Keresés

Részletes keresés

Kútásóóó Creative Commons License 15 perce 0 0 208639

Mondd: azt mondja ez az ige, hogy a disznó evése a fertelmesség?

Vagy: azt mondja ez az ige, hogy a tálakban lévő leves a fertelmes?

A tálakban lévő leves disznóból van-e azért fertelmes, vagy pedig a disznónál is tisztátalanabb állatot találtak, ezen még őszintén megmondva nem gondolkoztam el.

(van egyébként a disznónál is tisztátalanabb állata a Bibliának amiből a levest csinálhatták,hogy fokozzák a bűnt?)

Ha az embernek a fehérneműje napvége felé tisztátalanná válik, ez ugyebár nem igazán érzékelhető. De ha az ember már megfürdött, és újra fel kellene venni a régit(mert nincs kéznél más) az bizony undort és kultúrsokkot okozó lenne nem de bár.

Sokszor egy törvénytelenség visszataszítóágát utólag érezzük csak, miután már elhagytuk.

Megtérésem előtt tisztátalan világi hölgyekkel barátkoztam javarészt. (nem éreztem ez rossznak)  Amikor viszont lett legális asszonyom, zongorázni lehetett a különbségen.

Előzmény: szókeno" (208633)
-Gilmour- Creative Commons License 20 perce 0 0 208638

Ezt te honnan veszed?

Te tényleg szövegértelmezési problémákkal küzdködsz.

Előzmény: puntooo (208636)
-Gilmour- Creative Commons License 30 perce 0 0 208637

Most már akkor tudod a lényeget.

A hitgyülisek (és szimpatizánsai) vagy letagadják,hogy átkozódnak,vagy megmagyarázzák,hogy ez a biblikus magatartás azokkal szemben akik felemelik a hangjukat a hazugságokkal szemben.

Érdemes visszaolvasgatni.

Előzmény: szókeno" (208628)
puntooo Creative Commons License 30 perce 0 0 208636

Neked csak a poligámiát hirdető antiszemiták a hitelesek.....

Előzmény: -Gilmour- (208635)
-Gilmour- Creative Commons License 45 perce 0 0 208635

Alaposan bevagy magyarázva.

Én nem tartom az olyan szervezetet a szövetségesemnek,aki

-aki hazudik,

-lop,

-csal, elcsalja az írást

-gyűlöletet kelt,

-felfuvalkodott, 

A világgal lebratyizva beleavatkozik a politikába.

Soroljam még Sebi?

Hogy tudja az olyan ember az Istent szeretni Akit nem lát,miközben meg azt akit lát,gyűlöl?

Maffia.

Előzmény: Kútásóóó (208634)
Kútásóóó Creative Commons License 1 órája 0 0 208634

De milyen igei alapra hivatkoznak ezeknél?

A Bibliában számos olyan történet van, ahol az Isten embere a Sátán szolgáját az átkot, mint szellemi fegyvert felhasználva iktatta ki, mint ellenségét.

Csak hogy, egy háborús konfliktus esetén a fegyvert az ellenég kiiktatására , nem pedig a szövetségesek hátba támadására szokás használni.

Ilyent azért kevés helyen tapasztalni, az életben, hogy az akivel együtt eszük a szövetség kenyerét, isszuk a szövetség poharát. az meg a következő pillanatban hadüzenet, és figyelmeztetés nélkül orvul fedezékből titokban támad minket.

Előzmény: pilcher (208629)
szókeno" Creative Commons License 1,5 órája 0 0 208633

Van ez az ige, és van az - ennek az igének a "tanítása".

Mondd: azt mondja ez az ige, hogy a disznó evése a fertelmesség?

Vagy: azt mondja ez az ige, hogy a tálakban lévő leves a fertelmes?

Nem szeretem, amikor valaki  - az emberi logikát követvén akarja megmagyarázni, hogy az Isten mit mond, és hogy azt miért mondja.

Megmagyaráznád azt is, hogy miért teremtette meg az Isten a világot?

Előzmény: Kútásóóó (208632)
Kútásóóó Creative Commons License 1,5 órája 0 0 208632

Talán erre gondolt, de ez az ige semennyire se mondja a disznóhús evését fertelmességnek.

Hanem, kegyes cselekedetnek mondja talán?

Ennek az Igének, vajon  az az üzenetet, hogy a disznó tiszta állatnak számít?

Ez lenne ennek az igének a helyes értelmezése?

A papok egyik feladata volt az Ószövetségi időkben, hogy különbséget tudjanak tenni a

-szent

-közönséges

-és a tisztátalan között.

