Keresés

Részletes keresés

jablonka4 Creative Commons License 2024.02.09 0 0 3057

Köszi az infót a Zanzibárba most készülők nevében. Mi már abszolvátuk a desztinációt:-) Nagyon tetszett, élménydűs volt, "megérte", mindenkinek bátran javasoljuk, egyszer el kellett oda is menni, de nem valószínű, hogy még egyszer megyünk.

Ahol mi voltunk (Dongwe Beach), ott nem volt nagy szél. És szúnyogok se:-)

Mindamellett a szálloda bungalóinak teraszán oda volt készítve egy-egy nagy flakon szúnyogriasztó és hát persze az ágyak is hálókkal voltak ellátva.

Voltunk erdőkben, mangrove mocsárnál, a Börtön szigeten...szúnyogoknak se híre, se hamva... lehet, mert ezek a népszerű túrautak valahogy "kezelve" vannak.

Előzmény: pali923 (3055)
COOP Creative Commons License 2024.02.09 0 1 3056

jól szűrted ki a FB fórumok lényegét a személyekkel kapcsolatban!Jó utat Nektek!

Zanzibár szuper hely, annak ellenére, hogy mi sokat nem vártunk tőle, de sokkal jobb volt ott lenni. Tavaly ilyenkor voltunk.

Előzmény: pali923 (3052)
pali923 Creative Commons License 2024.02.08 0 0 3055

Sok embertől olvastam, hogy a tengerparton akkora szél fújt, hogy a szúnyogoknak esélyük sem volt, nem is találkoztak eggyel sem. Az erdőkben azért el lehet képzelni, hogy vannak, ezek szerint érdemes figyelni erre is.

Van egy kedves orvos ismerősöm, aki egy oltópontban dolgozik. Tőle kaptam néhány tanácsot, a szúnyogriasztókról a következőket írta:

Olyan szúnyogriasztót kell használni, aminek a hatóanyaga dietil-toluamid: DEET, és ez legalább 30% legyen. Ilyenek pl. Bros Max plusz aerosol (ilyen van pl. az OBI-ban), Ben's, Johnson & Johnson Off Max aeroszol, Szuku krém. 

Előzmény: jablonka4 (3054)
jablonka4 Creative Commons License 2024.02.08 0 0 3054

Hoppá! Éppen január közepén jártunk mi is Zanzibárban.  Egzotikusan szép és élménydüs volt. Két kirándulást is tettünk a természetben. 

Ilyen komoly veszélyre nem is gondoltunk. Persze a szúnyogriasztó sprayt időnként használtuk.

Előzmény: martinaxe7 (3053)
martinaxe7 Creative Commons License 2024.02.08 0 1 3053
pali923 Creative Commons License 2024.02.04 0 2 3052

Jaj, nagyon kedves vagy, de talán nem akkora a baj. :) Nem a nyelvvel van a problémánk, hanem azzal, hogy a FB-on jön szembe több javaslat mindenféle emberekre, akik megszerveznek nekem mindent, csak fizetnem kell. Viszont azt is látom, hogy nem mindenki olyan megbízható, mint az ajánlatokból látszik. Próbáltam felvenni a kapcsolatot többel is, mindenféle válaszok jöttek (vagy nem jöttek egyáltalán). Végül sikeresen felvettem a kapcsolatot Laciékkal, az a tervem, hogy majd megosztom itt, mennyire lett jó ez a választás. 

Egy Tóth Kata nevű hölgyet neveztek meg többen is, aki nem kóser. Nem így fogalmaztak, de ez is elég itt, azt hiszem.

 

Biztos vagyok benne, hogy imádnám akár egy hétig a szafarit és az állatokat ( a helyi állatkertbe is gyakran járok a 30 éves fiammal). :) Sajnos csak egy hétre megyünk, és a szigetet is szeretnénk körbejárni, meg esetleg egy kis láblógatós heverés a tengerparton is jól fog esni remélhetőleg. Ezért csak egy napos túrára készülünk, remélem, az is jó lesz.

