Keresés

Részletes keresés

Zanzibár Zoli Creative Commons License 2018.01.23 0 0 1890

Szia!

 

Íme :)

 

https://www.divetimezanzibar.com/magyar/

 

 

Zoli

 

Előzmény: Majklbacsi (1888)
Zanzibár Zoli Creative Commons License 2018.01.23 0 0 1889

Szia HGeri8!

 

Szerintem a 65 USD egyáltalán nem sok, ha van benne ebéd is.

 

Vezetés: Egész Afrikában úgy vezetnek, hogy nem a szabályokat követik, hanem odafigyelnek egymásra. Én szeretek itt vezetni. Robogóval a városban kissé stresszes lehet az elején, de a part közelében teljesen rendben van :)

 

z

Előzmény: HGeri8 (1887)
Majklbacsi Creative Commons License 2018.01.22 0 0 1888

Szia Zoli!

 

Olvastam, hogy van egy magyar búvárbázis is Zanzibáron. November végén megyünk a feleségemmel. Megírnád a honlapjukat? Merülnénk párat a kirándulások közt.

HGeri8 Creative Commons License 2018.01.22 0 0 1887

Zoli, nagyon köszi a választ. Bevállaljuk a transzfert mindenképp. Arra is gondoltam, hogy a blue safarit tesszük a "költözés" napjára, és akkor ahhoz kérek 2 transzfert Jambianiból és Nungwiba.

 

A Blue Safarira rátérve, a weboldalán 65 dollár a túra ára fejenként, ez megfelelő ár vagy érdemesebb beach boyoktól foglalni?

 

Még egy utolsó kérdésem lenne, nem hallottam túl jókat a vezetésről Zanzibáron. Azért robogóval el lehet lenni, ha nem megyünk forgalmasabb részre? Gondolok itt arra, hogy a déli részt bejárjánk vele (Jozani erdő, Dongwe, Paje, Jambiani és Kizimkazi útvonalon).

 

Emese, én is kinyomtattam, itt a fórumon találtam ezt a linket, "Visa Application Forms".
https://www.immigration.go.tz/index.php/en/download/forms

 

 

emese8 Creative Commons License 2018.01.21 0 0 1886

Sziasztok! 

 

Február 14 és márc. 6 között Zanzibáron leszünk. Jambianin, Stone Town, és Nungwin lesz a szállásunk. Szeretnénk elég időt hagyni pihenni , de mindenképp meg akarjuk ismerni a szigetet. Szívesen vennék ötleteket, tanácsokat, merre mit mikor érdemes megnézni. Esetleg fix taxist bérelni? 

 

Olvasgattam több forumot, de szinte mindenhol a dollárt irják. Eurot nem is érdemes vinni? 

 

Aztán irták hogy jobb ha előre ki van nyomtatva a vízum kérő lap. Esetleg ha vki tudna linket küldeni. 

 

Köszi előre is mindenkinek a segítséget :) 

 

Emese

Zanzibár Zoli Creative Commons License 2018.01.21 0 1 1885

Szia!

 

Egy Jambiani - Nungwi kocsival is 1,5-2 óra, dala dalával szerintem 4 óra is lehet, és elég kényelmetlen. Elég tökös csávónak gondolom magam, de én nem vállalnám be az utat...

 

A 70 dollár soknak tűnhet, de aki elvisz, az háztól házig visz, valamint vissza is kell mennie, így 120-140 kilométert vezet. Az üzemanyag költsége ebből kb. 25 dollár.

 

A szigeten nincs malária, így ha nem mész szafarira a kontinensre, akkor teljesen felesleges a gyógyszer.

 

Remélem segítettem :)

 

Zoli

Előzmény: HGeri8 (1884)
HGeri8 Creative Commons License 2018.01.18 0 0 1884

Sziasztok! Mi január végén megyünk, úgy osztuttuk el, hogy 3 nap Jambiani, 4 nap Nungwi, 3 nap Stone Town, utóbbiról mennénk a Blue Safarira és a Prison Island túrára is. Hol érdemes lefoglalni a túrákat? Érdemes neten előre vagy jobb helyben?

