Keresés

Részletes keresés

vfo Creative Commons License 20 perce 0 0 208627

"Amúgy meg csak az van, hogy szabadosabban fogalmaztam, mint ahogyan szoktam; de ha valóban úgy érzed, hogy meg akar ölni....  :)"

Nem ismered azokat az átok-imákat, melyeket évtizedek óta mondanak ki bizonyos emberekre, akiket a hágyé ellenségeinek tekintenek. Ezeket csak a legbelső kör gyakorolja, kifelé nem szivárog semmi. Nekem, az ő szerencsétlenségükre, rendelkezésre áll több imalista.

Erre gondoltam, amikor azt írtam, hogy ha ez valósággá vált volna, régóta alulról szagolnám az ibolyát...

Előzmény: önkológia (208622)
-Gilmour- Creative Commons License 2 órája 0 0 208626

...neked Sebi!

Előzmény: -Gilmour- (208621)
szókeno" Creative Commons License 2 órája 0 0 208625

Az Isten szava tiszta-e?

Szabadon dönts!  :)

Előzmény: -Gilmour- (208621)
szókeno" Creative Commons License 2 órája 0 0 208624

Talán erre gondolt, de ez az ige semennyire se mondja a disznóhús evését fertelmességnek.

Előzmény: Kútásóóó (208614)
szókeno" Creative Commons License 2 órája 0 0 208623

Szóval: a szabadosságom miatt voltam most csak önkológia, de máris megejtem a műtétet, basszus.  :)

Előzmény: önkológia (208622)
önkológia Creative Commons License 2 órája 0 0 208622

Hát jó, talán valóban meg akar ölni téged a Németh Sándor, de: ha így van, akkor jobb, ha már most mindenki szépen felhívja a rendőrséget, és közli azzal, hogy téged meg akar ölni a Németrh sándor, Vfo. Na. 

Amúgy meg csak az van, hogy szabadosaabban fogalmaztam, mint ahogyan szoktam; de ha valóban úgy érzed, hogymeg akar ölni....  :)

Előzmény: vfo (208609)
-Gilmour- Creative Commons License 2 órája 0 0 208621

A disznyóhús tisztátalan?

Előzmény: Kútásóóó (208618)
hegefeco Creative Commons License 2 órája 0 0 208620

Úgy jó 25 éve hangzott el Judit szájából, ha a te gyülekezeted felekezeti jellegű, akkor nincs benne Isten akaratában!

NO COMMENT

Előzmény: hegefeco (208619)
hegefeco Creative Commons License 2 órája 0 0 208619

Merre megy az egyházunk hajója?

Testvérek, hallgassátok meg kérdéseimet! Merre megy gyülekezetünk hajója? Segítsetek megválaszolni, kérlek! Gondolkodjatok velem és szóljatok valami okosat! Hadd kérdezzelek, mondjatok ítéletet! Tanítsátok a balgatagot valami jóra!1) Mikor a 80-as évek végén, a budaörsi ház pincéjében (Hit Gyüli), egy szűkebb körű összejövetelen, sokaknak ellenvetése mellett, mégis szervezetté alakult a gyülekezet és Sándor megnyugtatásul mondta, hogy ő sem kíván a felekezetté válás irányába haladni, később nyugodtan szaván foghatjuk, csak most a legalizálás miatt kell ezt meglépnünk – Kérdezem tőletek: nem lettünk-e túlságosan legalizáltak? A társadalmi súlyunk növelésével nem dobtunk-e ki a kukába alapigazságokat? (1Thess.5;21-22) Nosza, vizsgálódjatok, kutassatok, gondolkodjatok és feleljetek!
(FORRÁS)

Kútásóóó Creative Commons License 3 órája 0 0 208618

Csirkét, szárnyasokat, marhát, ritkán őzet, szarvast mindent, ami nem tisztátalan a Biblia szerint.

Ha vendégségbe vagyok,megbotránkoznak, sőt is zsidóznak sokszor ezért, de ez nem baj, mert legalább témánál vagyunk és lehet osztani az észt. Rögtön megszűnik az unalmas beszélgetés a semmiről.

