Keresés

Részletes keresés

_Eti_ Creative Commons License 2024.09.04 0 1 3086

Köszi, biztos megtaláljuk, csak túlizgulom.

14-én este indulunk, 2x FlyDubai, átszállás Dubai-ban.

Előzmény: pali923 (3085)
pali923 Creative Commons License 2024.09.04 0 0 3085

Két sor van, balra több ablak a vízum nélkülieknek, előre meg 2 (ha jól emlékszem) rövidebb a vízummal rendelkezőknek. Meg fogod találni, ki van írva.

Jó utazást, érezzétek jól magatokat! Mikor mentek?

Előzmény: _Eti_ (3084)
_Eti_ Creative Commons License 2024.09.04 0 0 3084

Hát, nem tudom, mennyire leszek kalandvágyó 15 óra utazás után, meglátom :-)

 

Ha jól értem, nem kell beállni a sorba a többiekkel. De ehelyett mit kell tenni?

Kit vagy mit kell ott keresni az online vízummal?

Előzmény: pali923 (3083)
pali923 Creative Commons License 2024.09.04 0 0 3083

Ja, hát elég kellemetlen, amikor ott állsz a reptéren a morcos ügyintézőnél, és azt mondják, hogy hiába fizettél be 50$-t, mert nem jó a telefonos kód. Ennyit megért egy papírlap.

Esetleg tanulságul az utókornak kipróbálhatod a telefont, aztán ha baj van, előhúzod a papírt is.

Előzmény: _Eti_ (3082)
_Eti_ Creative Commons License 2024.09.04 0 0 3082

Ezek szerint a telefonnal nem is próbálkoztatok érkezéskor.

Jó, akkor szerintem én is ezt fogom tenni, nem kockáztatok.

Köszi! :-)

Előzmény: pali923 (3081)
pali923 Creative Commons License 2024.09.04 0 0 3081

Mi a biztonság kedvéért kinyomtattuk (éppen ilyen dilemma miatt), de el tudom képzelni, hogy a telefon is elég.

Előzmény: _Eti_ (3080)
_Eti_ Creative Commons License 2024.09.04 0 0 3080

Kedves pali923!

 

Mivel olvastam, hogy ti sikeresen beutaztatok az online kért vízummal, a következő kérdés merült fel bennem:

Időben kértük és ma jóváhagyták a vízumkérelmünket.

Ez alábbit, hogy értelmeztétek? Milyen formában kell átadni nekik?

"You are kindly requested to submit these documents (Notification and Visa Grant Notice) to
the immigraton officer at the entry point upon arrival to Tanzania for your entry clearance."

 

Nyomtassam ki? Vagy lecsippantja a rajta lévő vonalkódot, ha telefonon mutatom?

 

Előzmény: pali923 (3077)
_Eti_ Creative Commons License 2024.08.27 0 1 3079

Sziasztok!

 

Most olvastam a szállásadóm facebook oldalán:

 

"2024 október 1-től minden Zanzibárra látogatónak (a lakosok kivételével) kötelezően beérkező utasbiztosítással kell rendelkeznie a Zanzibar Insurance Corporation-től."

Információk itt:

 

https://visitzanzibar.go.tz/

Ica73 Creative Commons License 2024.08.27 0 0 3078

Köszönöm szépen

Előzmény: pali923 (3077)
pali923 Creative Commons License 2024.08.27 0 0 3077

Vízumot itt tudsz intézni online némi angol tudással, be is lehet fizetni a díjat bankkártyával. Érdemes korán kezdeni, ha itt akarod intézni, kellett 1-2 hét, mire megjött. Mi itt szereztük be, de ezzel majdnem egyedül voltunk a legtöbben sorba álltak a reptéren leszálláskor.

 

Hogy mit tudsz és érdemes megnézni arról sokat olvashatsz ezen a fórumon is. Nem nagy kaland végigolvasni akár minden bejegyzést, nem olyan hosszú. Az is sokat segít, ha csak pár oldalt olvasol vissza. Aztán jobban fogod tudni, miről érdemes többet kérdezni.

