Keresés

Részletes keresés

Gasparius Creative Commons License 2024.03.12 0 0 438

Sziasztok!

 

A probléma a következő:

 

Van egy átfolyós vízmelegítő, ami kb 10 méter távolságban van a konyhától. Ezháltal a mosogatásnál egyrészt sokáig kell a meleg vízre várni, másrészt amikor elzhárjuk a csapot mosogatás közben egy percre, utána ugye ismét hideg víz jön egy ideig, amennyit az átfolyós melegítő átenged az újra bekapcsolás előtt.

 

Ennek megoldására keresek olyan elektromos, átfolyós szerkezetet, ami termosztátos, érzékeli a bemenő víz hőmérsékletét, magyarul csak addig fűti a vizet, amíg a meleg víz oda nem ér a rendszerben.

 

Köszönöm!  

Jacktwoo Creative Commons License 2024.01.15 0 0 437

Vegyél egy nagyon jó állapotú Hajdu-t jófogásról, relatíve olcsón, nem muszáj egyből, figyeld pár napig.

És rakj mellé egy okoskonnektort, hogy akkor fűtsön mikor termel a napelem.

Szerintem.

Előzmény: raz_122 (436)
raz_122 Creative Commons License 2024.01.15 0 0 436

Üdv!

 

Gázüzemű átfolyós vízmelegítőt cserélnék villanybojlerre, mert tavaly óta van napelem így a meleg vizet olcsóbban elő tudnám állítani. Négy fős család, szerintem egy 100-120 literes elég lenne. Gondolom inkább okos bojlert lenne érdemes venni. 

A gázos vízmelegítő sem régi egy kb. 5 éves Beretta, elégedett vagyok vele, de nyílt égésterű.  Bojlerre cserélve nem maradna kéményes nyílt égésterű gázkészülék a lakásban. Milyen bojlert lenne érdemes venni?

rage. Creative Commons License 2023.11.11 0 0 435

Ez egy lehetőség talán. De azért a szokás tanulás az jol jobe . Mert amíg nekem nem volt korlátozva mikor fűtsön addig majd ketszer annyit fogyasztott mint utána . mert ahogy esett néhány fokot már fűfőtt is . Aminek ha napközben nincs hasznalva akkor nincs értelme . És a víz akkor is elfogyott 😊 

Annal vajon van jelentősége ,hogy 2 vagy 3kW a fogyasztása a fűtőszállnak. Azon kívül ,hogy gyorsabban melegit .

Előzmény: trebront (434)
trebront Creative Commons License 2023.11.11 0 0 434

csak tipp: okosbojler kis HMV igénynél spórol.

ha napi 2-300l az igény, ott már szinte biztos h vezérelt áram van (amit nem tud kezelni az okosbojler), és/vagy a nap nagyobb részében folyamatos fűti, h teljesítse a napi HMV igényt, így ezeknél nincs okos-spórolás

Előzmény: rage. (433)
rage. Creative Commons License 2023.11.11 0 0 433

Üdv. Vennék egy okos bojlert . De nekünk a 100l nem lenne elég. Mi lehet az oka ,hogy nem igazán találok 100l-nél nagyobbat?

Corvette22 Creative Commons License 2023.01.14 0 0 432

Éretem, köszi!Kitisztítottam!

 

Ha a Hőkorlátozó, 

Ha az a kis rézcső , patron sérült az mit okoz, akkor nemfűt már a bojler,

Vagy akkor fűt túl esetleg?

Előzmény: nixon70 (431)
nixon70 Creative Commons License 2023.01.12 0 0 431

Hali!

Ha vízköves a fűtószál, gyengébben melegít.

Felfűtéskor nem hallatszik kattogás?

