Keresés

Részletes keresés

gordon93 Creative Commons License 1 órája 0 0 1844

Szia Zoli, köszi. a biztatást, remélem nem veszünk el, majd kérdezősködünk, ahogy javasoltad,...

Előzmény: Zanzibár Zoli (1843)
Zanzibár Zoli Creative Commons License 1,5 órája 0 1 1843

Szia Viola!

Nem is tudom, hanyadszor teszem meg az utat ezen az útvonalon, de még mindig kb. háromszor kell megkérdeznem, merre kell menni? Szóval ne légy szégyenlős, kérdezz. Sok alkalmazott van a reptéren, akiknek csak az a feladata, hogy a kóválygó utasoknak segítsen. Ha megmutatod a beszállókártyád, vagy csak annyit mondasz, hogy Flydubai, megmutatják az utat.

A busszal sokat kell menni, átmegy a reptér teljesen más részére. Megállóknál érdemes előre kiabálni a sofőrnek, hogy Flydubai? Bár valószínűleg már egy másik kétségbeesett utas megtette addigra.

Szóval elsőre kicsit stresszesnek tűnik majd,  kérdezzetek és odataláltok :).

Üdv,

Zoli

Előzmény: gordon93 (1842)
gordon93 Creative Commons License 30 órája 0 0 1842

Szia Zoli, köszi a gyors és korrekt választ, .. Kérdezném még, hogy Dubaiban a Terminál 2-re, hogy jutunk el, hányadik megálló vagy  épületen belül kell közlekedni a másik terminálra? A repülőgepről leszállva a terminál fele  közlekedő buszról hol kell leszállni,? Elnézést a sok és néha egyszerűnek tűnő kérdésért, de nagyon kezdők vagyunk az önálló utazásban! Üdv.Viola

Előzmény: Zanzibár Zoli (1841)
Zanzibár Zoli Creative Commons License 2 napja 0 1 1841

Szia!

Mi a reptéren szoktunk csak becsekkolni. Szerintem mindegy, hol ülsz. Az Emirates-en mindenhol kényelmes, a Flydubai-on mindenhol kényelmetlen :)

A vészkijárat sor feláras, emlékeim szerinte 25$, de erre nem esküszöm meg. Hiába üres a sor, nem ülhetsz oda fizetés nélkül.

Üdv,

Zoli

Előzmény: gordon93 (1840)
gordon93 Creative Commons License 2 napja 0 0 1840

Sziasztok, érdeklődnék és tanácsot szeretnék kérni, kapni  hogy a Flydubai-ra hogyan és mikor lehet helyet foglalni ill. a vészkijárat sora feláras-e, ha igen mennyibe kerül?  2018. 03. hó utazunk és megvettük már a a repjegyeket is, Bp-Dubai Emirates Dubai-Zanzibár Flydubai., az Emirates-nél tudtunk a repjegy kóddal helyet választani, viszont a Flydubai-nál nem? Az  Emirates velük kapcsolatban nem tud semmit mondani, a Flydubai rendszere pedig nem enged foglalni!

Zanzibár Zoli Creative Commons License 3 napja 0 0 1839

Szia!

Én magam ekkor pont Magyarországon leszek, de folyamatosan van kint két tapasztalt magyar oktatónk, ők (is) jó fejek ;)

Szóval bármikor keressetek nyugodtan!

Üdv,

Zoli

Előzmény: Holdmanu5 (1838)
Holdmanu5 Creative Commons License 3 napja 0 0 1838

Köszönöm a gyors választ! November elején a szigeten leszel? Lehet megkeresnénk a búvárkodással kapcsolatban (: 

Zanzibár Zoli Creative Commons License 6 napja 0 0 1837

Szia!

Dollár a tuti valuta, szinte mindenhol elfogadják. Azért érdemes váltani is valamennyit shillingre. Ne bent az épületben válts, hanem miután kitoltad a a bőröndöd, jobb kéz felé van pár épület/bódé, ott jobban váltják, és nem is erőszakosak.

Valamiért ragaszkodnak hozzá, hogy Visa kártyával vedd meg a vízumot, ha az nincs, más kártya is jó nekik. Ha ragaszkodsz hozzá, hogy nincs kártyád, akkor kb. 1 perc után belenyugszanak, és elfogadnak készpénzt. Mi eddig mindig kp-val fizettünk, és mindig mondták, hogy ez az utolsó alkalom.

Még senkitől sem tagadták meg a beutazást, mert nem volt bankkártyája :).

Szép szálloda, jó nyaralást!

Zoli

Előzmény: Holdmanu5 (1836)
Holdmanu5 Creative Commons License 6 napja -1 0 1836

Sziasztok!

