Keresés

Részletes keresés

vfo Creative Commons License 30 perce 0 0 204063

"Mindezek tudatában azon amit itt írtál csak mosolyogni tudok."

Én is hozzád hasonlóan tettem már távozásom előtt is, de a többség halkan elsunnyog. A hívek pedig kussolnak ahelyett, hogy a visszásságokat tisztességes módon szóvá tennék. De tudjuk, ez a hágyében nem lehetséges, mert ott erősebb az emberfélelem, mint az istenfélelem.

Előzmény: Travel-1 (204056)
vfo Creative Commons License 1 órája 0 0 204062

"bartus görbitz nem jábizonyíték."

Akkor menj oda N$-hez és kérdezd meg tőle.

Előzmény: zársebesség (204053)
vfo Creative Commons License 1 órája 0 0 204061

"...vajon milyenek lehetnének az ő gyümölcseik is, ha nem olyanok, mint a példaképé?"

Szögezzük le, N$ soha nem volt a példaképem. Jézus viszont igen.

Mivel 10 évig a hágyé belső köreiben ténykedtem, azon kevesek közé tartoztam, akik - hogy mértékletesen fogalmazzak - látták a nyilvánosságra nem tartozó dolgokat is. Kiváltképpen ezért sem példaképem egyetlen hágyés vezető sem. Uzonival jó barátságban voltam, de ő is kilógott a hágyés vonalvezetésből.

Ami pedig a gyümölcseimet illeti: alapítottam Kalocsán egy gyülekezetet, ami a leváltásomkor kb. 100 fős volt.

Előzmény: friss szél (204055)
Eklatáns Béla Creative Commons License 1,5 órája 0 0 204060

Gyön a kened...

:-)

Előzmény: friss szél (204059)
friss szél Creative Commons License 1,5 órája 0 0 204059

Félreérthetően fogalmaztam? Bocs... :-)

A Hgy gyümölcseiről írtam... nem csodálkozok már, hogy ide jutottak, és

mi lesz még? uhhh

Előzmény: Báthory Ödönke (204058)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2 órája 0 0 204058

Az én gyümölcseim? Jó kérdés. Ami jó azt megtartom, ami rossznak látszik azt elvetem.

b

Előzmény: friss szél (204055)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2 órája 0 0 204057

Ha így történt, az valóban bűncselekmény. De tudtommel egyikünk se tartott gyertyát.

b

Előzmény: vfo (204051)
Travel-1 Creative Commons License 3 órája 0 0 204056

"Ez valóban így van, csakhogy az a gyávák erkölcse, ha ismervén az ügyet kussolnak és imádkoznak, hogy Isten rendezze el a dolgot."

Én nem erről beszéltem. Mondhatnám és is, hogy fogalmazásgátlót szedsz.

Tudod én anno sok mindent szóvá tettem, és pont az ilyen visszásságok és igei eltévelyedések azok, ami miatt eljöttem a gyülekezetből. 

Amikor eljöttem, azt gondoltam, hogy úgy becsületes, miszerint mindazokat a dolgokat elmondom amiért erre a döntésre jutottam. Ezt meg is tettem egy bizonyos "prominens" személy felé. Ez a beszélgetés kb. két és fél órásra sikeredett.

Eléggé sápadozott és kapkodta a levegőt, de ahogy kell, állást nem foglalt. Sokan mondták utólag, hogy nem kellett volna, elég lett volna lelépnem mint sokaknak és kész. Azóta 20-30 éves "barátaim" sem vesznek tudomást rólam, nem állnak velem szóba. Nem probléma, én a mai napig úgy gondolom, hogy becsületes és tisztességes módja volt annak, ahogy a gyülekezetből eljöttem.

Mindezek tudatában azon amit itt írtál csak mosolyogni tudok.

Talán gondold át még egyszer és értelmezd újra azt amit írtam! Sok sikert!

Előzmény: vfo (204039)
friss szél Creative Commons License 3 órája 0 0 204055

Az első rész se semmi!

Egyébként csodálkozok a vitatkozókon, vfo, ödönke, zársebesség, stb. amikor ilyen

kötődése van a Hgy-nek, ilyen tanítók tanításait vették át, vajon milyenek lehetnének

az ő gyümölcseik is, ha nem olyanok, mint a példaképé?

