Keresés

Részletes keresés

isabellee Creative Commons License 2 órája 0 0 212619

A tobbnejuseg kerdeseben sajnos nem tudok turelmes lenni.

Az abortusz utan ez irrital a legjobban. (meg a valast es megcsalast is jobban elfogadom)

Előzmény: .Spender. (212614)
.Spender. Creative Commons License 5 órája 0 0 212618

De ha nem, hát nem. Ha igen, akkor meg nem szóltam.

Előzmény: .Spender. (212617)
.Spender. Creative Commons License 5 órája 0 0 212617

Ha kellemetlen szólj és hallgatok. Garantáltan.

Előzmény: puntooo (212615)
.Spender. Creative Commons License 5 órája 0 0 212616

Dujuszpikinglis? Külföldi vagy és másik szigetegyüttes?

Mert:

"A házasság az európai hagyomány és a hatályos magyar jog szerint egy felnőtt férfinak és egy nőnek jogilag elismert és szabályozott életközössége."

https://hu.wikipedia.org/wiki/H%C3%A1zass%C3%A1g

Előzmény: Calamayca (212597)
puntooo Creative Commons License 5 órája 0 0 212615

Most azon agyalok nem e te voltál a fószer

Garantáltan nem én voltam:-)

Előzmény: .Spender. (212613)
.Spender. Creative Commons License 5 órája 0 0 212614

Mióta Calamaycát megcsalta a neje, azóta ilyen. Légy vele türelmesebb szerintem.

Előzmény: isabellee (212611)
.Spender. Creative Commons License 6 órája 0 0 212613

Tudom, hogy a Krisztus miért jött el, mit jelent az áldozata. (Zsidókhoz írt levél 10. fejezet)  Mégis. Volt egy tinédzserkori álmom, ami már nem tud megvalósulni. Megszegtem a 7-ik parancsolatot, azért. Meg, meg. Ez ilyen szubjektív akármi. Meg. Nem szabad a középső vagon utáni vagonba ülni, ott lehet a leginkább túlélni. Ezen nyomozok. Már nem az vagyok, aki voltam, az a bajom. Múlt pénteken találkoztam egy részeg emberrel. Beszélgettünk. Ő azt mondta, hogy rocker, azt hiszem. Szóba került a Hooligans egyik száma. Csatolom.

https://www.youtube.com/watch?v=DyWGOQzOGcM

Szóval dumáltunk és ő mondta, hogy "soha ne add fel a reményt." Most azon agyalok nem e te voltál a fószer. Bár elég rendesen be voltál nyomva, már ha te voltál, azaz tuti nem emlékszel rám. Én mondtam metál együtteseket, ő meg pop/rockot, csakhogy szerintem a kettő nem ugyanaz. Amúgy ismétlem, ez nem gyónás. Más. Témába vágott úgy ítéltem meg. Az álláspontod erősítendő szóltam hozzá.

Előzmény: puntooo (212608)
puntooo Creative Commons License 6 órája 0 0 212612

Szerinted higgyük el, hogy Te ilyen könnyen befogadsz egy 2. (3.? 4.? x.?) nőt a házasságotokba? Csak legyen felvállalt=nem titkos, és azzal más kóser?! Hiszi a piszi. ..Illetve vannak nyílt házasságok, de "társat" a 18+ topicocon keresnek ehhez, nem egy keresztény topicon....  

Előzmény: Calamayca (212610)
isabellee Creative Commons License 6 órája 0 0 212611

Kerlek, hagyd mar ez abba.

Egyetlen egy no sincs, aki ezt csinalna. Sokszor meg 2 ember - a ferj/feleseg - sem erti meg egymast. Nemhogy egy harmadik.

Nem konnyu senkivel sem egyutt elni - a testverek kozott, szulo-gyerek kozott, stb. sem. A hazastarsaknal ott van a szerelem, kotodes, stb. - es meg igy sem konnyu.

Ha megcsal a ferjem, akkor jobb, ha nem latom azt a not.