Majd leírom, milyen volt - másoknak okulásul.

Előzmény: Perh77 (3051)
Perh77 Creative Commons License 2024.02.04 0 1 3051

Ohh sajnálom!

Ha nem fontos a magyar nyelv, és jó az angol, érdemes online oldalon is megnézni (tripadvisoron értékeléseket megnézve, de amúgy pl. a safaribooking sem enged ki külsős véleményeket, az is megbízható).

Laciék oldalán azt olvastam, transzferrel és ellátással együtt (azaz teljes költségen) 550-450 USD. Összehasonlítási alapnak mindenképp hasznos. Ezek ugye a partközeli parkok valamelyikébe (Mikumi, Selous) visznek.

Helyben a beach boyok is kínálják az utat, azt nem tudom sajnos, mennyire hamar telnek be a helyek.

Ha esetleg az időtök és anyagiak megengedik, ill. megvan az érdeklődés, én tiszta szívvel ajánlanám a 3 napos (2 éj) "északi kört", a Tarangire és Ngorongoro valami elképesztő! Felfoghatatlan a vadbőség ezekben. Mi alig várjuk, hogy egyszer visszamehessünk legalább 1 hétre vagy 10 napra, és ezek mellett a Serengetit is megnézzük. Nade mondjuk mi az ötezredik zebrát és hatszázadik elefántot is képesek vagyunk áhítattal bámulni órákon át (aki kevésbé vadimádó, annak lehet ez sok lenne, olvastam sokaknál, hogy pont elég volt az egy nap).

Előzmény: pali923 (3050)
pali923 Creative Commons License 2024.01.31 0 0 3050

Köszönöm, ez hasznos infó. Az engedélyt, egyebet ők írták a FB-on. Próbálom felvenni velük a kapcsolatot napok óta, de nem sikerül. :(

 

Előzmény: Perh77 (3049)
Perh77 Creative Commons License 2024.01.30 0 1 3049

Én őket pont klassznak gondolom! Nem utaztam ugyan velük, de régóta követem az írásaikat (picikorom óta vonzanak az afrikai történetek, vadászat [Kittenberger] és szafari), nagyon tetszik a helyismeretük, tudásuk és tapasztalatuk. 

Lacival beszéltünk is a zanzibári életről (költözési szándék miatt kerestünk "helyet a Földön" egy évre), nagyon segítőkész és szórakoztató.

Azt nem tudom, engedély és iroda van-e, érdemes megnézni.

 

Nagyon nyomasztó a fb csoportokban jelenlévő, üzleti szándékú félretájékoztatás.

Előzmény: pali923 (3048)
pali923 Creative Commons License 2024.01.30 0 0 3048

Van a FB-on egy Lóczi B. Zsuzsanna néven futó iroda, aki Laci néven jelentkezik be a Messengerben. Állítólag neki van irodája, engedélye, biztosítása. Lehet még tudni ezen kívül valamit róla?

Előzmény: Perh77 (3046)
pali923 Creative Commons License 2024.01.30 0 0 3047

Köszönöm!

 

segítőkész, becsületes magyar szolgáltatók is vannak.

 

Na, ezeket kéne megtalálni, csak nem könnyű kiválogatni innen a távolból.

Előzmény: Perh77 (3046)
Perh77 Creative Commons License 2024.01.30 0 1 3046

Szió, mi magunknak szerveztük a szafarit a safaribookings.com oldalon választva szolgáltatót (figyelve az értékelések számát és tartalmát is), de mi 3 naposra mentünk. A repjegyet (Air Tanzania) is magunknak vettük. Bár mi pont a vítus idején voltunk (2021 július), igy is érdemes volt időben foglalni. Azóta ez még fontosabb.