 

Jambiani környékéről hogy lehet eljutni Nungwiba? Ahogy néztem, taxival kb 70 dollár, míg daladalával csak Stone town-on keresztül, így elég sok időt elvesz az út. Menetrend gondolom nincs, nagyjából milyen gyakran járnak?

 

Az oltásokról és a gyógyszerekről végigolvastam ezt és más fórumot is, elég ellentmondásos információkat találtam. Mi a sárgaláz elleni oltást nem adattuk be, remélhetőleg nem is fogják kérni. Elvileg, ha nem tartózkodsz 12 óránál többet sárgaláz veszélyes ország tranzitjában, akkor nem szükséges.

Viszont a malária gyógyszert nem tudom eldönteni. Elég rosszakat hallottam róla, így nem tervezzük szedni, lehet rá szükség így január végén? Köszi előre is a hozzászólásokat.

Krildi68 Creative Commons License 2018.01.14 0 0 1883

Köszi szépen a választ .  Jó hír , mert mi Angliából megyünk :-)

Előzmény: Zanzibár Zoli (1881)
Zanzibár Zoli Creative Commons License 2018.01.14 0 1 1882

Bocs, a kép lemaradt...

Előzmény: Zanzibár Zoli (1881)
Zanzibár Zoli Creative Commons License 2018.01.14 0 1 1881

Szia!

 

Angol csatlakozók vannak. Íme egy kép.

 

Ha szeretsz alkudozni, akkor foghatsz a reptéren :). 50 usd körül van egy út.

Ha inkább nem, akkor foglalj előre, vagy kérj a szállodától segítséget!

 

Üdv,

Zoli

Előzmény: Krildi68 (1880)
Krildi68 Creative Commons License 2018.01.14 0 0 1880

Sziasztok,  Januárban megyünk Zanzibárba és bár sok infot olvastam itt , van 2 kérdésem.  Milyen átalakító szükséges a konnektorhoz , amerikai vagy valami más ?  Taxit találunk a reptéren vagy előre kell erről gondoskodni ?  Köszi a választ.

Stefan0115 Creative Commons License 2018.01.14 0 0 1879

Sziasztok szeretnék érdeklődni hogy megy valaki január 20-30kozott nungwi-ba nyaralni?Mi ott leszünk!

Valaki tud esetleg olyan "irodát" ahol foglalt kirándulást és megbízható,vagy egyszerűen a Beachboyoknál érdeklodjek programok után?!Blue Safari,Fűszer túra,mnemba sziget,Teknős park(az pont nem messze lesz tőlünk Nungwiba) horgaszat,börtön sziget,Stone town,Jozani erdő !Ezen kívül hova érdemes még ellàtogatni?

 

Zanzibár Zoli Creative Commons License 2018.01.14 0 0 1878

Szia!

 

Akit én ismerek, ő feladta.

 

Zoli

Előzmény: David_86 (1877)
David_86 Creative Commons License 2018.01.12 0 0 1877

Szia!

 

Köszönöm a választ. Még annyi érdekelne, hogy milyen módon érdemes szerinted vinni, kézipoggyászként vagy a feladottban? 

 

Dávid

Előzmény: Zanzibár Zoli (1875)
Gizmokaa Creative Commons License 2018.01.10 0 0 1876

Sziasztok! 
Mi júniusba látogatunk el e gyönyörű szigetre. Addig szeretnék ha lehet minél többet megtudni róla.  
Vízummal kapcsolatba már tudok mindent korábbi hozászolásokból. 
Engem az egynapos Szafari ára és azzal kapcsolatos tudni való érdekelne. Az is van olyan szép és élménydús mint a több napos. A jövőben ha lesz lehetősége még szeretnék ellátogatni Afrikába és akkor majd egy több naposon részt venni. De most sem szeretnék haza jönni Szafari nélkül. 
Köszönöm előre a válaszokat 

Zanzibár Zoli Creative Commons License 2018.01.09 0 1 1875

Szia Dávid!