Olyan ez, mint Pál és Timótheus kapcsolata 2Tim 3:10-11; csak negatíve... 

Előzmény: friss szél (204040)
zársebesség Creative Commons License 3 órája 0 0 204054

Ja, és most takácsgörbitz szervezi az Izraelbe induló utakat. Kíváncsi lennék, mennyit zsebelnek be? Mert hogy nem szerelemből csinálják a biztos.

Előzmény: zársebesség (204053)
zársebesség Creative Commons License 3 órája 0 0 204053

Na, most mondjam én is azt, hogy bizonyitsd? Mert te mindíg ezzel bújsz ki minden alól. bartus görbitz nem jábizonyíték.

vfo Creative Commons License 3 órája 0 0 204052

Tehát az egész ügyben mindenki sáros, a hágyé különösen, mert nem adta vissza a hívektől MP által elcsalt pénzt.

Ezen túlmenően Morvai végig megmaradt a pozíciójában és kapta a hágyés fizetését, N$ csupán arra kötelezte, hogy fizesse be a hágyének a kapott összeget.

Azért az elég furcsa, hogy Morvait az általa elkövetett köztörvényes bűncselekmény elhallgatása mellett még az állásában is meghagyták.

vfo Creative Commons License 4 órája 0 0 204051

"Azt kell megvizsgálni, hogy mi történt, és ami történt az milyen névvel történt."

Az történt - talán még Bartus is leírta - de ha Görbiczet megkérdezed, ő is pontosan értesült, hogy Morvai megállapodott az izraeli utazási irodával, hogy a listaárnál kicsit drágábban adják el az utakat és a különbözeten osztozik az utazási iroda és MP.

Ez nem jutalék, hanem csalás és sikkasztás. Bűncselekmény.

Előzmény: Báthory Ödönke (204047)
Báthory Ödönke Creative Commons License 4 órája 0 0 204050

Erről beszélek. Ha jutalék, akkor nem sikkasztás. A jutalék mindig a közvetítőt illeti.

Előzmény: zársebesség (204049)
zársebesség Creative Commons License 4 órája 0 0 204049

Ödönke, én ugy tudom, de nem biztos, hogy jutalékként vette fel.

Előzmény: Báthory Ödönke (204047)
zársebesség Creative Commons License 4 órája 0 0 204048

Igen valószínű. Csak eltértünk a tárgytól, amiről eredeteileg szó volt. de ne folytassuk ezerszer ki lett tárgyalva.

Előzmény: vfo (204044)
Báthory Ödönke Creative Commons License 6 órája 0 0 204047

Ebben sem vagyok biztos. Már régebben kifejtettem a kétségeimet.
Azt kell megvizsgálni, hogy mi történt, és ami történt az milyen névvel történt. Ami biztos, a HGY izraeli utat hirdetett, és megbízta MPt ennek a megszervezésével. MP valami utazási irodával leszerződött erre az egészre. Kikalkuláltak valami árat, és ezen az áron meghirdették az utat. Erre az útra az ismert feltételek mellett sokan jelentkeztek.

Ennyi az amit biztosan állíthatunk.

Később kiderült, hogy valami pénz megmaradt ebben a rendszerben. AZ a kérdés, hogy ez a pénz mi? Mert ha az történt, hogy az utazási iroda kiszámolta, hogy olcsóbban meg tudja oldani a dolgot, akkor a különbség valóban az utast illeti meg. De mi van, ha az utazás fillérre annyi volt? Az is előfordulhat, hogy az utazási iroda a jó üzlet fölötti örömében valamiféle jutalékot adott az üzlet hozójának? Az üzletkötői jutalék egy létező intézmény, amit senki el nem vitathat az üzletkötőtől.

Ha tehát az utazás lett olcsóbb, akkor valóban sikkasztott, de ha jutalékot kapott, az semmiképpen nem sikkasztás. Jó lenne ezt pontosan tudni mielőtt pálcát törünk MP fölött.

