Keresés

Részletes keresés

Dani552 Creative Commons License 2011.09.21 0 0 143

Sziasztok!

Nekem egy tp-link routerem van, és azt szeretném be álítani rajta hogy 3-mas kimeneten kisseb legyen az adatforgalom.Ezt hogyan tudnám meg csinálni?

locsemege Creative Commons License 2009.10.11 0 0 142
Nem lehet, hogy széthullott a filerendszer? Egyáltalán hogyan lehet egy ilyen router-ről a HDD umount-olni, lecsatolni a filerendszert? Mindig szabályosan volt lecsatolva a filerendszer, vagy csak le lett húzva a HDD?
Előzmény: gabszak (141)
gabszak Creative Commons License 2009.10.10 0 0 141
bőven van még hely. amúgy egy asus wl-500gp v2 routerről van szó, amire usb-vel rá lehet kötni hdd-t. a hdd-re másolt fájlok némelyike lesz 0 kB-os. sőt, volt már olyan, hogy egy ideje fent lévő fájl egyszer csak 0 kB lett. néztem, nem vírusos...
Előzmény: locsemege (140)
locsemege Creative Commons License 2009.10.10 0 0 140
Az mondjuk tényleg nem olyan vicces. Nem tudom, mi lehet a baj. Illetve van egy tippem: nem szaladt tele az a filerendszer? Mennyi szabad hely van rajta? Ráfér a file?
Előzmény: gabszak (139)
gabszak Creative Commons License 2009.10.10 0 0 139
az a baj, hogy a fájl akkor is 0 kB marad, ha már befejezte a másolást.
Előzmény: locsemege (138)
locsemege Creative Commons License 2009.10.10 0 0 138
Amikor megnyitnak írásra egy file-t, az nulla hosszal bejegyzésre kerül, s csak a lezárása után lesz bejegyezve a valós hossz a directory-ba. Vagy mi a kérdés?
Előzmény: gabszak (137)
gabszak Creative Commons License 2009.10.09 0 0 137
sziasztok!
találkoztatok már olyannal, hogy hálózaton keresztüli másoláskor az új fájl 0 kB méretű lesz, de a másolás a másolandó fájl méretének megfelelő ideig tart?
locsemege Creative Commons License 2009.09.02 0 0 136
Hülyeséget beszélsz. Az, hogy felnyomják a géped, csak azt bizonyítja, hogy az nem biztonságos. Normális védelem esetén nem tudják feltörni.
Előzmény: dfdd (131)
hellsing Creative Commons License 2009.09.02 0 0 135
ullrichfun: nálam a 6Mbit-es ADSL jó, ha kettőt hozott, amíg a WRT54g volt a routerem. Egy hónap állás után használni akartam és 64kbit jött át rajta. Abban a pillanatban meglett mind a 6Mbit, ahogy lecseréltem az új 610N-re.

Hiába csináltam a régivel bármit (reset, firmware frissítés), sose volt jó, de minden egyéb funkciója tökéletesen működött, úgyhogy hardveresen rendben lehet. Talán csak a töke tele van a melóval :)
Előzmény: w.ullrichfun (119)
hellsing Creative Commons License 2009.09.02 0 0 134
Upsz. Vissza kellett volna olvasni :)

Köszönöm!
Előzmény: slaci (133)
slaci Creative Commons License 2009.09.02 0 0 133
Nézd meg a 118-as bejegyzést, talán segít.
Előzmény: hellsing (129)
MJ12 Creative Commons License 2009.09.01 0 0 132
Minden IRC így müködi, azért banoltak mert folyton váltogttad a neved
honnan gondolod h valaki viasszaélt az ipvel
a hackthat.net csak egy játék,senki se tör fel semmit
dfdd Creative Commons License 2009.09.01 0 0 131
http://imagerz.com/QEQVDUtvAwIAAFpOEgVR

http://imagerz.com/QFdCWAoFAFU

Aki meg irányitja az egész müveletet és egyben admin is (fömufti)
- banyix vagy BNC

ezek törték fel a számitogépemet és lemásolták róla az össze informáciot és megfenyeg.ettek egem ha nem adok ki több informáciot magamról akkor trojai virust küldeni fognak a számitogépemre hiába használok virust irto progit vagy tűzfalat.

