Keresés

Részletes keresés

halip Creative Commons License 2005.10.25 0 0 464

Sziasztok!

 

Tevehúsról később, most a bámiás kaját írom le:

A bámiás kaja nálunk úgy történt, hogy feltettük birkahúst főni egy kis vöröshagyma kíséretében, hogy ne legyen a húsnak birkaszaga. Kb egy óráig jól elfövögetett. Közben megpucoltam a bámiát, vöröshagymát és fokhagymát pirítottam, rádobtam a bámiát és kb 10 percig pirítottam. Már kezdett egy kicsit olyan „nyúlós levet” engedni amikor elzártam. A húst leszűrtem, a hús levébe tettem paradicsomszószt, sót, visszatettem a húst is a lébe és beleöntöttem a hagymás bámiát is. Még kb 20 percig főztem így együtt, hogy megpuhuljon a bámia teljesen és egy kicsit összeérjenek az ízek is benne. Amikor elkészült kinézetre és sűrűségre egy jó szaftos paradicsomos birkapörköltre hasonlított. A bámia ahogy megfő, már nem olyan nyálkás izé, hanem puha és olyan jó szaftos lesz vele a birka, egy kicsit a friss zöldbabhoz hasonlít az íze. Semmi különleges egyéb fűszer nem volt benne. Nagyon finom volt. Sima főtt fehér rizzsel ettük, hogy ne vegye el semmi az ízét.

 

üdv:halip

Előzmény: ezmegenvagyok (454)
magnum13 Creative Commons License 2005.10.25 0 0 463
ehetsz hozza rizst,rizs alaku tesztat. Megpiritasz hagymat rateszed a rizst es megfozod.Lehet rizs alaku tesztat vagy akar tarhonyat is csinalni hozza.
Előzmény: ezmegenvagyok (462)
ezmegenvagyok Creative Commons License 2005.10.25 0 0 462
E mellé mit lehet enni?
Előzmény: magnum13 (460)
Jacques de Molay Creative Commons License 2005.10.24 0 0 461
Hasonlít persze, és mivel az arabusoknál mentával, római köménnyel (cumin...), bazsalikommal és oregánóval csinálják, ezeket mind bele lehet tenni :))))) A cukor helyett én mézet tennék, a citromlé is rendben.
Előzmény: magnum13 (460)
magnum13 Creative Commons License 2005.10.24 0 0 460
teljesen igazad van,en egyszeruen leirtam a fagyasztott csomagolasrol a receptet,de most utana neztem, most kijavitom es kiegeszitem:
ne tegyel bele levesport,hanem tehetszoreganot vagy mentalevelet, egy kis sur.paradicsomot,keves cukrot es a vegen egy kis c.let.
Igy mar hasonlit?Tobb helyrol forditottam,megnezve a hozzaszolasokat is.
Előzmény: Jacques de Molay (459)
Jacques de Molay Creative Commons License 2005.10.24 0 0 459
Én csak javasolom, mert mást úgysem tehetek, de ha nem akarsz szart főzni, felejtsd el a levesport. A "levesporból" készült leves az az un. levesalap-lé, és ezt a következő módon kell készíteni: hagymát, fokhagymát megfuttatsz olajon, sózod borsozod jó erősen (esetleg paprika is mehet bele) marhacsontot és kevés mócsingos húst rádobsz, vízzel felöntöd, sokáig főzöd lassú tűzön, a keletkező habot lekanalazva a tetejéről. Mikor az egész jó sűrű lett, átszűröd egy rongyon, és akár fagyaszthatod is, később felhasználva.

Az un. levesporban van ízfokozó, tele van lestyánnal, petrezselyemmel és egyéb fűszerekkel. Ezek a fűszerek jók, de egyenízt adnak mindennek, főleg a lestyán.