Előzmény: Ica73 (3074)
Ica73 Creative Commons License 2024.08.26 0 0 3076

Az,hogy kérdés merül fel bennem és kérdezek nem azt jelenti ,hogy nem tudom mit akarok.

Ez egy fórum ahol az emberek kérdeznek és tapasztalot osztanak meg.....gondoltam 

Előzmény: Durian Mochi (3075)
Durian Mochi Creative Commons License 2024.08.26 -2 1 3075

Ha nem tudod, hogy mit érdemes ott megnézni, akkor miért ezt az úticélt választottad?

Előzmény: Ica73 (3074)
Ica73 Creative Commons License 2024.08.26 0 0 3074

Sziasztok

 

Októberben utazunk Zanzibárra.

Tanács,tapasztalat megosztás érdekelne,mikor hogyan intézzük a vízumot,

hol tudunk megbízható fakultatív programok után nézni vagy egyáltalán mit érdemes mit ne hagyjunk ki

Előre is köszi a válaszokat

_Eti_ Creative Commons License 2024.08.01 -1 0 3073

Sziasztok!

 

Van itt valaki, akinek van tapasztalata a

- eSIM-mel (https://www.airalo.com/hu/tanzania-esim) és

- eVISA-val (https://visa.immigration.go.tz/)?

 

Aki próbálta: rendben működik?

Köszönöm, ha válaszoltok.

Csma66 Creative Commons License 2024.07.12 -1 0 3072

Nem kamu oldal, a Zanzibár/Tanzánia utazói  csoportban is sokat posztoltak Zanzibári kirándulások oldal nevében. Nekem ennyit írt hogy befejezték. Ha jól emlékszem a Laci írt vissza. Most nézegetem még a Zanzibári Magyar Központ facebook oldalt, megpróbálom velük is felvenni a kapcsolatot. 

Előzmény: _Eti_ (3071)
_Eti_ Creative Commons License 2024.07.12 -1 0 3071

Ez valami kamu oldal lehet, semmi értelme. Egy idióta macskát lehet látni.

Előzmény: pali923 (3069)
_Eti_ Creative Commons License 2024.07.12 0 0 3070

Befejezték? Ezt hogy kell érteni? Soha többet, vagy hogy?

 

Előzmény: Csma66 (3068)
pali923 Creative Commons License 2024.07.12 -1 0 3069

Ha sikerül, idemásolom a linket: https://www.facebook.com/share/wqeXV1imyh3QLBDs/

Előzmény: _Eti_ (3065)
Csma66 Creative Commons License 2024.07.12 0 0 3068

Szia! Bár tudom hogy nem tőlem kérdezted, de Zanzibári kirándulások néven van fenn a facebookon. Nekem sikerült velük messenger üzenetet váltani, de azt írták, hogy befejezték a kirándulások szervezését. Mi január végén fogunk menni és én is keresgélek.

Előzmény: _Eti_ (3065)
_Eti_ Creative Commons License 2024.07.12 -1 0 3067

Ez most ilyen szarkasztikus humor akart lenni, vagy mi?

Előzmény: COOP (3066)
COOP Creative Commons License 2024.07.12 0 0 3066

valamelyik fantasztikus zanzibári csoportban vannak...

Előzmény: _Eti_ (3065)
_Eti_ Creative Commons License 2024.07.12 -1 0 3065

Szia!

 

Nem találom "Lóczi B. Zsuzsanna"-t FB-n. Biztosan ilyen néven van? Hogy lehet rátalálni erre a Lacira?

Köszönöm, ha válaszolsz.

Előzmény: pali923 (3048)
Csma66 Creative Commons License 2024.07.11 0 0 3064

Köszönöm a részletes beszámolót. Közben sikerült felvennem az illető úrral a kapcsolatot messengeren, de sajnos azt a választ küldte, hogy befejezték a kirándulások szervezését Zanzibáron. Nagyon sajnálom, mert nagyon jó kétnapos programjuk volt. Most egy Anita nevű hölggyel levelezek, akiről elég sok jó vélemény van, nem túl olcsók, de elég megbízhatónak tűnik.Mikumi szafarira szeretnénk menni, meg még pár programra. Sajnos csak 8 napot leszünk január végén. Még van azért időnk, de folyamatosan nézem a lehetőségeket.