Előzmény: Corvette22 (430)
Corvette22 Creative Commons License 2023.01.12 0 0 430

Villanybojler fűtőszála, ha hibás, mik a tünetek? Csak az az 1 , hogy nemfűt? Vagy van olyan , hogy fűt, csak gyengébben, kevésbé?

rage. Creative Commons License 2022.10.01 0 0 429

Köszi, Ránézek majd. 

Előzmény: Hooti (428)
Hooti Creative Commons License 2022.09.29 0 0 428

Hideg kinyit a konyhában és megnézed "kézrátétellel" a bojler bemenő hideg ágát, melegszik-e.

 

Nem vagyok víz-gáz szerelő, de valahol elmegy a melegvíz a bojlerből, nem normális az ekkora fogyasztás.

Vagy szakaszolj, egy napra zárd le a konyhát, hideg-meleget is, a Zasszony sípolni fog, de kibírja, így kiderül, hogy valóban a fürdés küldi haza a bojlert, vagy a konyha.

Előzmény: rage. (427)
rage. Creative Commons License 2022.09.29 0 0 427

Elvileg egy megbízható márka járt hozzá nem a stiebel eltron. Ha ilyen van fent akkor miből derül ki, hogy bedolgozik e. Két helyen van vízvétel . Konyha és fürdő. 

Előzmény: Hooti (426)
Hooti Creative Commons License 2022.09.29 0 0 426

Itt írtam:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=162389161&t=9103980

 

Ilyenre cserélés nem fáj sokba és kiderül, ha nyitogatva van a hideg rész bárhol a kéróban, bedolgozik-e oda. Feleslegesen.

Előzmény: rage. (425)
rage. Creative Commons License 2022.09.29 0 0 425

Köszönöm. Elvileg nem dolgozik vissza. Bár nem tudom miből veszem észre. Eddig csak gázbojlerem volt. Ráadásul ez jó sok vizet folyat magából működés közben. Vagyis lehet ez normális. Kb 5 liter/hét.

Ez egy új bojler amúgy.

Előzmény: Hooti (424)
Hooti Creative Commons License 2022.09.29 0 0 424

Ha meg vagy győződve, hogy nem dolgozik vissza a rendszerbe és ott veszik el a hő, akkor dobd le és vegyél egy ilyet használtan:

https://www.jofogas.hu/veszprem/Hajdu_villanybojler_120l_elado__131908422.htm

 

3fő nálam, 45°C-ra állítva augusztus 98kW, szeptember 120kW.

Előzmény: rage. (422)
Gasparius Creative Commons License 2022.09.29 0 0 423

Helló!

 

Sokéves gázbojler kerül most lecserélésre és több szempont alapján is gázüzemű átfolyós vízmelegítőket nézegetek.

 

Jeleneg ezt néztem ki:

 

 https://netkazan.hu/termek/8070/vaillant-turbomag-15515-rt-hhu-elektromos-atfolyos-gaz-vizmelegito?utm_source=arukereso&utm_term=008070&utm_medium=CT&utm_campaign=arukereso_osszehasonlito&utm_content=cta&fbclid=IwAR0ZqktKm49yrDMwe_Oo0HagRBWprmuFXYrnoQG1TREBDThPqZqKwqND7Kc

 

Minden véleményt előre is köszönök!

rage. Creative Commons License 2022.09.28 0 0 422

Bojler tapasztalat érdekelne. Van egy 120literes stiebel eltron bojler ami az első hónapban kb 200kW felett fogyaszt 3 emberre. Az egyik kollegámnak egy ariston okos bojler van 100literes és neki kb 50kW-ot Ők ketten vannak és hasonló használatban használják mint mi. Lehet ekkora különbség egy okos bojler és egy normál között?

Előzmény: rage. (420)
kerti sáfrány Creative Commons License 2022.09.26 0 0 421

Köszönöm, a kérdés időközben megoldódott. :)

Előzmény: dollerakos (412)
rage. Creative Commons License 2022.09.04 0 0 420

Elvileg szobahőmérséklet volt és azt fűtötte lb 50fokra,de elvileg 60 fokra 4 óra alatt fűt fel. Most 24 óra után 17kW ment el. Ezzel számolva egy hónap 510kW lesz:)

Így azért kétséges,hogy olcsóbb e mint a gáz ami 15-20k lenne ha ez a gáz ár marad kb750ft.