 

Lehet drónozni, elég sokan szoktak.

 

Bocs az önreklámárt :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=eWg8oY-olFw

 

 

Zoli

Előzmény: David_86 (1874)
David_86 Creative Commons License 2018.01.06 0 0 1874

Sziasztok!

 

Márciusban megyünk Zanzibárra, sőt elvileg Zoliék búvárbázisán már le is foglaltunk egy ötödikei időpontot búvárkodni. :) Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy lehet-e drónt használni a szigeten, van valakinek ezzel kapcsolatban információja?

 

Oltásokkal kapcsolatban annyit én is el tudok mondani, hogy voltunk a Győr melletti oltóközpontban és ott azt mondta a doki, hogy kötelező oltás bár nincs, de 1-2 erősen ajánlott. Mi ezeket kaptuk: sárgaláz, hepatitis A, B, tetanusz, hastífusz. Ezenkívül a malária gyógyszerre is próbált rábeszélni minket, igaz mi megyünk egy 2 napos szafarira is a Mikumi nemzeti parkba.

 

Üdv.:

Dávid

Pezsuzsa Creative Commons License 2018.01.06 0 0 1873

Szia Zoli!

 

Nagyon köszi az infót! Megnyugtattál, mivel mindig csak azt láttam, hogy január- április között utazik az emberek  döntő többsége, ezért egy kicsit el voltam bizonytalanodva.

Ezek után remélem, hogy mi megyünk augusztusban! :)

 

Köszi

Zsuzsa

 

ui.: nézegetem a honlapotokat! :)

Előzmény: Zanzibár Zoli (1872)
Zanzibár Zoli Creative Commons License 2018.01.06 0 0 1872

Szia Pezsuzsa!

 

Júniusban néha még esik, de a július, augusztus teljesen jó. Kb 28-31 fok van, az óceán 26 fokos.

Délután kicsit erősebb a szél, de ezt csak a parton érezni.

 

Az én gyerekeim nagyon élvezték :)

 

Oltások:

- Mindenképpen amit a szakorvos javasol.

- Szerintem sárgaláz, hepa a-b, tífusz, de én nem vagyok orvos...

 

 

Zoli

 

Előzmény: Pezsuzsa (1870)
Zanzibár Zoli Creative Commons License 2018.01.06 0 0 1871

 

Szia!

 

Aisha is szervez ilyen túrákat.

 

Vagy Salum (Ali Mwita):

Salum@bluelagoonadventure.com, info@bluelagoonadventure.com

Whatsappon: +255 774 777 703

 

Zoli

Előzmény: maui99 (1869)
Pezsuzsa Creative Commons License 2018.01.05 0 0 1870

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni tapasztalt Zanzibáros utazóktól: augusztusban milyen az időjárás Zanzibáron? Gyerekekkel(8 és 10 évesek)  lehet és/vagy érdemes oda utazni olyankor? Ha nem augusztusban, de a nyári szünet idején? (bár az szinte ilyen szempontból mindegy lehet) Gyerekeknek  milyen védőoltások javasoltak? Köszönöm előre is a válaszokat!

maui99 Creative Commons License 2018.01.03 0 0 1869

Kérlek küldd el az elérhetőséget! Nagyon köszönöm! :) 

Zanzibár Zoli Creative Commons License 2017.12.19 0 0 1868

Szia!

 

Szerveznek Dar Es Salaam környékére egy napos rövid szafarikat.

Ha érdekel, adok megbízható helyi kontaktot.

 

Üdv,

Zoli

Előzmény: maui99 (1867)
maui99 Creative Commons License 2017.12.15 0 0 1867

Sziasztok!

