Keresés

Részletes keresés

Józanésszel bannolva 20 Creative Commons License 6 órája 0 0 205256

"Szerintem a Hit Gyülekezete traumatizálja az embereket,..."

Abszolút. Ennek egyik formája a zsidók meghurcoltatása miatti vádlás, bűntudatkeltés. Ebben nagyon erős a nyomásgyakorlás.

Előzmény: Augustus Rain (205244)
Józanésszel bannolva 20 Creative Commons License 6 órája 0 0 205255

"A Hit Gyülekezetében kb így voltam az identitás kérdéssel..."

Ezzel nem voltál egyedül. Én még Izraeli zászlót is vettem és kifüggesztettem a szobámban.

Előzmény: Augustus Rain (205243)
Báthory Ödönke Creative Commons License 7 órája 0 1 205254

Süket duma. Nagycsaládosok és alacsony jövedelműek minden felekezetben vannak. Ez csak azt mutatja, hogy melyik az a felekezet, amelyik 100 Ft-os kamufelajánlásokkal torzította eddig a statisztikát. Tetszettek volna valódi értéket követni, és akkor most nem sírnának a pelyva és a pozdorja után.

b

Előzmény: weazot (205252)
Travel-1 Creative Commons License 19 órája 0 0 205253

Jak 4:4

Parázna férfiak és asszonyok, nem tudjátok-é, hogy a világ barátsága ellenségeskedés az Istennel? A ki azért e világ barátja akar lenni, az Isten ellenségévé lesz.

Kinek kell megfelelni, a világnak vagy az Úrnak? Csupán "költői" a kérdés. :-(

Előzmény: weazot (205252)
weazot Creative Commons License 21 órája 0 0 205252
Augustus Rain Creative Commons License 23 órája 0 0 205251

fogalmazol 

Előzmény: Augustus Rain (205250)
Augustus Rain Creative Commons License 23 órája 0 1 205250

Mégis, megtudhatnám, hogy mely véleményem miatt fogalmazok meg autista módon egy ilyen tömör,  és semmitmondó véleményt? Szóból ért az ember. 

Ha nem tudsz alapszinten kommunikálni, akkor még légyszi ne is kísérletezz. Thnx.

Előzmény: zársebesség (205249)
zársebesség Creative Commons License 24 órája -1 0 205249

Nem mondtam, hogy okos vagyok, de te nem vagy százas az biztos.

Előzmény: Augustus Rain (205246)
Paleokrites Creative Commons License 24 órája -1 0 205248

Ehhez képest a kereszténység kisajátította az ábrahámi áldásokat, ígéreteket és harmadrendűvé silányították le a zsidóság szerepét, többek között mindenért bűnbakot csináltak a népből kollektíven, összeesküvéselméletek fő gonoszává tették, míg nyíltan színjátszó szerepbe tetszelegve elismerik gyökereiknek, nem kétszínűség, hanem sokkal több árnyalattal sokféle hasznot húzva...

Ma még az sem tisztázott teljesen ki a valóban zsidó, kik azok a zsidók, akik Ábrahám leszármazottaiként élnek, avagy a zsidó vallás teszi e zsidóvá és testileg őseiknek nem sok közük volt Ábrahám családjához?

megáldatnak te benned a föld minden nemzetségei. " Károli ford.

megáldatnak általad a föld összes családjai.  " IMIT ford.

nem mindegy.... :)

Előzmény: Kútásóóó (205241)
Travel-1 Creative Commons License 24 órája 0 0 205247

Rendben, nincs gond.

Előzmény: hwfttL77 (205236)
Augustus Rain Creative Commons License 25 órája 0 1 205246

Ha pl te, olyan "okos" lennél, mint azt a hülyézéssel

sugallni próbálod, akkor valami érdemi hozzászólásod is lenne.

De nincs.

Előzmény: zársebesség (205245)
zársebesség Creative Commons License 27 órája -1 0 205245

Te tényleg ennyire hülye vagy?

Előzmény: Augustus Rain (205244)
Augustus Rain Creative Commons License 1 napja 0 1 205244

Szerintem a Hit Gyülekezete traumatizálja az embereket, azokat is akik "szeretik", mint egy focicsapatot, csak nem akarnak róla tudomást venni.