Az általad írt recept pedig tipikusan nem lestyán-gerincű, amit te tettél vele, az az volt, hogy nagyon csúnyán "elmagyarosítottad". A paradicsommal nagyon jól harmonizál mind a bazsalikom-oregánó-világ (tipikus görög-olasz), mind a fahéjas-rómaiköményes megfejtés (Kisázsia), de ezekhez TILOS levesporozni, sőt, a levesalap-lé is teljesen felesleges. Jó, hogy nem habarod be tejföllel :-)
Előzmény: magnum13 (458)
magnum13 Creative Commons License 2005.10.24 0 0 458
ha hozzajutsz friss bamiahoz probald ki a kovetkezot:
dinsztelj hagymat,majd tegyel ra fokhagymat,egy kicsit piritsad,adjal hozza lehamozott kockara vagott paradicsomot,levesport,majd tedd bele a bemiat,azt irjak fel orat kell fozni,de en mindig kevesebb ideig fozom es eleg puha,bar lehet,h az izek a hosszabb fozesnel jobban osszefonek,de azert ugy is finom.
Előzmény: halip (451)
ezmegenvagyok Creative Commons License 2005.10.24 0 0 457

Sok helyen. Pl arab boltokban (pl. a Móricz körtéren a 4-6 villamos második megállójában; vagy a Corvin mozi mellett), vagy a Vásárcsarnok alagsorában levő Ázsia bolt. De láttam már szupermarketben is.

Előzmény: petike23 (456)
petike23 Creative Commons License 2005.10.24 0 0 456

Sziasztok,

 

tudja valaki, hogy Budapesten hol lehet kardamont venni ?

 

Köszi, üdv: Péter

milendee Creative Commons License 2005.10.24 0 0 455

oksa:) már megtaláltam a kedvencemet (tejszín, méz, ghí, paradicsommm...), kell majd rendeznem egy vacsit a tesóméknak, akik azt írták bele, h a következő szakácskönyvem már hindiül lesz. na arra befizetek:D

Előzmény: ezmegenvagyok (453)
ezmegenvagyok Creative Commons License 2005.10.24 0 0 454

Szijjjja!!!!!!! Működik az új internet? :-))

 

Bámia - én csak konzervet ettem, az nem volt valami jó :-S Ragacsos szószban volt, brrr... Jó lenne, ha frisset lehetne kapni, de nem láttam még itthon sehol.

 

Hogy is volt azzal a tevehússal? Mesélj csak? Hogy volt elkészítve? Erről hallanék részletesebben :P

 

Előzmény: halip (451)
ezmegenvagyok Creative Commons License 2005.10.24 0 0 453

Hát, nekem már maximum karácsonyra lesz meg :-P de lehet, hogy nem bírom ki és megveszem magamnak :-)

Írsz belőle egy-két receptet ízelítőnek ha lesz időd?

Előzmény: milendee (452)
milendee Creative Commons License 2005.10.24 0 0 452
megkaptam szülinapomra!:DD asszem, ismernek már:))
Előzmény: ezmegenvagyok (443)
halip Creative Commons License 2005.10.22 0 0 451

Sziasztok!

 

Előkerültem én is újból :-)))

 

Ettem bámiát nyersen, és ehetetlen, de belefőzve a "birkapörköltbe" kifejezetten finom volt, és szerintem máskor sem riadok vissza tőle. A friss zöldbabhoz hasonló az íze. A konzervet viszont én nem ismerem.

 

Most tanulok "arabul" főzni, de megpróbálok én is utánakérdezni, ha valaki kiváncsi valamire.

Főleg húsos kajákra gondolok.

 

halip

Előzmény: ezmegenvagyok (432)
ezmegenvagyok Creative Commons License 2005.10.22 0 0 450

meg ezt is:

 

BAKLAVA (perzsa)

 

Hozzávalók:

6 csomag réteslap
20 dkg vaj
15 dkg méz
1 tojássárgája
A töltelékhez:
30 dkg dió vagy mandula
30 dkg kristálycukor
1 teáskanál őrölt kardómom
4 teáskanál őrölt fahéj

 

Készítsük el a tölteléket: daráljuk meg a diót vagy a mandulát, keverjük a cukorral, a kardómommal, a fahéjjal össze.

