Keresés

Részletes keresés

Computerguru Creative Commons License 1 órája 0 0 168906

Nem sokkal maradt le, de szerintem így is jó helyre fog kerülni. Itt csak azt merem reklámozni ami tényleg jó, mert ha baj lesz,

megvertek. :)

Előzmény: Mindenváró Ádám (168901)
roland7 Creative Commons License 1 órája 0 0 168905

Én a 3999 Ft-os, 6 darabos fafúró készlettől dobtam egy hátast... Úgy látom, hogy amire ráírják, hogy "PRÉMIUM", annak az árát automatikusan szorozzák kettővel.

Aki valóban jobb minőségű gépet, szerszámot akar venni, az szerintem a nagy márkák között fog válogatni. A hétvégi bevásárlás keretében nem sűrűn potyognak a kosárba csavarbehajtók 35-ért, meg akkus körfűrészek 45-ért. Akármennyire is "prémium" kategória.

Az alsó-középkategóriás barkács cuccok 15-18 ezerért. Az adható el, azért ökölharcig is képes volt elmenni az érdeklődő nagyközönség.

A Parkside Performance család hegyekben állt Jászberényben. Az árcédula után a dobozát sem nézték meg...

Előzmény: GPS (168893)
Computerguru Creative Commons License 1,5 órája 0 0 168904

Valószínűleg szórni fognak a vélemények, vannak itt a fórumon olyan profik, akik a gyengébben összerakott gépet is úgy körbeépítik, hogy jobb lesz, mint egy profi cucc.

Én alapvetően azon az állásponton vagyok, hogy elég nekem az asztalosságot megtanulni, gépet nem akarok építeni, megveszem a jót.

Bernardo/Holzmann egy kínai márka, ugyanazon a gyártósoron készül csak más a címke rajtuk. Nem egységes a minősége, van amiben szerintem nagyon megéri az árát, van amiben nem.

Az itt is említett ADM260 kombi gyalu szerintem nagyon jó, ebben az árban nem nagyon lehet jobbat kapni. Nekem van egy oszlopos fúróm is, maximálisan meg vagyok vele elégedve, illetve egy Holzmann korongcsiszolóm, az is szuper.

De a fűrészgépük egy kalap sz*r. Még az 1 millás kategória is ipari hulladék, nekem egy új lapszabásszal gyűlt meg a bajom, vissza is küldtem. A szán vágáskor 1 centit kilengett, állandóan elállítódott, elszívása gyenge, csak a baj volt vele.

Szerintem van a hobbista Dewalt, PTS 10 és utána többször annyiért a profi Robland, Felder, Altendorf és talán Hammer is.

Ha jó árban akarsz minőségi vágásokat csinálni, de nem akarsz csillagászati összeget rászánni, akkor vegyél egy Festool merülőfűrészt és egy MFT asztalt. Azzal tudsz szélezni, táblás anyagot leszabni, derékszöget vágni, nútolni, szóval szinte mindent.

Gyalupadot építs magadnak, amit a boltban lehet kapni az vagy többszázezer forint, vagy nem elég jó.

Én kezdésnek még egy marósztalt építenék és vennék egy Triton TRA001 marógépet. Ennek nem kell lift, mert be van építve, nem drága és ipari munkára is alkalmas.

A többi ráér, ha kerestél pénzt is vele.

Előzmény: cigaro (168859)
Hobbit_G Creative Commons License 2 órája 0 1 168903

Szia

Többen használunk itt dw745 gépet, én pl imádom, de bosch prof sorozata sem rossz.

Dewaltnak a párhuzamvezetője sztem verhetetlen, de boschnak más előnyei vannak. Egyikkel se fogsz mellé szerintem.

(de én dewaltmániás vagyok, boscht nem nagyon szeretem xd)

Jah, tolószán nincs dewalton csak a kis vacak tologatós pontatlan szutyok. Kell tolóasztalt csinálni és kész.

Előzmény: cigaro (168900)
rferi Creative Commons License 3 órája 0 0 168902

Na de speciel ott tényleg lámpa volt. Na jó, zseblámpa, de akkor is lámpa.

Előzmény: aekis (168885)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 3 órája 0 0 168901

Köszi szépen. Holnap elhozom.

