Keresés

Részletes keresés

pacman123 Creative Commons License 5 perce 0 0 143361

Kb tesója a Maki 2712/Metabo THKS 315 -nek. Annyiért adják ami az uccsó képen van??? Jeszzusom ....:-O 

Mondjuk van aki remek kis gépet hoz ki ilyen típusú fűrészból is, de az árát a tuningnak szerintem nem akarjuk tudni :)

https://plus.google.com/u/0/photos/111508960115262209676/albums/6101893868531449617?sort=1

Előzmény: GPS (143360)
GPS Creative Commons License 15 perce 0 0 143360

Ha már asztali fűrész - ezt láttam szintén vasárnap, a lengyelen.

Igazából nem nagyon tudtam értelmezni... de hát ha valaki:

Előzmény: pacman123 (143359)
pacman123 Creative Commons License 2 órája 0 0 143359

160-as átmérővel pl ez:

http://szerker.hu/termekek.php?t=5&contr=&lang=hu&idis=1&iddu=41&tidd=1674

Nekem a "nagytesója" van meg, a 250-es lap, asztali fűrésszel és vele igen szépen vág. Ennek ára amikor vettem (tavaly) 19.520 HUF + ÁFA (plusz szállítás, 1600 HUF)

Írni kell nekik, és adnak ajánlatot. szerker@szerker.hu

Az is lehet hogy van jobb/olcsóbb lap is. De maga a Freud egy igen jó márka, én nyugodt szívvel ajánlom.

Előzmény: balatony (143355)
Garfield007 Creative Commons License 2 órája 0 0 143358

Legyen neki egy szél és esővédett helye, a többit megoldja.

Előzmény: lesliegold (143344)
Garfield007 Creative Commons License 2 órája 0 0 143357

A függöny kutya függő, a mieink jelezték, hogy nem kell. Letépték.

Előzmény: GPS (143347)
GPS Creative Commons License 2 órája 0 0 143356

Azt meg az eső is szétveri.

... na ezért nem gyártok én kutyaházat  :-))))

.

Előzmény: motor-os (143354)
balatony Creative Commons License 2 órája 0 0 143355

Hello mindenkinek.olyan kérdésem lenne hogy van egy Bosch PKS55A fűrészem milyen lapot ajánlanátok ami jó lenne bútorlap vágáshoz?

motor-os Creative Commons License 2 órája 0 0 143354

Azt meg az eső is szétveri.

Előzmény: GPS (143351)
GPS Creative Commons License 2 órája 0 0 143353

Ránézésre és magamból kiindulva ez alsó hangon nettó 6-8 óra munka (plusz tervezés), ha nem "összedobni" akarom. 

Reális a 8 óra.

Ezért mondtam én is, hogy nagyon visszafogottan és szolidan számolt a pali. Ráadásul - így a fotókról megítélve - igencsak korrekt munkának tűnik.

.

Előzmény: pacman123 (143352)
pacman123 Creative Commons License 2 órája 0 0 143352

Szerintem nem az "olcsóbban" volt a fő szempont, ha jól vettem ki Leslie szavait. Csak szeretné megtapogatni mielőtt megveszi. Csak Pécs-Miskolc viszonylatban ez nem egyszerű.

Esetleg utánvétes küldés? - ha akkor nem tetszik legfeljebb nem veszi át a csomagot (nem tudom lehet-e ilyet). De sztem sok lenne a szállítási ktsg.

Egyébként én is azt gondolom, hogy azokkal a paraméterekkel én sem csinálnám meg kevesebbért. Hogy őszinte legyek fogalmam sincs mennyiért - pl ssindely azt sem tudom mennyibe kerül, ilyen keveset lehet-e venni. Ránézésre és magamból kiindulva ez alsó hangon nettó 6-8 óra munka (plusz tervezés), ha nem "összedobni" akarom. 

Előzmény: motor-os (143350)
GPS Creative Commons License 2 órája 0 0 143351

...még bútorlapból elkészítve sem jön ki olcsóbban :-))))

.

Előzmény: motor-os (143350)
motor-os Creative Commons License 2 órája 0 0 143350

Vedd meg ezt. Nem jön ki olcsóbban.

Előzmény: lesliegold (143333)
Hobbiasztalos.blog.hu Creative Commons License 3 órája 0 0 143349
Előzmény: inoxjewels (143346)
Surka Creative Commons License 3 órája 0 0 143348

Köszönöm a válaszokat!