Előzmény: -Gilmour- (208615)
-Gilmour- Creative Commons License 3 órája 0 0 208617

Pontosabban nemcsak a disznóhusi okozza,hanem a tehén is....

Előzmény: -Gilmour- (208616)
-Gilmour- Creative Commons License 3 órája 0 0 208616

...nem csak a disznóhús evéstől fajhatnak az ízületek...

Előzmény: -Gilmour- (208615)
-Gilmour- Creative Commons License 3 órája 0 0 208615

Milyen husit eszel,Sebi?

Előzmény: Kútásóóó (208614)
Kútásóóó Creative Commons License 3 órája 0 0 208614

akkor mondd meg nekem, hogy hol említi a Biblia azt, hogy a disznó evése= fertelmesség!

Bár nem engem kérdeztél. de úgy kb 6-7 éve én is leálltam a disznóhús evéssel teljesen

Sokat, biciklizek, sízek és lovagolok ezért a térd ízületeim fájtak és mindenféle fáslikkal, stb, kínlódtam, mikor egy kedves adventista lányka lebeszélt a disznó evésről bibliai igéket idézve.

Hála Istennek, ma már nincs ezzel gondom ezért én is propagálom ezt a dogot, mert jót akarok az embereknek.

"A nép után, mely ingerel engem szemtől szembe, szünetlenül, kertekben áldozik, és téglákon szerez jóillatot,

Mely a sírokhoz ül, és a barlangokban hál, a disznóhúst eszi, és fertelmes leves van tálaiban,"

Ésa 65,3

Talán erre az Igére gondolt a Bélánk.

Előzmény: szókeno" (208607)
vfo Creative Commons License 3 órája 0 0 208613

"Ha meg ezt megteszed és világosságra hozod amit a sötétben akarnak tartani,akkor vagy megtérés lesz,vagy téged hajtanak el."

Aha. És a hágyében előbbiről mely esetekben tudsz beszámolni? Meg az utóbbiról?

Előzmény: hwfttL77 (208611)
vfo Creative Commons License 3 órája 0 0 208612

"Hát, ja; vfo - még úgy is lehet ezt a te stílusodat értelmezni, hogy várjuk meg, míg valami egyéb - igenroppantfontos és TÉGED FELEMELŐ  dologgal "felülírod" ezt az én kérdésemet,-...."

Hát ja. Ha ismernéd a topikot, pár éve valamely vidéki atyafi beírta, hogy ki volt nekik - a gyülekezetüknek - adva, hogy imádkozzanak egyebek között ellenem is, mert a hágyé kártékony ellenségei.

Majd bocsánatot kért, miután itt olvasta a nézeteimet.

Előzmény: szókeno" (208590)
hwfttL77 Creative Commons License 3 órája 0 0 208611

"Nem úgy van ez hogy,szeretettel inteni,ha bűnt észlelsz?"

Ahogy írtam is nem erről beszélek,hanem arról,hogy szólsz és figyelmeztetsz.Ha meg ezt megteszed és világosságra hozod amit a sötétben akarnak tartani,akkor vagy megtérés lesz,vagy téged hajtanak el.

Előzmény: vfo (208610)
vfo Creative Commons License 3 órája 0 0 208610

"Miért nem értjük meg,hogy mindenki elsősorban önmagáért felel."

Drága topiktárs, mutasd ki az Írásból, hogy a fölismert bűnöket titokban kell tartani és imádkozni, hogy majd Isten oldja meg a kérdést???

Ez utóbbi ugyanis a gyávák erkölcse.

Előzmény: hwfttL77 (208599)
vfo Creative Commons License 3 órája 0 0 208609

"vfo, ha ez a kijelentésed igaz, akkor téged meg akar ölni Németh Sándor.

Szóval: igazat írtál?"

Igen.

Előzmény: szókeno" (208587)
random seed Creative Commons License 4 órája 0 0 208608

bartus vajon honnan veszi hogy milyen orbán és a fia kapcsolata? lehet hogy a fia nagyon is nem ért egyet az apjával

https://nepszava.us/bartus-laszlo-orban-gaspar-jezus-krisztus-meg-az-apja/

szókeno" Creative Commons License 4 órája 0 0 208607

akkor mondd meg nekem, hogy hol említi a Biblia azt, hogy a disznó evése= fertelmesség!

