább a mikéntjére vagyok kíváncsi... Feltéve ha már valaki látott olyasvalakit, aki már beszélt valakivel ezzel kapcsolatban...

recefyce Creative Commons License 14 órája 0 0 159189

Nem, hanem a szögletesre...

Előzmény: fejes.i (159188)
fejes.i Creative Commons License 18 órája 0 0 159188

A spirálkorcolt acélcsőre gondolsz?

Annak működnie kell.

Előzmény: recefyce (159186)
d_feco Creative Commons License 21 órája 0 0 159187

Anyám vett anno óccó pici akcijóst. 16A volt ráírva. Szarrá olvadt a mosógéptől. Amúgy földelt dugalj. Amúgy meg két szál ment benne. Olyan, amivel a a rádiók hangszóróját szokták bekötni.  Azóta inkább s.k. gyártom itthonra a hosszabbítókat.

Előzmény: 409 (159185)
recefyce Creative Commons License 25 órája 0 0 159186

Sziasztok!

Mi a véleményetek a légtechnikai csatornák, mint gőzölő kabinok hasznosításáról?

Nem értek hozzá csak gondolom, hogy van több fajta anyagminőségben, falvastagsággal, felületkezeléssel, stb...

Melyik lehet jó ilyenre? Próbálkoztatok ilyesmivel?

Egyébként egy 200/50/50cm-es darabot kellene szereznem.

Ajtót rá, csonkokat, kőzetgyapotot, aztán mehet....

409 Creative Commons License 27 órája 0 0 159185

Hosszabbítót csak olyat vegyél, ami szétszedhető.  !! Szétvágtam néhány érdekesen viselkedő összeszegecselt kínait. Elképesztő mi van azokban.  ):-((  Talán nem túlzok, ha életveszélyt emlegetek.

Előzmény: apaf3j (159183)
409 Creative Commons License 27 órája 0 0 159184

Jóvanna! :) Próbálkozik az ember. Már kezd megrendülni bennük a hitem.  :))

Előzmény: fejes.i (159181)
apaf3j Creative Commons License 30 órája 0 0 159183

Ápdét:

Nem is a kismegszakító volt a ludas. Mivel már minden indításnál leverte, gondoltam, ejnye, megnézem egy másik konnektorban, nem a gép zárlatos-e. Hosszabbító, átdug, megy, mint a kisangyal. Némi tesztelgetéssel kiderült, hogy az elosztós hosszabbítóval van baj, amibe a fűrész be volt dugva. Így azért megnyugtatóbb a dolog :)

apaf3j Creative Commons License 1 napja 0 1 159182

Sziasztok!

Muszáj volt kipróbálnom a fűrészt :) Hát ez azért egészen más liga, mint az asztalba épített kézi körfűrész. 6 centi vastag juharban a 40 fogas Freud lappal egyrészt nem lassul be, másrészt hosszvágásnál sem éget. (Nem úgy, mint a kézi.) A vágásfelület nagyon szép. Előre elszívás nélkül is csak kevés port köp, és ahogy azt a DeWalt fűrészekről már mások is írták, a fűrészpor túlnyomó részét simán kiköpi hátra. A vezető is nagyon jó, gyárilag pontosan párhuzamos a lappal. 

Csak egy baj van...

A pincére az építkezéskor, amikor minden fillér számított (simán lehet, hogy a villanyszerelő spórolt, nem mi, én meg akkor még annyit se értettem a villanyossághoz, mint Győzike az agysebészethez), csak 10A-s kismegszakítók jutottak. 10-ből 8-szor indításkor levágja. De ezt szerencsére nem nehéz orvosolni.

fejes.i Creative Commons License 1 napja 0 3 159181

Vadász, te nem is vadászni jársz ide! ... ;-)

Előzmény: 409 (159180)
409 Creative Commons License 2 napja 0 0 159180

Urak! Rendelt valaki mostanában a szlovák PGchem-töl bármit utánvéttel? Levették a "nincs utánvét Magyarországra" feliratot. Rendeltem tőlük még május elején. Pár nap múlva megint jött a véleményezzem őket levél. Most nem reagáltam rá. +1hét, másik levél, hogy köszönik a rendelést, elkezdik beszerezni.  ???  +1hét, értesítenek, hogy elkezdték, majd szólnak, hogy mi van. Azóta semmi.

Ez most másnál is így működik, vagy csak engem "kedvelnek" ennyire?

Ja, belépve azt látom, hogy a tavaly júliusi (akkori levelük szerint teljesített, de sosem érkezett meg) rendelésem is "folyamatban" van.

409 Creative Commons License 2 napja 0 0 159179

:))

Előzmény: *Steve (159177)
csííbe Creative Commons License 2 napja 0 0 159178

Értem,nagyon szépen köszönöm!

Előzmény: srudolf1 (159168)
*Steve Creative Commons License 2 napja 0 0 159177

Laci jó volt làtni.A szürkèről màr írjàk a papirt😀

Előzmény: 409 (159175)
rferi Creative Commons License 2 napja 0 1 159176

Meg elképzelem, ahogy jelentkezik, hogy:

- Kérem szépen, sdfsghwf urat keresem! Megvan a gépe!

Előzmény: Paco155 (159173)
409 Creative Commons License 2 napja 0 2 159175

Most nézem, az enyémeknek nincs is gyáriszámuk........   :P :)  

(ilyenekből kettőt szoktam venni, hogy legyen tartalék is)

Előzmény: Paco155 (159173)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!