Már küldtek nekem virust nekem ezek a felhasználok:
sajna nem tudom ezek közül kik küldheték de azt tudom hogy lés sok informácioval birnak és fel is törték valamelyik nap a számitogépemet akik már tudják idáig az ipcimemet:

Antares,
atom,
BUT4,
C0d3r,
Hanzo,
Jonas,
KeNTaGoN,
Kinga,
Kovi87,
lindemann

-mj12
- BNC stb.. lehet hogy több is van

ez egy internetes bünőzést mutattam be.
ahol a legtöbb infot tárolják föleg az ipcimet az sql adatbázisban található

Remélem hogy előbb vagy utobb lekapcsolják a szerverr gépet.
És kénytelen voltam megváltoztatni ez végett a bankszámlaszámomat meg sok adatokat volt amikor pl 5000 ft volt rajta másnap megnéztem és márcsak 1000 ft volt rajta a számlaszámomon az internetes bankszámlámon.
És meg probált behatolni az ftp cimemre ami természetessen titkos volt.
az ipcim akikmegprobálták feltörni egyenlőre ezen az ip cimen probálkoztak:

213.157.100.100 - hackthat.net server ipcimről probált behatolni vágyzat elkerülendő ez az oldal akár ha még rálépsz is akkor már egyből mentenek minden infot a gépedről és főleg ha regisztrálsz is ez véget kb nekem nem volt 3 napig netem és ez végett is csökkent a net sebességem.

fent láthato a kép bizonyiték mindenre
dfdd Creative Commons License 2009.09.01 0 0 130
Vannak bizonyos oldalak ahol tárolják az ip címeket és meg próbálják feltörni a routert, a belsőhálózatot stb.. én regisztráltam erre az oldalra.
http://hackthat.net **** felhasználóként az még oké. de utána rá mentem az irc-re chatan keresztül.

Van nekem egy modemem arra van ráktöve a routerremre, schwitchre.

Nekem ez az oldal törték fel a modememet és volt olyan nap amikor rácsatlakoztak vagy töröltek belöle minden adatott hogy ne tudjak netezni legalábbis én. tehát mindenki figyázzon hogy melyik oldalra látogat el és regisztrál onnantól már vissza tudnak élni az adatokkal akik idáig feltörték a gépemet:
erről az oldalról:

Kimerem jelenteni hogy ez az oldal tárolja az ipcimet, mac cimet, stb... az oldal cime pedig: http://hackthat.net ez egy valoban játék de mégsem az mig játszol addig lementik a számitógépedről az összes informáciokat és tárolja egy adatbázisban az adatbázis neve neki: mysql ben található akár még a bankártyaszámot vagy bármit el tud lopni nem ragozom tovább remélem vali feljelenti öket.
fehasználok oldal neve

ezek az opék és többnyire ezek törik fel más sz. gépeket is.
Antares,
atom,
BUT4,
C0d3r,
Hanzo,
Jonas,
KeNTaGoN,
Kinga,
Kovi87,
lindemann

akik mg ezen belül résztvesznek:

-mj12
- BNC stb.. lehet hogy több is van

Aki meg irányitja az egész müveletet és egyben admin is (fömufti)
- banyix vagy BNC

ezek törték fel a számitogépemet és lemásolták róla az össze informáciot és megfenyeg.ettek egem ha nem adok ki több informáciot magamról akkor trojai virust küldeni fognak a számitogépemre hiába használok virust irto progit vagy tűzfalat.