 

Mi magyar "közvetítőkkel" sosem megyünk sehova, és pont Zanzibárra ketten is vannak, akik mindenféle háttér (tudás, biztosítás, stb) nélkül kérnek pénzt azért, hogy összekössenek a helyi szolgáltatóval (és mivel ők közvetítenek, drágábban kapod ugyanazt). De mondjuk már a stílusukból, beszédükből átjön az, amit érdemes elkerülni... és ez amiatt rossz, mert egyébként segítőkész, becsületes magyar szolgáltatók is vannak.

 

Előzmény: pali923 (3045)
pali923 Creative Commons License 2024.01.26 0 0 3045

Üdvözletem a fórumlakóknak, most jöttem ide egy aktuális utazás miatt. Február végén megyünk Zanzibárra. Elég sokat olvastam, nézelődtem, itt is megtudtam sok hasznos dolgot.

 

Mindenképpen szeretnénk egy egynapos szafarira is elmenni, azt látom, hogy elég sok ilyen van. Most viszont 2 különböző helyi szervező is azt mondja, hogy nagyon időben kell foglalni (akár már ma), mert a repülőjáratokra kevés a hely. Milyenek erről a tapasztalatotok mostanában? Van esély egy ilyen szafarira akkor is, ha ott a helyszínen próbálunk foglalni valamilyen helyi szervezőnél? Vagy ott már késő?

 

Az is érdekelne, hogy a facebookon megjelenő mindenféle szakemberek közül van-e olyan, aki ajánlott, illetve aki nem? Pl. az a 2 csoport is érdekes lehet, ahonnan kitiltottak. Azt olvastam, hogy vannak ott jóféle magyar szervezők is, de nagyon drágák a többihez képest. Az érdekesebb lenne, hogy ki az, aki ajánlott programok szervezésére, árban, minőségben, megbízhatóságban (azt hiszem ez nagyon fontos ott a világ végén). Az sem baj, ha nem magyar.

Minden segítséget köszönök előre is.

Előzmény: Perh77 (3020)
Ka Pál Creative Commons License 2024.01.20 0 0 3044

Inkább fordítva szokott felmerülni a probléma: powerbank, akku pl. nem lehet a feladott bőröndben, persze mosógépet nem vihetsz fel a kézipoggyászban, még ha akkumulátoros, akkor sem :O))))...

Előzmény: messor01 (3043)
messor01 Creative Commons License 2024.01.20 0 0 3043

Még egy kérdés felmerült...A kézipogyászban milyen elektromos eszközök lehetnek? Csak hogy szűkítsük a kört, konkrétan az akció kamera érdekelne, mert ha a bőröndben fönt a mínuszokban a raktérben ha tönkre megy, na akkor ieges leszek! Kézipogyászba berakható?

fornit1 Creative Commons License 2024.01.16 0 0 3042

New day, same T-shirt!

Előzmény: messor01 (3037)
COOP Creative Commons License 2024.01.14 0 1 3041

Szívesen! Jó utat Nektek!

Előzmény: messor01 (3040)
messor01 Creative Commons License 2024.01.14 0 0 3040

Rendben! Köszi! Üdv!

Előzmény: COOP (3039)
COOP Creative Commons License 2024.01.14 0 0 3039

kinek mi a kényelmes, az én lábamnak nem mindegy mi van rajtam. De van aki simán újjközémenő egyszerű papucsban tud jönni menni-én nem.

Ha neked a tornacipő a kényelmes akkor igen.

Előzmény: messor01 (3038)
messor01 Creative Commons License 2024.01.14 0 0 3038

Igazándiból a kényelmes viselet alatt sima rövidnadrág póló, viszont a cipő alaatt mit értesz kényelmesnek? Egy tornacipő jó lehet?

Előzmény: messor01 (3037)
messor01 Creative Commons License 2024.01.13 0 0 3037

Köszi! Igen ezt akartam még kérdezni hogy a mosás hogy megy ott, mert lehet nem tudunk annyi ruhát vinni.

