Keresés

Részletes keresés

isabellee Creative Commons License 1,5 órája 0 0 209745

Szerintem nem a zsido ver tisztasagan, hanem a zsido hit tisztasagan volt a hangsuly.

Salamont is elteritettek a zsido hittol az idegen asszonyok.

Nem mindig konnyu megtartani a hitet, ha mas vallasuval hazasodsz.

Előzmény: Kútásóóó (209744)
Kútásóóó Creative Commons License 5 órája 0 0 209744

A Törvényben számos rendelés van, ami ami a zsidó vér tisztaságát védte.

Amit ha figyelmen kívül hagyott volna a választott nép beolvadtak volna a Kananeus tengerbe.

(amúgy ezt a részt már nagyjából kitárgyaltuk)

Eleve úgy volt elrendelve hogy az üdvösség a zsidók közül támadt.

Tehát a Messiás nem lehetett volna mondjuk egy "rasztafári".

A vér tisztaságát a nemzetségi táblázatok szavatolták, az esetleges "hegedű vonásokat" a domináns vér egy-két generáció után kidolgozta.

(ezt is szerintem már megbeszéltük)

A jelenések beli 144ezer elpecsételt zsidó is azt bizonyítja, hogy egy "szent maradék" még törzsekre lebontva is megőrizi fajii identitását az idők végéig.

(Az eugenika, ami az evolúcióra épülő áltudományos társadalomfilozófiai irányzat, amit a nácik is később  beolvasztottak az eszmerendszerükbe és a saját fajukat akarták mesterséges úton ez alapján tovább  nemesíteni az teljesen más mese)

Előzmény: puntooo (209743)
puntooo Creative Commons License 8 órája 0 0 209743

Pont ezért kényszeríti ránk a hatalom a fajkeveredést, hogy a belviszály felőrölje az erőinket.

Kérd számon (a zsidó) Páltól, hogy miért azt írja a házasulandóknak: az Úrban házasodjanak; és nem az árja vér tisztaságának védelméről beszélt.

Előzmény: Kútásóóó (209742)
Kútásóóó Creative Commons License 9 órája 0 0 209742

most, amikor a világtörténelem legnagyobb genocídiuma zajlik a Fehér Ember ellen, nem engedhetjük meg magunknak a belviszályt

Pont ezért kényszeríti ránk a hatalom a fajkeveredést, hogy a belviszály felőrölje az erőinket.

Tudják, hogy csak egy korcs és elfajzott nemzeten lehet uralkodni.

Mint ahogyan a természetben is rend van és harmónia, akkor ha szegregáltan élnek egymástól kellő távolságban az egymással érdek ellentétes fajták.

Ha megnézzük a zsidókat ők is csak addig liberálisak, amíg idegen földön vannak, ha felszáll a repülőre és haza megy, a saját hazájában ő lesz a legnagyobb "náci".

Ott is van "kerítés" ráadásul ott még lőnek is ha oda próbálna meg engedély nélkül bemászni a migráns. Hamar a pokolban találná magát.

Mert a mi Istenben láthatatlan, tudniillik az ő örökké való hatalma és istensége, a világ teremtésétől fogva az ő alkotásaiból megértetvén megláttatik;

Róma 1,20

Előzmény: Igen. Igen. (209739)
vfo Creative Commons License 15 órája 0 1 209741

"Talán ezzel csak álcázza a hataloméhségét és megalomániáját."

Ha belegondolunk abba, hogy megalakulása után kb. 300 évig életveszélyes "foglalkozás" volt keresztyénnek lenni, mégis az új hit elterjedt az egész Római Birodalomban, sőt a határain túl is, akkor jogos elgondolkodni azon is, hogy akkoriban egy keresztyén vezető (apostol, evangélista, stb.) mekkora életveszélyt vállalt. Mégis tették a dolgukat, mert az életüknél fontosabbnak tudták Krisztus követését.
Ma hány ilyen embert tudsz fölmutatni?