Ezt a traumát, amíg ez a szervezet ebben a formában és így létezik, igencsak nehéz feldolgozni,

sok sok KÉRDÉST vet fel, mint a TOPIK címe ezt meg is fogalmazza.

A Hit Gy.-t nem kell sározni, sáros az már eléggé, viszont jó dolognak tartom, hogy mindenki leírhassa a véleményét, legalább itt erről a szektáról, főleg azért is, mert a HGY rendszerint mélyen benyal az éppen regnáló hatalomnak, és kap így elismerő nyilatkozatokat, státuszokat, támogatásokat, és médiáin keresztül is elfogult és hamis képet mutat magáról az embereknek.

(Elnyomó rendszerek áldozatai mindig emlékeznek és emlékeztetni fogják a környezetüket az általuk tapasztaltakra. Ezt ugye nem kell kifejtenem.)

Mameluk vérhágyés harczosok pedig küzdenek is az illúzió és a hamisság fennmaradásáért,

még itt is.

Pszichiátriai esetek? Hát, aki valaha is csatlakozott és komolyan vette, annak minden bizonnyal, legalábbis akkor, volt vagy van pszichés zavara. A még aktív tagoknak boríték, hogy igen.

Azt pl, hogy valaki azt hiszi, hogy több, tőle IDEGEN személy ÉL benne, és ráveszik dolgokra,

azt semmiképp nem mondanám egészségesnek. Sem felelősségvállalónak.

Sem azt aki hisztérikus idegrohamra azt mondja, hogy betöltötte a szentlélek.

https://www.youtube.com/watch?v=rqwWvpwhf9U

Előzmény: HitteusUriás (205240)
Augustus Rain Creative Commons License 1 napja 0 1 205243

A Hit Gyülekezetében kb így voltam az identitás kérdéssel...

Előzmény: Augustus Rain (205242)
Augustus Rain Creative Commons License 1 napja 0 1 205242

Ősi , terhelt öröksége az emberiségnek az, ami pl az ószövben is visszaköszön, hogy faji, etnikai alapon viszonyultatja az embereket egymáshoz. A viszonylag "tiszta" vérvonalú népek identitása büszkeséget ad, nekik, de ez csak illúzió, ami ráadásul fasisztává teszi a nemzetet, ha ezt politikai szinten a hatalomban képviselik.

De most félreteszem ezt és belegondolok, ha pl árja "inuit" eszkimó indián lennék, milyen lenne a jégkunyhómban arról ábrándozni, hogy a "kiválasztott" nép által leszek megáldva, amelynek több törzse is már rég kiveszett, de a fennmaradtak sem kicsit identitásidegenek számomra.

Megpróbálnám oldani a feloldhatatlant, és menórát vinnék a jégkunyhóba,ami előtt izraeli zászló leng, és kipában adnék hálát a fókákért. A tengeri lények úrasszonyát, Szednát útálatosságnak tartanám, a Nagy Szellemet egyenesen Sátánnak, és nagy élvezettel olvasnám a sivatagi történeteket. A hitem miatt engem "üldöző", értetlenkedő törzstagjaim pedig csak a hitemet erősítik, így üldözték az igaz hitűeket mindigis..

Előzmény: Kútásóóó (205241)
Kútásóóó Creative Commons License 1 napja 0 0 205241

Vészkorszak idejére beleszerkesztették. Emberek.

Dehogy is,

A zsidó a kiválasztott nép ugyebár, és nem arra hívta el őket az Úr, hogy  büntesse mindazokat, akik csak szóba állnak velük és befogadja őket, hanem, hogy megáldja őket rajtuk keresztül.

Így szól Ábrahám áldása:

"És monda az Úr Ábrámnak: Eredj ki a te földedből, és a te rokonságod közül, és a te atyádnak házából, a földre, a melyet én mutatok néked. 

És nagy nemzetté tészlek, és megáldalak téged, és felmagasztalom a te nevedet, és áldás leszesz. 

És megáldom azokat, a kik téged áldanak, és a ki téged átkoz, megátkozom azt: és megáldatnak te benned a föld minden nemzetségei."

1 Móz 12

Tehát a zsidók valójában nem a balsorsunk, hanem ő bennük áldatik meg a nemzetségünk.