Ha teged megcsal a feleseged, akkor szeretned a ferfit latni, szivesen elnel egyutt vele - 3-asban?

Előzmény: Calamayca (212610)
Calamayca Creative Commons License 6 órája -1 0 212610

Az a megaláztatás, ha a férj suttyomban csalja meg az asszonyt. Mert becsapja a feleségét, de akivel megcsalja, azt is csak egy ürítőedénynek tekinti. Ellenben, ha bevonja a családba a szeretőt, feloldódik a megaláztatás! Mert így már három egyenrangú ember tud életszövetséget alkotni. A suttyomban megcsalás káros és váláshoz vezet!

Előzmény: puntooo (212609)
puntooo Creative Commons License 7 órája 0 1 212609

A hatalom nem akar egységet, erõt, családot..nem akar Bibliát

Akkor a szexuális szabadosságot propagálja. "A jó asszony mindent megbocsát" viszont más fejez ki. 1: Férfisovinizmust, amely szerint neki joga van bármit megtenni; a feleségnek meg tűrnie kell a megaláztatást.

2: A feleség részéről meg egy -sokszor megfigyelhető-érdekkapcsolatot mutat, ahol az asszony nem irgalmasságból "bocsájt meg"; hanem a pénzért/rangért eladja az igényét a bibliai-vagy akár csak tisztességes emberi házasságra...

Előzmény: vörös_pirula (212607)
puntooo Creative Commons License 7 órája 0 1 212608

-Vannak nyilvános viták ugyebár emberekkel, ezért nekem nem jelentenek +információt a +/-jelek.

-Múltkor próbáltam segíteni Neked, de viszonzásul valami csúnyát kaptam vissza (de arra már nem emlékszem, hogy ki (pld.) Noriszka volt-e az elkövető..)

Mindegy, akkor sem hagyhatom: nem értek egyet általánosságban Izabel katolikus értelmezésével; de az igaz, hogy az Úr kegyelmes és Mindenható, a Te helyzetedben is. De az önsajnálat nem megoldás! És egyáltalán nem biztos, hogy megadja a megváltásodat; ahogy sem Saul, sem Ézsau; sem Júdás nem segített magán. Viszont szeretettel ajánlom figyelmedbe az alábbi Igéket:  

Zsolt 103:1 A Dávidé.; Áldjad én lelkem az Urat, és egész bensőm az ő szent nevét.

Zsolt 103:2 Áldjad én lelkem az Urat, és el ne feledkezzél semmi jótéteményéről.

Zsolt 103:3 Aki megbocsátja minden bűnödet, meggyógyítja minden betegségedet.

Zsolt 103:4 Aki megváltja életedet a koporsótól; kegyelemmel és irgalmassággal koronáz meg téged.

Zsolt 103:5 Aki jóval tölti be a te ékességedet, [és] megújul a te ifjúságod, mint a sasé.

Zsolt 103:6 Igazságot cselekszik az Úr, és ítéletet minden elnyomottal.

Zsolt 103:7 Megismertette az ő utait Mózessel; Izrael fiaival az ő cselekedeteit.

Zsolt 103:8 Könyörülő és irgalmas az Úr, késedelmes a haragra és nagy kegyelmű.

Zsolt 103:9 Nem feddődik minduntalan, és nem tartja meg haragját örökké.

Zsolt 103:10 Nem bűneink szerint cselekszik velünk, és nem fizet nekünk a mi álnokságaink szerint.

Zsolt 103:11 Mert amilyen magas az ég a földtől, olyan nagy az ő kegyelme az őt félők iránt.

Zsolt 103:12 Amilyen távol van a napkelet a napnyugattól, olyan messze veti el tőlünk a mi vétkeinket.

Zsolt 103:13 Amilyen könyörülő az atya a fiakhoz, olyan könyörülő az Úr az őt félők iránt.

Zsolt 103:14 Mert ő tudja a mi formáltatásunkat; megemlékezik róla, hogy por vagyunk.

Zsolt 51:19 Isten előtt [kedves] áldozatok: a töredelmes lélek; a töredelmes és bűnbánó szívet oh Isten nem veted te meg!