Már küldtek nekem virust nekem ezek a felhasználok:
sajna nem tudom ezek közül kik küldheték de azt tudom hogy lés sok informácioval birnak és fel is törték valamelyik nap a számitogépemet akik már tudják idáig az ipcimemet:

Antares,
atom,
BUT4,
C0d3r,
Hanzo,
Jonas,
KeNTaGoN,
Kinga,
Kovi87,
lindemann

-mj12
- BNC stb.. lehet hogy több is van

ez egy internetes bünőzést mutattam be.
ahol a legtöbb infot tárolják föleg az ipcimet az sql adatbázisban található

Remélem hogy előbb vagy utobb lekapcsolják a szerverr gépet.
És kénytelen voltam megváltoztatni ez végett a bankszámlaszámomat meg sok adatokat volt amikor pl 5000 ft volt rajta másnap megnéztem és márcsak 1000 ft volt rajta a számlaszámomon az internetes bankszámlámon.
És meg probált behatolni az ftp cimemre ami természetessen titkos volt.
az ipcim akikmegprobálták feltörni egyenlőre ezen az ip cimen probálkoztak:

213.157.100.100 - hackthat.net server ipcimről probált behatolni vágyzat elkerülendő ez az oldal akár ha még rálépsz is akkor már egyből mentenek minden infot a gépedről és főleg ha regisztrálsz is ez véget kb nekem nem volt 3 napig netem és ez végett is csökkent a net sebességem.
hellsing Creative Commons License 2009.09.01 0 0 129
Hahó! Linksys WRT610N routerrem van, de megvan még a régi 54G is. A kérdés, hogy használhatom-e valahogy a régi routert - az újra rákötve - "wireless access point"-ként? Vagy az access point egy külön "célszerszám"?
locsemege Creative Commons License 2009.09.01 0 0 128
Nem a sebesség az igazán kritikus, hanem a párhuzamos szálak száma. Ezekhez kell a memóriában allokálni buffereket, leírókat, ilyesmi.
Előzmény: w.ullrichfun (127)
w.ullrichfun Creative Commons License 2009.09.01 0 0 127

 Értem, köszönöm.

A felh. név jelszót egyből átírtam, és ha torrentezek, csökkentem a sávszélességeket - most h írtad, jutott eszembe, h a leállás előtt emeltem a feltöltési sebességen, alighanem azt nem kellett volna.

Előzmény: locsemege (126)
locsemege Creative Commons License 2009.09.01 0 0 126
A MAC klónozás nem szükséges, ha működik. Az csak akkor kell, ha a szolgáltató MAC alapján authentikál, s nincs kedved másik címet regisztrálni. De ha működik, semmi lényege.

A router-t nem tisztítod ki, mert az semmit sem tárol. Ha azt akarod, hogy ne törjék fel, változtasd meg a felhasználónevet, jelszót - a router kezelői felületéről beszélek -, valamint használj titkosítást. A router mindig össze fog dőlni a sok nyitott session-től, így a torrentezéstől, mert nincs sok memóriája. Az a megoldás, hogy vagy nem torrentezel, vagy erősen bekorlátozod mind a felmenő, mind pedig a lejövő szálak számát, továbbá a felmenő sávszélességet.
Előzmény: w.ullrichfun (125)
w.ullrichfun Creative Commons License 2009.09.01 0 0 125

 Nagyon köszönöm, műxik újra rendesen :)

Igaz 3X kellett resetelni a leírt módon, az első után nem kapcsoltam ki, csak visszadugdostam a WAN-t és a LAN-okat, gyanús lett, h "nem felejtette el" a felh. név-jelszót, le is állt pár perc után, másodszor áramtalanítottam reset után, de még akkor sem "felejtett", harmadszor áramtalanít reset előtt és után is, na akkor már az "admin-admin" lett a hozzáférés, azóta is megy.

 Két kérdésem is lenne viszont most még:

1. Az MAC klónozást bekapcsoljam (a szolgáltató tudja, h két gépre osztom a netem, ez így megengedett, tehát "feléjük" nincs rá szükség) vagy felesleges?