Ha nem ezt, látjuk, halljuk tapasztaljuk érzékeljük a hiba bennünk van nem pedig a zsidókban.

Előzmény: Augustus Rain (205232)
HitteusUriás Creative Commons License 1 napja -2 0 205240

"lehet-e Veled normálisan vitatkozni, vagy csak ürügyet keresel, hogy kiírhassad magadból a HGy utálatodat....."

Ezt a kérdést ebben a topikban felesleges feltenned. 

Ide lassan évtizedek óta járnak emberek csak azért, hogy napi rendszerességgel különféle szögekből (és legtöbbször igen dedós szinten) a Hit Gyülekezetét sározzák. 

Akár szereti valaki a HGY-t, akár nem, az egyértelmű, hogy az idejárók jelentős része pszichológiai, de talán már néhány inkább pszichiátriai eset. 

Előzmény: puntooo (205233)
HitteusUriás Creative Commons License 1 napja 0 0 205239

"Sokkal kevesebb az aktív politika, mint 10-15 éve. "

Ez biztos, hogy nem igaz, legfeljebb annyiban, hogy a jelenlegi speciális politikai helyzet miatt most eleve sok minden csendesebb látszólag. 

Nekem egyébként nincs problémám azzal, ha bizonyos politikai kérdésekben állást foglalnak közösségek, így egyházak is. 

Előzmény: puntooo (205227)
zársebesség Creative Commons License 1 napja 0 1 205238

Dehogyis, hova gondolsz.

Előzmény: Alonso8y (205237)
Alonso8y Creative Commons License 1 napja -1 0 205237

Németh Szilárd rokona NS-nak?

Előzmény: Huvas (205209)
hwfttL77 Creative Commons License 1 napja 0 0 205236

Kedves Travel!

Legutóbbi fórum hozzászólásaim miatt,amelyeket nyíltan tettem meg irányodba,nyílvánosan is kérek bocsánatot.Teszem ezt,azért mert,az észrevételeimet előbb privátban kellett volna közölnöm.Szándékom egyáltalán nem volt támadó sem rágalmazó,remélem ezt te is látod és nem maradt benned tüske ez miatt.Mégegyszer elnézést,ha bántó voltam!

Előzmény: hwfttL77 (204631)
Igen. Igen. Creative Commons License 1 napja 0 0 205235

Sokkal kevesebb az aktív politika, mint 10-15 éve. 

Akkor szerinted a NS politizált is meg most is politizál?

Augustus Rain Creative Commons License 2 napja 0 1 205234

A HGY egy létrehozott vallási szervezet, amit N.S. aztán jól kisajátított.

A szervezet (ami akkor is szekta ha arany betűkkel írják ki az egyház titulust)

N.S. vallásos-gazdasági-politikai vágyálmai szerint működik, amerikai mintára.

Mindig ismert akart lenni, nárcisztikus, hatalommániás pszichopata, ráadásul hisztérikus is, aki nem tűr ellentmondást. Ezeket a szentlélek munkálta ki benne?

Kezdettől a nagypolitika érdekelte, a befolyás, a hogy működnek a dolgok, a pénz és az ismertség vágya.

Nem szerettem soha hallgatni. 14 év tanításaiból 1 mondatot nem tudnék elmondani, aminek értelme lett volna.

Amíg behódol neki, hisz neki az ember, addig a cinkosa. Így bűnrészes is.

A HGY mindig is politizált és politizálni is fog. Bulváros, konteós, áltudományos pletykafészek.

Érdekes dolog ez a prédikálás... Ha éjjel nappal Bibliát idéz is valaki, akkor is az a lényeg, AMIT CSINÁLT és amit CSINÁL, és nem az amit MOND.

A beszéd, csak szómágia a cselekedetek kimagyarázására, ha sáros az illető.

Hívő vagyok, Isten megment, Jézus nevében megyek ellened, hagydel, töltsd be szentszellem..

szavak, bizsergés, mágia..

Mi az igazság?

Ami TÖRTÉNT, amit TETTEK.

Előzmény: puntooo (205233)
puntooo Creative Commons License 2 napja -1 1 205233

Először döntsd el: lehet-e Veled normálisan vitatkozni, vagy csak ürügyet keresel, hogy kiírhassad magadból a HGy utálatodat.....