Olvasszuk fel a vajat.

A sütőtepsit kenjük ki vajjal, és 2 kihajtogatott réteslapot helyezzünk bele. Vajazzuk meg. Vékonyan kenjük meg a dió- vagy mandulatöltelékkel, és fedjük be egy újabb réteslappal. Kenjük megolvasztott vajjal, és tegyünk rá újra tölteléket, majd fedjük le a következő réteslappal. Ezt a műveletet addig folytatjuk, amíg a töltelék el nem fogy. Az utolsó töltelékre tegyünk 3 db vajjal megkent réteslapot.

A tetejét kenjük meg a tojássárgájával, s vágjuk rombusz alakú szeletekre. Rakjuk előmelegített sütőbe. 10 perc múlva vegyük ki a sütőből, és locsoljuk meg a maradék vajjal. Süssük tovább, míg aranysárga nem lesz.

Ezután a vágások mentén locsoljuk meg az előmelegített mézzel. Amíg ki nem hűl, tartsuk a sütőben. Tea mellé tálaljuk.

ezmegenvagyok Creative Commons License 2005.10.22 0 0 449

ezt most találtam:

 

Sült alma fűszeres mártással (perzsa)

 

6 egyforma nagyságú alma, 3 nagy, hámozott, kicsutkázott bármilyen fajta alma, 1 ek. citromlé, 1 ek. por- és vaníliás cukor, 1 ek. méz, 1 tk. őrölt fahéj, 1/2 mk. őrölt szegfűszeg.

 

Süssük meg héjában a 6 almát, hámozzuk meg, és rakjuk salátástálba. Tálalás előtt alaposan keverjük össze az összes többi hozzávalót a keverőgépben, és öntsük a sült almára.

ezmegenvagyok Creative Commons License 2005.10.22 0 0 448
:-)) nálunk meg nem volt tegnap adás, úgyhogy én se láttam :-PP na, erről ennyit :-P
Előzmény: milendee (447)
milendee Creative Commons License 2005.10.21 0 0 447
nincs a szolgáltatónknál Paprika...:(
Előzmény: ezmegenvagyok (446)
ezmegenvagyok Creative Commons License 2005.10.21 0 0 446

Ha valaki még nem látta volna -  este 18:06-kor a Paprika TV-n az India ízei c. műsor lesz :-)

milendee Creative Commons License 2005.10.17 0 0 445
én mindkettőt imádom!! Floydot is és Indiát is:))) a spek.tv-n láttam a körutat, azóta hajkurászom a neten a legutolsó kalóriabombáját, a névre nem emléxem, sajnos meg kell venni azt a könyvet...:)
Előzmény: ezmegenvagyok (443)
ezmegenvagyok Creative Commons License 2005.10.17 0 0 444

Hát, őszintén szólva nem csináltam még, de azt tudom, hogy kovásztalan kenyértésztából készül. Az arab éttermekben szerintem helyben csinálják, még nem láttam boltban.

Ha jól tudom, akkor ez a típusú kenyér hagyományosan mindenhol úgy készült, hogy a begyújtott kemence falára belűről rátapasztották a vékony tésztakorongot, ami lepottyant, amikor megsült.

Gondolom serpenyőben vagy sütőlapon is elkészíthető, majd utánanézek a pontos receptnek.