Január legelején utazunk Bécsből Párizson és Kenyán keresztül Zanzibárba. A sárgaláz elleni oltást nem szeretnénk beadatni. Szerintetek a kenyai átszállás miatt (kb 1,5 óra lesz rá, a tranzitból nem megyünk ki) lehet gondunk a zanzibári belépéssel? Mennyire veszik komolyan vagy a korábban olvasottak alapján pár dollár segít itt is?

A foglalást elszúrtuk, nem iktattunk be pár nap Szafarit. Zanzibárról szerveznek 1-2 napos túrákat? Ha tudtok esetleg ilyen lehetőségről, milyen összeggel kell számolni?

Köszönöm mindenkinek, aki segít! :)

Zanzibár Zoli Creative Commons License 2017.11.15 0 2 1866

Szia Mariann!

 

Mi nem tudunk változásról. Nekem két meglátásom van:

- A sárgaláz oltás egyszeri és egy életre szól. Nem ár beadatni, ha gyakran jársz egzotikus helyen.

- Kizárt, hogy egy turistát visszafordítsanak a reptérről, mert nincs meg egy oltása. Végszükségben a reptéren is be tudják adni az oltást, ha úgy alakul.

 

Tudom, hogy nem sokat segítettem. Oltás kérdésben csak a tényeket írom le, nem teszek javaslatot, mivel nem vagyok szakember.

 

Üdv,

Zoli

 

Előzmény: Mariann82 (1865)
Mariann82 Creative Commons License 2017.11.15 0 0 1865

Sziasztok, szia Zoli!

Január 13.-án utazunk a szigetre, de van egy két kérdésünk. A kötelező oltásokról tudtok valami biztosat mondani? Az utazási irodánk azt írta, okt. 2.-tól kötelező a sárgaláz elleni oltás, de egy szlovák utazási iroda pedig azt mondja, hogy téves a tájékoztatás. Nem oltatnánk be magunkat, ha nem muszály! Köszönöm a választ előre is! 

Mariann

Zanzibár Zoli Creative Commons License 2017.11.14 0 0 1864

Szia!

 

Köszönöm a felajánlást, közben remélhetőleg megoldódott! Ha mégsem, kereslek!

 

Üdv,

Zoli

Előzmény: Mariannp (1863)
Mariannp Creative Commons License 2017.11.14 0 0 1863

Szia Zoli!Mi december 4-én megyünk.Nem tudom,hogy az még jó-e neked...

Üdv

Mariann

Előzmény: Zanzibár Zoli (1862)
Zanzibár Zoli Creative Commons License 2017.11.04 0 0 1862

Sziasztok!

 

Megy ki valaki Zanzibárra novemberben? Szeretnék egy karóra doboz nagyságú csomagot kiküldeni.

Ott érte mennénk.

 

Üdv,

Zoli

Zanzibár Zoli Creative Commons License 2017.10.25 -1 1 1861

 

Stone Town-ban mit érdemes megnézni?

Hmm.... Nehéz kérdés. Ott van a piac, azt mindenképpen érdemes. Freddie Mercury szülőháza, bár ha nem vagy nagy Queen rajongó, akkor "nem jön át". Nagyon sok kis bolt van a sikátorok közt, ott is érdemes időt eltölteni. Fűszerektől az autógumiból készült papucsokon át a horgonykötélig minden kapható.

De sok olyan dolog van, amit elsőre nem látsz meg, nem alapvető turista látványosság. A piaccal szemben van egy ugyan akkora piac, ahol csak mobilokat lehet kapni, valamint fillérekért enni. Van egy bolt, ahol csak és kizárólag flitteres mobil tokok vannak. Az utcán árulják és cserélik a nem cserélhető alkatrészeket. Ez is Zanzibár része.

Az egyik önkormányzati épület (földszintes) hátuljában kézi szövőszékkel készít egy helyi szöveteket mind a mai napig. Erre is véletlenül bukkantunk rá.

Szóval nézd meg amit javasolnak, de nyugodtan sétálj bármerre. Mindenhol érdekes dolgok jöhetnek szembe.

Üdv,

Zoli

Előzmény: Tiangong (1851)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!