Előzmény: Igen. Igen. (209740)
Igen. Igen. Creative Commons License 19 órája 0 1 209740

$öndör egyházképe mindig is az volt, hogy politikai "hátszelet" kell szerezni ahhoz, hogy a gyülekezet fönnmaradhasson. A keresztyénség-képe mindig is azon alapult, hogy egy gyülekezet/felekezet csak akkor maradhat fenn, ha tevékenyen és manipulatív módon részt vesz a politikában. 

ezt nem nevezném "egyházképnek". 

A gyümölcsök azt mutatják 20 év távlatából hogy téves ez a felfogás.

Talán ezzel csak álcázza a hataloméhségét és megalomániáját. 

Előzmény: vfo (209734)
Igen. Igen. Creative Commons License 19 órája 0 0 209739

most, amikor a világtörténelem legnagyobb genocídiuma zajlik a Fehér Ember ellen, nem engedhetjük meg magunknak a belviszályt

Előzmény: puntooo (209735)
Kútásóóó Creative Commons License 26 órája 0 1 209738

továbbá kérdezem tőled, egy cigány vagy néger szerinted lehet e rasszista?

Simán!

A vikingek útleírásában találni olajat hogy: "straekingek" ezek furcsa külsejű veszedelmes emberek voltak.

Előzmény: Igen. Igen. (209730)
Kútásóóó Creative Commons License 27 órája 0 1 209737

ha te mentél volna keresztül azon amin a kútásó, neked milyen lenne a véleményed.

Felesleges a billentyűkoptatásom. Hiába kezdtem azzal, hogy nem emiatt írtam, hogy rasszista megnyilvánulásai vannak?

Nem volt durva egyáltalán, Még szerintem jól is jöttem ki a dolgokból.

Olyan is volt, hogy Száva nevű cigányok védelmi pénzt akartak szedni tőlem. A vállalkozásomat akarták "megvédeni".

Azt hallottam, hogy a Hit Gyülekezetét is védték egy időben, vagy még most is ki tudja. Meg azt sem tudom egyáltalán,  hogy a hírhedt bűnbandához tartozott ez az agresszív figura vagy csak  a névrokonuk, de inkább azt utat választottam hogy, nem fizetek nekik.

Minden nap imádkoztam, sőt még böjtöltem is hogy bukjon le mihamarabb, ez a "trubadúr" és szerencsémre így is történt lesittelték.

"Engedelmeskedjetek azért az Istennek; álljatok ellene az ördögnek, és elfut tőletek."

Jak.4,7

"Rasszista" lennék? 

Ennek a  fogalomnak a jelentése az, hogy a rassz, egy fajon belüli kisebb csoport, (fajta) akik a többiektől különböző öröklődő sajátságokkal rendelkeznek.

Szóval azért ésszel kell védekezni, mert itt van ez az Ige is:

Ha valaki fogságba visz mást, ő is fogságba megy; ha valaki fegyverrel öl, fegyverrel kell annak megöletni. Itt van a szentek békességes tűrése és hite.

Jel 1,10

Előzmény: puntooo (209735)
vfo Creative Commons License 30 órája 0 0 209736

Holló Miklós barátom. Fakadjon áldás az emlékéből.

https://www.youtube.com/watch?v=FsNpgMga6Ac&feature=youtu.be

puntooo Creative Commons License 1 napja 0 0 209735

azért fedd figyelembe hogy te vérhágyés vagy és sok dologról nem jól vélekedsz

Minek válaszoljak, ha az a kiindulási alap, hogy eleve nincs igazam?! 

ha te mentél volna keresztül azon amin a kútásó, neked milyen lenne a véleményed.

Felesleges a billentyűkoptatásom. Hiába kezdtem azzal, hogy nem emiatt írtam, hogy rasszista megnyilvánulásai vannak? 

egy cigány vagy néger szerinted lehet e rasszisat?