Egy épp eszű, Törvényt ismerő pap a disznót tisztátalan állatnak kategorizálja.

Szerinted tévesen?

Ha viszont abban az időben tisztátalan volt, mikor és főként mitől tisztult meg?

Előzmény: szókeno" (208624)
pilcher Creative Commons License 1,5 órája 0 0 208631

Igazad van, az idézőjelet kihagytam. De érted.

Előzmény: szókeno" (208630)
szókeno" Creative Commons License 1,5 órája 0 0 208630

pardon: egy kereszténynek nem kell nagyon bemagyarázni az ilyesmiket, és egy kereszténynek nem is nagyon lehet bemagyarázni az ilyesmiket. :)

Előzmény: pilcher (208629)
pilcher Creative Commons License 1,5 órája 0 0 208629

"Nem ismered azokat az átok-imákat, melyeket évtizedek óta mondanak ki bizonyos emberekre, akiket a hágyé ellenségeinek tekintenek."

De milyen igei alapra hivatkoznak ezeknél? Mert azt nagyon be kell magyarázni egy kereszténynek, hogy ez Isten akarata szerinti cselekedet.

Előzmény: vfo (208627)
szókeno" Creative Commons License 2 órája 0 0 208628

Tényleg nem ismerem igazán( csak a bulvárból), és igen nagy kegyelemnek tartom, hogy egyik nyomorult/embernyomorító felekezethez sem tartozom.

Előzmény: vfo (208627)
vfo Creative Commons License 2 órája 0 0 208627

"Amúgy meg csak az van, hogy szabadosabban fogalmaztam, mint ahogyan szoktam; de ha valóban úgy érzed, hogy meg akar ölni....  :)"

Nem ismered azokat az átok-imákat, melyeket évtizedek óta mondanak ki bizonyos emberekre, akiket a hágyé ellenségeinek tekintenek. Ezeket csak a legbelső kör gyakorolja, kifelé nem szivárog semmi. Nekem, az ő szerencsétlenségükre, rendelkezésre áll több imalista.

Erre gondoltam, amikor azt írtam, hogy ha ez valósággá vált volna, régóta alulról szagolnám az ibolyát...

Előzmény: önkológia (208622)
-Gilmour- Creative Commons License 4 órája 0 0 208626

...neked Sebi!

Előzmény: -Gilmour- (208621)
szókeno" Creative Commons License 4 órája 0 0 208625

Az Isten szava tiszta-e?

Szabadon dönts!  :)

Előzmény: -Gilmour- (208621)
szókeno" Creative Commons License 4 órája 0 0 208624

Talán erre gondolt, de ez az ige semennyire se mondja a disznóhús evését fertelmességnek.

Előzmény: Kútásóóó (208614)
szókeno" Creative Commons License 4 órája 0 0 208623

Szóval: a szabadosságom miatt voltam most csak önkológia, de máris megejtem a műtétet, basszus.  :)

Előzmény: önkológia (208622)
önkológia Creative Commons License 4 órája 0 0 208622

Hát jó, talán valóban meg akar ölni téged a Németh Sándor, de: ha így van, akkor jobb, ha már most mindenki szépen felhívja a rendőrséget, és közli azzal, hogy téged meg akar ölni a Németrh sándor, Vfo. Na. 

Amúgy meg csak az van, hogy szabadosaabban fogalmaztam, mint ahogyan szoktam; de ha valóban úgy érzed, hogymeg akar ölni....  :)

Előzmény: vfo (208609)
-Gilmour- Creative Commons License 4 órája 0 0 208621

A disznyóhús tisztátalan?

Előzmény: Kútásóóó (208618)
hegefeco Creative Commons License 4 órája 0 0 208620

Úgy jó 25 éve hangzott el Judit szájából, ha a te gyülekezeted felekezeti jellegű, akkor nincs benne Isten akaratában!

NO COMMENT

Előzmény: hegefeco (208619)
hegefeco Creative Commons License 4 órája 0 0 208619

Merre megy az egyházunk hajója?