Más kérdés, hogy a HGY eljárása egyik esetben sem védhető. Mert az a pénz vagy MPt illeti (mint jutalék), vagy az utast (mint kedvezmény), de a HGY egyik sesetben sem teheti rá a szőrös mancsát.

b

Előzmény: zársebesség (204042)
Báthory Ödönke Creative Commons License 6 órája 0 0 204046

Nem arról van szó. Hanem te itten Morvay ügynökmúltja miatt több fórumon háborogsz, hogy egy ilyen aljas gazembernek le kéne mondania de izibe. Aztán amikor senki nem állt melléd, akkor kezdted más vonalra terelni a témát. Én ezen az úton nem megyek veled. Kizárólag az ügynökmúltról volt szó, nem másról.

b

Előzmény: vfo (204045)
vfo Creative Commons License 14 órája 0 0 204045

Ödön, Morvai és a hágyé ügye ebben az esetben szorosan összefonódik. Nem lehet a kettőt egymástól különválasztani.

Előzmény: Báthory Ödönke (204041)
vfo Creative Commons License 14 órája 0 0 204044

"Igaz, a visszafizetett pénz nem került vissza egyetlen emberhez sem."

Mivel az összegek nem kerültek vissza egyetlen emberhez sem, ezért jogi értelemben sikkasztás, illetve lopás, attól függően, honnét nézzük.

Ha a hívek szemszögéből nézzük, meg lettek lopva Morvai által úgy, hogy nem volt tudomásuk róla. Ez nyilvánvalóan lopás.

Ha a hágyé felől vizsgáljuk, "csupán" sikkasztás, mert a Morvai által visszafizetett pénzt lenyúlták ahelyett, hogy nyilvánosságra hozván az ügyet, bocsánatot kérve visszafizették volna a híveknek a Morvai által visszafizetett túlszámlázott összegeket.

Ha jogi értelemben még pontosabbak akarunk lenni, akkor a hágyé a sikkasztás mellett bűnpártolást követett el, hiszen a Morvai által visszafizetett összeget átvette, de a híveknek nem fizette vissza, a híveket nem tájékoztatta a túlszámlázásról, ekképpen a hívek - és a jogszabályok - szempontjából társtettes, vagyis bűnpártolásban vétkes. Még pontosabban: bűnszövetkezetben elkövetett sikkasztás a vétke, mert utólag nem bizonyítható, hogy a túlszámlázás nem Morvaival együttműködésben jött létre.

Ha bármelyik, büntetőügyekben jártas ügyvédet megkérdezed, pontosan ugyanezt fogja válaszolni.

Előzmény: zársebesség (204043)
zársebesség Creative Commons License 14 órája 0 0 204043

Igaz, a visszafizetett pénz nem került vissza egyetlen emberhez sem. De ez nem sikkasztás, hanem valami egészen más.

Előzmény: zársebesség (204042)
zársebesség Creative Commons License 14 órája 0 0 204042

Nem a HGY sikkasztott, hanem Morvai. NS, meg mikor kiderült visszafizettette vele.Csak a pontosítás kedvéért.

Előzmény: Báthory Ödönke (204041)
Báthory Ödönke Creative Commons License 16 órája 0 0 204041

Ebben a gondolatmenetben a Morvairól volt szó. Hogy a HGY mit sikkasztott, az más téma. Ha akarod, belekezdhetünk abba is.

Előzmény: vfo (204037)
friss szél Creative Commons License 20 órája 0 0 204040

Érdekes tanítás:

https://www.youtube.com/watch?v=U7b42k7i8ek

kb. 1:29- től Hgy-hez közeli személyekről is szó van benne.

vfo Creative Commons License 23 órája 0 0 204039

"Azt gondolom, mindenki az Urának áll vagy esik, és mindenkinek számot kell adni a Krisztus Ítélőszéke előtt arról amiket tett."

Ez valóban így van, csakhogy az a gyávák erkölcse, ha ismervén az ügyet kussolnak és imádkoznak, hogy Isten rendezze el a dolgot.

Arról nem is beszélve, hogy a hágyé a Morvai által visszafizetett pénzt nem fizette ki a híveknek, akik a túlszámlázás áldozatai voltak.

Meg hát a Tízparancsolatban is mintha lenne valami a lopással kapcsolatban.

Előzmény: Travel-1 (204038)
Travel-1 Creative Commons License 25 órája 0 0 204038

Egyszer olvastam egy történetet arról, hogy egy evangélista lenyúlta az adakozásra összegyűjtött pénzt.