Zsolt 32:1 Dávid tanítása.; Boldog az, akinek hamissága megbocsáttatott, vétke elfedeztetett.

Zsolt 32:2 Boldog ember az, akinek az Úr bűnt nem tulajdonít, és lelkében csalárdság nincsen.

Zsolt 32:3 Míg elhallgatám, megavultak csontjaim a napestig való jajgatás miatt.

Zsolt 32:4 Míg éjjel-nappal rám nehezedék kezed, életerőm ellankadt, mintegy a nyár hevében. Szela.

Zsolt 32:5 Vétkemet bevallám neked, bűnömet el nem fedeztem. Azt mondtam: Bevallom hamisságomat az Úrnak - és te elvetted rólam bűneimnek terhét. Szela.

Te is halálba küldted a hűséges szolgádat? Dávid megtette, és mégis elnyerte a bűnbocsánatot, sőt helyreállást. Neked még az emberölésért sem kell fizetned a 4 szeres jóvátételt!

1Ján 1:8 Ha azt mondjuk, hogy nincsen bűn mi bennünk, magunkat csaljuk meg és igazság nincsen mi bennünk.

1Ján 1:9 Ha megvalljuk bűneinket, hű és igaz, hogy megbocsássa bűneinket és megtisztítson minket minden hamisságtól.

1Ján 1:10 Ha azt mondjuk, hogy nem vétkeztünk, hazuggá tesszük őt, és az ő igéje nincsen mi bennünk.

De hit nélkül lehetetlen Istennek tetszeni! Békülj meg magaddal is, hiszen sokféle módon aláztad meg magad, és tettél bűnvallást!

Gondolj Izraelre: hányszor lázadtak fel, hányszor követtek el bűnöket, magát a Messiást is megölették-Isten mégsem vetette el őket -és ma jobb szövetség van!

punto 

Előzmény: .Spender. (212592)
vörös_pirula Creative Commons License 7 órája 0 1 212607

A mai európai kúltura azt tanítja a nõnek, h ne tolerálja férje félrelépését, hanem váljon el.

Ez így igaz. A hatalom nem akar egységet, erõt, családot..nem akar Bibliát, nem akar kisvállalkozásokat, nem akar nemzetállamokat. Nemcsak nem akar, hanem teljesen ellenük van.

Meghírdette a humanizmust, liberalizmust, feminizmust, univerzalizmust..sok-sok izmust.

Az izmusokból pedig következik a káosz. A káosz. Ez a cél, ez a jezsuita világhatalom célja és utána meg jöhet az ezoterikus új világrend. lásd: New Age

Egy teljesen Biblia ellenes világrend. (két jezsuita papanero az univerzális egyház élén és senki nem protestál!? Hogy lehet ez?)

Előzmény: puntooo (212572)
Apacs77 Creative Commons License 7 órája 0 1 212606

Én nem ajanlom egyiket se a masikat, nekem 8.Ha valaki megszeretné szülni ugyis meg fogja szülni, ha valaki nem szeretné megszülni, akkor nem fogja megszülni! Mindenki a saját portalja elött sepregessen, ne a masok életébe turkáljon. Én tiszteletben tartom a szabad valasztast,  de latom neked ez a szó, hogy tisztelet nem sokat jelent. Jó éjt! 

Előzmény: isabellee (212605)
isabellee Creative Commons License 7 órája -1 2 212605

Megis az abortuszt jobban ajanlod, mint a szulest.

Az abortusz rosszabb, mint a bugyiba valo jarkalas. Az abortusz egyenesen a mehben valo jarkalas, es a gyereknek a mehbol valo, eroszakos, veres, kegyetlen eltavolitasa.

Előzmény: Apacs77 (212604)
Apacs77 Creative Commons License 7 órája 0 1 212604

Nekem nem tisztem masok bugyijaban turkalni. 

Előzmény: isabellee (212600)
puntooo Creative Commons License 7 órája 0 0 212603

Sejtcsomó???