Előzmény: Varek1 (419)
Varek1 Creative Commons License 2022.09.04 0 0 419

 

 

 

 

"De már elhasznált 14kW-ot. Érdekes szám lesz ez télen:)"

 

 

kb. 10 óra. Egy 120 literes bojler teljes felfűtése 8 óra. a Fűtőelem teljesítménye 2 kW.

 

 

Papírforma szerint többet kellett volna ...  20 kWórát.

 De hát nem teljes hőfokra volt állítva.

Előzmény: rage. (415)
Hooti Creative Commons License 2022.09.04 0 0 418
Előzmény: rage. (417)
rage. Creative Commons License 2022.09.04 0 0 417

Akkor csak az a kérdés mit lehet tenni ,hogy kiderüljön jó vagy nem. Mert amit lehet én megettem. Inkább alacsony a nyomás mondjuk egy lakótelephez képest ahol régen laktunk.

Igen én is ebben reménykedtem. És mivel új így azt gondoltam nagy különbség nem lehet bojler és bojler között ami mondjuk 1,8kW-os. De ha valaki zat mondja igen akkor inkább veszek másikat mert így azért kb gáz használat szinten leszek:)

Előzmény: Hooti (416)
Hooti Creative Commons License 2022.09.04 0 0 416

Ott valami nagyon nem OK.

Nekem a Hajdú 120-150kW havonta.

Az a gyárilag vele adott biztonsági szelep nem biztos, hogy helyesen teszi a dolgát, nem kellene annak annyit csöpögni, max néha a felfűtés végén, kivéve ha nagy a hálózati nyomás felétek, mert akkor szépen kicsöpög a lefolyóba a felmelegített vized és azért nincs elegendő nektek.

Előzmény: rage. (415)
rage. Creative Commons License 2022.09.04 0 0 415

Most feljebb állítottam. Hőmérséklet kijelzés nincs csak hozzávetőleges. Így nem látom mennyire van. Új nekem ez a bojleres dolog. Azt sem tudtam,hogy a túlnyomás szelep egész gyakran engedi a vizet:)

Tegnap este óta megy és reggel volt utoljára víz vételezés. De már elhasznált 14kW-ot. Érdekes szám lesz ez télen:)

Előzmény: Hooti (414)
Hooti Creative Commons License 2022.09.04 0 0 414

Szia

 

Nem reális, nálam 3főt szolgál ki folyamatos melegvízzel egy Hajdú 120-as 50fokra állítva.

Hőmérő a bojleren mit mutat?

Kis trükk azért kell ám nálam is.

Egykaros csapok vannak mindenhol, ugye félállásban engedi a 2fő a vizet bármihez, ami ugye fele meleg, fele hideg, de nincs is szüksége a fele melegre, meg oda sem ér míg kezet mos, viszont a bojlerből ugye fogy.

Minden ilyen csapnál (kivéve a kádcsap) alul a sarokszelepet félig, talán kicsit tovább is, elzártam.

Előzmény: rage. (413)
rage. Creative Commons License 2022.09.04 0 0 413

Mennyire reális,hogy egy 120literes bojler 20 perc használat után már hideg vizet ad. Tegnap üzemeltem be először a bojlert és két ember fürdött meg majd reggel már 20 perc után hideg jött. Hőmérsékletet nem tudok mert nincs beosztás a termosztáton,de nem volt maxon. És ha csak meleg van nyitva akkor forró víz is jött rendesen.

Ha ez valós akkor azt meg lehet oldani,hogy még egy ilyen 120 literes sorba kötök?