Előzmény: pali923 (3061)
pali923 Creative Commons License 2024.07.07 -1 0 3063

Szerintem ez a világ összes kevésbé fejlett helyén szokás. Mi a szállodai szobában szoktunk hagyni kis készpénzt (többnyire inkább helyi pénzt) valahol feltűnő helyen azt el szokták rakni. A sofőröknek, éttermekben is mindig adtunk valamennyit. A különböző nevezetes helyeken (Jozani erdő, fűszerpark, stb.) kiraknak kis tálakat a borravalónak, ott is lehet adakozni.

A legszebb meg a repülőtéren volt, amikor szafarira mentünk. Ott is volt átvilágítás, és nekünk kiszúrtak egy fémflakonos szúnyogriasztót, aztán meg is mondták mindjárt, hogy 10$ fejében felvihetjük. Viszont egy másik magyar párnak ez sem kellett, náluk nem volt ilyesmi, de kerek-perec megmondták, hogy 10$, és mehetnek. :(

Szóval meg van ez szervezve, hol így, hol úgy.

Előzmény: _Eti_ (3062)
_Eti_ Creative Commons License 2024.07.05 -1 0 3062

Sziasztok!

 

Akik mostanában jártak Zanzibáron: Még mindig jellemző az 1 USD osztogatása apróbb szolgáltatásokért? Kiknek szoktatok adni?

 

Köszönöm, ha válaszoltok!

pali923 Creative Commons License 2024.06.13 0 0 3061

Bocsánat, hogy sokáig nem reagáltam.

Mi is csak a facebookon keresztül tartottuk a kapcsolatot, pontosabban messengeren lehet kommunikálni Lacival. Ha írsz neki, küld leírásokat a programjaikról, mi a nagy részén ott voltunk, és mindegyik tetszett. Lehet rugalmasan kezelni, mi elmondtuk, mikor mit szeretnénk, és azokhoz szerveztek más embereket, vagy fordítva. Jozani erdő, fűszerfarm, Mtende Beach, teknős sziget, Nakupenda, főváros, ezeket nem szabad kihagyni.

Mi Nungwiban laktunk, Bookingon foglaltunk. Az volt a terv, hogy ott nincs apály-dagály, de végül ez nem jött be, és ez nem is volt baj. Ugyanis nagyon messze be lehetett sétálni apálykor, és ott bámultuk a korallokat, uborkákat, és egyéb tengeri herkentyűket a bokáig érő vízben. Mint amikor búvárkodsz, csak nem kellett úszni. Dagálykor meg fürdés is van, nagyon meleg az óceán. Nungwiban is van egy teknőslátogatós hely, az is érdekes. Ahol nincs dagály, az Kendwa. Nungwi is érdekes, de a falu előtt elfogy az aszfalt, és onnan legalább 10-15 perc, mire átdöcögnek az autók a szállodákig a félméteres kátyukon át. Nem túlzok.Valamint elég messze van a reptértől és sok látnivalótól is, legalább egy óra autózás. Na az egy külön élmény, érdekes az utak, a forgalom, és az emberek az utakon élnek közösségi életet is. :) Mi nem is béreltünk autót ilyenek miatt, mindig hoztak/vittek. Este sötétben fekete emberek fekete ruhában sétálnak és bicikliznek mindenféle világítás nélkül, nem kicsit izgalmas még utasként is.

 

A tengerparton sok étterem és szálloda is van, ki lehet próbálni. Mi olyan kajákat ettünk mindenhol, amit jól megsütöttek, gyümölcsöt csak héjasat, és nem ettünk olyan zöldséget, amit a helyi vízben mostak meg. A jégkockákat ásványvízből csinálják a jobb helyeken, lehet inni koktélokat bátran. Viszont több esetről is tudunk a mi szállodánkban és máshol is, hogy azok kaptak (időnként erős) hasmenést, akik megfordultak a szállodák medencéiben, hiába van bennük klór. Volt ugyanitt egy másik magyar pár, akikkel együtt kirándultunk többször is. A férj igazi sportember, be is ment úszni a medencébe, és a Jozani erdőből egyből orvoshoz vitték, mert annyira rosszul lett. Van a közelben egy európai szintű orvosi intézmény, ahol 300$-ért kapott infúziót, egyebet, és másnapra meggyógyult. Mi megúsztuk szerencsére ezekkel a szabályokkal.