Előzmény: Apacs77 (212598)
Apacs77 Creative Commons License 7 órája 0 1 212602

Minden katolikus ilyen erőszakos? 

Előzmény: isabellee (212600)
Apacs77 Creative Commons License 7 órája 0 1 212601

Nem neked irok, de mindig te válaszolsz. Miért? 

Előzmény: isabellee (212599)
isabellee Creative Commons License 7 órája -2 0 212600

Neked ez az eletcelod - hogy ezutan mar nem is szulessen senki?

Előzmény: Apacs77 (212594)
isabellee Creative Commons License 7 órája -2 0 212599

Nem is olyan rég Eszak Korea ellen ment volna rakétaval sok keresztény altal preferált president.... Nem halottam vehemens tiltakozást.

Sokan nem is tudnak az Eszek-Koreai ugyrol, mert nem figyelik a hireket. Ha belegondolsz, a hirek kovetese totalisan folosleges - ugyse tudunk meg semmi lenyegeset.

Amugy, hogy gondolod ezt a tiltakozast? Mondjuk a budapesti amerikai nagykovetseg ellen? Nem erted, hogy az amerikaiak is hiaba tiltakoznak, a haborukkal kapcsolatban az tortenik, amit a kormany akar.

Pl. mindenki jobban szeretne, ha a haboru helyett az egyetemekre koltenenek - 42 millio embernek van egyetemi hitele, az osszeg meghaladja az 1.3 trillio dollart.

Az ölesre nem indok semmilyen ideologia, vagy azert öljünk, mert masok is ölnek?

Ezt elmondhatjuk az abortuszra - es itt tortenik a legtobb oles.

Előzmény: Apacs77 (212593)
Apacs77 Creative Commons License 7 órája 0 0 212598

Hu de csúnya :D  

Előzmény: puntooo (212591)
Calamayca Creative Commons License 7 órája -1 0 212597

És most van/nincs egy széttört sehány fős házasságod. Grt! A többszemélyes házasság házasság. A sehány személyes az nem házasság...

Előzmény: .Spender. (212595)
isabellee Creative Commons License 7 órája -2 0 212596

A bibliaban a parazna szonak tobbfele jelentese van, a torveny szonak is.

Előzmény: puntooo (212590)
.Spender. Creative Commons License 7 órája 0 1 212595

Az én olvasatomban, Igeértelmezésemben: többnejűség=házasságtörés. Mert a házasság két fős nem négy vagy nyolc.

Előzmény: .Spender. (212592)
Apacs77 Creative Commons License 7 órája 0 1 212594

Igen ez igy van bölcs Salamon szerint... 

HUNB Préd 4:1-3: "Láttam azt is, hogy milyen sok elnyomás történik a nap alatt. Láttam az elnyomottak könnyeit, akiknek nincs vigasztalójuk. Elnyomóik erőszakosan bánnak velük, és nincs vigasztalójuk. Ezért boldogabbaknak tartom a halottakat, akik már régen meghaltak, az élőknél, akik még életben vannak. De mindkettőjüknél jobb annak, aki meg sem született, mert nem látja azokat a gonosz dolgokat, amelyeket elkövetnek a nap alatt."

Előzmény: isabellee (212589)
Apacs77 Creative Commons License 8 órája 0 1 212593

Ahhoz, hogy létrejöjjön védekező háború, valakinek támadni kell, erre irtam, hogy nem kell senki megtámadni! Akik támadnak, azok ne támadjanak, mert ölni nekik is tilos. Nem is olyan rég Eszak Korea ellen ment volna rakétaval sok keresztény altal preferált president.... Nem halottam vehemens tiltakozást..ez egy kicsit álszent dolognak tartom es szamomra hiteltelen, ha valaki   magzatvédőnek vallja magát, hevesen tiltakozik az abortusz ellen, de szóva sem teszi embertarsai lemeszarlasast, sőt még tamogatja is,mint sok keresztény. 

Az ölesre nem indok semmilyen ideologia, vagy azert öljünk, mert masok is ölnek? 