Kár hogy nem táncol, mert ébresztőórának is lehetne használni, amikor nagy csörömpöléssel reggelre letáncol az éjjeliszekrényről. :-)

Előzmény: pacman123 (143339)
GPS Creative Commons License 4 órája 0 0 143347

Hát ez nem egy kapzsi ember - az már biztos. Sőt, vélhetően nem is lett kőgazdag ebből a kutyaól-bizniszből.

Ebben a házikóban anyag is van, meg munka is, bőségesen - szerintem nagyon szolidan számolt.

Az a védőfüggöny a bejáratnál az nagyon hasznos kiegészítő - ezt a barátom tapasztalatából mondom, aki egy "tábori" verziót épített (szétszedhetőt, fémvázon-kamion-ponyva burkolattal, kempingi használatra).

Ő is utólag szerelt rá egy 1:1 -ben ugyanilyen szalag-függönyt, mert "igény volt rá" (szólt a kutya, hogy jó lenne) :-)))

Én úgy látom a hirdetésből hogy ez egy komoly iparos-pali lehet - teljesíti amit ígér, részemről bátran mernék neki pénzt küldeni, előre is.

Más kérdés, hogy hogyan oldja meg a szállítást és főleg mennyiért - de egy telefont mindenképp megér...szerintem, legalábbis.

.

inoxjewels Creative Commons License 4 órája 0 0 143346

Hát, köszönöm a kommenteket, sok hasznos tanácsot kaptam Tőletek!

A tungolajról nem hallottam még, eredetileg lazúros beeresztés után keményolajjal akartam lekezelni kétszer.

A D4-es kültéri ragasztóhoz tudna esetleg valaki linket (remélem kapható kis kiszerelésben is)?

Köszi!

Mindenváró Ádám Creative Commons License 5 órája 0 0 143345

Nem táncol ez sehova... csak úgy tesz, mintha.

Előzmény: Surka (143338)
lesliegold Creative Commons License 6 órája 0 0 143344

Most 3 hónapos, de nagyon félek a téltől, hogy túléli e szigetelt ház nélkül. Német juhász anya, apa ismeretlen. Egyébként most sem használja a meglévő házat kint alszik a lépcsőn a terasz előtt, de ugye most még 10 fok körül vagyunk. Egyedül az eső elől fekszik be. Egyébként jó ez az elrendezés egy hővédő függönnyel az elején. Kérem aki csinálna egy ilyet, keressen már meg. Anyagot is megveszem előre ha kell, csak írja nekem össze miből mekkorát, milyet vegyek.

http://tinyurl.hu/IZ2j/

köszi!

Előzmény: lujza2000 (143342)
apaf3j Creative Commons License 7 órája 0 0 143343

Ezt nem kétlem :)

Előzmény: Hobbiasztalos.blog.hu (143337)
lujza2000 Creative Commons License 13 órája 0 0 143342

Milyen fajtájú a kutyád? Ha rövid szőrű az állat, akkor nem lesz jó, a hosszú szőrű állat nem minden esetben használja. Nem javaslom ezt a kialakítású ólat. Eltolnám a bejáratott, hogy az állat a hideg szél elől eltudjon bújni. Miskolctól 250 km-re lakom, én nem jelentkezem. Én a macskámnak készítettem fűthető ólat, kitapasztaltam, hogy milyen megoldás az ami az állatnak megfelelő.

motor-os Creative Commons License 14 órája 0 0 143341

A hatás, ellenhatástörvénye miatt hamarosan megáll az inga.

Előzmény: pacman123 (143339)
motor-os Creative Commons License 14 órája 0 0 143340

A témához illik. Asztal beltérben, kültéren.

https://mega.nz/#!AdcGAAgR!UYDJvp88woxb6dLHOzH1s_d8QzYzZsXHKvgUBzKjlVI

pacman123 Creative Commons License 14 órája 0 0 143339

Így ránézésre szerintem nincs akkor kilengése az ingának hogy billegtesse az órát.

Itt van egyébként teljes méretű sablon is, meg leírás az elkészítéshez, nem tudom megtaláltad-e:

https://www.skiltools.com/How-To/Documents/Internal%20Projects/Step%20By%20Step/00852a%20Dancing%20ClockR.pdf

Ebben sem nagyon említik hogy táncolna a végén. De kis áttervezéssel az is lehet hogy megoldható lenne. Kérdés, hogy az inga- ahogy billeg az óra - megfelelően működne-e.