Előzmény: COOP (3036)
COOP Creative Commons License 2024.01.13 0 1 3036

2023. január februárjában voltunk 3 hetet. vittünk ruhát, de itt nem mosattunk ahogy szoktunk. Amikor kirándultunk volt nálunk papucs és sportcipő is, de mondjuk könnyen megoldottuk mert bérelt autónk volt.

Lenge, könnyű ruházat és kényelmes cipő, papucs.

Előzmény: messor01 (3035)
messor01 Creative Commons License 2024.01.13 0 0 3035

Üdv!

 

Lehet hülye kérdés, de mi január huszonegyedikén megyünk Zanzibárba. És a kérdés pedig: Két hétre megyünk, hogy aki volt már ennyi ideig mennyi ruhát vitt? És mási kérdés, hogy milyen ruházat cipő kellene oda? Papucsot viszek többfélét is, de tornacipő vagy másféle cipő? Mit javasoltok?

 

Köszi a válaszokat!

Üdv!

fornit1 Creative Commons License 2023.11.28 -1 0 3034

Voltak kisbuszok Stone Townból és oda vissza.

Előzmény: albagabi (3031)
COOP Creative Commons License 2023.11.28 -1 0 3033

Stone Townban jó volt lenni, hiányzott volna az egész ha kimarad.

Előzmény: albagabi (3031)
COOP Creative Commons License 2023.11.28 0 0 3032

Jambiani helyett Paje. Jambianit is látni kell, de Paje jobb, sokkal.

Előzmény: albagabi (3031)
albagabi Creative Commons License 2023.11.28 -1 0 3031

Köszi COOP. Megnéztem végig,meg más utadba is belenéztem 🙂

Hasznos volt.Ha sikerül normális jegyet venni akkor megyünk.

Nungwi biztos,Janbianin esetleg, Ston Town körülnézni.

Autó az jó,de ha nincs akkor a transzfer a-ból b-be gondolom megoldható. Kb mennyiért fuvaroznak? Ott is vannak kisbuszok vagy csak taxi? Alkudni kell? Vagy egyből a reális árat mondják.

Szal most repjegy,aztán meglátom. Vagy marad megint D-k Ázsia.

Köszi mégegyszer.

Előzmény: COOP (3030)
COOP Creative Commons License 2023.11.27 -1 0 3030

vannak bizony :)

Idén voltunk 3 hetet.

Több parton megálltunk, megszálltunk-autót béreltünk. Autóra Stone Townba nem volt szükség ott 3 napot voltunk.

Jambianin, Kiwengva, Nungwi és Stone Townban voltak szállásaink.

 

ez az első bejegyzés a szigetről:

https://cooperka.blogspot.com/2023/01/zanzibar-megerkezes-szigetre-2.html

ez pedig az összefoglaló, utolsó. A kettő között van jó sok leirás, kép és térkép épp merre járunk.

https://cooperka.blogspot.com/2023/02/zanzibar-37-egy-gyors-osszefoglalo.html

 

Én nem vártam sokat, de kellemeset csalódtunk, nagyon szerettük. Semmilyen negatívum nem ért minket autóbérlés kapcsán sem, és kellett az utó, hogy bejárjuk a  szigetet.

 

 

Előzmény: albagabi (3029)
albagabi Creative Commons License 2023.11.27 -1 0 3029

Kaját kérhetsz előre,vizet teát adtak.

Zanzibárt én is nézegetem pont január végére, és Ázsiát is.Látom neked sem nagyon jött ajánlás.

Pedig úgy olvastam hogy vannak jó,és nagyon nem jó partszakaszok is. Ár-apály meg a fű miatt. Mi lett a választás egyébként? 

Előzmény: mincike1 (3027)
Laci v Creative Commons License 2023.10.12 0 0 3028

Ha kajára gondolsz, akkor nincs!

Előzmény: mincike1 (3027)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!