Mi jövő hónapban utazunk Münchenből Zanzibárra. Próbáltam olvasgatni de sajnos elvesztem az információ tömegben. (: Mi dollárt fogunk vinni mindenképp, viszont nem tudom, hogy akkor most eflogadják a reptéren a KP-t vagy muszáj leszek kártyát vinni? Hitelkártyám nem volt idáig, és ezt szeretném is így tartani! Egyébként a Sultan Sands Resort-ba megyünk Kiwengwába, nagyon várjuk!

amaszat Creative Commons License 2017.09.11 0 0 1835

Legtöbben Dar es Salaam-i àtszàllàssal utaznak Zanzibàrra, cèlszerû nèhàny napos stopoverrel tanzàniai szafarit beiktatni. Vagy ugyanígy Kenyàn keresztül, èn mindenkèpp jövet-menet tennèm bele a programba, így elkerülvèn a felesleges ide-oda repülèst.

Előzmény: szkubi2k (1833)
Zanzibár Zoli Creative Commons License 2017.09.11 0 0 1834

Szia!

Igen, lehetséges. Úgy szokták, úgy célszerű, ha előbb elmentek szafarizni, és utána jöttök Zanzibárra.

A zanzibári tartózkodást megszakítani szerintem nem célszerű, idő és pénzveszteség.

Üdv,

Zoli

Előzmény: szkubi2k (1833)
szkubi2k Creative Commons License 2017.09.10 0 0 1833

Kenyàval kapcsolatban nekem is lenne kèrdèsem. Olvastam, hogy fakultatìv kirandulàs keretèben el lehet làtogatni Zanzibàrra. Ez fordìtott esetben is lehetsèges?

Előzmény: amaszat (1832)
amaszat Creative Commons License 2017.09.09 0 3 1832

Kimentek Nairobiba vàrost nèzni? Gondolom nem ;-) tranzithoz nem kell vìzum.

Előzmény: remi87 (1831)
remi87 Creative Commons License 2017.09.09 0 0 1831

Sziasztok,

Kell kenyai vízum, ha Nairobin keresztül lesz az átszállásunk Zanzibárba?

Jöszi előre is a segítséget.

Zanzibár Zoli Creative Commons License 2017.09.01 0 0 1830

Szia Szilárd!

Valamiért nem kaptam meg.

Próbáld meg ide: zoltan.gyurman@divetimezanzibar.com

Üdv,

Zoli

Előzmény: szili250 (1829)
szili250 Creative Commons License 2017.09.01 0 0 1829

Szia Zoli!

Írtam mailt, lehet nem kaptad meg?

Üdv

Szilárd 

Előzmény: Zanzibár Zoli (1826)
Zanzibár Zoli Creative Commons License 2017.08.30 0 0 1828

Szia!

Nungwi nagyon jó választás. Északon Nungwi és Kendwa rendelkezik a legszebb tengerparttal. A két település a parton gyakorlatilag összeépült. Ez Zanzibár Siófokja :).

Másodiknak két-három helyet javasolok, igényetek, érdeklődési körötök szerint válasszatok:

- Paje. A part ugyan olyan szép, mint északon, itt is rengeteg bár és szórakozási lehetőség van.

- Jambiani. Hasonlatos Paje-hoz, de jóval kevesebb a turista, a part menti élet is nyugalmasabb, kicsit közelebb enged magához Afrika.

- Kizimkazi. Ez egy kis halászfalu délnyugaton. Innen indulnak a búvártúrák és a delfin lesek. A part mentén több kisebb nagyon hangulatos szállás található, de természetesen itt is van pár nagyobb is. Itt nyugalom van és Afrika.

Kagylók kivitele tudomásom szerint szabályellenes. Ennek ellenére sok helyi árulja.

Üdv,

Zoli

Előzmény: szkubi2k (1827)
szkubi2k Creative Commons License 2017.08.30 0 0 1827

Kedves Zoli!

2018 màrciusàban 2 hètre làtogatunk Zanzibàrra. 1-1 hetet szeretnènk eltölteni 2 települèsen. Egyik vàlasztàsunk Nungwira esett. Màsodik opciònak melyiket ajànlanàd? Kagylòk kivitele lehetsèges az orszàgbòl?

A vàlaszodat előre is köszönöm!

Előzmény: Zanzibár Zoli (1826)
Zanzibár Zoli Creative Commons License 2017.08.28 -1 0 1826

Sziasztok!

Egy éve nyitottunk egy búvárbázist Zanzibáron, így elég sok információval rendelkezünk szállodák, oltások, közlekedés és minden egyéb témában is. Sok viszontagság, jó és rossz élmény ért minket mostanára.

Keressetek bátran Zanzibárral kapcsolatban, és gyertek el erre a csodálatos szigetre!

Zoli

szili250 Creative Commons License 2017.08.21 0 0 1825

Sziasztok!

Van már valakinek tapasztalata Zoltánnal?

Írtam neki, csak kíváncsi lennék.