2. Ha újból torrenttezésre kerül sor(mert igény az van rá időnként:)) akkor milyen időközönként "tisztítsam ki" - reseteljem a routert, 1-2 havonta, v félév kb.? Tudom ez inkább "forgalom függő" - esetleg több giga le és feltöltés után?

Előzmény: locsemege (124)
locsemege Creative Commons License 2009.08.27 0 0 124
Pár másodperc is elég. Igen, reset, de hosszan, mondjuk úgy 15 másodpercig folyamatosan nyomvatartva.
Előzmény: w.ullrichfun (123)
w.ullrichfun Creative Commons License 2009.08.27 0 0 123

 Ok. De meddig legyen kikapcsolva?

A 3X 20 perc kevés volt, hagyjam pár órát? Visszakapcsoláskor először csak "üresen" WAN és LAN-ok beüzemelése előtt nyomjak egy reset-et?

 Nem bánnám, ha így helyrejönne :)

Előzmény: locsemege (122)
locsemege Creative Commons License 2009.08.27 0 0 122
Nem hinném, hogy tönkre tudod így tenni. Mégis hogyan? Kikapcsolod, vársz, bekapcsolod, használod. A torrentezés hatására legfeljebb elfogy a memóriája, aztán megáll, mint a szög.
Előzmény: w.ullrichfun (121)
w.ullrichfun Creative Commons License 2009.08.27 0 0 121

Köszi, hm, izé .. 

Ajjaj :(

Rátapintottál - volt egy 35 GB file, igen sok partnerrel .... gyors le és feltöltéssel.

Viszont akkor ezek szerint tönkre tettem, mert az első leállás után már nem is indítottam a klienst, kétszer is router kikapcs és szünet 10-20 perc, egyszer reset és azután újraindítás, de nem gyógyult meg. Mondjuk ezt az 1 videoclip gyűjteményt leszámítva nem sokat töltöttem torrenttel - ez viszont "kivégezte" ? A francba, de legalább mégegyszer nem esek bele - alighanem veszek egy ugyanilyet, mert igen meg voltam vele elégedve. A switch tűzfal és hálózat kialakítás téren miben marad el a routertől, ha elmarad egyáltalán?

Előzmény: locsemege (120)
locsemege Creative Commons License 2009.08.27 0 0 120
Mi is a gondod a 100 Mb/s-os eszközökkel? Az a kb. 2 MB/s az úgy 16 Mb/s, plusz némi overhead, szóval igen bőven benne vagy a 100 Mb/s-ban. A problémádnak semmi köze ahhoz, hogy a géped hálókártyája tudja a 10/100/1000 Mb/s-ot, nyilván 100 Mb/s-os módban kapcsolódik, hiszen a másik eszköz azt tudja.

Torrentezel? Mert ez lehet a döglés oka a sok nyitott session kontra kevés memória a router-ben okán.
Előzmény: w.ullrichfun (119)
w.ullrichfun Creative Commons License 2009.08.27 0 0 119

 Sziasztok!

Megerősítést szeretnék kérni az ügyben, h csupán "elavult" a routerem(erre gyanakszom) avagy bedöglött:

 Új belső konfigurációt kapott 1. gép, amin mostmár 10/100/1000 Mbps kapacitású hálókártyán dübörög a net, szó szerint, mert upc nemrég felgyorsította, és 1.8-1.9 MB/s lett a letöltés. No most a router 10/100-as (ASUS RX3041) és 5(!) percig jön rajta keresztül a net, azután vége, nincs kapcsolat - 2. gépen sem, pedig azon maradt a 10/100-as kártya(?) Mindent megpróbáltam resetelni, újrainstallálni(modemet, routert, addig gépek kikapcs) minden újrakapcsolásnál 5 perc és vége. Másfél évig remekül működött, alig jött "támadás" - 14 hónapig kitartott az XP, sajnáltam is formázni az újításkor.