Testvérek, hallgassátok meg kérdéseimet! Merre megy gyülekezetünk hajója? Segítsetek megválaszolni, kérlek! Gondolkodjatok velem és szóljatok valami okosat! Hadd kérdezzelek, mondjatok ítéletet! Tanítsátok a balgatagot valami jóra!1) Mikor a 80-as évek végén, a budaörsi ház pincéjében (Hit Gyüli), egy szűkebb körű összejövetelen, sokaknak ellenvetése mellett, mégis szervezetté alakult a gyülekezet és Sándor megnyugtatásul mondta, hogy ő sem kíván a felekezetté válás irányába haladni, később nyugodtan szaván foghatjuk, csak most a legalizálás miatt kell ezt meglépnünk – Kérdezem tőletek: nem lettünk-e túlságosan legalizáltak? A társadalmi súlyunk növelésével nem dobtunk-e ki a kukába alapigazságokat? (1Thess.5;21-22) Nosza, vizsgálódjatok, kutassatok, gondolkodjatok és feleljetek!
(FORRÁS)

Kútásóóó Creative Commons License 5 órája 0 0 208618

Csirkét, szárnyasokat, marhát, ritkán őzet, szarvast mindent, ami nem tisztátalan a Biblia szerint.

Ha vendégségbe vagyok,megbotránkoznak, sőt is zsidóznak sokszor ezért, de ez nem baj, mert legalább témánál vagyunk és lehet osztani az észt. Rögtön megszűnik az unalmas beszélgetés a semmiről.

Előzmény: -Gilmour- (208615)
-Gilmour- Creative Commons License 5 órája 0 0 208617

Pontosabban nemcsak a disznóhusi okozza,hanem a tehén is....

Előzmény: -Gilmour- (208616)
-Gilmour- Creative Commons License 5 órája 0 0 208616

...nem csak a disznóhús evéstől fajhatnak az ízületek...

Előzmény: -Gilmour- (208615)
-Gilmour- Creative Commons License 5 órája 0 0 208615

Milyen husit eszel,Sebi?

Előzmény: Kútásóóó (208614)
Kútásóóó Creative Commons License 5 órája 0 0 208614

akkor mondd meg nekem, hogy hol említi a Biblia azt, hogy a disznó evése= fertelmesség!

Bár nem engem kérdeztél. de úgy kb 6-7 éve én is leálltam a disznóhús evéssel teljesen

Sokat, biciklizek, sízek és lovagolok ezért a térd ízületeim fájtak és mindenféle fáslikkal, stb, kínlódtam, mikor egy kedves adventista lányka lebeszélt a disznó evésről bibliai igéket idézve.

Hála Istennek, ma már nincs ezzel gondom ezért én is propagálom ezt a dogot, mert jót akarok az embereknek.

"A nép után, mely ingerel engem szemtől szembe, szünetlenül, kertekben áldozik, és téglákon szerez jóillatot,

Mely a sírokhoz ül, és a barlangokban hál, a disznóhúst eszi, és fertelmes leves van tálaiban,"

Ésa 65,3

Talán erre az Igére gondolt a Bélánk.

Előzmény: szókeno" (208607)
vfo Creative Commons License 5 órája 0 0 208613

"Ha meg ezt megteszed és világosságra hozod amit a sötétben akarnak tartani,akkor vagy megtérés lesz,vagy téged hajtanak el."

Aha. És a hágyében előbbiről mely esetekben tudsz beszámolni? Meg az utóbbiról?

Előzmény: hwfttL77 (208611)
vfo Creative Commons License 5 órája 0 0 208612

"Hát, ja; vfo - még úgy is lehet ezt a te stílusodat értelmezni, hogy várjuk meg, míg valami egyéb - igenroppantfontos és TÉGED FELEMELŐ  dologgal "felülírod" ezt az én kérdésemet,-...."

Hát ja. Ha ismernéd a topikot, pár éve valamely vidéki atyafi beírta, hogy ki volt nekik - a gyülekezetüknek - adva, hogy imádkozzanak egyebek között ellenem is, mert a hágyé kártékony ellenségei.

Majd bocsánatot kért, miután itt olvasta a nézeteimet.

Előzmény: szókeno" (208590)
hwfttL77 Creative Commons License 5 órája 0 0 208611

"Nem úgy van ez hogy,szeretettel inteni,ha bűnt észlelsz?"

Ahogy írtam is nem erről beszélek,hanem arról,hogy szólsz és figyelmeztetsz.Ha meg ezt megteszed és világosságra hozod amit a sötétben akarnak tartani,akkor vagy megtérés lesz,vagy téged hajtanak el.

Előzmény: vfo (208610)
vfo Creative Commons License 5 órája 0 0 208610

"Miért nem értjük meg,hogy mindenki elsősorban önmagáért felel."

Drága topiktárs, mutasd ki az Írásból, hogy a fölismert bűnöket titokban kell tartani és imádkozni, hogy majd Isten oldja meg a kérdést???

Ez utóbbi ugyanis a gyávák erkölcse.

Előzmény: hwfttL77 (208599)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!