Persze. (Ismételten emlékeztetlek, hogy nem vagyok rózsaszín szemüveges liberalista!)

Előzmény: Igen. Igen. (209730)
vfo Creative Commons License 1 napja 0 1 209734

"Ennyi. Már ha érti valaki, vagy esetleg átélte mindezt."

$öndör egyházképe mindig is az volt, hogy politikai "hátszelet" kell szerezni ahhoz, hogy a gyülekezet fönnmaradhasson. A keresztyénség-képe mindig is azon alapult, hogy egy gyülekezet/felekezet csak akkor maradhat fenn, ha tevékenyen és manipulatív módon részt vesz a politikában. Ezt én kezdetektől fogva mint belső körös tudtam.

Ezért volt jelentős szerepe a szadesz létrehozásában, mely cserébe védelmet nyújtott a hágyének.

Azóta ez a némethista beállítottság mit sem változott, s a hágyé, létszáma révén, az összes eddigi politikai irányzat számára kívánatos hátszelet tudott biztosítani.

Most már más lesz a helyzet, mert ha pl. a Jobbik jelentősen megerősödik a parlamentben, el fog kezdődni N$ elszámoltatása. Egyetlen esélye van neki, ha a fityusz ismét 2/3-ot szerez, de ez kevéssé valószínű.

Előzmény: Travel-1 (209722)
Igen. Igen. Creative Commons License 1 napja 0 0 209733

ha összezavarsz akkor lehet. 

bevett egyház 2015-ben lett a hgy a törvény MÓdosításakor. az inkriminált hozzászólásodban akkori időkről beszéltél.

http://www.kormany.hu/download/8/07/70000/Egyházügyi%20törvény%20módosítás_koncepciój_normaszöveggel_0918.pdf

Előzmény: Travel-1 (209731)
Igen. Igen. Creative Commons License 1 napja 0 0 209732

Szia Péter! Köszönöm a hozzászólásodat, talán szemlélet kérdése is a keresztényi hozzáálás a politikához.

pl. szerintem a NS semmit nem ért a politikához, ő az háttérből való, érdekből történő manipulálás

(úgy gondolom) mestere. de NS már csak ilyen, így szeretjük, mert megváltozni nem fog a kedvünkért .-))

Előzmény: peterch (209728)
Travel-1 Creative Commons License 1 napja 0 0 209731

A zavar csak a te fejedben van, lehet egy alternatív világban élsz...

Keresd meg magad, és próbálj józanul gondolkodni. A törvény 2011.-es. Átaludtál pár évet, vagy kómában voltál.

Előzmény: Igen. Igen. (209726)
Igen. Igen. Creative Commons License 1 napja 0 1 209730

azért fedd figyelembe hogy te vérhágyés vagy és sok dologról nem jól vélekedsz. nem tisztem a kutásót védedi inkább kívülállóként megjegyzem , hogy kútásó látása (nőügyeket kivéve)

a legreálisabb a hétköznapokról.

érdemes elkondolkozni azon is ha te mentél volna keresztül azon amin a kútásó, neked milyen lenne a véleményed.

továbbá kérdezem tőled, egy cigány vagy néger szerinted lehet e rasszisat?

Előzmény: puntooo (209729)
puntooo Creative Commons License 1 napja 0 1 209729

akkor inkább hagyd rájuk mert, jobb a kocsidat elveszteni, mint az antiszemitizmus miatt negyed íziglen átok alá kerülni.

Demagóg csúsztatás. Senki sem mondta, hogy nem lehet a bűn ellen fellépni. És káros az ultraliberális PC hamis emberkép, amelynek következménye, hogy kisebbségek bűneivel szemben toleránsak, a polgári többség rovására. De nem is emiatt állítom, hogy vállalhatatlan, a kereszténységgel össze nem egyeztethető rasszista megnyilvánulásaid vannak. 