 

Voltunk szafarin is a Mikumi nemzeti parkban, életem egyik legnagyobb élménye volt. Mindenképpen érdemes elmenni, már csak azért is, mert ennyire közel nem könnyű kerülni egy afrikai szafarihoz, ha már úgyis ott vagyunk. Oda viszont mindenképpen időben kell foglalni (azt is Laciék intézték), és mindenféle rémtörténetek vannak arról, hogy lehet lemaradni róla az utolsó pillanatban is. Nagyon jól meg van szervezve egyébként, mindenre gondolnak, repülés és ebéd is van az árban, ami állítólag egyre emelkedik, annyira népszerű a dolog.

 

Mi Dubai felé mentünk, már nem tudom miért, de ha így történt, akkor már megnéztük azt is hazafelé. Van egy reggeli és egy esti járat, mi direkt az estit választottuk. Az volt a kérésünk, hogy a fővárosi látogatás az utolsó nap legyen, és onnan egyenesen a reptérre vittek, előtte még egy fürdést is intéztek egy szállodában. Reggel értünk Dubaiba, onnan meg este jöttünk haza városnézés után. (Az a város pont ennyit ér meg, de ez csak egy vélemény.) Kicsit fárasztó így, de sok mindent láttunk.

 

Nekünk tetszett Zanzibár, nagyon érdekes, és nagyon más világ.

 

Előzmény: Csma66 (3060)
Csma66 Creative Commons License 2024.05.15 -1 0 3060

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ!😊 Ha esetleg lenne valamikor időd nagyon örülnék egy beszámolónak arról merre jártatok velük, milyen benyomásokat szereztél Zanzibárról, mennyivel előbb érdemes keresni őket? Voltatok e Safarin is velük? Egy facebook csoportját találtam meg, azon keresztül gondoltam felvenni a kapcsolatot vele, de ha van közvetlen elérhetőséged azt megköszönném. Ha privátba szeretnéd akkor az andreamajer2766@gmail.com emailre tudsz írni. Hálás köszönet!🙏

Előzmény: pali923 (3059)
pali923 Creative Commons License 2024.05.15 0 0 3059

Mi meg voltunk velük elégedve, őket választanánk még, ha megint elmennénk oda. Ha nem találod velük a kapcsolatot, akkor segítek.

Előzmény: Csma66 (3058)
Csma66 Creative Commons License 2024.05.15 0 0 3058

Kedves Pali923! Szeretnem megkérdezni, hogy milyen tapasztalatot szereztél a választott kirándulás szervezővel? Nekünk is van egy tervezett utunk Zanzibárra, igaz majd csak januárban, de már elkezdtem keresgélni a programszervezőt és első körben őket néztem ki. Sajnos minél többet olvasok különböző fórumokban,  annál inkább elbizonytalanodok. Köszönöm ha megosztod a tapasztalatod.

Előzmény: pali923 (3052)
jablonka4 Creative Commons License 2024.02.09 -1 0 3057

Köszi az infót a Zanzibárba most készülők nevében. Mi már abszolvátuk a desztinációt:-) Nagyon tetszett, élménydűs volt, "megérte", mindenkinek bátran javasoljuk, egyszer el kellett oda is menni, de nem valószínű, hogy még egyszer megyünk.

Ahol mi voltunk (Dongwe Beach), ott nem volt nagy szél. És szúnyogok se:-)

Mindamellett a szálloda bungalóinak teraszán oda volt készítve egy-egy nagy flakon szúnyogriasztó és hát persze az ágyak is hálókkal voltak ellátva.

Voltunk erdőkben, mangrove mocsárnál, a Börtön szigeten...szúnyogoknak se híre, se hamva... lehet, mert ezek a népszerű túrautak valahogy "kezelve" vannak.

Előzmény: pali923 (3055)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!