Előzmény: Eklatáns Béla (208606)
Eklatáns Béla Creative Commons License 5 órája 0 0 208606

"hanem te?"

Én sem hazudok, kedves szókeno"...

Előzmény: szókeno" (208605)
szókeno" Creative Commons License 5 órája 0 0 208605

Nem, Béla: sem az én szőrözéseim, sem pedig a te leblokkolásaid nem generálják a szeretetet.

Viszont: én nem hazudok, én nem beszélek a levegőbe (Istennek hála!), hanem te?

Ha te sem - esetleg - akkor mondd meg nekem, hogy hol említi a Biblia azt, hogy a disznó evése= fertelmesség!

(válaszolj, Béla, kérlek szépen!)  :)

Előzmény: Eklatáns Béla (208604)
Eklatáns Béla Creative Commons License 5 órája 0 0 208604

Gondolod, hogy szőrözéseid a szeretetet generálják, kedves szókeno", semmint károsítják...?

Előzmény: szókeno" (208601)
szókeno" Creative Commons License 5 órája 0 0 208603

Talán, ha vfo őszentsége is belátná, hogy mekkora baromság az embernek önmagát igazoló kijelentéseket tennie; talán akkor ich werde happy.

Addig azt kérdezem meg a vfo-tól, hogy akar -e itt látni néhány olyan kalocsai véleményt, amely szinte semennyire sem támasztja alá azt, amitő (vfo) állít?

Buza Bandi, pl?

szókeno" Creative Commons License 5 órája 0 0 208602

Persze, persze: hagyd csak rám, ha ismersz!

- Ismersz?  :)

Előzmény: -Gilmour- (208598)
szókeno" Creative Commons License 6 órája 0 0 208601

Béla, én talán szeretek "kiszőrözni" dolgokat, mondanivalókat, de nem a szeretet rovására. Szerintem te ezt pontosan tudod is.

Előzmény: Eklatáns Béla (208597)
hegefeco Creative Commons License 6 órája 0 0 208600

Az ATV vezérigazgatója szerint lejáratókampány indult a csatorna ellen. Azt mondja, a tulajdonos Hit Gyülekezete nem befolyásolja a tartalmat, és hogy eszük ágában sincs kivonni a közéleti tematikát műsoraikból. A Zoom.hu interjújából az is kiderül, lehetett-e pótolni Kálmán Olgát és hogy Hajdú Péter-e a magyar tévézés Alexis Sáncheze

https://zoom.hu/hir/2018/01/16/nemeth-s-szilard-az-atv-bol-nem-lesz-fideszes-bulvarteve/

hwfttL77 Creative Commons License 6 órája 0 0 208599

Róm 14:10-14

"Te pedig miért kárhoztatod a te atyádfiát? avagy te is miért veted meg a te atyádfiát? Hiszen mindnyájan oda állunk majd a Krisztus ítélőszéke elé. Mert meg van írva: Élek én, mond az Úr, mert nékem hajol meg minden térd, és minden nyelv Istent magasztalja. Azért hát mindenikünk maga ad számot magáról az Istennek. Annakokáért egymást többé ne kárhoztassuk: hanem inkább azt tartsátok, hogy a ti atyátokfiának ne szerezzetek megütközést vagy megbotránkozást."

Erről nem feltétlen kellene megfeledkezni annak aki folyamatosan azt szajkózza,hogy ki kell futni,meg mindenki átkozott és elveszett,aki támogatja a rendszert(Hgy).

Miért nem értjük meg,hogy mindenki elsősorban önmagáért felel.Ha az ellenségeinket áldani kell,akkor hívő társainkat miért kell egyből átkozni és menekülni előle mintha maga lenne az ördög.Nem úgy van ez hogy,szeretettel inteni,ha bűnt észlelsz?Aztán ha,ez nem működik,a rendszer úgyis magától ki fog lökni,mert a bűn nem tűri meg az igazságot magamellett.

-Gilmour- Creative Commons License 6 órája 0 0 208598

Ismerem,ráhagyom.

Előzmény: Eklatáns Béla (208597)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!