Keresés

Részletes keresés

krisztina0726 Creative Commons License 2005.04.12 0 0 263

MAsik megoldas, hogy konzerv fott csicseriborsot veszel.

 

En egyebkent kb.2 es fel oran at szoktam fozni.

Előzmény: hujjegyerek (259)
ezmegenvagyok Creative Commons License 2005.04.12 0 0 262

Mielőtt kuszkusz receptet írok, leírom a kedvenc kuszkusz felhasználási módomat :-P

Tegnap este is volt, és rendszeresen terítéken van: a tabuleh saláta.

 

Ehhez csak forró vízbe beáztatok 3-4 ek kuszkuszt egy bögrében. Amíg puhul, felvágom a zöldségeket. Ezeket lehet variálni.

- 1 paradicsomot (kis kockákra)

- 1 zöldpaprikát (kis kockákra)

- fél kígyóuborkát (kis kockákra)

- 1 csokor petrezselymet (apróra)

Összekeverem egy csinos tálban, aztán meglötykölöm olivaolajjal, citromlével, megsózom, enyhén megborsozom, belekeverem a leszűrt, enyhén kinyomkodott kuszkuszt.

Kellemes citromos-olivás ízének kell lennie. Ha van otthon, akkor egy kiskanál szárított, morzsolt mentát is teszek bele.

Szinte mindig így fogy el a kuszkusz nálunk :-PP

Előzmény: hujjegyerek (255)
ezmegenvagyok Creative Commons License 2005.04.12 0 0 261

Valóban iszonyú sokáig kell főzni :-SS Egy éjszakai áztatás után le kell cserélni a vizet, majd 2-3 óráig kell főzni, míg puha lesz. Anyósom szerint egy kevés szódabikarbónát kell szórni a főzővízbe, akkor gyorsabban megfő. Mondjuk szinte már mindegy, hogy 2,5 óra vagy 3 óra :-SS

 

Én egyszerre egy nagy zacskóval szoktam megfőzni, aztán kizacskózva lefagyasztom, mert így csak egyszer van vele macera.

 

Ha hummuszt akarok csinálni csak kiveszek egy zacsit, be vele a mikróba. Mire az 5 perc alatt kiolvad, megmelegszik, addig összevágok pár gerezd fokhagymát.

Aztán beleöntöm az edénybe a csicserit, fokhagymát, pár löttyenet olivaolajat, sót, 3-4 kanál citromlevet, 2-3 kanál tahina szószt.  Bele a merülőmixert és kész a hummusz bi tahina :-P

 

 

Előzmény: hujjegyerek (259)
Zitka Creative Commons License 2005.04.12 0 0 260

Elég sokáig kell főzni. Az alábbi linken azt írják, hogy kuktában 45 perc, normál módon 2-2,5 óra. 

http://www.elelmezesvezetok.hu/1999-01-12.htm

Elég régen csináltam, nem emlékszem, hogy pontosan meddig főztem. De tuti kuktában, mert olyan ételbe bele se kezdek, amit ennyi ideig kell főzni. :-) Na jó, van egy-két kivétel...

Előzmény: hujjegyerek (259)
hujjegyerek Creative Commons License 2005.04.12 0 0 259

na, akkor asszem a beáztatásánál véreztem el :)) és kb egy éjszakai áztatás után mennyi idő alatt fő meg? bocs a sok kérdésért, de tényleg szörnyű tapasztalatok állnak mögöttem :)

és köszi

Előzmény: Zitka (258)
Zitka Creative Commons License 2005.04.12 0 0 258

A csicseriborsót ugyanúgy be kell áztatni, mint a szárazbabot. Min. 3-szoros mennyiségű vízbe, és lehetőleg egy egész éjszakára. A kuszkuszt leginkább a húsos kaja fölött szokták párolni. Ha láttad az "Éretlenek" c. filmet :-)))), abban láthattál ilyen emeletes edényt. A fűszerekről: érdemes elmenni egy arab boltba, elég nagy választékban lehet kapni fűszerkeveréekekt. Pl. XI. Karinthy F. út Budafoki úti villamosmegállójával szemben, vagy épp nemrég láttam egy újat az Erzsébet krt-on, a volt Híradó mozi után nem sokkal.