Közölte, hogy ez őt illeti és kész! El is vitte, és (talán valahol Hagin egyik írásában) olvastam, hogy engedték neki.

Azt mondták ez az Úr pénze és ha el akarod vinni akkor vidd el.

A szolgálónak csúfos és megalázó lett az élete vége.

Azt gondolom, mindenki az Urának áll vagy esik, és mindenkinek számot kell adni a Krisztus Ítélőszéke előtt arról amiket tett. Arról is amiket mondott, a beszédeiről is. Akár arról is amit itt a fórumon mondott.

Senkit nem akarok felmenteni a csalások és bűnök alól, azonban Isten az Igaz Ítélőbíró, nem pedig mi.

Az igazság igazság, jól tudom, azonban az Igét olvasva ezt látom:

1Kor 13:4 A szeretet hosszútűrő, kegyes; a szeretet nem irígykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel.
1Kor 13:5 Nem cselekszik éktelenül, nem keresi a maga hasznát, nem gerjed haragra, nem rójja fel a gonoszt,
1Kor 13:6 Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal;
1Kor 13:7 Mindent elfedez, mindent hiszen, mindent remél, mindent eltűr.

Persze ha valaki vallásos farizeus akkor mondhatja, hogy ez egy "vallásos" szöveg, azonban itt csupán arról van szó, hogy kiben milyen indulat lakozik.

Hangsúlyozom, hogy Morvai, és mások egyéb jellembeli problémáit nem fogom felmenteni, sem pedig az elkövetett bűnöket.

Amiről próbálok beszélni az az, hogy mi hogyan állunk mindehhez. Krisztusi lelkülettel, vagy testből ítélkezéssel?

(Halványan megjegyzem, hogy Krisztus az Őt eláruló Júdást is úgy nevezte mint a barátját! )

Nem igazság szerint volt, hanem Krisztus indulata szerint.

Én a Krisztus bennünk levő indulatáról beszélek - már ha érti valaki.

Na, ennyit erről fórum ügyben.  Szerintem.

Előzmény: vfo (204037)
vfo Creative Commons License 27 órája 0 1 204037

"Morvai sikkasztási ügyében is százszor leírtam már az ellentétes véleményemet, indoklással is."

Ödön, amíg a hágyé lenyelte Morvai visszafizetését, ám a meglopott hívek pénze nem lett visszatérítve, sőt az ügy titokban lett tartva, addig ez az ügy is az égbe kiált. Ha te ezt el akarod sikálni, csatlakozol a csalókkal egyetértőkhöz.

Előzmény: Báthory Ödönke (204035)
polária Creative Commons License 29 órája 0 0 204036

2017

Kettőezertizenhét

Jelen és jövő ! előre

Előzmény: Törölt nick (204033)
Báthory Ödönke Creative Commons License 30 órája 0 0 204035

Erről a törvény világosan szól: lemondásra van felszólítva. Ha nem mond le, akkor nyilvánosságra kell hozni az ügynökmúltját. A törvény ennyit mond, nem többet. Ez mind megtörtént, további látnivaló nincs, tessék oszolni. Hiába lihegsz itten Morvai nyakán, nincs vele semmi dolgod. Arra pedig emlékeztetnélek, hogyha más gyertyáját kioltod, attól a tiéd nem lesz fényesebb.

Amit napi politikai ügyekben írsz, az nagyon nem analóg. Az általad felhozott példák mind közpénzből, illetve egyéb közjavakból intéződnek. És mivelhogy köz, ezért igenis van hozzá közöm. Hogy egy vallási magánvállalkozó kit alkalmaz, ahhoz semmi közöm egészen addig, amíg nem ő is az én pénzemet herdálja.

Morvai sikkasztási ügyében is százszor leírtam már az ellentétes véleményemet, indoklással is. Amíg új tényt nem tudsz felhozni az ügyben, addig bizony marad a véleményem.

Ez az egész acsarkodás olyan méltatlan hozzád.

b

Előzmény: vfo (204025)
zársebesség Creative Commons License 1 napja 0 0 204034

Nem én az Indexen közzétett listára gondolok, amire te reagáltál.

Előzmény: vfo (204032)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!