Előzmény: Kútásóóó (209715)
peterch Creative Commons License 1 napja 0 2 209728

Szia !

Elnézésedet kérem , hogy hozzászólok , tudom nem engem kérdeztél ! Szerintem valaki vagy hisz , vagy politizál . Ha hívö vagyok ,nem ütöm az orromat a világi dolgokba . Ha meg politizálok ,akkor nem vagyok hívö . Nem szolgálhatsz egyszerre két urat !  Természetesen nem azt akarom ezzel mondani , hogy én nem olvasom a világi híreket . Azért is kísérem figyelemmel , mert a  Jelenések könyvében leírtak és az események számomra bizonyítják hogy minden úgy történik , ahogyan az levan írva .

Szerintem.

Üdv , Péter .

Előzmény: Igen. Igen. (209727)
Igen. Igen. Creative Commons License 1 napja 0 0 209727

miért kellett ezért kilépni a hgyből? nem látok erre elég indokot

Igen. Igen. Creative Commons License 1 napja 0 0 209726

vagy másképp tudják erre nem gondoltál?

mert ha nem írtad el az évszámot akkor igen zavaros a hozzászólásod, mivel 2015ben volt az egyházügyi szavazás.

Előzmény: Travel-1 (209725)
Travel-1 Creative Commons License 1 napja 0 1 209725

Nem, barátom. Nem tévesztettem el az évszámot. Így volt. 

Sokan nem tudnak semmit sem. Úgy tűnik te sem.

Előzmény: Igen. Igen. (209724)
Igen. Igen. Creative Commons License 1 napja 0 0 209724

2014-es választást akartál írni

Igen. Igen. Creative Commons License 1 napja 0 1 209723

"de megkérdezném, az előző vagy az azelőtti választáson is a fideszt támogatták?"

dehogy támogatták! még 2010-ben is maszopos volt a NS!!!

a választás utáni szerdán azt találta mondani:

"azok ülnek a Parlamentben akiket TI megválasztottatok!" 

volt nagy nézelődés a sorokban: de hát mi az mszpre szavaztunk!

meghogy: "MOST DŐL EL MAGYARORSZÁG SORSA AZ ELKÖVETKEZENDŐ 20 ÉVRE!!"

a szoci kormányok alatt lett NS milliárdos, csak lassan és érdekből állt át a fityisz oldalára.

HOZZÁTESZEM: a második kúrcsány kormánynak legkésőbb 2007-re le kellet volna mondania, ha nincs az ATV és a NS.

Előzmény: random seed (209720)
Travel-1 Creative Commons License 1 napja 0 3 209722

"egyébként, nem a hit gyülit akarom kritizálni, de megkérdezném, az előző vagy az azelőtti választáson is a fideszt támogatták?"

No, tessék...

Egy nagy cégnél dolgoztam vezetőként és több hites volt a beosztottam akkoriban. A 2010.-es választás előtt bejött hozzám egy hites pásztor és gyakorlatilag egy eligazítást tartott a társaságnak (én engedtem :-(- sajnos) és konkrétan elmondta, hogy most a fideszre kell szavazni!

Utána ott voltam minden alkalmon, ahol azután az egyházügyi törvény kapcsán döbbenten hallgattam mindazt amit ezzel kapcsolatban Sándor csúsztatott és manipulált. Emlékszem amikor elmondta, hogy Judittal beszélgettek és az volt úgymond a szívében, hogy nem kell félni a fidesztől, ez jó lesz.

Amikor elmondta, hogy csak nem gondoljátok azt, hogy az én véleményemet megkérdezik, aztán meg azt mondta, hogy a tárgyalások szerint....a kormánnyal.

Így lett állami egyház a hgy, és ő már azelőtt a bizonyos éjféli parlamenti ülés előtt is tudta, hogy nem kell aggódni.

A gyülekezetben úgy adta elő mint próféciát, mint a hit cselekedetét.