A kuszkuszfűszer - állítólag - az alábbi összetevőkből áll:

őrölt római kömény, bors,  koriandermag, sáfránypor, gyömbérpor, kakukkfű, oregano, borsmenta, baberlevel

A kész kaját szokták friss korianderzölddel megszórni. Én csirke tagine-hoz szoktam köretként kuszkuszt adni.

 

A Stahl topikban is van néhány kuszkuszrecept.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9102901&la=43423946

Nem biztos, hogy authentikusak, de talán próbálkozásnak nem rossz... :-)

Előzmény: hujjegyerek (255)
hujjegyerek Creative Commons License 2005.04.12 0 0 257
köszi
Előzmény: brummadra (256)
brummadra Creative Commons License 2005.04.11 0 0 256
Előzmény: hujjegyerek (255)
hujjegyerek Creative Commons License 2005.04.11 0 0 255

sziasztok, böngésztem kicsit a topikot, jó kis receptek vannak:))

lehet, hogy csak nem találtam meg, de valaki könyörgöm mondja meg, hogy hogyan kell kuszkuszt csinálni és milyen fűszerekkel és mi kell bele és egyáltalán! (vagy couscous?)

na mindegy. szóval van otthon egy jó kis adag és rettenetes kajákat kotyvasztok belőle, szerintem bűn :))

és azt is légyszi, hogy mit kell művelni a csicseriborsóval. mert ahol én ettem először, ott konzervben lehetett venni, nem kellett főzni, sehogyse sikerül itthon ehetővé varázsolnom...  köszi :)

ja, és milyen másik topikot emlegettek, ahol vannak még jó arab kaja receptek?

Előzmény: ezmegenvagyok (254)
ezmegenvagyok Creative Commons License 2005.03.07 0 0 254

Az arab kávét az arabok török kávénak hívják :-P ugyanis a törököktől vették át ezt a fajta készítési módot.

A pörkölt kávét pár szem kardamommaggal együtt megőrlik. A kis nyeles kávéforralóban vizet forralnak, majd beletesznek kb személyenként 1 lapos ek őrleményt + cukrot. Visszateszik a tűzre és még kb 1 percig forralják. Várnak pár percet, hogy nagyjából leülepedjen a kávé, majd kis kávéscsészékbe töltik.

Vigyáznak, hogy mindenkinek egyformán jusson a habból, a "fejrészből".

 

Én nem nagyon szeretem, de a párom odavan érte. Ő maga szokta csinálni, úgy, ahogyan azt az anyjától tanulta. Szóval a kávéfőzés az ő feladata, az enyém a mentatea főzés :-P

Előzmény: Kauthar (253)
Kauthar Creative Commons License 2005.03.06 0 0 253
Érdekelne, nem tudja-e valaki (pl. ezmegén..:)), hogy lehet arab kávét csinálni-ha tegyük fel az embernek van hozzávalója. Úgy, mint a normál kávét? Vagy van valami trükkje?
ezmegenvagyok Creative Commons License 2005.03.04 0 0 252

Szia Govindanandana :-)

 

Jó, hogy itt vagy. Én inkább az arab konyhában vagyok ismerős, az indiait és a törököt "csak" szeretem.

Van egy indiai lány ismerősöm és ő azt mondta az indiai étkezéssel kapcsolatban: nem könnyű a világban vegetáriánusként élni, Indiában viszont a húsevőnek lenni nehéz :-)

 

Ha van pár jó bevált recepted, szívesen venném!

 

 

Előzmény: boldogság (250)
halip Creative Commons License 2005.03.03 0 0 251

Szia boldogság!

 

Én olyan indiai receptet szeretnék (valamiféle főfogás) ami kesudiós mártással készül.

Előzmény: boldogság (250)
boldogság Creative Commons License 2005.03.03 0 0 250

Boldogságot!