Előzmény: Augustus Rain (205231)
Augustus Rain Creative Commons License 2 napja 0 1 205232

Magyarul:  Légy elvtelen kígyó. Keblen melengetett, aki azt várja, hogy haraphasson.

Mmmm. Finom tanítás. Neked még  muszlimok között sem kellene félned, mert hamar asszimilálódnál. Simán dobnád a hitedet úgy látom. Megvannak az igehelyek, hogy megtedd.

Vészkorszak idejére beleszerkesztették. Emberek.

Előzmény: Kútásóóó (205229)
Augustus Rain Creative Commons License 2 napja 0 1 205231

Te akarod megvédeni Jézus királyságát? Bekapcsolt a bűnös-démon konteó?

Hitvédelem mögé rejtenéd a HGY szennyesét?

Jó tanítványa vagy a Sándor Atyádnak.

Te keverted bele a Jézust a Sándor és a HGY védelmében. Erre jó a fundamentalista agymosó teológia és a Jézusozás. Bearanyozza az átverést.

Igazold az állításodat, hogy kevesebb a politika. Tessék, itt a lehetőség. Ez nem bemondásra megy.

Bizonyítsd.

Előzmény: puntooo (205230)
puntooo Creative Commons License 2 napja 0 1 205230

-Tehát Te kétségbe vonod, hogy Jézus: Király?

-Gúnyolódás helyett meg először próbáld értelmezni az állításaimat!

Előzmény: Augustus Rain (205228)
Kútásóóó Creative Commons License 2 napja 0 0 205229

logikusabbnak is tűnik ez...

főleg a mai brutál nagy jólétben miért is imádkoznék, hogy még nagyobb legyen? :D

Csak egy kis túlélési praktika a vészkorszakok idejére az Úrtól.

De Jézus is mondott hasonlókat:

"Légy jóakarója a te ellenségednek hamar, a míg az úton vagy vele, hogy ellenséged valamiképen a bíró kezébe ne adjon, és a bíró oda ne adjon a poroszló kezébe, és tömlöczbe ne vessen téged.  Bizony mondom néked: ki nem jősz onnét, mígnem megfizetsz..."

Mt 5,25

Előzmény: szenny-lény vagyok (205222)
Augustus Rain Creative Commons License 2 napja 0 0 205228

"-Sokkal kevesebb az aktív politika, mint 10-15 éve."

Mivel tudod BIZONYÍTANI ezt az állításodat? Nyilván ez csak a szokásos tagadása annak, ami van. A háttérben méginkább.. mint mindig.

Németh S  - Rónai E.  ATV

"-Az üdvtörténet a történelemben zajlik. Van, hogy távolabb kerül (1800 eltelt év), van, hogy összébb fonódik. "

1800 évig távolabb került az üdvtörténet? nemmondod?

Ez csak a szokásos katolikusellenes szektás konteó,

vagy mi? Ha szigorúan nézzük, az új embert , mint bizonyságot keresve, a HGY tagjai is simán elkárhoznak, hiába a Jézusozás, mint kompenzáció és konteoalap.

Lesz még látványos katolikus - Hgy-s összeborulás. Még az is lehet, hogy N.S. papot hívat magához. (Mint ahogy szintén a háttérben mindig is megvoltak a kapcsolatai.)

"-A Messiás földi királysága politika lesz-e?"

Ennek a kérdésnek a gondolati háttere cáfolja az első állításodat, sőt kognitív disszonanciaként erősíti azt, hogy nagyon is dől a politic.

De ez a globálkirály messiásozás, hogy is jön ide? Gondolom csak a szokásos Bibliás igazolási kényszer.

A királyok kora lejárt, de mégis sokan szeretnének visszamenni az időben..

http://valasz.hu/itthon/egyszer-kopp-maskor-hopp-120819

puntooo Creative Commons License 2 napja 0 1 205227

-Sokkal kevesebb az aktív politika, mint 10-15 éve. 

-Az üdvtörténet a történelemben zajlik. Van, hogy távolabb kerül (1800 eltelt év), van, hogy összébb fonódik. 

-A Messiás földi királysága politika lesz-e?

Előzmény: Igen. Igen. (205226)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!