Előzmény: Surka (143338)
Surka Creative Commons License 14 órája 0 0 143338

Egy ideje nézegetem ezt a Dancing clock nevű órát

de nem tudom eldönteni, hogy vajon tud-e mozogni vagy sem? Videót sajnos nem találtam róla, pedig megnézném. Elvileg egy ingás óraszerkezet van benne, tehát az inga lengésétől akár még mozoghatna is, de a talpa amin áll határozottan egyenes és nem vagyok benne biztos, hogy az ingának a néhány centis mozgása vajon ki tudja-e billenteni az egyensúlyi helyzetéből.

Mit mondotok róla? Szerintetek táncol vagy nem táncol?

Hobbiasztalos.blog.hu Creative Commons License 14 órája 0 1 143337

Egy jó göcsörtös, sok szálfordulásos anyag kézi gyalulása esetén is magad alá csinálnál, de nem a gyönyörtől, hanem az erőlködéstől :) 

Előzmény: apaf3j (143335)
fejes.i Creative Commons License 14 órája 0 0 143336

:-D

A satuval évtizedek óta bénázok. Mármint van egész nagy satum, de ez vas. Mindég két fadarab közé fogom be a harmadikat, hogy ne legyen nyoma.

Előzmény: apaf3j (143335)
apaf3j Creative Commons License 15 órája 0 0 143335

Ha már gyalulás: a hétvégén végre eljutottam odáig, hogy van módom gyalulni (szándékosan nem azt írom, hogy tudok gyalulni, mert ez baromi nagyképűen hangzana, és nem is igaz). Satum még nincs, de készítettem egy "shooting board"-ot (nem tudom, van-e magyar neve), és azt egy nehéz asztalra téve, az anyagot a vezetőlécnek támasztva ki tudtam próbálni, hogy is megy a gyalulás (egy ebay-ről vásárolt, gyönyörűen felújított SB 4-gyel). Diót, juhart és akácot gyalulgattam, 20-30 cm hosszú, pár centi széles darabokat, és... majd' magam alá eresztettem a gyönyörűségtől. Egyrészt, mert csodaszép, tükörsima felületet kaptam, másrészt pusztán attól az érzéstől, amit a gyalulás adott. Nyilván nem így lennék vele, ha naphosszat ezt csinálnám, de így kifejezetten élvezetesnek találtam a kézi gyalulást. Csak ezt szerettem volna elmesélni :)

fejes.i Creative Commons License 15 órája 0 0 143334

Ebben a körben pironkodva bevallom, hogy mindent (szalag- vagy más módon) csiszoltam inkább, sőt, 50-es széles laposvésőt is használtam - most be kell látnom, hogy nem tudtam-tudom használni a kézi gyalut, illetve nem is volt jó gyalum sose.

Persze megvan a csiszolónak is a maga helye meg szerepe, de úgy vélem, rá fogok szokni a gyalura.

Előzmény: feketefelhoo (143330)
lesliegold Creative Commons License 15 órája 0 0 143333

Jó estét Uraim!

Szigetelt kutyaólat szeretnék vásárolni. Találtam is egy megfelelőt, de nem fizetek előre ismeretlennek hogy majd érkezik valami. Miskolcon, vagy környékén van szabad kapacitású asztalos, aki normálisan megcsinálna egy ilyet szigeteléssel ilyen áron?

http://tinyurl.hu/IZ2j/

hossz - 85cm
szélesség - 63cm
magasság - 85cm

- keményfa lábakon áll
- az oldalai és az alja 2cm-es szigeteléssel (hungarocell), így az oldalfala 5 cm vastag. A hőszigetelés a ház belső felén is burkolva van, a kutya nem tud hozzáférni.
- a tető levehető, hosszan kinyúlik, hogy ne verjen be az eső
- zsindely fedés
- alapozóval, és kétszer a színnel festve
- csavarozva

köszönettel:

Leslie

fejes.i Creative Commons License 15 órája 0 0 143332

Ezt nem tudtam, mostmár viszont értem, mért fogtam szöget 1x ilyenben a körfűrésszel, amikor a páromnak az az ötlete támadt, hogy csináljak egy régi asztalból kisebbet.

Előzmény: halaloszto (143326)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!