Köszönöm

Szili

Előzmény: ZanziGabi (1700)
pedrojunior Creative Commons License 2017.08.05 0 1 1824

Köszönöm!

meggyőztetek! nem lesz autoberles.

köszi mégegyszer!

Apafej1 Creative Commons License 2017.07.25 0 0 1823

Köszi! :)  kissf@atlas.sk

Előzmény: safetycar2 (1817)
Punxsuatawney Phil Creative Commons License 2017.07.24 0 0 1822

Nem akarlak lebeszélni róla, csak mivel átlag 2,5 havonta megyek Zanzibárra az elmúlt 3,5 évben így ismerem a körülményeket. Én sem bérlek autót, vagy sofőrrel mászkálok, vagy az üzlettársam furikáz. A helyzet a rendőrökkel nem javult. A közlekedésben részt vevők kb 80-90%-a nem rendelkezik rendes jogosítvánnyal, illetve rendelkezik, csak éppen okosban szerezte. 

A helyzet csak hajszálnyit jobb, mint Ugandában vagy Ruandában, hogy Kongóról már ne is beszéljek, de tényleg elég gázosan vezetnek. 

Előzmény: pedrojunior (1821)
pedrojunior Creative Commons License 2017.07.23 0 0 1821

Koszi a valaszokat!

Napi 40-50$-ert lattam berelni autot, azert gondolkodtam el...

Ha Bwejuu-bol 30-50$ egy ut, akkor eleg sok elmegy transferre a 8 nap alatt.

Helyi jogsi 10$ az autokolcsonzonel.

Rendorokrol en is sok rosszat olvastam, viszont azok eleg 4-5 eves bejegyzesek voltak.

Mindenesetre meg atgondolom!

Koszi!

Punxsuatawney Phil Creative Commons License 2017.07.22 0 0 1820

Ne bérelj autót, csak akkor, ha már tapasztalt Afrika sofőr vagy. Nagy nemzetközi kölcsönzők is csak tavaly jelentek meg Zanzibáron  - nem véletlenül - és teljesen elképesztő árakon dolgoznak. A napi bérleti díjnál már csak a biztosítási díjak elképesztőbbek. 

Ráadásul úton-útfélen rendőrökbe botlasz, akiknél soha nem tudhatod, hogy miért akarnak megbüntetni. Mindegyik a csúszópénzre hajt. A nemzetközi jogosítványt sem fogadják el, hanem "honosítani" kell néhány dollár ellenében valamelyik helyi rendőrségi kirendeltségen. Van egy pár helyi autókölcsönző, akikkel viszont nem árt vigyázni, hogy minden engedély, biztosítás, matrica megvan-e az autóra. Ha nincs akkor a rendőr Téged vesz elő, hiába csak bérelted az autót. 

Egy kis alkudozással helyi söfőrt bérelsz autóstól annyiért, amennyiért az autókölcsönzés kerülne, és a felelősség nem a Tiéd! 

Bwejuuból Nungwiba kb 30-35 dollárért visznek el, ha egyirányú a fuvar Olyan 50 dollár környkén kezdődik a licit, onnan lehet lealkuni. 

Előzmény: pedrojunior (1818)
safetycar2 Creative Commons License 2017.07.21 0 0 1819

Mi nem mertünk autót bérelni. Lehet, hogy megszoktam volna a baloldali közlekedést (bár a főváros nem európai sofőrnek való), de a rendőrök korruptsága miatt jobban féltem. 

A szállodánk 50 dollárért vállalta volna a transzfert (reptér-Bwejuu), de egy helyi beachboy 20-at mondott. (nem vele mentünk, csak érdekességnek írtam) Tehát Nungwi-ba is elvisznek szerintem 30-40-50 dollárért.

Előzmény: pedrojunior (1818)
pedrojunior Creative Commons License 2017.07.20 0 0 1818

Sziasztok!

Van tapaszralatotok autoberlessel?

Vagy inkabb csak sima transfer?

Vagy autoberles soforrel?

Bwejuu-ban lesz a szallasunk.

mennyi egy transfer pl Nungwi-ba?

vagy Stone Town-ba?

koszi a valaszt!

safetycar2 Creative Commons License 2017.07.11 0 0 1817

Elfértek öten, szerintem bérli az autót sofőrrel együtt. Újfajta Toyota volt, talán 8 személyes.

Van kontaktom hozzá, ha elküldöd az email címed, továbbítom és megbeszéltek mindent.

Előzmény: Apafej1 (1816)
Apafej1 Creative Commons License 2017.07.10 0 0 1816

milyen kocsija van? Öten leszünk... Van rá elérhetőséged? :)

Előzmény: safetycar2 (1809)
Apafej1 Creative Commons License 2017.07.10 0 0 1815

Köszi,ez megnyílik!  :)

Előzmény: safetycar2 (1811)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!