Amikor a gyülekezetben azt mondták "tapsoljuk meg Orbán Viktort, Magyarország miniszterelnökét," akkor valami megszakadt bennem.

Az egyházügyi törvény után úgy döntöttem, hogy családostul elhagyjuk a hgy.-t. Attól kezdve számunkra nem volt vállalható mindez. Nem sunnyogtam, több órán át beszéltem egy pásztorral és elmondtam a távozás okait. 

Gondolom nem kerültem áldás listára, de a lelkiismeretem azóta is tiszta.  

Lezártam azt az időt, nem haragszom, és nem is vagyok ellenség.

Csupán sajnálom azt, hogy mivé lett valami ami az Úrtól indult. 

Ennyi. Már ha érti valaki, vagy esetleg átélte mindezt.

Igen. Igen. Creative Commons License 1 napja 0 0 209721

VÉGRE EGY ÉRTELMES EMBER !!!

Legyél Megáldva az ÚRTÓL !

random seed Creative Commons License 1 napja 0 2 209720

egyébként, nem a hit gyülit akarom kritizálni, de megkérdezném, az előző vagy az azelőtti választáson is a fideszt támogatták? mert ügye az, hogy most 8 év alatt megtehettek dolgokat (pl a migráció ellen), azoknak köszönhető, akik rájuk szavaztak legutóbb meg azelőtt...

tehát az, hogy a fidesz és ezáltal magyarország ki tud állni a migráció ellen és az állítólagos "keresztény kultúra" (hajjaj...) védelmében, nem csak a mostani választásokon múlik, hanem sokkal inkább múlott az előző kettőn, ahol a fidesz nagy hatalmat tudott kapni...

vfo Creative Commons License 1 napja 0 0 209719

"Szerintem észre sem veszed, hogy mindketten ugyanazt mondjuk, csak hogy lealázó megjegyzéseket biggyesztgethess a postod végére. (Nem zavar :-))"

Akkor lendülj neki és figyelmesen olvasd el még párszor az inkriminált beírásodat.

Előzmény: selay (209717)
kari333 Creative Commons License 2 napja 0 0 209718

+ ezeket is:

"Mindnyájan pedig, akik hivének, együtt valának, és mindenük köz vala; És jószágukat és marháikat eladogaták, és szétosztogaták azokat mindenkinek, amint kinek-kinek szüksége vala."

Előzmény: Kútásóóó (209716)
selay Creative Commons License 2 napja 0 1 209717

Ezt írtam én a 209684-ben:

"Merthogy ő (Pál) a körülmetéltekből való sokaság bűneiről beszélt és én is ezt idéztem, a népcsoport kifejezéssel azt jelezve, hogy nem az egész népről van szó."

És mi a Te válaszod erre ? Ez: 

"Tehát ha Pál a zsidóságból való egyes csoportokat illeti súlyos kritikával, nem a teljes zsidó etnikumot, hanem bizonyos állásponton lévő zsidó csoportokat illet súlyos kritikával."

Szerintem észre sem veszed, hogy mindketten ugyanazt mondjuk, csak hogy lealázó megjegyzéseket biggyesztgethess a postod végére. (Nem zavar :-))

Előzmény: vfo (209709)
Kútásóóó Creative Commons License 2 napja 0 0 209716

Szentlélek keresztség előtt, gyakran idézik az Apcsel 2-ből Péter pünkösdi beszédét de a "vaskos részeket" rendszerint kihagyják, pedig azok is az Isten Igéje:

.

Bizonynyal tudja meg azért Izráelnek egész háza, hogy Úrrá és Krisztussá tette őt az Isten, azt a Jézust, a kit ti megfeszítettetek...

Sok egyéb beszéddel is buzgón kéri és inti vala őket, mondván: Szakaszszátok el magatokat e gonosz nemzetségtől!

Ap Csel 2,40

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!