Előzmény: gerg0 (439)
ezmegenvagyok Creative Commons License 2005.10.17 0 0 443

Jajj, megint egy új szakácskönyv, ami nélkül eccccerűen nem tudnék élni :-PPP

Keith Floyd - Floyd receptek Indiából

http://www.parkkiado.hu/konyv.php?id=231&katid=K&alkatid=5

magnum13 Creative Commons License 2005.10.15 0 0 442
Itt van a beigert kukoricas:
400 gr kukorica
250 tejfolos turo
2 ek kukoricaliszt
3 tojas
1 joghurt
1 ek hagymalevespor(ami egy kiscit suriti,ha nincs,akkor lehet liszt es kihult piritott hagyma)
eloszor a tojast a szarazag-okal osszekeverjuk,majd hozza a turot es joghurtot,vegul a kukoricat.Reszelt sajtot is lehet belekeverni.
kuldom a kepet ,tegnap csinaltam
valosagban nem piros,biztos a nyilvanosagtol pirult el:)))
Előzmény: ezmegenvagyok (438)
ezmegenvagyok Creative Commons License 2005.10.15 0 0 441

Megsütöttem a simitet a talált recept alapján. Ízre jó lett, de nagyon kemény és az ÖSSZES szezámmag lepotyogott róla sütés után :-P Legközelebb élesztővel csinálom, és tojással kenem.

A tésztába az 1 kanál tej kevés volt, 5-öt tettem bele, úgy lett rugalmas, gyúrható a tészta. 16 kis gyűrű lett belőle, 2 tepsi - tepsinként 15 perc alatt sült meg.

 

Sütés közben az olasz grissini jutott eszembe, az nagyon hasonló. Élesztős vagy sütőporos a tésztája és ujjnyi vastag rudakat csinálnak belőle. Étkezés előtt ropogtatnak belőle, nagyon finom :-)

Előzmény: ezmegenvagyok (434)
magnum13 Creative Commons License 2005.10.14 0 0 440
heberul igy mondjak,en csak ezt tudom:((
Előzmény: ezmegenvagyok (438)
gerg0 Creative Commons License 2005.10.14 0 0 439
Tudja valaki hogyan készül az a Török lepénykenyér, amibe a kebabot szokták tekerni (pl. a szerájban)?
Ez nem olyan pita szerű, hanem sokkal vékonyabb, majdnem mint a palacsinta, de száraz, ugyanakkor rugalmas, nem törik.
ezmegenvagyok Creative Commons License 2005.10.14 0 0 438

Megkérdeztem, de nem ismeri :-S Bár lehet, hogy inkább anyósomat kellene kérdeznem ezügyben :P

Furcsa, hogy a neten nem találni erről az ételről semmit, lehet hogy máshogy írják?

Előzmény: magnum13 (437)
magnum13 Creative Commons License 2005.10.13 0 0 437
tulajdonkeppen onmagaban eszik,de nagyon nem tudom megmondani,mert engem semmi sem laktat igazan,foleg a zoldseges etelek vagy legalabbis rovid idore nyugszik meg a gyomrom.Meg majd irok kukoricasat is, a lanyom szokta enni ha megehezik napkozben.
Gondolom a ferjed errol a kornyekrol van,talan o ismeri?
Előzmény: ezmegenvagyok (436)
ezmegenvagyok Creative Commons License 2005.10.13 0 0 436
Hmmm... jól hangzik. E mellé esztek valamit vagy ez így egy komplett fogás?
Előzmény: magnum13 (435)
magnum13 Creative Commons License 2005.10.13 0 0 435
nem tudom,h torok-e,de egy biztos ,h finom,itt van egy recept:
Gomba pasteda
50 gr vaj, 2 hagyma aprora, 2 ek gombalevespor, 1,5 pohar(2 dl-es p.)tejszin, 750 gr gomba nagyra vagva, 4 felvert tojas, 250 gr turo(ez olyan tejfolos turo fele), so, bors, a forma merete 17x24
elomelegitjuk a sutot kozepes melegre,a vajban megdinszteljuk a hagymat ,hozzaadjuk a gombat es ne teljesen puhara paroljuk,felre tesszuk hulni.A tojasba belekeverjuk a levesport(ez olyan ami egy kicsit surit,szerintem lehet helyettesiteni kemenyitovel vagy liszttel),belekeverjuk a gombat es kikent tepsiben 45 percig sutjuk.
Kuldok egy kepet is,csak a fiam egy kicsit kozelrol fenykepezte.
Előzmény: ezmegenvagyok (429)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!