Indiaiban otthon vagyok 30 éve, ha ez valakit érdekel.

ezmegenvagyok Creative Commons License 2005.03.03 0 0 249

Török receptek angolul:

http://www.bestturkishfood.com/mb.php

 

ezmegenvagyok Creative Commons License 2005.01.26 0 0 248

Nyamm.. Hétvégén knefét sütöttem már sokadszorra. Nem is ezért írok, hanem mert szórtam bele egy kis csomag apróra vágott kandírozott ananászt és naggggyon finom lett :-D Az eredeti szirupos, nehéz süti kapott egy kis friss gyümölcsös, savanykás beütést, ami nagyot lendített rajta, pedig már eredetileg is a kedvencem.

 

Szóval a recept (bocs, ha már írtam)

Knefe (arab sajtos edes sutemeny)
 
* Haromnegyed csomag (30 dkg) kadaifi (van azt irjak ra, hogy knefe vagy kunefe) tesztat szettepkedunk egy nagy talban.
Leontjuk 10-15 dkg olvasztott vajjal, amivel jol atmancsoljuk, hogy mindenhol erje.
* Egy kozepes tepsibe sutopapirt teszunk. Rateritjuk a teszta felet. Kezzel kicsit lenyomkodjuk.
* Ramorzsoljuk az elozo este ota hideg vizben a'zo halumi sajtot (25 dkg-os a csomag, ha jol emlexem) Az aztatas azert kell, mert kulonben rettento sos volna a sajt. Lehet turoval is dusitani.

* Most jon az opcionalis aprora darabolt mareknyi kandirozott ananasz.
* Megszorjuk leheletnyi fahejjal, szerecsendioval, gyomberrel, orolt szegfuszeggel - te tenyleg csak leheletnyivel! Nem szabad nagyon kierezni a vegen belole egyiket sem, de ez ad neki egy pluszt. Ezt sok helyen elhagyjak, de kell hozza!
* Rateritjuk a teszta masik felet, tenyerrel lenyomkodjuk. Egy mareknyi durvara vagott pisztaciat szorunk a tetejere. Elomelegitett, de nem tul forro sutoben kb fel oraig aranybarnara sutjuk.
* Amikor kivesszuk, raontjuk a szirupot.
 
Szirup:
1 bogre (2,5 dl) cukrot fel bogre vizzel addig gyongyoztetunk, mig
attetszove nem valik es elmegy a habja. Lezarva belekeverunk 2 ek
citromlevet, 1 tk narancsviragvizet, ha van, akkor meg 1-2 ek mezet
(aromasabb lesz). Langyosan ontjuk a forro tesztara.

ezmegenvagyok Creative Commons License 2005.01.05 0 0 247
Shiraz, eszembe jutott :-P
Előzmény: Kauthar (246)
Kauthar Creative Commons License 2004.12.28 0 0 246
Az perzsa lesz...:)
Előzmény: ezmegenvagyok (245)
ezmegenvagyok Creative Commons License 2004.12.26 0 0 245
nyammm! valami ilyesmit kellene kipróbálni, mert ugyan csak pár napja vagyok itthon, de már megtömtek beiglivel, zserbóval, krémes sütikkel és már a fülemen jön ki :-) jó lenne valami könnyű gyümölcsös desszert! Azt hiszem csinálok valami gyümölcssalátát narancsvirágvízzel :-)
(apropó, a jó múltkorában a Ráday utcában voltunk egy arab teázóban és a baklava-szerű sütit tejszínhabbal és gyümölcsöntet-cseppekkel díszítették. Háát elég édekes volt :-P )
Előzmény: Beatrix Kiddo (244)
Beatrix Kiddo Creative Commons License 2004.12.23 0 0 244

sziasztok,

hadd kotyogjak bele:

narancsvirág-viz mindeféle gyümölcssalátába felhasználható, nagyon finom!

(pl. fehérborból, vagy más alkoholból, cukorból, fahéjjal, szegfűszeggel és narancsviragvizzel 1-2 percig főzött szirup). Különösen jó eperhez is (bár most nincs itt a szezonja)

Létezik naracsviragvizes palacsinta, egyszerű, édes palacsintatésztához pár kanállal kell hozzákeverni, kisütés után narancsszelettel disziteni.