 Ha a gépet közvetlenül kötöm a modemre(mint most is) megy. Megoldásként egy switch-en gondolkodom, de nyilván abból sem jó akármelyik, a 4000. Ft. körülieknél szintén 100 Mbps sebességeket látok, az ASUS GigaX1008B "szimpatikus" mert automatikus sebességről írnak róla, és az ára sem vészes (5.900)

 Segítséteket előre is köszi, és még annyit, lehet/érdemes szervízelni ha beteg a router, sajnálnám kidobni ... (?)

slaci Creative Commons License 2009.07.04 0 0 118
Egy hálózatban 1 router éppen elég :) A meglévő eszközeiddel is megoldhatod, kvázi switchként használva a saját routereidet:

1. kapcsold ki bennük a dhcp-t, praktikus, ha adsz nekik fix ip-t, lehetőleg a HGW DHCP tartományán kívül választott címet
2. a HGW-ből jövő kábelt ne a saját routereid WAN portjába, hanem az egyik LAN portjába dugd

Így egyetlen hálózatod lesz, egyetlen DHCP kiszolgálóval (HGW), a routereid transzparensek lesznek, a gépeid látni fogják egymást mindenféle NAT-os varázslat nélkül is.

Sok sikert!
Előzmény: pucros (115)
locsemege Creative Commons License 2009.07.04 0 0 117
A HGW LAN oldalára szerintem nem router-ek kellenek neked, hanem switch-ek. De ha meg router, akkor gondolom, a megfelelő portokat lehet nat-olni, csak minek, meg bonyolult.
Előzmény: pucros (115)
pucros Creative Commons License 2009.07.04 0 0 116
A router felhasználói kézikönyve mit ír a nyomtató beállításról? Először aszerint kell eljárnod, aztán a windowsban hozzá tudod adni a nyomtatót a \routeripcímenyomtatómegosztásnév szerkezetű néven, ehhez az adatokat a router tudja, illetve te tudod ott beállítani.


Előzmény: mauterer (109)
pucros Creative Commons License 2009.07.04 0 0 115
Sziasztok! Az én gondom igen érdekes, szerintem öröm lesz megoldani:)

Jön be mihozzánk tyúkbélen a T-Home ADSL, bele egy Home Gateway-be, ami ad nekünk internetet meg tévét. Ez a HGW tulképpen egy router, a LAN oldalon négy aljzattal, amiből kettő megy két set-top boxba, kettő pedig további routerek felé, az egyik D-Link DI-614+, a másik meg Linksys WRT54G v5.

Vagyis a HGW a router amin minden bejön, de a számítógépek őt már valamelyik másik routeren keresztül látják. Amolyan csillagok csillaga topológia.

Azzal nincsen is semmi gond, hogy minden routeren lógó gép jól tud internetezni. Amit elérni szeretnék, az az, hogy a különböző belső routerek mögött lakó gépek ugyanolyan jól lássák egymást, mint amelyikek ugyanazon belső router mögött vannak. Jelen pillanatban a belső routerek jól pingelik egymást, ennyi.
Hogy állítsam be őket, hogy mögéjük lehessen látni?
szurke endre Creative Commons License 2009.06.23 0 0 114

...illetve már annyit elértem, hogy az új gépen a munkacsoportra kattintva felhozza mindkét gép ikonját. De amikor az új gépen a régi ikonjára kattintok, illetve amikor a régin a munkacsoportra kattintok, ugyanaz a hiva jelenik meg:

 

\régigép nem érhető el. Lehet, hogy nincs joga a hálózati erőforrás használatához. Lépjen kapcsolatba a kiszolgáló rendszergazdájával, hogy megtudja, van-e hozzáférési joga.

A hálózati elérési út nem található.

 

MIndkét gépen admin jogom van ezen a felhasználói fiókon.

 

Köszi,

sze

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!