Így jár aki túl sokat dolgozik, nem tud lecsapni. Hiába hogy Egy griff :-)

Előzmény: Egy griff (168880)
cigaro Creative Commons License 3 órája 0 1 168900

Köszönöm minden válaszolónak a konstruktív tanácsokat. A multigép az állítgatás miatt felejtős lesz. A DEFÉM túl nagy... Telepített gépet szeretnék, de a Bosch is szimpatikus, nyitott vagyok a jó megoldásokra, csak el kell döntenem melyik kompromisszumot válasszam. Bár ahogy rákerestem, egy ausztrál oldalon nagyon sok véleményt találtam róla, és ebben a kategóriában inkább a DeWalt 745-öst javasolják precizitás szempontjából. Erről mi a véleményetek?

https://www.productreview.com.au/p/dewalt-745.html

Valamint a böngészés során akadtam erre a márkára, és a konkrét típusra:

https://www.axminster.co.uk/axminster-hobby-series-ts-250m-2-table-saw-ax943888

Ismeri valaki? Egy magyar vásárló is van a véleményezők között. Bár az 1500W gyengének tűnik (?), viszont öntöttvas az asztala, masszív (80 kg állvány nélkül) és alapvetően elégedettek vele ill. a kereskedővel.

Anélkül hogy látom fizikai valójában, nem tudom merjek-e bármit is venni...

Egyelőre informálódom tovább és olvasgatom visszafele a fórumot :)

Előzmény: motor-os (168863)
Paco155 Creative Commons License 4 órája 0 0 168899

Megnéztem ezt a reklámvideót, a végén nagyon nevettem,amikor a bácsi nézegette a frissen vágott deszkát, hogy milyen szép egyenes.

(nézze meg két év múlva akkor majd kiderül :P)

Előzmény: Helomi (168897)
Paco155 Creative Commons License 4 órája 0 0 168898

Na de azt mennyivel hosszabb kimondani. ;)

Előzmény: pali923 (168896)
Helomi Creative Commons License 6 órája 0 0 168897

Logosol-nak is vannak kisebb asztalai.

Pár A4 lap erejéig elagyaltam rajta mi, hogy működik.

De talán a szalag az annyival jobb, hogy a vágás vastagsága vékonyabb, ez viszont kicsivel mobilisabb.

videó link

Előzmény: Soká (168875)
pali923 Creative Commons License 6 órája -1 1 168896

Szerintem meg nincs olyan magyar szó, hogy széftikár, de legalább ezerszer hallottam már forma1 közvetítés közben. Minden alkalommal feláll a szőr a hátamon. Persze ennek is van tökéletes magyar fordítása, ráadásul ezt mindenki ismeri, és nem is szakszó.

Előzmény: Gaborkik (168889)
motor-os Creative Commons License 7 órája 0 0 168895

Barkácscélú. Egy konyhát biztosan kibír.

Előzmény: Pillanatragasz (168894)
Pillanatragasz Creative Commons License 7 órája 0 0 168894

Itt 45 ron volt, vettem én is egyet . Jól ki van találva. Viszont hogy meddig fogja bírni a megvezető azt nem tudom . 

Előzmény: GPS (168893)
GPS Creative Commons License 8 órája 0 0 168893

Itt is volt - jó drágán méghozzá - volt vagy 3.000 Ft, vagy lehet még felette is.

.

Előzmény: Pillanatragasz (168892)
Pillanatragasz Creative Commons License 8 órája 0 0 168892

Ma volt nálunk a Lidl ben tiplizősablon .

https://youtu.be/qdvKAmO0BX0

motor-os Creative Commons License 8 órája 0 0 168891

De így is lement a műsor. Vélhetően 3-nál többen nem vették észre. Végül is profitot termelt.

Előzmény: GPS (168888)
Pillanatragasz Creative Commons License 8 órája 0 0 168890

Csak hogy egy példát említsek . Egy fillungos ajtólapot hogy összeragasztásra előkészítsem a mostani gépjeimmel pont 15 órát kell dolgozzak. 

Egy profi előre beállított gépekkel rendelkező műhelyben ez az idő 3 óra.

Előzmény: Pillanatragasz (168887)
Gaborkik Creative Commons License 8 órája 0 0 168889

Én az Aranyláz Alaszkában sorozatot követem, a másik a kedvencem a Royalty, ezt az évad első részében el is mondták, hogy járadékot kell fizetni a bánya után, na onnantól mindenhol a magyar műsör az angol szót használja, amit egyrészt aki nem látta az első rész első mondatait fogalma sincs mi az, másrészt legyen már annyi hogy a járadék szót használjuk és értelmes magyar mondatok lesznek a műsorban.