Előzmény: Zitka (243)
Zitka Creative Commons License 2004.12.22 0 0 243
Igen, a "narancsvirag" keresőszóra csupa Cintia-receptek jöttek elő. :-) Lekvárok, szörp, egyéb.  Lehet, hogy majd csak Karácsony után kísérletezem, nehogy a család már a konyhából kiforduljon... :-)))
Előzmény: ezmegenvagyok (242)
ezmegenvagyok Creative Commons License 2004.12.22 0 0 242
Ja, azt akartam irni, hogy ha hazakeveredek, majd keresek neked valami jo recipet a narancsviragvizhez, addig szerintem nezz szet Cintia receptjei korul :-P
Előzmény: Zitka (240)
ezmegenvagyok Creative Commons License 2004.12.22 0 0 241

Haat, nem ugyanaz, de kiserletezni erdemes vele.

Pl. ha vegyited a narancs es rozsaviragvizet, jo kis pacsulit kapsz, aminek meg az illata is kolniszeru :-) Na, ezt nem kell kiprobalni, hacsak nem szereted a lokumot.

Fuszerugyben korbejartam tegnap, de nem igazan jutottam dullore, pedig volt tolmacsom :-P Nem nagyon talaltam semmi ertelmeset.

 

Borondugyben eleg gaz van, mert csak hand carry-m lehet visszafele, mert Parizsban csak 30-40 perc a transzferido, ez pedig tuti nem eleg arra, hogy a borondot atpakoljak a gepemre, tehat inkabb cipelem magammal. Ugyogy szukosek a kereteim. A fele igy is koreai csokival van tele!! :-D

Előzmény: Zitka (240)
Zitka Creative Commons License 2004.12.21 0 0 240
Csak úgy elmesélem :-), hogy hatékonyabbak vagytok mint a legagyafúrtabb marketing zsenik. :-) A reklámok nagyívben lepattannak rólam, de amint a kedves topik- és listatársak emlegetnek valami "nélkülözhetetlen izét" ami nekem nincs, azonnal vennem kell olyat. :-)) Így jártam ma a narancsvirágvízzel. Ja, egyébként 390 ft egy 270 ml-es üveg a már említett Ázsia boltban.  Most már csak receptet kell hozzá keresnem. :-)   Jó ez olyan süteményekbe is, amibe narancshéj/-lé kell?
Zitka Creative Commons License 2004.12.21 0 0 239

Folytatom az OFF-ot - bocs a többiektől.

Hány bőröndöt kell majd vásárolnod, hogy haza tudd hozni azt a pár "nélkülözhetetlen" fűszert, egyebet??? :-))))))

Előzmény: ezmegenvagyok (238)
ezmegenvagyok Creative Commons License 2004.12.21 0 0 238

OFF

:-D Zita, most epp tudok ajanlani a kornyekemen par jo azsiai boltot :-PPP na ezert tudi nem kapok jutalekot :-)) kevesen ugrananak at ide vasarolni :-P

/majd rakok kepeket az azsiai kajas topikba/

Előzmény: Zitka (237)
Zitka Creative Commons License 2004.12.21 0 0 237
Na, jól beosztjuk a reklámozást. :-)))))  Sajnos nem fizetnek érte az Ázsiások, pedig ahány vevőt már odaküldtem, nekem is járna már egy kis jutalék. Akár természetbeni juttatás formájában is. :-)
Előzmény: ezmegenvagyok (236)
ezmegenvagyok Creative Commons License 2004.12.21 0 0 236

Zita, koszi a kisegitest :-)

Mamoca, az iment emlitett helyeken kivul barmely arab boltban beszerezheto, pl. en a Karinthy uti Delicates-be szoktam jarni, ez a Moricz korter felol az elso villamosmegallonal van (ezert a sok reklamert lassan jutalekot fogok Mohammedektol kerni :-P)

Előzmény: Mamóca (234)
Zitka Creative Commons License 2004.12.20 0 0 235
Mint minden különleges dolog, ez is van az ÁZSIA boltban, a Fővám téri nagycsarnok alagsorában. Tavalyi árat tudok, akkor 325 ft volt egy üvegcsével. Lehetett kapni rózsavizet is - ez is kell néhány arab édességbe.
Előzmény: Mamóca (234)
Mamóca Creative Commons License 2004.12.20 0 0 234
Honnan szerzel Mo-on narancsvirágvizet? Ma több receptben olvastam, de most hallok róla először. Köszönöm, M.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!