Vedekező háborúban kikerülhetetlen, hogy embert ölj, Jezus erre nem adott felhatalmazást a tanitványainak sem! 

Előzmény: puntooo (212564)
.Spender. Creative Commons License 8 órája 0 1 212592

Nem tudom, hogy ki minuszolt, de elgondolkodtató. Az egyetlen(? lehet több is van, ezen akadt meg a szemem) épelméjű hszólást valaki minuszolja.

Mondhatni "általános iskolai" anyag, hogy monogámia (1 férj és 1 feleség) való Istentől=Házasság intézménye/szentsége. 

Ahogy a topicban folyó vita is elgondolkodtató. A házasságtörésről: ma is szemeztem a késsel. Van akkora intelligenciám, hogy képes legyek átérezni, átgondolni mindazt, amit az exnejemnek okoztam. (Hiába két éve volt válás, a váza leesett. A törés ragasztás után is meglátszik. Akkor is átérzem, ha soha többé nem látom. A váza állapotán ez nem változtat és én vertem le.) Okkal gyűlölöm magam (aki személyesen ismer az tudja, érti) és ha mázlim van, akkor a héten kisiklik a vonatom és nem élem túl. Jó volna. 

A minap agyaltam azon, hogy milyen mázlisták voltak azok, akiket halálra köveztek 2000 éve házasságtörésért. Persze csak abban az esetben, ha a lelkükért zajlott a kövezés. Szerintem azért. Szerintem. Elképzeltem, hogy felém repülnek a kövek, a lelkemért. Képzeletben az járt a fejemben: "ez jó érzés, boldog vagyok, végre, a lelkem megmenekült."

Egyáltalán azért volt?

Van 1 igerész, nem tudom hányan értik. Én kifejezetten:

"És ne féljetek azoktól, akik a testet ölik meg, a lelket pedig meg nem ölhetik; hanem attól féljetek inkább, aki mind a lelket, mind a testet elvesztheti a gyehennában." (Máté ev 10,28)

(*) Tudok sztorikat, de lényegtelen, hogy más keresztények mit és hogy, miként, ez az én dalom és ez rólam szól. 

Előzmény: puntooo (212550)
puntooo Creative Commons License 8 órája 0 0 212591

Ezek szamomra szomorúbb tragediák, mint egy sejtkezdemény eltavolitasa.

3 ember halála nagyobb tragédia, mint 1-é. Ettől még a kisebb sem elfogadható.

Egyébként nézd meg a "sejtcsomódat"!

https://www.ehd.org/movies/224/The-Fetus-Yawns?mov_id=224&language=38

ezek csak szavak

:-):-):-) Isten Igéje, ha jelent neked ez valamit.....

Előzmény: Apacs77 (212587)
puntooo Creative Commons License 8 órája 0 1 212590

1. balvanyimadas, Istentol valo elfordulas. Erre is a paraznasag (vagy hazassagtoro) kifejezes van. Semmi koze a szexhez, parkapcsolatokhoz.

Dehogynem. Még Pál is így ír: 

1Kor 6:16 Avagy nem tudjátok-e, hogy aki a paráznával egyesül, egy test vele? Mert ketten lesznek, úgymond, egy testté.

1Kor 6:17 Aki pedig az Úrral egyesül, egy lélek ő vele.

A legális nemi élet szava: a megismerés. Szellemi szempontból is a párkapcsolat megcsalása a más istenhez fordulás. 

"hanem a 3.-at."

Ezt nem támasztja alá semmi a szövegben-pld. Pál is általánosságban a szexuális bűnökre vonatkoztatja. A szövetségrontó ugyanúgy maghal a házastársa számára, mintha testileg halna meg. Megbocsátani meg lehet mindenkinek-Jézus csak a Szent Lélek káromlást különbözteti meg.

"Es nincs olyan tanitas errol, hogy a ferje most mar elkudheti, elvalhat tole." Csak éppen a Törvény szerint valóban megkövezhették volna. 

Előzmény: isabellee (212586)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!