 

dollerakos Creative Commons License 2022.08.19 0 0 412

Bocs, hogy nem igazán tudok segíteni, de szerintem az S nem föld, nehogy oda kösd, mert tutira csittcsatt lesz, ha a kapcsoló az 1-es állásba kerül. (A fázist levezetnéd a földre..)

Előzmény: kerti sáfrány (405)
dollerakos Creative Commons License 2022.08.19 0 0 411

Tisztelt Tagok!


Örülök, hogy ráleltem erre a című topikra! Pont ez a nagy kérdésem van nekem is így az új, rezsicsökkentés határétékei feletti árakból következően. 


Az eredeti tervem az volt, hogy legyen egy használati melegvizet előállító csőkígyós tároló, ami meg is van: egy 120 literes Heizer, amelyik működik elektromos fűtőbetéttel is, illetve van vagy inkább úgy mondom: lett volna lehetőség kondenzációs gázkazánnal is előnykapcsolással. A csőkígyós tároló meg is lett, de a kazánnal kapcsolatban a fűtésszerelő félreértésből kombi cirkót hozott, ami átfolyós vízmelegítős: egy 30 kW-os Saunier Duvalt, így mivel az átfolyós, nem működik együtt a Heizerrel. Úgy volt, hogy kicseréli, de... Igazából nem tudom, valójában tényleg jó lenne-e visszacserélni. Átlagos használat esetén vajon melyik a nagyobb veszteség? A tárolóban a melegvizet folyamatosan készenlétben tartani vagy pedig az átfolyós kombi cirkó víz felmelegítési idejének a vesztesége - értem ez utóbbi alatt pontosabban azt, amennyi idő a melegvízcsap megnyitása és a melegvíz folyásának az elkezdése között eltelik, tehát ezt a két idő mennyiséget állítanám szembe egymással. Igazából a mellékhelyiségek nincsenek messze a kazántól, pár méteres víz-utak vannak, új a rendszer, a víz- és a fűtéscsövek hőszigetelt aljzatban futnak (2 x 5 cm XPS kötésben) és az átfolyós kazánból a melegvízcsap megnyitása után is viszonylag hamar folyik a melegvíz. (Meg már jól kitapasztaltuk a korábbi Hévíz, szintén átfolyós vízmelegítő víz melegítési képességeit: ha az első 7-8 másodpercben kis sugárban nyitjuk meg a csapot, úgy hamarabb lesz melegvíz, gondolom, télen ezt a trükköt az új rendszerrel is be lehet majd vetni.)


A lényeg tehát, hogy ha így az átfolyós rendszer marad és figyelünk arra, hogy ne gyakran nyitogassuk és zárogassuk el a melegvíz csapokat (értem ezalatt, hogy pl. mosogatáskor nem folyamatosan folyatjuk félórákig a melegvizet), akkor jól gondolom-e, hogy az átfolyós rendszer gazdaságosabb? (A csőkígyós tároló a villannyal meg mehet akkor, ha majd lesz napelem vagy átkapcsolnám abban az esetben, mielőtt épp túllépnénk az évi 1729 köbméter gázt...)

 

Várom a szakértői válaszokat és köszönöm. 

trebront Creative Commons License 2022.08.14 0 1 410

felső: ha ez egy normál "csap"... akkor itt tudod kényelmesen leereszteni a bojlerből a vizet (vödörbe), és ki tudod tisztítani a vízkőtől.

Előzmény: trebront (409)
trebront Creative Commons License 2022.08.14 0 1 409

alsó: meleg víz nem mehet vissza a hálózat felé (baktérium), ezért ott van egy egyirányúsító (hálózat -> bojler).

de a víz felfűtés közben kitágul. ha ezt nem tudja a bojler és az utána jövő hálózat tágulással kezelni, akkor kinyit a szelep, és kijön egy kis víz, h a túlnyomást levezesse normál víznyomásra. Ezért csöpög néha.

Előzmény: fa1000 (408)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!