Előzmény: GPS (168888)
GPS Creative Commons License 8 órája 0 0 168888

Én már kezdek a falnak menni, amikor A Discovery-n a torch-ot fáklyának fordítják állandóan....,

A minap giga-hajókról volt szó, hogyan "parkolnak" be a százezer tonnás konténerszállítók a szűk kikötőbe.

Persze ehhez a főszereplő a révkalauz (vagy révkapitány)- aki a kikötőbe-rongyolás (vagy inkább araszolás) idejére teljesen átveszi a parancsnokságot a hajó eredeti kapitányától.

Bőven mutatták is a munkáját, részletezve a feladatait, stb. meg példákon mutatva, hogy is megy ez a kikötés ilyenkor.

Na mit gondolsz minek fordította a (vélhetően tarisznyás-bölcsészlány fordító)  a "révkalauzt?

"Segéd"-nek, bakker. De vagy 100x.

A "segéd" felszáll a konténerhajóra, a "segéd" elfoglalja a helyét a parancsnoki hídon, a "segéd utasítja a kormányost és a gépházat"...

...és ez a "segéd"-ezés ment  vagy 20 percen keresztül, hogy a végére már majdnem bevágtam a szódásüveget a képernyőbe, annyira pipa lettem.

Nem azért, mert a hülye fordító fogalmatlan...hanem mert nincs a csatornánál egy helyi supervisor, aki ezt megfogná még publikálás előtt.

.

Előzmény: Gaborkik (168878)
Pillanatragasz Creative Commons License 8 órája 0 0 168887

Azt írja hogy pénzt is akar keresni vele.  Akkor már kiesik a kombigép.

Minden munkafázisnak külön gép kell motorral kapcsolóval beélelmezéssel .

Egy napot eltölt a beállítással aztán csak sorbamegy a gépeken és kész is a végtermék.  Ha termelni akar nincs idő hurcolászni a motorokat álítgatni a gépeket de akár a konnektorba cserélgetni a dugaszokat se.

Rengeteg időt felemésztenek ezek a plussz körök.

Előzmény: Mindenváró Ádám (168869)
GPS Creative Commons License 8 órája 0 0 168886

Engem az zavar a mostani fordításban, hogy még nem tudja kielemezni a mondat környezetet, így például a szakszavakat elég rosszul fordítja, nem a szövegkörnyezetnek megfelelő szakszavakat használja.

Ne félj semmit, mert a számítástechnikai szakszavaknál egyet nem hibázik.

Hiába na: szoftveresek írják - szoftvereseknek :-)))

De az biztos, hogy más szakmákban (pl. kamion, mérőműszerek, stb.) hülyét lehet kapni attól, hogy fordít egy-egy szakszót.

Én a munkámhoz természetesen nem használom - de néha tesztelem mit tud - hát valóban, sokat fejlődött pár év alatt.

.

Előzmény: Hobbiasztalos.blog.hu (168868)
aekis Creative Commons License 8 órája 0 0 168885

Sőt! Csodalámpa! :)))

Előzmény: Paco155 (168884)
Paco155 Creative Commons License 8 órája 0 0 168884

"Jimmy and the magic Torch"....    :P

Előzmény: Gaborkik (168883)
Gaborkik Creative Commons License 9 órája 0 0 168883

Azt ne mond, hogy annak is fordították már :D

Előzmény: aekis (168879)
Egy griff Creative Commons License 9 órája 0 0 168882

Én elég későn olvastam, éppen a műhelyben hobbiasztaloskodtam! :-)

Előzmény: Soká (168881)
Soká Creative Commons License 9 órája 0 0 168881

Lehet, hogy én is megelőztelek volna benneteket mert frissiben olvastam, törtem is rajta a fejemet végül lebeszéltem magamat, mert nincs elég helyem :(

Előzmény: Egy griff (168880)
Egy griff Creative Commons License 9 órája 0 0 168880

No, megvan akkor ki előzött meg! :-) Használd egészséggel!

Előzmény: Mindenváró Ádám (168838)
aekis Creative Commons License 9 órája 0 0 168879

Már nem zseblámpa? :)

Előzmény: Gaborkik (168878)
Gaborkik Creative Commons License 10 órája 0 0 168878

Én már kezdek a falnak menni, amikor A Discovery-n a torch-ot fáklyának fordítják állandóan, pedig lángvágót használnak az illetékesek. Ez pl. egy tipikus amerikai szleng szó.

Előzmény: LyPapa (168874)
kuperta Creative Commons License 10 órája 0 0 168877

Érdemes várni rá, nagyon jó! :)

Előzmény: kutyala (168876)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!